HCL.HR

Imam neka pitanja...

  • 14 Odgovora
  • 5215 Hitova
Imam neka pitanja...
« : 09. Lipanj, 2009., 23:06 »
Bok svima, ja sam nov na ovim forumima. Imam 2 pitanja, pa se nadam da mi možete pomoći oko nekih stvari.

Kao prvo i prvo, u ovom će se postu spominjati piratske igre, pa prije nego me svi popljujete, molio bih vas da poslušate što imam za reći. Što se tiče originalnih igara, vrlo rado ih kupujem, iako su neke skupe, no za neke od igara koje su mi stvarno drage i koje jako volim igrati dao bih bilo koje novce. Biti ću iskren i priznati da također imam i piratske igre. Zašto, pitate? Pa, to je lako...kao prvo, ja nikada ne nabavljam piratske igre, ukoliko mi to nije zadnji izbor. Kada želim neku igru, stvarno se potrudim. U zadnje vrijeme želim nabaviti originalni FF7, Parasite Eve 1 i 2, te Valkyrie profile. Premda imam PS2, PSX igre su mi najdraže. Ipak klasici su klasici :)

NIGDJE nisam mogao naći te igre. Provjeravao sam oglasnik, internet oglase, provjerio sam 5-6 dućana prije par dana i ništa. Danas sam cijeli dan tražio na internetu i ništa nisam mogao naći. A i prije toga sam isto puno tražio, nitko živ nema originale ovih igara...narudžba preko interneta mi nije opcija jer nemam odgovarajuću karticu, niti ću je dobiti uskoro jer sam tek počeo raditi, a za one bolje kartice (maestro, visa etc) mi treba radnog satža, barem kako sam čuo. Starci mi imaju kartice, ali ne dopuštaju kupnju preko interneta jer se boje prevare. Ne zamjeram im...

Drugim riječima, molio bih vas da me ne mrzite jer ponekad kupujem piratske, jer kada bih mogao nabaviti originale barem Final Fantasya 7, Parasite Eve, i Parasite Eve 2 (i nekih drugih igara), bio bih najsretniji čovijek na svijetu.

Dakle, nadam se da smo to rasčistili. No hard feelings?

Ok, a sada moja 2 pitanja. Prvo, ja sam na stranici http://www.karmito.net/index.html naručio neke igre. Htio sam pitati da li je itko ovdje ikada naručio neke igre, i kakva su vaša iskustva sa tim dostavljačem?

Moje drugo pitanje je u vezi Parasite Eve 2 igre. Prošao sam 1. CD, I sada traži 2. CD. Kada stavim 2. CD, kaže "wrong disc". To nije moguće jer sam 100% siguran da je to pravi CD, čak sam i probao sve ostale, tako da 100% znam da je to PE2 drugi CD. Htio sam pitati je li moguće da save file neke igre bude korumpiran? Igra je piratska, da. Memorijska kartica je originalna, kao i sve ostalo. Konzola je PS2.

By the way, ako mi itko može prodati originale sljedećih igara, učinit će me vrlo sretnim čovijekom :)
Final Fantasy 7
Parasite Eve
Parasite Eve 2
Valkyrie Profile
Valkyrie Profile 2

Cijena mi nije bitna, samo da nije neka smiješna cijena, tipa 1000 kn+ :P

Hvala što ste čitali moj post, nadam se da vas nisam uspavao.

*

Zapi

  • Gost
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #1 : 09. Lipanj, 2009., 23:10 »

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #2 : 09. Lipanj, 2009., 23:12 »
http://www.hcl.hr/forum/index.php?topic=8548.0
Meni je FF9 sredio bez bedine. :hug
Probaj se njemu obratiti u vezi org igara..
A inače, neće ti nitko ovdje zamjeriti bilo što u vezi igara, jedino ako ih igraš možda. :wildboy:

Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #3 : 09. Lipanj, 2009., 23:16 »
Zapi I waka, volim vas obojicu :P (ne na onaj način, no znate što mislim.

Drago mi je čuti da ništa ne zamjerate. Ja osobno ne volim piratske igre, iako ih kupujem. Znam da ovo može zvučati nekako dvolično, ali kada nemaš izbora, to je druga stvar. Ipak puno ljudi kupuje originalne igre i izdvaja novce za njih, pa na neki način nije u redu.

Zahvaljujem na pomoći. And now, let's get down to busniness :)

*

Zapi

  • Gost
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #4 : 09. Lipanj, 2009., 23:17 »
A inače, neće ti nitko ovdje zamjeriti bilo što u vezi igara, jedino ako ih igraš možda. :wildboy:

Ja sam jedan od tih zločesti dečkiju..

btw dobrodošao na forum :hug

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #5 : 09. Lipanj, 2009., 23:18 »
Većina piratizira. Zapravo si jedan od rijetkih ''poštenih''.
I da, priupitaj mvaljavea. Kupih već par igara prek njega i, ukratko, preporuka.

Velkam u svakom slučaju.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #6 : 09. Lipanj, 2009., 23:21 »
A inače, neće ti nitko ovdje zamjeriti bilo što u vezi igara, jedino ako ih igraš možda. :wildboy:

Ja sam jedan od tih zločesti dečkiju..

btw dobrodošao na forum :hug

Hvala na dobrodošlici, već vidim da je ovo dobar community, sviđa mi se :)

Citat:
Većina piratizira. Zapravo si jedan od rijetkih ''poštenih''.
I da, priupitaj mvaljavea. Kupih već par igara prek njega i, ukratko, preporuka.

Velkam u svakom slučaju.

Dakle, ime kontakta je "mvaljav", točno?

Hvala ti na preporuci, drago mi je znati da ću si eventualno moći srediti originale, NAPOKON.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #7 : 09. Lipanj, 2009., 23:26 »
Moje drugo pitanje je u vezi Parasite Eve 2 igre. Prošao sam 1. CD, I sada traži 2. CD. Kada stavim 2. CD, kaže "wrong disc". To nije moguće jer sam 100% siguran da je to pravi CD, čak sam i probao sve ostale, tako da 100% znam da je to PE2 drugi CD. Htio sam pitati je li moguće da save file neke igre bude korumpiran? Igra je piratska, da. Memorijska kartica je originalna, kao i sve ostalo. Konzola je PS2.
[/quote]

teško da će ti savefile bit koruptiran ako ti je radio do kraja prvog cd-a, prije da ti cd neradi, probaj ako imaš ps1 ubacit cd pa da vidiš

Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #8 : 09. Lipanj, 2009., 23:28 »

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #9 : 09. Lipanj, 2009., 23:29 »
Dakle, ime kontakta je "mvaljav", točno?

Njegov topik:
http://www.hcl.hr/forum/index.php?topic=8548.0

Pa, il na PM pošalješ upit..il na mejl.

[email protected]
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #10 : 09. Lipanj, 2009., 23:31 »
To smo riješili već. :wildboy:

U vezi Parasite Eve, jel može biti da ti je jedan cd pal, a drugi ntsc ?

Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #11 : 09. Lipanj, 2009., 23:32 »
Moje drugo pitanje je u vezi Parasite Eve 2 igre. Prošao sam 1. CD, I sada traži 2. CD. Kada stavim 2. CD, kaže "wrong disc". To nije moguće jer sam 100% siguran da je to pravi CD, čak sam i probao sve ostale, tako da 100% znam da je to PE2 drugi CD. Htio sam pitati je li moguće da save file neke igre bude korumpiran? Igra je piratska, da. Memorijska kartica je originalna, kao i sve ostalo. Konzola je PS2.

teško da će ti savefile bit koruptiran ako ti je radio do kraja prvog cd-a, prije da ti cd neradi, probaj ako imaš ps1 ubacit cd pa da vidiš
[/quote]

Hvala snowblind, možda to probam kasnije :)

I hvala na email-u dečki, baš mi to treba.

Btw...probao sam postati u Mvaljaveu topicu, i prijavljuje neki error. Tek toliko da znate, možda je neki problem sa forumom. Probat ću kasnije.


Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #12 : 09. Lipanj, 2009., 23:34 »
To smo riješili već. :wildboy:

U vezi Parasite Eve, jel može biti da ti je jedan cd pal, a drugi ntsc ?

Nije sve je isto. PE2 sam prošao možda već 10-ak puta, uvijek je očitavao taj CD. A sad odjednom ništa...Valjda ću čekati dok ne nabavim originale onda, ili probati stari PSX.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #13 : 09. Lipanj, 2009., 23:37 »
možeš ga i preko maila kontaktirati, ugl dečko je pozudan, a i vidiš da nisam prvi koji to kaže

Re: Imam neka pitanja...
« Odgovori #14 : 09. Lipanj, 2009., 23:46 »
možeš ga i preko maila kontaktirati, ugl dečko je pozudan, a i vidiš da nisam prvi koji to kaže

Nema problema, upravo mu pišem email :) Vjerujem vam dečki, ne brinite se.

U prošlosti sm imao problema sa ljudima koji su mi obećavali neke stvari ukoliko na njihov račun uplatim određenu svotu novca. Iskustvo nije bilo lijepo, i prevaren sam. Ali odlučio sam opet probati, s obzirom da puno ljudi kaže da je dečko ok.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9