HCL.HR

PES 2008

  • 390 Odgovora
  • 85665 Hitova
*

noda

  • *****
  • 3184
Re: PES 2008
« Odgovori #180 : 02. Studeni, 2007., 13:53 »
isuse kako je šugav ovaj novi pes to je strašno, počevši od grafike koja mi btw na medium 10x7 trza na 7800GT, gigi rama i athlonu @ 2,4.. grafika je bolja od pes 6, ali je totalno neoptimizirana i jebeni vsync još uvijek nisu doradili, tj. odradili kako spada. Sve, al ama baš sve lopte su mi zamućene, valjda su htjeli stavit neki blur efect koji je ispao preloš, do animacija igrača koji trče ko majmuni, zgrčeni u svim zglobovima tijela, do šuteva koji su napravljeni vjerojatno realnije nego u pes-u 6 (sa 20 metara ponekad lopta jedva dođe do gola), al ak sam htio gledat realnu tekmu, upalio bi TV i pogledo manu - real.

Vezano uz realnost same igre, nije mi jasno zašto se slobodnjaci ne mogu izvoditi sve dok sudac ne zazviždi, što je uobičajeno vrijeme za kavicu i jutarnje novine, kad sam već kod izvođenja lopti, nije mi jasna kamera u novom pes-u kod izvođenja penala, kurca vidim. Također suca vidim da nisu dirali, jer svaki jebeni kontakt je FAUL, naravno za protivničkog igrača, jer naime dok sam ja u zaletu prema golu i kad me potepe s leđa onako fino, nikom ništa, dok bi ja dobio žuti, ako ne i crveni za svaki klizeći start na protivničkog igrača. jebeno! Udarci iz kuta su tako realno napravljeni da sa dobrom postavom igrača više manje svaki korner bude gol. Realno? veoma! Ta famozna realnost je viđena na svakom kutu igre, npr. golmani bezglavo ponekad znaju izjurit iz šesnaesterca što je naravno popraćeno golom protivnika. Nije mi jasno zašto nisu popravili tog glupog golmana, ak treba ja ću ima dat par linija koda koje bi popravile taj, već dobrano, izjebani AI.

Što se tiče AI-a da se odma osvrnem na njega. Znači rekli su da će COM AI prilagođavati mojoj igri, odlično, nema više igranja po boku sa barcelonom i manuom što je bio slučaj u pesu 6. No, stvar je sljedeća (ja igram na top player da nebi bilo zabune), par proigravanja napravim po desnom boku i gle, stvarno se COM prilagodi do te granice da je lijevi bok skroz prazan -.- naravno da padne gol.. Shvatili ste sliku.

Jedna stvar koja me posebno živcira je što su c. ronaldo i ronaldinho bogovi, carevi. Uzmem c. ronalda i pretrčim DOSLOVNO od svog gola do protivničkog gola u jednom mahu i još dam golmanu kroz noge gol. Baš realno jelda!? Pa mislim, u kojem to nogometu igrač može pretrčat cijeli stadion i bit cijelo vrijeme fit i još k tome dat aktraktivan gol, ne na ovom svijetu, dobro bilo je slučajeva, al nije da ih se može vidjet u svakoj tekmi.

Eto, sry na podužem postu, al sam morao negdje ovo napisat da se vidi da novi pes i nije tak bajan kak su govorili da će bit. Još je to jako daleko od realnosti i pravog nogometa, no da je PES općenito najbolja simulacija nogometa, je i nema joj konkurenta, ali da su mogli dotjerat AI, suca, golmane mogli su, kaj bi ovoj igri sa mojeg gledališta povisilo ocjenu za dobrih 50%.
Eto, moja ocjena bi bila 4/10

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: PES 2008
« Odgovori #181 : 02. Studeni, 2007., 17:21 »
Ne kužim zašto ti na takvom stroju trza na medium detaljima, meni leti na konstantnih 60 fps-a na high detaljima pri rezi od 12x9...

Ida sve to  golmanu, sudcu i AI-u stoji, ali po meni ima tu i puno odličnih stvari koji ovu igru i dalje čine najboljom simulacijom nogometa  :ementaler: ..

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: PES 2008
« Odgovori #182 : 02. Studeni, 2007., 18:12 »
ja igram na 1024x768, s vsync i sve high...na V9999 GE i radi gg

Re: PES 2008
« Odgovori #183 : 02. Studeni, 2007., 21:58 »
Evo i ja nabavio napokon....
fino originalčić ubo.  :ementaler: biće net pleja.  :dancing:

Zasad sam igro malo master ligu. I ono, niš od demoa nije promjenjeno tako da nemam neke prevelike zamjerke. AI je fakat prepunkurac poboljšan, mora se reć. Napokon COM zna šta treba radit pred golom, ne ono u 6-ici stane se pred gol i ide nabacivat igraču 30 metara udaljenom. Usto, ako kuži da imate škrbavu obranu stalno radi presing na zadnju liniju, čapava lopte itd. Jedina loša stvar je čudno stalno izletanje golmana na 10ak metara. onak svaku akciju lik izletava.
lobovi su napokon poboljšani, šutiranje izdaleka smanjeno, korneri prejaki, a slobodnjaci poboljšani. I ovo sa sucem je istina, i ne shvaćam koji kurac samo jedan sudac. gej ono ;(

ugl igra je dobra, treba se malo naviknut.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: PES 2008
« Odgovori #184 : 03. Studeni, 2007., 00:16 »
kak 1 sudac..di 1 sudac :S

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Re: PES 2008
« Odgovori #185 : 03. Studeni, 2007., 00:21 »
ne kužim kaj je loše sa sucima?

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: PES 2008
« Odgovori #186 : 03. Studeni, 2007., 00:25 »
kak 1 sudac..di 1 sudac :S

Nema pomoćnih.  :wildboy:
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: PES 2008
« Odgovori #187 : 03. Studeni, 2007., 00:32 »
u demu ima

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: PES 2008
« Odgovori #188 : 03. Studeni, 2007., 00:45 »
ima i u cijeloj verziji :S 100%

Re: PES 2008
« Odgovori #189 : 03. Studeni, 2007., 00:48 »
ne mislim da nema pomoćnih....  :tired:

već da je jedan glavni sudac...
znači pod 1. nemreš birat suca kad ideš igrat exhibition
i pod 2. zasad sam vidio samo jednog bijelca.  :wildboy:
i vidim da su se vratili sistemu iz petice "sudi sve što vidiš".  :tired:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: PES 2008
« Odgovori #190 : 03. Studeni, 2007., 00:52 »
Danas kad sam igrao s frendom sudio neki sudac koji izgleda ko Šimić  :ave: :ave:

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: PES 2008
« Odgovori #191 : 03. Studeni, 2007., 01:00 »
ne mislim da nema pomoćnih....  :tired:

već da je jedan glavni sudac...
znači pod 1. nemreš birat suca kad ideš igrat exhibition
i pod 2. zasad sam vidio samo jednog bijelca.  :wildboy:
i vidim da su se vratili sistemu iz petice "sudi sve što vidiš".  :tired:
kritički gledaš.. ima više od jednog suca, i da, neke stvari jesu maknute.. a ovo "sudi sve što vidiš" i ne stoji skroz, iako je malo iritantno što zna sudit i kad nije prekršaj

Re: PES 2008
« Odgovori #192 : 03. Studeni, 2007., 02:51 »
ne ovaj sudac je užasno živcirajuć...

Totalno sam pizdio dok sam igro zadnjih par mečeva pa ošo pogledat malo statistike. Naime odigro sam 17 mečeva, u kojima sam ja napravio 88 faulova, a protivnici 24.

 :tired:
ono, užasno je pristran sudac. Il komp ima neku skriptu da savršeno pogodi igrača tako da se ne oglasi faul...mislim vjerojatno je ovo drugo ali je ipak gej.

Drugo, koji je kurac sa ovim nabacima?
ono, ak slučajno nemaš pirla, ronaldinha i ine da nabace, dobiš kurac u usta. il nabace u golmana, ili preko gola, ili predaleko, ili preblizu. Kolko sam skužio ciljanje nema neke veze, stisneš strelicu prema nazad a on normalno ravno nabacuje iako u sredini nema nikoga..

 :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: PES 2008
« Odgovori #193 : 03. Studeni, 2007., 10:58 »
Da, sudac kolko sam skužio nije niš poboljšan, kompu svaki kontakt zove za faul, a meni kurac. Glupo mi je kaj nemreš birat vrijeme tekme (noć, dan, kiša, ljeto zima itd.) nego je random, ili ja to ne znam postavit. Isto tak nema PES shopa ono WTF!!
Kakav je da je, igrat ću ga, jer jebo, ipak je gameplay bolji od pes 6, ali ima toliko propusta da je to za ne povjerovat.

@SIR
Ni ja ne kužim kak mi trza na toj rezi s medium detaljima. Ali kad sam stavio na high, čak su mi FPS-i narasli malo, totalno ne kužim, no nije da se bunim :D

EDIT: još me zanima dal je ikako moguće namjestit da zapamti kameru koju stavim i onu stamina gauge da mi uvijek bude prikazana, jer svaki put moram to ispočetka stavljat.. :\
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2007., 11:13 noda »

Re: PES 2008
« Odgovori #194 : 03. Studeni, 2007., 11:30 »
pa neznam, meni se to uvjek sejva.
što se tiče vremenskih uvjeta, to moraš postavit kad ti je onaj screen da stadione biraš. Sam stisneš trokut brijem , možda i kocku. ugl možeš birat, i dodan je afternoon.

Pes shop je zamijenjen s tim da se igrači, timovi dobivaju tako da osvajašpizdarije tipa europski kup, SP itd, čim neš osvojiš dobiš 10ak igrača. isto tak i timovi...a one razne pizdarije tipa nove kamere, ball effect i to brijem da više nema.
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9