HCL.HR

Pro Evolution Soccer 2014

  • 166 Odgovora
  • 44060 Hitova
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #120 : 19. Rujan, 2013., 20:46 »
ja inace nikad nisam bas volio PES. mislim jesam kad sam bio klinac pa sam igro pes 2008 sa skvadrom, ali ta vremena su prosla
nego kakav je onda novi pes?
''The curse of much knowledge is often indecision.'' - Paarthurnax, Skyrim

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #121 : 19. Rujan, 2013., 20:51 »
Al ga serete s tim pljuvanjem po pesovim golmanima, pa nisu savršeni ali nisu ni grozni. Obzirom da ste Fifaši logično je da niste odigrali više utakmica u pesu od mene i onda mi nije jasno kako se meni takve situacije dese 1 u 20 utakmica. Čovjek kad ovo čita bi pomislio da su u Fifini golmani savršeni ali u stvari nisu ništa bolji od Pesovih:

Fifini golmani na djelu (Fifa 14 demo):
Fifa 14 Demo - Goalkeeper Madness!
FIFA 14 DEMO l GOALKEEPER AIDS
Fifa 14 Demo Joe Hart Goalkeeper Glitch or Bug
ovo su sve sa Fifa 14 demoa a kada bi tražio za Fifa 13 našao bih ih mali milion, a u kompilacijama onih "predobrih" golova u stilu fifa streeta se mogu naći golovi postignuti sa 45 m i to po sredini gola kakve u pesu nikad ne bi primio. Dajte malo ohladite, ne znam šta imate od toga što pljujete jednu odličnu igru. Ajd ovi fifa fanboyi njih razumijem ali mi nije jasno zašto se hcl.hr-ovi članovi (wyzard, freddy, cole, kaisersephirot) spuštaju na nivo običnih fifa fanoboya. To je najblaže rečeno neprofesionalno, možeš unaprijed pretpostavih kako će se kretati ocjene za Fifu i Pes kada ih hcl objavi.


Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #122 : 19. Rujan, 2013., 21:03 »
NIsam ni jedan ovogodišnji nogometni naslov probao, pa neću govoriti koji je bolji i to, ali mogu samo reći da Konami sporo "popravlja" igru ili popravi jedan element, a drugi pogorša, dok je FIFA od kako je novog engine svake godine sve bolja i bolja i mislim da će PES biti bolji od FIFE opet tek kada se Konami razbudi ili koji već vrag, ja nezz sta rade s PES-om, ali sve u svemu zabavim s obje igre :D

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #123 : 19. Rujan, 2013., 21:06 »
Nez, odavno nisam vidio nekoga da je toliko butthurt :mrs:

Frajeru, nez, pogledaj samo ocjene na metacriticu, 78 za PS3 i 81 za X360 verziju, jbm bolje ocjene su imali prošle godine :wildboy: e sad, nez jel' se cijeli svijet urotio protiv PES-a ili ti malo ovo uzimaš previše srcu ;)

I da, nisam veliki fan nogometnih simulacija i neam 589.342 utakmice iza sebe, ali dovoljno je pročitati na bilo kojoj ozbiljnijoj temi i vidjeti da FIFA i dalje dere PES. Amen

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #124 : 19. Rujan, 2013., 21:09 »
Golmani u Pesu se veoma lose pozicioniraju, znaci stanu na 2 metra od prve stative i lik naravno lagano daje gol, i to neki snj golmani nego Bufon i Neuer.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #125 : 19. Rujan, 2013., 21:23 »
I da, nisam veliki fan nogometnih simulacija i neam 589.342 utakmice iza sebe, ali dovoljno je pročitati na bilo kojoj ozbiljnijoj temi i vidjeti da FIFA i dalje dere PES. Amen
Kao što sam kažeš da nisi veliki fan nogometnih simulacija i vidiš bojle ocjene na meti i vidiš bolju prodaju i to ti je garancija kvalitete i odmah zaključih da je fifa bolja i ti ćeš je kupiti, tako mnogi razmišljaju. To mi je sve logično, i ja bih da npr. tek sada počinjem igrati fudbalske igre, prov bih vidio koja ima bolje ocjene, koja se više prodaje, koju više ljudi igraju i još kad vidim one silne reklame sa mesijem i društvom logično je da bih izabrao Fifu. Ali oni koji su dobro upoznati sa pesovim kvalitetama oni će odigrati i fifu i sami zaključit jel to sve tako. Ali nijee da je općevažeće mišljenje da je fifa bolja, ima dosta gamerskih siteova koji su pesu dali 9/10 i koji će je bolje ocjenit od Fife, na mnogim forumima ćeš naći hrpu gamera kojim je pes daleko bolji. Ako fifa ima bolju MC ocjenu i više se prodaje ne znači da je i bolja nego samo znači da je više onih kojih preferiraju fifin stil igre (ili možda to što fifa ima kvalitetnije odrađene off-the-field elemente, zatim ima mnogo više licenci, mnogo više liga itd.), i kada tome dodamo daleko veći marketing koji ulažu itd. Igrao sam ja i Fifa demo i ove godine i prošle i ja nikako ne razumijem zbog čega je Fifa na boljem glasu od pes-a. Svi se slažete da je Pes 6 najbolji ikad jel de i zašto je toliko bio popularan, pa zato što je arkada (kada se uporedi sa današnjim pesovima), brz fudbal u kojme se u 1 minuti stvori 20 prilika, ljudi to vole, mnogi ne vole da igraju sporo, taktički, da pasovima nađu rupu u odbrani, i mnogo više im se sviđa fifa koja je dosta brža i u kojoj možeš davati golove kakvih bi se postidjele i Fifa Street zvijezde.
« Zadnja izmjena: 19. Rujan, 2013., 21:30 Adam Jensen »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #126 : 19. Rujan, 2013., 21:30 »
Pa zašto onda svaki komentar u kojem se neke stvari navode kao mane shvaćaš toliko osobno i te osobe odmah smatraš FIFA fanboyima? Zar ne možeš razumjeti da na kraju samo ti ispadaš fanboy. Osobno i dalje neću kupiti ni FIFA-u ni PES, samo ti ukazivam da ispadaš smiješan sa svojim postom o teoriji zavjere unutar HCL suradnika :thumbs:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #127 : 19. Rujan, 2013., 21:32 »
De vidi imal igdje moj kakav post u Fifinoj temi u kojem bilo šta loše govorim protiv Fife. Nema. Zašto nema? Pa zato što razumijem i poštuje drugačije ukuse. Tako isto im i Pes-ovci želimo da se i naš ukus poštuje jer kada vi govorite da je Pes sranje i glupost onda je logično da ćemo to shvatit lično jer ispada da smo mi koji ga igramo glupani koji ne znaju šta valja. Fanboyi su osobe kao npr. Movie koji hvale igru koju oni igraju (Fifu u ovom slučaju) a konkurentsku igru pljuju maksimalno. To je fanboy a ja sam samo igrač Pesa koji igram igru koja mi se više sviđa i ne uzemiravam ničime one koji igraju onu drugu igru.
« Zadnja izmjena: 19. Rujan, 2013., 21:35 Adam Jensen »

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #128 : 19. Rujan, 2013., 21:36 »
De vidi imal igdje moj kakav post u Fifinoj temi u kojem bilo šta loše govorim protiv Fife. Nema. Zašto nema? Pa zato što razumijem i poštuje drugačije ukuse. Tako isto im i Pes-ovci želimo da se i naš ukus poštuje jer kada vi govorite da je Pes sranje i glupost onda je logično da ćemo to shvatit lično jer ispada da smo mi koji ga igramo glupani koji ne znaju šta valja.
Da poštujemo tvoj ukus igre ? kao prvo nemoj se ti smatrati uvrijeđenim što neko ( svi ) kažu da je FIFA trenutno kvalitetnija nogometna simulacija od ove igre,meni je svejedno da svi i pljuju FIFU ja ću je igrati :solidus:

*

nemadruge

  • n00b
  • 2
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #129 : 19. Rujan, 2013., 21:59 »
@Adame vidim da si pametna osoba, ne daj se isprovocirat. Don't feed the troll. Pes zajednica je ogromna, kako naša tako i okolna.
Također mi se Adam ne čini fanboyem, već čitajući njegove postove stekao sam dojam da je riječ o osobi koja voli i prepoznaje kvalitetu.
Nejasni su argumenti ostalih, tipa da je igra prekomplicirana lol, pa što bi htjeli da pritisneš jedan botun i pobijediš. Mislio je ipak konami i na takve, pa imate opciju "watch game". Neki lik je također igrao igru sa tipkovnicom lol , punih 20 minuta i odmah dodijelio ocijenu igri koja sa igra cijelu godinu. Bravo care. Nije ni trening proša. Ovi šta snimaju gameplay i traže detalje, pa ima i gta 5 većih bugova nego svi pesovi skupa,a isto je dobra igra, a da i ne govorim o fufi
Ostale trolove ne treba ni spominjati

Neznam za konzole, jer ne igram na njima, ali što se tiče kompjutera, bolja sportsko-taktička igra još nije napravljena. Nakon 5 sati treninga nisi spreman igrati, nego tek počmeš shvaćat koliko nebrojeno mogućnosti ima ova igra. Likovi poput jenkeya će se ionako pobrinuti za ostalo. O golmanima - imate manual kontrole i ako to niste sposobni onda šta imate filozofirat
Igrati ovu igru na najviše zvjezdica sa manual komandama je teško ko sam vrag. O grafici i animaciji ne treba trošiti riječi jer konkurencije nema pa i ne mogu s nečim usporediti. Sigurno ako igrate na 15 inčnom crt-u, da vam i nije najbolja, ali to vam nije konami kriv.

Uvijek kad izađe, pesu se traže zamjerke. Nekoliko puta smo vidjeli, nažalost da igraći umiru na terenu, pa znači li to da konami treba uvesti umiranje!? Ili sr**** kao kod Garyja Linekera. Ili ako golmani griješe u stvarnosti znači li to da trebamo prestati gledati nogomet?
Gary Lineker literally shits himself against Ireland World Cup 1990
Worst GOALKEEPER mistakes

Sve u svemu, konačno jedan vrhunsko odrađeni nastavak jedne duge i odlične franšize. Bravo konami :thumbs:
« Zadnja izmjena: 19. Rujan, 2013., 22:25 nemadruge »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #130 : 19. Rujan, 2013., 22:55 »
Nezz igra je smeće. :hiha2:

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #131 : 19. Rujan, 2013., 23:21 »
Golmani su jednostavno losi i protiv toga ne postoji ni jedan argument.
Ne svidja mi se sto su igraci previse tromi, sad ce odmah neko da mi kaze pa to je simulacija/idi igraj fifu ako ti smeta/nije ti ovo arkada. Igraci nisu dovoljno agilni, previse vremena im treba da odreaguju na komande, prespori su sa loptom. To su uglavnom moje zamerke uz naravno nedostatak licenci i nedovrsenost igre uopste (transferi, veoma mali broj igraca sa uradjenim licem,mali broj stadiona).
Grafika i animacije su dosta dobra mada ne bih rekao da su bez konkurencije, igra izgleda "zivlje" nego Fifa ali nije mnogo bolja po tom pitanju.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #132 : 20. Rujan, 2013., 07:32 »
:wildboy: na sve. Mislim nezz, ja sam smor i sve to, ali ovaj frajer adam diže sve to na novu razinu.

PES je dobar, ali problem je da svake godine rade neke osnovne greške, jebiga, tromiji je PES od FIFE što se ne može poreći, ali i takav je dosta zabavan.
Nisam nikakav fenboj il šta, ali FIFA će i ove godine biti bolja od PES-a, a ako i dalje ne želite u to vjerovati, nezz. :hiha2:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #133 : 20. Rujan, 2013., 09:35 »
Svašta ću i pročitat... Da sam fifa fanboy uopće ne bi igrao pes. A ističem ono što mi smeta.
@nemadruge - manualne kontrole za golamana? jea rajt - kako to pomaže za poremećenog protivničkog golmana?
I da, pogreškama golmana u stvarnom nogometu sličniji su fifa "bugovi" nego reakcije u PES-u. Jedno je kad golmanu lopta ispadne iz ruku, a drugo je kad konstantno krivo reagira na situacije. Jer ovo u PES-u nisu bugovi nego je čitav golmanov AI je promašen.

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Pro Evolution Soccer 2014
« Odgovori #134 : 20. Rujan, 2013., 11:13 »
Definitivno odustajem od PES-a, ima mnogo stvari preko kojih ne mogu da predjem, nedovrsenost igre(licence, lica igraca itd.) uopste nisu veliki problem.
Iako sam se nadao da cu ove godine preci na PES izgleda da ce se FIFA igrati i ove godine.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9