HCL.HR

Broken Age

  • 35 Odgovora
  • 8047 Hitova
Broken Age
« : 09. Veljača, 2012., 14:43 »
Double Fine su jučer objavili kako su spremni vratiti se korijenima i napraviti point and click avanturu.
Jedini problem je što izdavači nisu spremni financirati pnc avanture.

Rješenje? Kickstarter!

Ekipa je pokrenula Kickstarter projekt kako bi fanovi mogli direktno financirati izradu igre.
Cijena je bila poprilično visoka - 400 000 dolara.

Previsoka cijena?
Navedena svota skupljena je u osam sati.
Trenutno (cca. 12 sati nakon pokretanja projekta) je skupljeno ~521 tisuća dolara, a donacije se skupljaju još 33 dana.

Sav dodatan novac bit će uložen u igru (bolji voice over, veći budžet, više platformi...), a možete i dobiti svakakve lijepe stvari ako donirate.

Sve ovo je jebeno iz više razloga.
Kao prvo, sigurno ćemo dobiti rulajuću igru. Tim Schafer i Ron Gilbert su u ekipi, što već garantira kvalitetu.  :hiha:
Kao drugo, jebeš posrednike i izdavače. Ovo mi baš nekako lijepo sjeda u ovo vrijeme ovih rasprava o piratstvu. Ljudi su očito spremni platiti dobar proizvod.
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj, 2014., 22:13 snowblind »

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #1 : 09. Veljača, 2012., 15:05 »
ogroman sam fan pnc-a ali te "smješne" avanture bi najrađe sve zapalio i bacio kroz portun.
tako da ne zanima me ali svaka čast za skupljene pare, iako je 400 000 dolara za današnju igru jako malen novac.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #2 : 09. Veljača, 2012., 15:12 »
A čuj, i nije baš malen novac.
Je za igre tipa COD i slične blokbastere.

Al za pnc avanture uglavnom ne treba motion capturing i slične tehnike koje zahtijevaju neku visoku i skupu tehnologiju.
Također, čisto sumnjam da će ova igra imati neku marketinšku kampanju i snažno oglašavanje.

Za pnc avanturu je to sasvim dovoljna količina love. A i uostalom, imat će i dosta više od toga, čini se.
Od trenutka kad sam napravio ovaj topik do sad skupljeno je 25 tisuća dolara.  :hiha:

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #3 : 09. Veljača, 2012., 18:08 »
Rulalo bi da igra bude masivna, s dugom pričom i da uni neki novitet u pnc žanr.
Ne mora biti na granici komičnosti/mističnosti, meni bi se osobno sviđalo nešto a la Black Mirror/Gray Matter štih.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #4 : 09. Veljača, 2012., 23:18 »
PSAJHONAUTS 2?????


Inače, gg vijest.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #5 : 09. Veljača, 2012., 23:39 »
Sajkonatsi 2 možda. Al to si valjda vidio na Twitteru.
Pričali su Schafer i Notch, al ništa nije konkretno dogovoreno.

Možda nakon ovog.
Moj klitoris bi eksplodirao.

Nego, Kickstarter potvrdio da je ovo najuspješniji projekt koji su ikad imali.
Trenutno na 950 tisuća.  :hiha:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #6 : 10. Veljača, 2012., 01:44 »
Premasili milijun. U JEDNOM danu. Nezz, glava me boli.

I njusim novi poslovni model. "Svida vam se ideja za nasu igru?/Svidjele su vam se nase prijasnje igre? Dajte pare, napravimo jos."

Dobro, malo nategnuto. Al' moooozda.
Mislim, realno gledano, Minecraft je napravio istu kitu. Ljudi kupovali alpha, pa onda beta verzije i tako to, koje nisu imale 90% sadrzaja koje ima full verzija trenutno.

A ovdje je skupljena milja u mrtva 24 sata za igru koja jos ni ne postoji. Bez neke pretjerane promocije, cisto jer se vijest kao takva prosirila.  :ave:
Trenutne brojke:
27,398 donatora, $1,047,494, jos 32 dana primaju sredstva. 32 dana.
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2012., 01:46 Yuri »

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #7 : 10. Veljača, 2012., 07:52 »


<3 :)))
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #8 : 10. Veljača, 2012., 12:45 »
Neznam, ovo je nešto najbolje ikad. :wildboy:

Mislim, Grim Fandango mi je doslovno najdraža igra ikad, pa novu avanturu dobiti od Schafera i Gilberta je ono, san snova. I još toliko novca skupljenog da se to financira. Savršeno. Jeste donirali već? 15$ je minimum za igru i prvi set nagrada (beta verzija, dokumentarni serijal).

I da, obavezno pogledat video na Kickstarteru ako niste.

Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #9 : 10. Veljača, 2012., 12:47 »
Rado bih ja donirao, al kolko vidim - treba baš kreditna kartica.  :(

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #10 : 10. Veljača, 2012., 14:23 »
15$ je minimum za igru i prvi set nagrada (beta verzija, dokumentarni serijal).

Citat:
The finished game in all of its awesome glory on Steam, exclusive access to the PC Beta on Steam, access to the video series, and access the private discussion community.

Za 15 baksa dobijete original igru na Steamu kad ju završe + pristup beti prije toga! Awsum!
Treba ti neka kartica, mislim da bi VISA electron bila dovoljna (kao student otvoriš besplatno žiro u PBZu)... zar moraju preko amazona naplaćivat? nisu mogli paypal stavit? grrr.

anyways, nemam trenutno para na kartici za to al nadam se da će neki poslić uletit u međuvremenu

Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #11 : 10. Veljača, 2012., 14:31 »
Visa electron radi. Provjereno.  :hiha:

Kul kul, kent vejtam da počnu ti dokumentarci.
Jedino se nadam da neće baš sve prikazivati, ono.
Što onda, igrat ću igru o kojoj već znam apsolutno sve?  :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #12 : 10. Veljača, 2012., 14:35 »
ogroman sam fan pnc-a ali te "smješne" avanture bi najrađe sve zapalio i bacio kroz portun.
tako da ne zanima me ali svaka čast za skupljene pare, iako je 400 000 dolara za današnju igru jako malen novac.

umri.

donirao


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #13 : 10. Veljača, 2012., 15:06 »
15$ je minimum za igru i prvi set nagrada (beta verzija, dokumentarni serijal).

Citat:
The finished game in all of its awesome glory on Steam, exclusive access to the PC Beta on Steam, access to the video series, and access the private discussion community.

Za 15 baksa dobijete original igru na Steamu kad ju završe + pristup beti prije toga! Awsum!
Treba ti neka kartica, mislim da bi VISA electron bila dovoljna (kao student otvoriš besplatno žiro u PBZu)... zar moraju preko amazona naplaćivat? nisu mogli paypal stavit? grrr.

anyways, nemam trenutno para na kartici za to al nadam se da će neki poslić uletit u međuvremenu


Ne kužim zašto si citirao, kad sam istu stvar ja rekao  :wildboy:

Enivej, doniram kasnije, ne volim "transakcije" bilo kakve obavjati na iPadu iz nekog razloga  :wildboy:

Btw, evo ih na skoro 1,3 milijuna  :hug

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Novi projekt Double Finea
« Odgovori #14 : 10. Veljača, 2012., 15:22 »
Ne kužim zašto si citirao, kad sam istu stvar ja rekao  :wildboy:

zato što čitam prebrzo  :fpalm:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9