HCL.HR

PES 2019

  • 142 Odgovora
  • 34714 Hitova
Odg: PES 2019
« Odgovori #75 : 10. Rujan, 2018., 10:53 »
Također sam imao situacije da imam po 10 udaraca u okvir gola i izgubim tekmu, a protivnik mi iz jednog udarca da gol i izgubim 1:0. Frustrating... :chair:

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #76 : 10. Rujan, 2018., 11:15 »
Da li je taj osjecaj i dalje prisutan ? Taj glupi osjecaj nepoštenja ?

Ono što nisam spomenuo u recenziji, je da sam hrpu utakmica gubio tako da ja imam 10+ udaraca na gol po utakmici, a protivnik ima 1 udarac i 1 gol. Kako je na vratima De Gea, bilo mi je frustrirajuće - rendom golmani sve brane na drugoj strani, pa i ono nemoguće, a meni protivnik kiruški precizno pogađa čim mu se otvori prilika.

Maaalo se to s vremenom promijenilo, što do mene (drugi stil obrane), što do igre (DeGea se ekšli počeo pojavljivat na golu), ali baš je bilo užasno frustrirajuće, izgubio ili remizirao hrpetinu utakmica u kojima sam 90% vremena bio bolji.

Prokleti momentum.
Počeo se pojavljivati nekako sa PES 14 kada su uveli player emotions, da bi vrhunac dostigao na PES 18, gdje sam unaprijed znao kada gubim tekmu. Npr. na prijašnjim PES-ovima sam uredno imao rating oko 1300-1500, na PES 18 mi je Max bio 970. Imao sam tekmi sa po 30+ udaraca na gol, igrači su mi bukvalno fulali prazan gol. Ove godine je situacija dosta bolja po pitanju momentuma i scriptinga, i dalje se dešava ali se može preokrenuti i izvuci.

Ove su godine hladno mogli pomesti konkurenciju sa myClub da su odradili sljedeće:

- vs com lige i kupovi - imaju sada masu liga a nisu uradili NISTA.

- featured (inform) igrači da budu u top agentima zajedno sa legendama od početka

- sedmični challengei tipa 3 pobjede sa timom samo italijanski igrača

- Co-op lige i vs com co-op lige

- Co-op filteri za odabir igranja samo protiv humans

- SIM lige

I još mnoooooogo toga, ali glupani su zatucani do besvijesti. Da FIFA ima samo 50 % gameplaya od PES-a s gustom bih je igrao, ovako ostaje žal što se može toliko toga napraviti ali oni ne znaju.

Odg: PES 2019
« Odgovori #77 : 10. Rujan, 2018., 13:56 »
Hvala svima na odgovorima, svi su potanko pročitani. Mislim da je zaključak ostao kakav je i bio prije vaših odgovora:

PES 2018 vjerovatno ispada "zadnji dobar PES" bar ove generacije i drago mi je da sam ga kupio na dva sistema iako za sitniš.
Možda jednog dana tako i napravim za 2019, pričekam popust da košta 50 kn i uzmem. Ovako ne.

I slažem se u još jednome. PES vec zadnjih par godina ima užasne izbornike i rihtanje opcija. Al baš užas. I to se ne mijenja izmedju ostaloga. Da ne spominjem da ako si želiš promijeniti layout kontrolera usred tekme, nemožeš ništa, idi van i sve ispočetka što je teži bullshit. Soundtrack od 3 i pol pjesme necu ni komentirat. Lošije od antene zagreb a to moraš bit baš low da nadmašiš.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #78 : 10. Rujan, 2018., 15:12 »
Hvala svima na odgovorima, svi su potanko pročitani. Mislim da je zaključak ostao kakav je i bio prije vaših odgovora:

PES 2018 vjerovatno ispada "zadnji dobar PES" bar ove generacije i drago mi je da sam ga kupio na dva sistema iako za sitniš.
Možda jednog dana tako i napravim za 2019, pričekam popust da košta 50 kn i uzmem. Ovako ne.

I slažem se u još jednome. PES vec zadnjih par godina ima užasne izbornike i rihtanje opcija. Al baš užas. I to se ne mijenja izmedju ostaloga. Da ne spominjem da ako si želiš promijeniti layout kontrolera usred tekme, nemožeš ništa, idi van i sve ispočetka što je teži bullshit. Soundtrack od 3 i pol pjesme necu ni komentirat. Lošije od antene zagreb a to moraš bit baš low da nadmašiš.

Vidi ovo, PES 18 je daleko veće sranje od 19, 19 je možda najbolji unazad 5 godina, ali i dalje ponavljamo jedno - u gameplayu, sve ostalo je na nivou PES 5.

Možeš mijenjati layout kontrolera u vs com tekma: pauza - select sides - kocka. Ne može se mijenjati u online mečevima samo.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #79 : 11. Rujan, 2018., 13:39 »
Ne mogu da vjerujem kako su uništili, ili slikovito i semantički tačno sjeb*** myClub sa ovim featured players I laganim dobijanjem top igrača. Jedini način igranja je tim od 2-3 zvjezdice, Iako je i tu sranje kada izleti neki ŽLJ igrač 90 rated. Nema više iščekivanja, uzbuđenosti kada se dobije Bale (jučer ga dobio jednim okretanjem), tekme na 5* su živo sranje a već 10 dana od izlaska svi imaju top timove sa 2800 strenght i vecim, bukvalno kao da je igra već 6-7 mjeseci vani.

I sad ću opet morati uzeti FIFU, moliti se Bogu da gameplay samo počne ličiti na nešto i uzivati u FUT-u misleci na myClub tim koji u FUT-u neću imati ni u septembru sljedeće godine.

Odg: PES 2019
« Odgovori #80 : 12. Rujan, 2018., 14:59 »
Hvala svima na odgovorima, svi su potanko pročitani. Mislim da je zaključak ostao kakav je i bio prije vaših odgovora:

PES 2018 vjerovatno ispada "zadnji dobar PES" bar ove generacije i drago mi je da sam ga kupio na dva sistema iako za sitniš.
Možda jednog dana tako i napravim za 2019, pričekam popust da košta 50 kn i uzmem. Ovako ne.

I slažem se u još jednome. PES vec zadnjih par godina ima užasne izbornike i rihtanje opcija. Al baš užas. I to se ne mijenja izmedju ostaloga. Da ne spominjem da ako si želiš promijeniti layout kontrolera usred tekme, nemožeš ništa, idi van i sve ispočetka što je teži bullshit. Soundtrack od 3 i pol pjesme necu ni komentirat. Lošije od antene zagreb a to moraš bit baš low da nadmašiš.

pes19 je pun kurac bolji od pes18....sto se tice onog bitnog - gameplaya...za ostalo me zaboli

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #81 : 14. Rujan, 2018., 01:13 »
Definitivno se oprastam od PES-a, ovo je sranje na kvadrat. Online je toliko spoilan i skriptiran da je to za tuzbe. Lag je vecinom ubitacan, a sa ovakvim gameplayom to je trash kombinacija. Kada je sve ok divota je igrati ali to je jedna tekma od 5, cak i vise. Svi koji razmisljate o kupovini a igrali bi online,, nemojte ni za zivu glavu. Ovo cu nastaviti nekada rekreativno igrati, vec sam preorderao FIFU, kakva je takva je, naviknem se na silu.

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: PES 2019
« Odgovori #82 : 18. Rujan, 2018., 11:24 »
kakav je gameplay u 19 nasuprot 18 na razini kad igraš protiv kompa?

Isključivo me to zanima, jer sam u 18 ponekad znao poluditi kad su lošiji timovi igrali ko mutavi sa vanserijskim golmanima gdje mi skinu 10 zicera, a moja obrana pušta ko vjetar.

Zadnje što me malo ohladilo - dobijem u osmini finala sa Dinamom Real u gostima 2:0 i doma igram 1:1, ali ono totalno ih nadigrao na razini ispod najjače - i onda u četvrtfinalu zasere se sve sa Napolijem - 4:4 u gostima, 5:3 me dobiju doma haha.

Niti jedan gol izvan 16, a valjda treba 20 zicera za zabiti jedan pošteni bilo kojem klubu.
Mislim i sa ovakvim stvarima je gameplay duplo bolji nego fifa protiv kompa kad igraš.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #83 : 18. Rujan, 2018., 13:07 »
kakav je gameplay u 19 nasuprot 18 na razini kad igraš protiv kompa?

Isključivo me to zanima, jer sam u 18 ponekad znao poluditi kad su lošiji timovi igrali ko mutavi sa vanserijskim golmanima gdje mi skinu 10 zicera, a moja obrana pušta ko vjetar.

Zadnje što me malo ohladilo - dobijem u osmini finala sa Dinamom Real u gostima 2:0 i doma igram 1:1, ali ono totalno ih nadigrao na razini ispod najjače - i onda u četvrtfinalu zasere se sve sa Napolijem - 4:4 u gostima, 5:3 me dobiju doma haha.

Niti jedan gol izvan 16, a valjda treba 20 zicera za zabiti jedan pošteni bilo kojem klubu.
Mislim i sa ovakvim stvarima je gameplay duplo bolji nego fifa protiv kompa kad igraš.

Com je retardiraniji nego na 18, ali offline je i dalje ok. Online je katastrofa epskih razmjera.

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: PES 2019
« Odgovori #84 : 18. Rujan, 2018., 13:18 »
jel ima šta golova izvan 16m kod slabijih timova, kako idu zicer situacije?

Jer to me spustilo u PES 18, golmani svi brane kao ludi, dok ponekad valjda se upali "lampica" u skripti i onda i vanserijski golmani dobiju takve golove da je to smješno.

Recimo protiv porta u grupi igram, u dvije tekme 1 gol zabio, ali valjda sam uputio preko 40 udaraca što iz vana, što rub 16 što hrpetina jedan na jedan situacija i ništa.
Realu je Gavranović stisnuo gol u skoku sa petom (ala protiv španjolske gol kad smo ih dobili, ne ova zadnja sramota).

Jednostavno najviše golova sam dao iz nabacivanja, kornera, kao i primio isto toliko iz takvih situacija. Neke određene situacije su išle samo ako sam totalno izigrao obranu i praktički pucaš na praznu polovicu gola.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #85 : 18. Rujan, 2018., 15:05 »
PES ki PES, sve je isto samo malo gore. Topla preporuka - NE KUPUJ, ja sam evo osijedio igrajući myClub.

Odg: PES 2019
« Odgovori #86 : 18. Rujan, 2018., 20:15 »
Jel su stvarno toliko upropastili myclub?
Onako iz live streamova mi se cinilo kao i sve prethodne igre sa sitnim poboljsanjima sto me lagano nahajpalo, mada po tvojim komentarima se cini dosta drugacije,

*

Beli

  • *
  • 91
Odg: PES 2019
« Odgovori #87 : 18. Rujan, 2018., 20:26 »
Ha cuj, mozda je usao u losu formu pa zato pljuje po myclubu. (sala naravno)  :piva:
Ne igram online pa me to pretjerano i ne zanima. Meni je PES ove godine ko bombonica :*
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost,
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost,
From the ashes a fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring,
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king.

Odg: PES 2019
« Odgovori #88 : 18. Rujan, 2018., 20:50 »
Meni je online u demo verziji radio besprijekorno, bez imalo laga, na prvu bi reko da su pretrpani serveri, mada je isti player count bio i u demo verziji te kada je puna verzija izasla na steamu, ne znam, pricekacu pa cu probati my club kad izbace free verziju, mada ce to brzo biti, sudeci po losim prodajama

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: PES 2019
« Odgovori #89 : 18. Rujan, 2018., 21:03 »
Ma kakva loša forma, dobijam, u elite klasu sam ušao, ali je igra online užas. Ima toliko mana i bugova da je to nevjerovatno. Previše je skriptirana, to je generalno najveći problem. Npr. brojao sam u zadnjih 10 tekmi od kojih sam 8 dobio, 2 remi i 1 poraz, pogodio sam 12 prečki i 9 stativa, većinom iz nepromasivih situacija. Odbrana se gubi, čiste pasove za gol šansu igrac pošalje u pm, superljudski golmani protivnika, lag, cheateri, arapi i ostali non-EU igrači, TS i stamina samo kozmetika... online iskustvo ravno noćnoj mori. Nekada se desi utakmica bez problema, ali većinom je prvoklasno sranje.


MyClub su uništili odmah sa featured players, što je uz gore nabrojano ubitačna kombinacija. Ako sam ja koji igram PES od početka, više od 20 godina, preorderao FIFU, a već sam se zakleo poslije horora 18 da neću nikada vise, onda je jasno koliko je PES i myClub propao.

Featured players farsa (100 coina za igrača), primjeri:

- Ziyech 96 overall
- G. Simeone 93
- Melo 88
- Ribeiro 88 i još hrpa anonimusa (Yago Pichacu; wtf) sa nabildanim overallom koji nema nikakve veze sa vezom.
« Zadnja izmjena: 18. Rujan, 2018., 21:10 bhlazio »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9