HCL.HR

Half-Life 2

  • 53 Odgovora
  • 12130 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Half-Life 2
« : 07. Srpanj, 2012., 18:51 »


Osobno za mene najbolja igra ikad. U tadašnje vrijeme prilično revolucionarno, što zbog nevjerovatne prezentacije u svim poljima, što zbog optimiziranosti. Zadovoljavajuće duga igra sa odličnim gameplayom i mnogo dirljivih trenutaka. Cijeli serijal bi svatko ko sebe zove fanom FPS žanra morao odigrat. Dvojka je remek dijelo Valva i općenitog gaminga. Napucavanje, općenito vrhunski gameplay i napredovanje kroz igru korištenjem mozga i fizike su ono što krasi ovaj atmosferični šuter. Doggy i Alyx su jedni od najdražih mi likova u gamingu.

INFO

« Zadnja izmjena: 08. Srpanj, 2012., 09:26 Cole »

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Half Life 2
« Odgovori #1 : 07. Srpanj, 2012., 19:30 »
Ja nikad nisam igrao HL2 :hiha2: :wildboy:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Half Life 2
« Odgovori #2 : 08. Srpanj, 2012., 01:04 »
Krenuo baš danas u ponovno igranje. Nevjerovatno kako igra izgleda jako dobro na maksimalnim postavkama. Falilo mi je općenito u igrama to napredovanje pomoću zagonetaka. Pomalo čudan osjećaj je igrat napokon FPS bez animacija i skriptiranosti, rula osjećaj. Mislio stavit grafički mod što ga je wyz neki dan postao, ali i ovako igra jako dobro izgleda još uvijek. Nastavljam s igrom.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Half Life 2
« Odgovori #3 : 08. Srpanj, 2012., 01:10 »
Ne znam baš koliko je HL2 revolucionaran.  :kava: plus, skriptiran je ko križ lol.
možda kao te fizičke fore i to...al nez.

Osobno, nisam nikad nešto posebno volio HL1, a ovo mi također nije baš odgovaralo skroz, iako sam je i prošo i sve.
malo su mi pucanje elemnti uvijek bili lejmni. Oružja i AI. oružja malo papirnata a AI stvarno preglup. to mi je definitivno najveća zamjerka. AI protivnika jel.
Doduše atmosfera je većinom stvarno savršena. Pogotovo onaj horor gradi nešto. brrr.

S druge strane, Episode 2 je definitivno jedna od jačih igara koje sam igrao. To mi je tek prava pogođena atmosfera. Episode 1 je njesra.
al idu mi na kurac što nikad neće nastavit priču. koja rula.  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Half Life 2
« Odgovori #4 : 08. Srpanj, 2012., 01:18 »
Sjećam se aktivnog hypa i čekanje 6 godina da izađe dvojka jel, kada je izašla išla je nevjerovatno dobro na "lošim" čitaj sporim kompovima. AI je pomalo blesav to se slažem, no nikako ne umanjuje remek dijelo. Cijeli taj setting iz dvojke ili ti sjedne ili ne, nema između. Rula malo misliti dok prolaziš kroz igru. Nevjerovatna je i činjenica da original iz 98' i ova igra imaju isti zvuk i bazni setting te da dan danas rulaju.

Kolko se sjećam EP01 je i meni bila mlako iskustvo pogotovo onaj spori početak, dok EP02 je remek dijelo gotovo kao i dvojka, sa još epičnijim trenucima (onaj napad sa bombama i gravity gunom), neznam savršena je to igra, savršena. Malo me ljuti kao velikog fana serijala, da nedaju nikakve informacije ni da igra izlazi/radi se ili da ne izlazi. Čudnost i Valve.

 :wildboy:

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: Half Life 2
« Odgovori #5 : 08. Srpanj, 2012., 04:04 »
Nije da nisu potvrdili da se radi (Gabe više manje potvrdio u intervjuu pred par mjeseci da razvijaju), ali ne žele davati nikakve informacije kad će izaći dok ne bude barem pri kraju razvoja. Dakle sigurno priča ide dalje; vjerojatnije, sada gledano u obliku HL3, nego epizode 3, samo ne žele reći išta detaljnije.

Kolike trakavice su bile oko HL2, i zatim svake epizode, po tom pitanju nije da ih krivim...ali koja slika tu i tamo, na nekoj konvenciji, ne bi smetala.

City 17 mi je odmah fantastično sjeo. Čitav dojam velebnosti i veličine tog grada i okolice njegove mi je zapanjujuć, obzirom da se realno radi o potpuno skriptiranoj i linearnoj igri. Štoćereć odličan dizajn i povezanost atmosfere razdvojenih levela.
« Zadnja izmjena: 08. Srpanj, 2012., 04:07 Glitch »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Half Life 2
« Odgovori #6 : 08. Srpanj, 2012., 08:42 »
Prelazim ovih dana. Genijalan shooter: jako dobro izvedeno napucavanje + raznolikost levela i trajnost. Slab AI se ni ne primijećuje toliko. Evo dva screenshota, s cinematic modom:
(btw. Ravenholm s tim modom... trnci su me prolazili).


*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Half Life 2
« Odgovori #7 : 08. Srpanj, 2012., 08:52 »
Odlično izgleda. Jel to onaj mod od 10 i nešto GB?

U Ravenholmu su mi najviše rulali oni "cirkulari" koji su se mogli ispucavat pomoću gravity guna. Taj level ima atmosferu o kojoj večina horor igara može samo sanjati.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Half Life 2
« Odgovori #8 : 08. Srpanj, 2012., 09:04 »
cut

Nije revolucionaran ali gravity gun ipak je bio poveća novost tada. Plus skriptiranost uopće nije smetala u igri. Ono što je savrševno pogođeno i mene najviše oduševilu su atmosfera i dizajn. City 17 mi je i dan danas predobro dizajniran grad iako ga nismo mogli vidjeti previše zbog strukture levela.

FPS dio je ostao na razini HL, što po meni nije loša stvar ali igra nije nikada ni ciljala da ponudi vrhunski osjećaj korištenja oružja. Doduše s gravity gunom ispucavati one metalne krugove je veoma zabavno.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #9 : 08. Srpanj, 2012., 09:46 »
ma nisam reko da je skriptiranost loša. štoviše. dobra skriptiranost je zakon.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #10 : 08. Srpanj, 2012., 10:03 »
Uzelo mi maha igranje. Nevjerovatno je da tupav AI ne smeta pored ovako genijalne igre. Upravo riješio one kanale što moraš napunit vodom i razbit ispod vode daske što drže one drvene rolane kolute. Osjećaj bježanja od "kombajna" je baš atmosferičan. Baš sam zaboravio kako su genijalne one kamere s propelerima. Zna već u startu igre biti genijalnih scena s eksplodirajućim bačvama.


*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #11 : 09. Srpanj, 2012., 14:39 »



Ovaj, mislim da sam stigao do Ravenholma. :(
Pozadinski zvukovi :duksy:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #12 : 09. Srpanj, 2012., 14:41 »
Za mene nema tog SH, RE i ostalih igara pored ovog Ravenholma.
Kod prvog igranja igrao sam po 10 minuta maksimalno. Tak da sam cijeli taj level prešao u tjedan dana.

 :hihi:

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Half-Life 2
« Odgovori #13 : 09. Srpanj, 2012., 14:46 »
A ne, pogotovo kad sam skužio onu novu vrstu headcrabova i onog lika na kojem se voze.  :hihi:
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Half-Life 2
« Odgovori #14 : 09. Srpanj, 2012., 14:53 »
Ovo šta je cole sad rekao je ravno ne znam... ŠTA ĆE MI FERRARI KAD JE FIĆO NAJBRŽI  :chair:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9