HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 942668 Hitova
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #900 : 21. Rujan, 2013., 18:31 »
Otkud ta brojka od 30% prodanih jedinica za PC?  Prema onome sto sam googlao, gta 3, vice city, san andreas i iv su svaki daleko ispod 10% ukupne prodaje za PC.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #901 : 21. Rujan, 2013., 22:05 »
Gle ga... Desetina od toga nije malo, ali u odnosu na kozolašku milijardu JE.

Da, jer kompanije imaju obicaj samo tako odbaciti dodatnih 100 milijuna zarade. Jer eeej, vec imam milijardu, pa sta ce mi jos i dodatnih 100 milijuna :piva:

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #902 : 21. Rujan, 2013., 23:01 »
ma kaj pa prodalo bi se ziher da iziđe za piceka

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #903 : 22. Rujan, 2013., 00:28 »
Optimiziranost je zapravo najmanja stavka koja utječe na to.
Recimo, San Andreas koji je svojevremeno bio dobro optimiziran (kao i sve ranije GTA igre) - i koje isto tako željno iščekivan na PC-u, jer znalo se da je kvalitetna igra. Prodajni rezultati po gamechartzu:

PS2 verzija - 20.81 milijuna primjeraka
Xbox verzija - 1.96 milijuna
PC - 0.86 milijuna
Možda se tak prodalo davne 2005 ali nemoj zaboravit da se taj isti GTA SA i dan danas prodaje i ljudi ga kupuju. Znači oni i dalje dobivaju zaradu od te stare igre. Je da neće bit takva milijarda kao što je sad ali zarade sigurno ima.

A to da je GTA SA bio dobro optimiziran pa baš i nije... Pokušaj igrat igru sa preko 30fps.

A optimiziranost sigurno radi ulogu jer ak meni neće radit sigurno ću reć frendu da ne kupuje jer je za kurac i neće moć vrtit. Zašto da bezveze baca novce. A da i ne spomenem da je internet veliki mediji i vijest o takvom sranju od velikog proizvođača se brzo širi i to će naravno utjecat na prodaju(mislim na IV).
« Zadnja izmjena: 22. Rujan, 2013., 12:47 zg_rider111 »


*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #904 : 22. Rujan, 2013., 00:41 »
:fpalm:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #905 : 23. Rujan, 2013., 02:02 »
Ovo šta je zg_rider111 rekao itekako drži vodu.

Pa evo, ja sam prije godinu-dvije kupio San Andreas.

Štoviše, sve GTA nastavke imam originale. Istina da su kupljeni na Steam rasprodajama. Ali je li Rockstar pristao na te rasprodaje? JE. Je li to legalno kupljena igra? Itekako je. Jesam li Rockstaru povećao prodaju i zaradu? Jesam. Onda ne vidim problem.

Bolje prodat 5 komada po 5 eura, nego 0 komada po 50 eura.

A malo pročeprkajte po statistikama prodaja za humble bundle pakete pa ćete vidjeti da se ti paketi prodaju u masnim iznosima i u tih nekoliko dana izdavačima/proizvođačima donesu MILIJUNSKE zarade.
"Women don't respect salad eaters."

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #906 : 23. Rujan, 2013., 07:57 »
Možda piše ovdje negdje već, ali mi se neda searchat pa ono,,

Budući da na X360 igra dolazi na dva diska, koliko sam shvatio, prvi treba instalirati na box, a drugi ubaciti za igranje.
Ja imam smećasti 4GB model, tako da ne mogu instalirati?! Ima li još neki princip igranja 2 disk igara ili ne? =(
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #907 : 23. Rujan, 2013., 08:41 »
Ima li još neki princip igranja... šta? :solidus:

Uglavnom, kupiš USB stick od 16GB, ubaciš u Xbox, instaliraš na njega Install disk i ubaciš Play disc kada želiš igrat. I to je to.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #908 : 23. Rujan, 2013., 08:52 »
Tnx sirko :hug
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #909 : 23. Rujan, 2013., 09:30 »
Manje bitno.
Mislim, zarada na PC-u postoji, ali PC gameri slijepo pričaju kao da je negdje ravnopravna ili blizu onoj na konzolama, a zapravo je oko deset puta manja i odatle sva logika iza toga zašto Rockstaru PC nije prioritet.

Kako ti sve znas sigurno je super raditi u Rockstaru :).
Ne vadi brojeve iz guzice nitko od nas ne zna koliko se proda,ali poprilicno je jasno da se proda dosta dobro jer svaki GTA do sada je bio na PCu tako ce i ovaj.
Bitno je stvoriti fanbase idiota koji ce se raspravljati i svadjati na svakome GTA topicu jedan ce reci "release for PC plxxxx" dodje drugi i napise "CONSOLES RULLZZ NOOB" i tako u krug.
Prioritet nije iz razloga bolje izvuci jos prodaje od PC igraca koji imaju i PS3/Xbox pa onda je izbaciti i nadati se x2 kupovini sto cu i sam da uradim jer posteno govoreci igra je vrijedna toga novca,uzivam dok je igram na PS3 ali realno tek kad izadje za PC i kad je mogu igrati u HD rezi sa custom set pjesmama (razocaran sam malo soundtrackom u igri ali dobro stvar ukusa),onda ce to biti pravo igranje i nadam se bar 32 igraca za MP kad izadje za PC.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #910 : 23. Rujan, 2013., 09:42 »
Igra je u "HD rezi" i na PS3 inače :hiha:

I šta ti stvarno misliš da je te brojke prodavanosti San Andreasa izvukao iz guzice i da je stvarna prodavanost veliki misterij? :wildboy:

Jer, to je javno dostupna informacija. Nije možda najtočnija na svijetu jer vjerojatno ne ubraja neke digitalne prodaje PC verzije, ali svejedno je najbliže što može biti.

Ali da - iako te brojke ne zvuče jako dobro, očito je ipak dovoljno dobro da se PC verzija izbaci svaki put.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #911 : 23. Rujan, 2013., 09:50 »
Ma sve je to planski smišljeno da neki od nas u iščekivanju PC verzije- poslije noktiju, pojedu ruke do ramena... :bonk:

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #912 : 23. Rujan, 2013., 09:58 »
That was the point,da ne zarade dovoljno novca ne bi ni bila igra na PCu iz godine u godinu,brojeve ne znamo ni ja ni on na konzoli se vise proda naravno tko tvrdi drukcije je lud,ali sam isto tako sit komentara na PCu se samo piratizira.
Ne znam za vas ali ja na plejki igram u 720p sa manjom rezom od 1920/1080 na koju sam navikao,ali igra izgleda fenomenalno sa obizrom na velicinu i starost plejke i xboxa.

*

undeene

  • n00b
  • 2
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #913 : 23. Rujan, 2013., 13:44 »
verzija za pc se pojavila na go2areni, cijena je odlicna. na sajtu stoji da je platforma nepoznata, ali nakon upita preko live chat-a potvrdili su da je preorder za pc.
pogledajte na ovom linku.
https://www.g2a.com/r/pc_gta_v

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #914 : 23. Rujan, 2013., 13:53 »
:mrs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9