HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 939669 Hitova
*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1575 : 04. Travanj, 2015., 17:31 »
A čuj, valjda se i Rockstar opametio u tih 4 godine. Gta IV je izašao 2008 i optimizacija je bila katastrofalna, a 4 godine kasnije imamo Max Payne 3  koji je optimiziran fantastično. Nadajmo se da će sad optimizacija biti još bolja.

Ma možemo pričat što god hoćemo... Danas igre za PC u 90% slučajeva bez barem 1 patcha nisu dobro optimizirane! Većina AAA naslova treba bar 1 patch kako bi normalno funkcionira igra na preporučenoj konfiguraciji kako spada...

Jednostavno se nikome ne muči previše oko PC porta. Velik broj igara su portovi s konzola... Dobar dio igrača (u svijetu, ne kod nas) ima pile od računala (i7, fx 8xxx, 16GB RAM, r9 290x, GTX 9xx i itd) i onda kad i izađe igra ne radi na preporučenim postavkama kako spada.
Izlaskom novog DX12 mislim da će se situacija samo pogoršati, jer će si developeri računati još tij 50% boljih performansi i može biti i lošije u budućnosti... Nadam se da sam u krivu...

Sve igre koje sam prednaručio su imale probleme prije 1. patcha... Nadam se da je drukčije s GTA V, no skeptičan sam jer sam previše puta vidio probleme.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1576 : 04. Travanj, 2015., 17:37 »
Nezz, jesam li u pravu ili krivu, barem tako mislim, tj. izvlačim info iz zadnjice jel.
Nekako ne vjerujem da se igre testiraju kao nekad. Mislim da je to prije puno duži proces bio nego li danas.
Ali isto tako, igre kao Assassin's Creed ili Call Of Duty serijali nisu izlazili na godišnjoj bazi, odnosno jesu da, ali kao add-onovi na postojeće igre, a ne kao samostalni veliki naslovi.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1577 : 04. Travanj, 2015., 18:44 »
Ne testiraju se sigurno, čak se ni ne završe :mrgreen:
Jednostavno je gaming industrija postala veliki biznis (najbrže rastuća industrija po nekima). Igre izlaze tipa na 3 - 6 platformi, zbog rokova se pogotovo smlati za pc. Mislim nije ni čudno jer recimo 99% prodaje nekih multiplatform naslova poput cod-a otpada na konzole. A razlog zašto nastavljaju s tim - jer developeri/izdavači nemaju nikakvih sankcija - ljudi će i dalje kupovati te nastavke, iako je recimo prošli nastavak xy igre bio užas sa optimizacijom. Zašto bi mijenjali svoje postupke ako neće osjetit nikakve posljedice? Watch dogs se npr. odlično prodavao unatoč svemu, zašto bi oni oduljili izbacivanje assasins creed unity za nekoliko mjeseci kad će i ovako imat odličnu prodaju, a to vrijeme bolje utrošiti u štancanje sljedećeg nastavka i zgrtanje novih milijuna. Ljudi čak preorderaju, onaj stav - shut up and take my money.

Ali unatoč svemu, ne mora značiti da rockstar neće napraviti dobar posao (zbog ovih odgađanja se čini tako)
« Zadnja izmjena: 04. Travanj, 2015., 18:46 Andrash »

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1578 : 04. Travanj, 2015., 19:32 »
Po tvojoj teoriji ako odgode igru sigurno će biti bolja?
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1579 : 04. Travanj, 2015., 19:52 »
Ja vjerujem da su sigurno dali sve od sebe što se tice optimizacije GTA V, ali nekako je nemoguće uopće pomisliti da će sve biti OK odmah nakon releasa. Zato je vjerojatno svim developerima jednostavnije pustiti igricu pa vidjeti nakon tjedan/dva što sve ne valja pa onda to popravljaju parchevima. Možemo se samo nadati da će trebati što manje patcheva da se sve popravi u GTA V.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1580 : 04. Travanj, 2015., 21:39 »
Po tvojoj teoriji ako odgode igru sigurno će biti bolja?

Ne, bit će lošija zašto što će biti ispoliranija - bilo tehnički (optimizacija, bugovi), bilo zbog sadržaja
« Zadnja izmjena: 04. Travanj, 2015., 21:41 Andrash »

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1581 : 04. Travanj, 2015., 22:05 »
Ja mislim da odlažu samo da bi svi portali preneli vest "GTA V odložen za PC, Rocstar...." i da bi se digao hype. I danas je novac sve, možda je iz nekog razloga dobro odlaganje jer u aprilu i nemaju neku ozbiljnu konkurenciju, ili da postave još neku reklamu...
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1582 : 04. Travanj, 2015., 22:14 »
Ja mislim da krivo misliš. :hiha:

Govoriš kao da se radi o devu, koji muže pare bez pokrića.
A ne o devu, koji je u samom vrhu kvalitetnih gaming studija sa remek djelima iz svojih radionica.
Nezz, to mi nema nikakvog smisla. Očito hoće/žele biti sigurni da je sve uredu i da će na većini konfiguracija to dobro raditi.

Mislim da njima reklama nije nešto spektakularno potrebna, da bi zato radili hype ili da bi punili novčanike.
Općenito mi je ta spika cijelog interneta, vau oni samo hoće pare zgrnut nikad nije sjela, jer realno svi su u nekom poslu radi para...
Vjerujem da ćemo dobro tjerat ovaj GTA i užasno mu se veselim.

Igra je u mom slučaju jedna od najbolje ocjenjenih i najhvaljenijih, ali sam ju igrao u teškom razdoblju za mene i nisam je doživio sa 100% koncentracije i predanosti.
To ću ovog puta ispravit i uživat u tehničkim, mehaničkim i grafičkim vizualima i svemu onome po čemu je GTA alfa i omega otvorenog svijeta.
Okej RDR, ti si to, ali ššššššššš...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1583 : 04. Travanj, 2015., 23:17 »
Ja mislim da odlažu samo da bi svi portali preneli vest "GTA V odložen za PC, Rocstar...." i da bi se digao hype. I danas je novac sve, možda je iz nekog razloga dobro odlaganje jer u aprilu i nemaju neku ozbiljnu konkurenciju, ili da postave još neku reklamu...

Gluposti. I onda po tebi u tom razdoblju sjede skrštenih ruku? Odgode tek tako?
IMO odgađanje prije utječe negativno na hype. Uostalom tom serijalu ne treba veći hype. Više bi profita imali da su je izbacili na božić ako ćemo već o marketingu

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1584 : 05. Travanj, 2015., 08:43 »
Šta će Rockstaru reklame, izbace trailer i svi se navlaže.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1585 : 05. Travanj, 2015., 12:44 »
možda uskoro susretnemo Tommy-a i C.J.-a :clap:





Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1586 : 05. Travanj, 2015., 13:28 »
Izgledaju fantastično :D

Bilo bi odlično vidjeti ih ponovno.

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1587 : 05. Travanj, 2015., 14:16 »
Sigurno ćemo ih vidjet, čim V izađe modovi nam dolaze. \:D/


Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1588 : 05. Travanj, 2015., 14:18 »
sve zavisi o zaštiti za koju su se odlučili... :geek:

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #1589 : 06. Travanj, 2015., 19:16 »
Da li je tko zadnji tjedan uzimao preko steama, da li se još uvijek dobiva gta san andreas?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9