HCL.HR

PS VR Fairpoint

  • 3 Odgovora
  • 2436 Hitova
PS VR Fairpoint
« : 25. Srpanj, 2017., 14:08 »
Dobar dan dobri ljudi, primijetih da nema teme za ovu igru pa rekoh- igra zaslužuje pa eto i teme.

Što je Farpoint? evo trailera
https://www.youtube.com/watch?v=KGtLBjQ53tg

Fairpoint je Playstation 4 misteriozna znanstveno-fantastička pucačina u virtualnoj stvarnosti.
Usporedio bih gameplay sa StarTrek misijama od npr. TOS generacije, barem sam početak. Zašto? Evo razlozi:
Znači, uvod kreće sa video feedom sa jedne vrlo lijepe svemirske stanice koja se nalazi negdje u svemiru,
nisam baš upoznat u kojem dijelu istog no to i nije bitno.
Ono...sve je lijepo, mirno i nadasve savršeno dok razgovaramo sa doktoricom Evom Tyson i doktorom Moon koji
je doktor za zvijezde. U tom trenutku kamera nas prebaci u kokpit jednog lijepog space shuttlea (ne znam poštenu
hr riječ) u kojem se nalazite vi. ;našao sam, svemirski taksi
U tom trenutku ako niste mrzitelj svega virtualnog i znanstveno-fantastičnog počnete se klanjati ljudima koji
su shvatili da je došlo vrijeme VRa. Ja jesam možda malo previše fasciniran sa tim stvarima ali ljudi moji,
kada vidite kokpit tog shuttlea, kada pogledate da na ekranima imate video feed od dr. Tyson i dr. Moon,
kada vidite kako je lijepa i velika svemirska postaja morate reći, bili vjernik ili ne- Isuse Bože.

Dok ste vi u čudu kako sve lijepo izgleda a moram priznati da je ovo daleko najljepši PS VR naslov i stvarno je lijep
radnja teče dalje. Uglavnom, kako to obično biva, da vas igra dodatno uvuče u svoj svijet desi se neka manja katastrofa
i vi ne možete pristati na tu svemirsku postaju. To znači da će doktori morati u svemirsku šetnju na popravke.

U tom trenutku vi sa svojeg svemirskog taksija (lol) gledate kako su "pupčanom vrpcom" vezani doktori van stanice i
rade neke popravke. Iza njih vidimo najljepšu animaliju koju sam ikada vidio u igrama.
Ne grafički ali ipak 3D čini svoja čuda.



Odjednom, ta anomalija počne mijenjati boje a na žalost i volumen joj se povećava. Da, slijedi ekspandiranje
dovoljnih okvira da se postaja, doktori i naš taksi nađu u njoj.
Slijedi pad na planetu, izbacivanje iz taksija koji je previše oštećen i "slijetanje" sigurnosnom kapsulom.

Prvi izlazak iz kapsule, kada dođeš na planet je praktički momenat #oduzimašmidah jer stvarno oduzima.
Makar, sve vam u prvih 15ak minuta oduzima dah. Igra je grafički vrlo lijepa a i fizika je imerzivnija zbog činjenica
poput toga da kako se krećete u sobi npr. kreće se i vaše tijelo u igri, kreću vam se udovi i to pomaže imerziji.
Znači, anomalija- taksi- kapsula- izlazak i dođemo na neki planet pun pijeska velikog kamenja. Teksture su čak
i ovdje dovoljno dobre jer, budimo realni, i kamen i pijesak je vrlo jednostavno napraviti u igrama.
Prilikom izlaska iz kapsule dobijemo jedno vrlo lijepo oružje. Mislim da mi je to najbolja puška kojom sam ikada
igrao neku igru. Zašto? Zato jer se puška miče pomicanjem kontrolera (trenutko imam DS4, kada AIM kontroler
bude dostupan odmah kupujem) i možete po prvi put u povijesti VirtualneStvarnosti (3D, naravno) vrlo realno
kontrolirati iz kojeg položaja želite pucati. Ja sam osobno najzadovoljniji kada stavim kontroler vrlo blizu k sebi i
ciljam sa nišanom. Nema boljeg kontroliranja puškom u niti jednoj igri ikada. Znam da je PS3 imao neki slični
kontroler i da imamo čak i za SNES igre neka "oružja" kojim ciljamo po ekranima ali ovo je toliko iznad svega
toga da vam jednostavno ne mogu opisati.

Na svu sreću, ovo nije igra poput ostalih PS VR igara gdje su kretnje ograničenje po stupnjevima ili kako već-
ovdje imamo opcije kretanja:
kontroler/PS VR (pogledom)
Stupnjevanjem/Smooth opcija (standard, desnom gljivom)/Click
Ja sam odabrao kretanje desnom gljivom kontrolera (Smooth opcija) sa isključenim promjenama smjera
oružja koji u defaultu (iz ne znam kojeg razloga) kontrolira naš PSVR headset a oružje se giba sa kretnjama kontrolera.
Kako u 3D prostoru mijenjaš pozicije kontrolera i njegove nagibe te kretnje se izvode u igri sa oružjem. Najbolja
stvar za FPS igru ikada. No, dovoljno o tome.

Uglavnom, na planeti tražimo nestale doktore koji ne znaju čekati na jednom mjestu nego lutaju a onda i mi
lutamo za njima. U lutnji nam odmažu neprijatelji.
Svi arahnofobični gameri neka NE IGRAJU ovu igru. Ovi usrani mali smradovi skaču na glavu igrača i to je
tako dobro animacijski napravljeno da te pravo pogodi. Ne fizički nego mentalno pogodi! Uglavnom, većina stvorenja
iz samih početaka igre je na temu čudovišnih paukova i kukaca, skoro na razini DeadSpace serijala.

Vrlo brzo otkrivamo i prvu nadogradnju za pušku- granate. One u startu nisu potreba ali je vrlo lijepo gledati
kako se tijela ovih gamadi rasprše. Mislim da je namjerno napravljeno (skriptirana animacija) da podosta često neki otkinuti ud nakon eksplozije udari u vas ili padne u blizini.
Uglavnom, ostavit ću detalje oko neprijatelja za one koji će igrati igru.

Zvuk je fenomenalan. Moram se vratiti na početak i neke fantastične nerealnosti- poput zvuka ekspandiranje anomalije
u bespućima svemira. Da, znam, u vakuumu nema zvuka. Ali ovo je igra, imajte na umu!
Sa pravim slušalicama (ja koristim Cloud2 od HyperXa) zvukovi su fenomenalni. Taksi, eksplozije, granate,
pucanje, kretanje, ljudski govor i krikovi neprijatelja su na visokoj razini. Nije to sada nešto nikada "neslušano" ali
dovoljno da pomognu dizanju imerzije.
Od modova imamo kampanju, imamo coop online mod na osnovi ubijanja hordi i tako to, sve standardno.
Od DLCova imamo CryoPack koji dodaje nove coop mape, nove skinove, nova oružja i tako te stvari.

Mislim da sam ovdje naveo u osnovi neke stvari vezane za igru a sve se to vidi u traileru kojeg sam priložio.

Ukratko, radi se ovdje o nečemu što se MORA kupiti ako posjedujete PS VR, ako volite pucačine, ako želite
iskusiti kontroliranje kakvo u prosječnoj 2D FPS igri nije moguće te ako ne mrzite kukce.

Moje ocjenjivanje bi za uvod igre bilo ovakvo-
Vizualno sa 10/10 ; (lijepi planeti, svemir, anomalije, vozila, oružja, odijela- sve SCI FI setup)
Grafički (PS VR naslov) 9/10 ; općenito 6/10 (gledajući i 2D igre), lijepe teksture, čitak tekst
Zvuk 8/10 ; Ima dovoljno dobru dubinu i općenito kvalitetu da diže imerziju
Uvod u igru sa 10/10 ; standardni TOS ili interstellar momenti ili općenito ZF svemirski momenti
Radnja 8/10 ; misterioznost, pucanje, preživljavanje...
Imerzija 10/10 , 3D svijet lijepe grafike, zvuka i mogućnosti kontroliranja oružjem
Mogućnosti kretanja 10/10 ; (kretanje u VR igrama) je inače daleko lošije i nema niti pola toliko opcija
Modovi 7/10 ; kampanja, coop challange mod
Likovi i neprijatelji 7/10 ; (premalo se igra bavi samim likovima ali osobnosti su im OK), AI neprijatelja je dobar
Posebnosti igre 10/10 ; ZF setup, imerzivnost, nije za arahnofobičare, prvi pravi AAA naslov za PS VR

Od mene 89/100

Najbolja VR pucačina koju sam igrao. Volim svemir, misteriju i ta klišejna spašavanje kolega u igrama.
Kada nabavim AIM kontroler odigrati ću do kraja jer makar je sa DS4 kontrolerom podosta dobar osjećaj ne želim si
uskratiti odigravanje cijele igre prvi put sa maksimalnim užitkom.
Igru preporučam svima. Za sada GOTY VR igra. Ne GOTY igra općenito nego GOTY VR, makar je Resi 7
"najimerzivnije" iskustvo koje sam u VRu doživio :D no zbog kretanja u igri i tih nekih stvari ipak mi je Fairpoint bolji

Ako imate kakva pitanja ili nešto samo recite, ne da mi se trenutno provjeravati pravopisne greške i nejasnoće
oko pisanja, budem neki drugi dan :D
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj, 2017., 14:24 baDarmageddoN »

Odg: PS VR Fairpoint
« Odgovori #1 : 25. Srpanj, 2017., 14:13 »
Moram dodati i neke slike iz igre (nisu moje) a neću postavljati nešto što želim da sami doživite prvi put.











Zahvaljujem :D

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PS VR Fairpoint
« Odgovori #2 : 25. Srpanj, 2017., 22:41 »
Kad odem na godišnji, ovo igram. Osim ako budem previše pikica pa me paukovi uplaše jer nisam baš njihov pretjerani ljubitelj.

Odg: PS VR Fairpoint
« Odgovori #3 : 04. Kolovoz, 2017., 09:58 »
Stigao ceo bundle paket ove fantastične igre i u Beograd, sve sa VR AIM kontrolerom koji menja svoj izgled u igri, odn prebacuje se na drugi weapon tako što se samo AIM nasloni na rame i vrati nazad, i gle čuda  :thumbs: : umesto svemirske puške sada je tu shootgun, takođe space verzije šatke... Ceo set košta oko 110e, što je znatno jeftinije nego na pojedinim čuvenim sajtovima iz Kine i US... Kome treba link za ovaj bundle neka mi pusti pp, jer ne znam je li dozvoljeno stavljati oglase na ovom forumu... Naravno, postoji mogućnost isporuke i za Hrvatsku...
« Zadnja izmjena: 04. Kolovoz, 2017., 10:10 besantesteras »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9