HCL.HR

Provjera verzije Direct X-a

  • 7 Odgovora
  • 4165 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
Provjera verzije Direct X-a
« : 07. Srpanj, 2010., 10:00 »
Gdje mogu provjeriti koji direct x imam instaliran? U everestu jedino piše koji DX mi grafička podržava, ali nigdje ne piše koji je instaliran.

I kada igram igru koja podržava direct x 11, kako ja uopče znam jel radi na 10 il 11? Neki dan prošao Bad Company 2, i tek danas pročitao negdje da igra podržava DX 11 :geek:
"Women don't respect salad eaters."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #1 : 07. Srpanj, 2010., 10:16 »
u run utipkaš dxdiag

za igre, varira od naslova do naslova. neki za dx10/11 efekte imaju posebnu opciju u postavkama, a neki (kao primjerice spomenuti bad company 2) dx11 efekte koristi kad staviš na najvišu moguću kvalitetu.

kod nekih pak moraš namjestit ručno u winsima kroz config postavke (borderlands), ili skinit dx10 patch (call of juarez)

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #2 : 07. Srpanj, 2010., 10:30 »
Glupo je što u postavakam igara ne stave da možeš sam odabrat koji direct x koristiš, ili barem da napišu prema postavaka koji se koristi. Ovako samo po izgledu nemogu skužit jel 10 ili 11.


EDIT: Još me zanima gdje provjerim verziju drivera grafičke? Riječ je o HD 5770, Catalyste imam.

EDIT2: Našo, isto u dxdiag, na display kartici. Samo što ovi panjevi iz ATI-a na stranicu pod verziju drivera ne napišu koja je stvarno verzija(u ovom slučaju zadnja je 8.741), nego godina i mjesec kad je driver izdan, znači da na stranici piše 10.6. Pa kak to nebi zbunilo čovjeka :chair:
« Zadnja izmjena: 07. Srpanj, 2010., 10:47 vilim »
"Women don't respect salad eaters."

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #3 : 07. Srpanj, 2010., 10:54 »
za to imaš catalyst control center, tamo negdje mora pisat pod "about ccc" ili nešto slično.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #4 : 07. Srpanj, 2010., 17:01 »
ma kakvi, gledao sam već mali milijun puta i u aty control centru piše verzija nečega, ali to nema veze s verzijom drivera. To je valjda verzija samog CCC-a. A jbg, kad mi je važna verzija samih drivera jer njih updateam, a ne CCC.

Al riješeno već, ispalo je da sam drivere za grafičku instalirao kad mi je komp stigao, a to je bilo dan prije nego je zadnja verzija izašla :hihi:
"Women don't respect salad eaters."

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #5 : 09. Srpanj, 2010., 16:08 »
Nisi dobro gledao, kad otvoriš ccc piše ti lijevo gore information center  :thumbs:

Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #6 : 09. Srpanj, 2010., 19:30 »
a koi god da je, dobri su.  \:D/

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Provjera verzije Direct X-a
« Odgovori #7 : 09. Srpanj, 2010., 23:21 »
istina, popravio se ati s CCC-om i driverima sad. Znam da sam prošlih godina takvih sranja znao imat s catalystima, al sad sve jednostavnije i stabilnije, bilo je vrijeme :piva:
"Women don't respect salad eaters."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9