HCL.HR

Legends of Dawn

  • 16 Odgovora
  • 5566 Hitova
Legends of Dawn
« : 10. Siječanj, 2013., 12:16 »
Pozdrav svima. Nisam našo o najavi o ovoj navedenoj igri Legend of Dawn.
Znači hrvatski proizvođač koji je na ovoj igri radio oko 4 godine  i ove godine bi trebala biti gotova točnije u 2 mjesecu.. Cijena koliko sam čuo bi bila oko 70 :clap:  kuna što nije puno. Igra je po meni jako dobra po gledanju videa http://www.gamespot.com/legends-of-dawn/videos/legend-of-dawn-gameplay-trailer-6378960/ .
I jedva čekam da si naručim ;). Web o igri se nalazi na ovom linku http://www.dreamatrix.net/site/index.php/legends-of-dawn.html . Kad igra izajde  HCL  će imati pune ruke posla  sa recenziom XD.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #1 : 10. Siječanj, 2013., 13:22 »
Kickstarter vijest

Možeš već putem Kickstartera kupiti igru. Inače igra je već dostigla zadani cilj za skupiti.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #2 : 18. Siječanj, 2013., 15:37 »
Sakupljeno je 46,536$ što znači da ćemo dobiti i beta mod tools.

Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #3 : 18. Siječanj, 2013., 20:56 »
Da super baš sad počeo čitat..
Ma jedva čekam da je zaigram, neznam kako vi ali mene ovo jako raduje..
:clap:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #4 : 28. Veljača, 2013., 19:52 »
Igra došla na Greenlight. Nadam se da će uskoro objaviti datum izlaska.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #5 : 27. Lipanj, 2013., 21:12 »
Igra izašla na Steamu prije nego što su backeri dobili ključeve. :hihi:  Povukao sam svoj Stem ključ iako sam u anketi stavio da želim DRM free verziju, ali budući da ne znam kada će to biti, i Steam verzija je ok.

Čitam komentare sada i dosta ljudi se žali da je igra na Steamu cjenovno ista kao i kada je bilo na KS. Nije da mene smeta ali ih razumijem. Jedino šteta što je tako loša komunikacija na kraju ispala da je igra izašla prije nego što je to bilo objavljeno na KS.

Steam link za one koji žele kupiti dok ne dođe na ostale platforme. Sutra navečer ću napisati početne dojmove jer skidanje igre od 7+ gb s 2mbit vezom dugo traje.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #6 : 27. Lipanj, 2013., 21:16 »
:hihi:

Inače, nisam imao pojma za ovo, izgleda mi zanimljivo. Pričekat ću gameplay videe, pa možda i ja zaigram :ementaler:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #7 : 27. Lipanj, 2013., 21:33 »
Fantastično mi je to kako je ekipa doslovno nesposobna naučiti iz tuđih grešaka.
Da nije u pitanju domaća firma stvarno bih se začudio.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #8 : 27. Lipanj, 2013., 21:42 »
Nije mi jedino jasno ako su već postavili datum izlaska za današnji dan, kako su zaboravili obavijestiti ljude o tome. Ali dobro, bitno da je igra izašla.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #9 : 02. Srpanj, 2013., 08:16 »
Nitko ne igra?

Ja svaki dan malo pomalo i ono, nije loše. Definitivno old-school kako bi se reklo jer igra ne vodi za ruku. Da se olakša igranje, potrebno je pročitati manual jer tutorali ne postoje. Za neke stvari poput glazbenih zagonetki dobije se tek natuknica što je to. Ja sam za sada naišao na jednu i rendom klikanjem riješio. Nažalost tada nisam imao slušalice pa ne znam da li je rješenje bila neka melodija ili ne.

Koliko sam primijetio, igra je poprilično orijentirana na istraživanje. Recimo, niti jedan lik nema neki simbol da se kod njega mogu preuzeti zadaci ali igra ima popis zadataka koji su dostupni u gradu. Valjda je tako za sva mjesta. No, ono što je zanimljivo, kod svakog zadatka koji se preuzme, dobiju se tek osnovne informacije. Sada imam otvoren jedan zadatak koji mi kaže da moram ići u neko vilenjačko mjesto ali ne piše kako točno doći do njega.

Borba je neki dnd sistem valjda gdje ide po principu koliki je postotak da se nekog udari. Od magija još nemam ništa jer imam tek tri rune koje sam našao pa bi možda i mogao probati stvoriti nešto, po mogućnosti napadačku. Postoje tri vrste magija: protection, missile i ward. Morati ću manual pogledati kako to funkcionira.

Koliko sam vidio po dostupnim skillovima, craftanje je bitan element igre ali tu još nisam ni zagrebao po površini. Najviše bodova sam stavio u herbalizam jer imam neki zadatak da moram skupiti različito cvijeće za neke lijekove, pa dok istražujem okolna mjesta da odmah to mogu riješiti.

Za sada mi je ok igra jer je istraživanje i otkrivanje različitih stvari na prvome mjestu i to mi je zabavno iako ima bugova naravno. Ponajviše me kamera zna iritirati kada igra ne prepoznaje da sam pustio desni klik za rotaciju ali to je navodno sada popravljeno u patchu koji je došao. 1.04 je zadnji pa izgleda da peglaju bugove koji su prijavljeni ali ipa,k bilo bi bolje da su igru više testirali. Nadam se da će kameru srediti i u uskim prostorima jer tada jednostavno zna poluditi što i nije zabavno kada traje borba. S obzirom na izgled igre, mogu reći da je malo zahtjevnija i kada duže igram svi ventilatori počnu kao ludi raditi. Bilo bi lijepo da se i to riješi. I najgluplja stvar od svega, kada izlazim iz igre treba 10 minuta da se ugasi. Ovo nije pretjerivanje, štopao sam. Eventualno mogu probati da ne idem na exit ili return to main menu nego da odmah probam ctrl alt del ili alt f4 jer to tada ne funkcionira ako odabarem jedno od ovog dvoje.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #10 : 02. Srpanj, 2013., 16:47 »
Planiram uzet kad ubace co-op kako je rečeno i riješe sve te bugove jer mi se neda tak igrat. Odlično zvuči sve ovo ostalo što si napisao, već dugo čekam tako skrojen rpg.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #11 : 03. Srpanj, 2013., 11:40 »
Potvrdili su co-op?

Ovo je potpuno sp igra i nikakav oblik multiplayera nije potreban. Stvar je u tome da ovo nije aRPG pa da je co-op potreban.

Inače, bio sam se igrao malo s kombiniranjem magija da vidim što sve mogu napraviti ali trenutačno nemam previše runa pa sam napravio sam jednu koja me lijeći i ubrza. Korisno kada moram ići od jednog do drugog mjesta dok nosim svih 50 kg u inventoriju.

Ono što definitivno treba je riješiti sve gamebreaking bugove i srediti optimizaciju. Ja se samo nadam da nemam bug s jednim questom koji mi se čini da je bitan za radnju.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #12 : 09. Srpanj, 2013., 12:55 »
Da, nema co-opa nešto sam pobrkao. Iako sam prilično siguran da je pisalo nešto o tome kad je igra bila na greenlightu...

Nadam se da će bit neka recenzija na portalu :ementaler:
 

Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #13 : 10. Kolovoz, 2013., 08:28 »
Da li vec postoji neki wiki za igru? Stvarno se trudim dati igri sansu, kickstartao sam je i cekao dugo dugo, al ima stvari koje mi jednostavno nisu jasne. Volio bih da malo ustabile igru, svakih sto metara quicksejvam zbog misterioznih rusenja igre.
Kuzim da je ideja da te igra ne vodi za rukicu, al da te bas baci u mracnu jamu jazovku i zatrpa, poslovicno za nase prostore, hehe, pa bar neki marker na mapi ne bi ubio feeling.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Legends of Dawn
« Odgovori #14 : 10. Kolovoz, 2013., 21:53 »
Ne znam za wiki ali ak ti nešto nije jasno, pogledaj manual u slučaju da nisi. Sve bitno je napisano u kratkim crtama.

Ovo za rušenje, jedino preostaje da čekaš neki patch koji će to srediti. Ja nisam imao problema s time ali da, igra je s tehničke strane kompletno smeće.

Gdje si zapeo da ne znaš kuda moraš ići?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9