HCL.HR

Grim Fandango Remastered

  • 27 Odgovora
  • 6675 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Grim Fandango Remastered
« : 27. Siječanj, 2015., 09:58 »
Danas je izašao Grim Fandago Remastered u verzijama za PS4 i Vitu, ali i za PC (Win, Linux i Mac).

Riječ je naravno o najboljoj igri ikad remasteriziranoj za moderna vremena. Dobro, najbolja ikad samo ako pitate moj loš ukus :ementaler:

Ako ne znate engleski, ništa od igranja ove igre pa vam i ovaj kratki opis igre kopiram na izvornom engleskom:

Citat:
One of the most acclaimed adventure games of all time is now back, better than ever. Grim Fandango's epic story of four years in the life (or death) of Manny Calavera, travel agent to the dead, has been remastered to look, sound, and control even better than when it won GameSpot's Game of the Year award upon its original launch. Grim Fandango still stands as a classic of the genre, with unforgettable characters and unique combination of film noir and Mexican folklore.

Remastered verzija sadrži:
- nove, hi-res teksture na likovima
- novo, dinamičko osvjetljenje
- klasični soundtrack ponovno snimljen orkestralno
- 2 sata ekskluzivnih komentara developera
- preglednik concept arta

Launch trailer su jučer izbacili, bacite pogled:
http://youtu.be/QRB6Likh478

Na Steamu je 14.99€, ja upravo kupio i skida se. Ima 3,7GB za skinuti, a zahtjeva 5GB mjesta na kompu, tko bi rekao. Prva igra je bila na dva obična CD-a ako se dobro sjećam. Netko još planira probat Remastered verziju? Na PC-u ili PS4/Viti?

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #1 : 27. Siječanj, 2015., 10:13 »
Ja cu isto probat (obozavam Lucas Artsove avanture, ali G.F. nisam nikada igrao jer nisam imao dobar PC u to doba), bilo bi fora kada bi dobili na plusu verziju za Vitu, na njoj bi mi bilo najdraze odigrat :thumbs:

I da, kolko vidim po netu, nisi jedini koji dijeli to misljenje o ovoj igri, kad god se spominje naj avantura ikad, tu su Grim Fandango i Monkey Island. Za mene je to pak fenomentasticni Full Throttle :hiha:
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2015., 10:14 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #2 : 27. Siječanj, 2015., 10:23 »
Full Throttle je dosta prd.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #3 : 27. Siječanj, 2015., 10:38 »
Rade remaster verziju u 2015 godini i ostanu na 4:3 rezoluciji... :tired:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #4 : 27. Siječanj, 2015., 10:40 »
Pa naravno, što si drugo uopće i mogao očekivati od legendarnog Tim Schafera?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #5 : 27. Siječanj, 2015., 10:52 »
Možda sam mogao očekivat Broken Age ACT 2 obećan još kada...
Ali ipak je previše to...
Jebeš Act 2, idemo mi prije napraviti remaster Fandanga, a to šta nismo završili igru koju su ljudi financirali nema veze... :kava:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #6 : 27. Siječanj, 2015., 10:57 »
Nadam se isprobat jednom radi priče. Original sam pokušavao dvaput početi, ali to je bilo prije par godina pa nešto nije štimalo baš s windowsima, ne sjećam se više.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #7 : 27. Siječanj, 2015., 11:04 »
Definitivno ću probat... ako me pamćenje služi - nikad nisam prošo ovo u ono vrijeme jer sam imao "prebrz" komp (P3@667Mhz) pa je onaj dio s liftom bio nemoguće preć jer je lift samo preletio i nisi stigo stisnut ništa.

Nešto kao izgradnja u Cossacsima na P4 kompovima koja je trajala drito pola sekunde hehe...

Eh... good ol' days

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #8 : 27. Siječanj, 2015., 11:08 »
Full Throttle je dosta prd.

A meni je odlican, a i The Dig mi je super, a Dig je prakticki bio pokopan dosta losim recenzijama u ono doba....

3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #9 : 27. Siječanj, 2015., 11:20 »
Grim Fandango je vrh prvu polovicu igre.
Druga polovica je nekako mala i zbrzana, nez.

*

zvucnjak

  • *
  • 130
  • Carpe per diem
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #10 : 27. Siječanj, 2015., 23:47 »
Ja sam se baš obradovao kad sam čuo za ovo, nisam nikad igrao original a naslušao sam se toliko hvale... Tako da sam ovo uzeo momentalno!

(snimam i Let's play koga zanima može da prati na YT, link u potpisu :D )

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #11 : 28. Siječanj, 2015., 01:11 »
Subjektivno - najbolja igra ikad
Objektivno - među 5 najboljih igara ikad

Prešao sam ju minimum 5 puta. Remaster ću svakako (al nešto kasnije).

BTW ako gledamo metacritic - prosjek ocjena od struke i usera (a pri tom orange box i HL2 promatramo kao 1 proizvod) GF je 3 najbolja igra ikad nakon HL2 i BG2, al po meni nikako nisu bolje :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2015., 01:14 Andrash »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #12 : 28. Siječanj, 2015., 03:06 »
Nikad probao, no koliko Igor to hvali, moram isprobati :ementaler: Normalno čeka se popust na PSN-u :hiha:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #13 : 28. Siječanj, 2015., 18:48 »
Realno - nije to igra za svakoga. Kažem da nebi imali prevelika očekivanja. Jako je specifična igra. Ako se svidi 10% gamera koji nisu avanturisti inače - to je dosta. Zato i nije neki veliki komercijalni uspjeh napravila...
Sjećam se kad sam još kao klinac svakom frendu govorio da mi je to najdraža igra, pa oni htjeli da im pokažem, ja kažem - nema šanse da vam se svidi, nije to za tebe, oni - ajde ajde, pa nakon kratkog vremena me blijedo gledaju - told you so. Svaki put ista priča.

Jednostavno avanture nisu popularne - nema akcije, nema ubijanja, puno razgovora, zagonetke - zato nisu više ni popularne pored drugih žanrova koji su se kasnije razvili.

Inače tips za igru:
- Dobro poznavanje jezika je jako bitno, tu ne prolazi basic engleski - kill him, get him, go there...
- Ovdje su razgovori jako bitni tj. nekad postoji "prava" opcija koja vodi dalje radnju, al onda je šteta propustit neke rečenice (radi malo humora ili općenito par informacija o tom munjenom svijetu). Tako da je po meni idealno ono što zvuči bitno probat najzadnje stisnut. U prvom prolasku prosječan igrač koji brza ne vidi barem 50% teksta (što razgovora, što komentiranja predmeta i okoliša). Tko mrzi razgovore i samo brza - ovo definitivno nije igra za njega. Nakon više prolazaka sam shvatio kako je to genijalno osmišljena, strukturirana igra
- ono za čim manny okreće glavu - može uzeti ili u najmanju ruku iskomentirati. Ovdje nema pixel huntinga (u orginalu nije bila point and click)

Ono što ističe ovu igru:

- Top priča. Ima notu ozbiljnosti i određenu dubinu/poantu, ali istovremeno nije preteška, preopterećujuća (ne ide prebrzo), ima humora i light note... Stvarno vrh vrhova po tom pitanju. Nešto blizu joj je po kvaliteti prvi the longest journey

- Odlični likovi. Manny je dosta je razrađen - baš ima neki svoj karakter, nije tipičan glavni junak

- Specifična atmosfera/stil (Noir & Dias de los Muertos) Ima malo flavora atmosfere filmova - Kum, Casablanca... Orginalni soundtrack (orkestralna glazba, jazz, latinoamerička), art deco arhitektura... Mašta, ideja... taj neki svijet sa svojim normama

- Dobre zagonetke koje su u funkciji priče (uglavnom imaju smisla s obzirom na situaciju), a ne neke matematičko-logičke koji nemaju veze sa situacijom kao što često budu u avanturama

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Grim Fandango Remastered
« Odgovori #14 : 28. Siječanj, 2015., 18:55 »
Da da Igorova najdraža igra. Nego, igraš li Igore?
Prelaziš li ti preko 4:3 formata? Malo mi je komično vidjet 4:3 u 2015 godini, ali ajde.
Čije je igra, nije ni čudo da ga baš zato boli briga.

 :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9