HCL.HR

Severance: Blade of Darkness

  • 4 Odgovora
  • 7595 Hitova
*

iris94

  • ***
  • 644
Severance: Blade of Darkness
« : 24. Travanj, 2016., 02:27 »
Evo ja bi da otvorim temu za jednu stariju PC igru i meni definitivno među top 10.



"Before there was Dark Souls, We played Blade of Darkness". To je rečenica koja najbolje opisuje ovu igru. Igra je bazirana na čistoj borbi izbliza. Birate jednog od četiri lika a to su:
- Dwarf koji je spor, ima najviše HP i koristi sikire
- Knight koji je balansiran i koristi mačeve
- Barbarian koji pravi najviše DMG sa two handed mačevima
- Amazon se najbrže kreće i lema sa kopljima.

Borba je totalno brutalna. Stvari poput mape i uputa ne postoje i ne trebaju vam. Igra je više manje napravljena kao dark souls samo što ima linearnije levele pa se nemoguće izgubit. Inventory nemate. Možete nosit par oružja i potiona sa vama pa razmislite šta uzimate. Bolja oružja su razbacana po levelima i kupite ih kako putujete. Kad završite level, otvori vam se mapa gdje birate gdje da idete dalje. Borba je ubjedljivo najbolji dio igre i razočarenje mi je da nijedna igra ni evo 15 godina poslje nije uspjela da napravi nešto tako. Najbolje bi to opisao kao realno, teško, brutalno i krvavo. Ako udarite protivnika u ruku dovoljno jako, sječete mu je. Svaki dio se može osjeći i možete ga potpuno rasparati. Isto mogu uraditi i vama. Umirete u par udaraca i svaki protivnik je opasan. Orkovi su većinom gluplji i gledaju da navale na vas i pobjede vas čistom silom. Crni vitezovi na primjer koriste jedan od najnaprednijih AI koje sam vidio ikad. Jedan vas izaziva da mu priđete, drugi ide iza leđa itd itd. Borbe protiv njih su opasne i 1v1 a kamoli kad su 1v3. Tad je umjetnost da izađete živi. Igra ima kraj sa prejebenim bossom i onda ima optional dio da se vratite kroz svaki level da pokupite neke knjige ako ste ih fulali te ako to učinite igra vam otvori dodatni secret ending koji je jebozovan i pretežak. U igri idete kroz sve. Od dvoraca, pećina, lave, pustinje, šuma, rudnika itd itd te nikad nije level design dosadan. Borite se brotiv orkova, vitezova, minotaura, vampira, skeletona, golema i nekih raznih kuraca kojima ne znam ni ime. Velika preporuka od mene jer eto završio sam igru prije godinu dana otprilike po ne znam koji put. Koliko god volim Dark Souls, ovo i dan danas ima najbolju borbu koju sam ikad vidio. Realnije ne može. Osjetite kako se lomi lobanja protivniku kad mu saspete mač od 2 metra po po lobanje i onda frcnete kroz zrak i glava mu odleti do njegovih kolega koji udaraju mačevima u štit, smiju se i čekaju da navalite jer imaju opake planove po vas. Evo još par slikica dalje pa ako vam ne smeta grafika, velika preporuka od mene :)










Odg: Severance: Blade of Darkness
« Odgovori #1 : 24. Travanj, 2016., 08:58 »
Ja se dobro sjecam ove igre,bila je uzasno neoptimizirana ono katastrofa,u to neko vrijeme izasla je i Rune koja je slicna al opet puno vise arkadnija i standardizirani hack n slash.Rune mi je letio na krsu od kompa dok je blade of darkness bio totalni slide show neigrivo da je to nemoguce.Kasnije kada sam nadogradio komp vratio sam se ovoj igri i bio jako zadovoljan jer mi je u biti bila brdo bolja od Rune-a.Zanimljivije lokacije,bolja oruzja,vise klasa za odabir sto mijenja nacin borbe.Al sad se stvarno nemogu sjetit da li je bila teska kao sto kazes,ostala mi je u pamcenju kao kvalitetan naslov al vise se nista nesjecam jer ima od toga mozda i 15 godina :)

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Severance: Blade of Darkness
« Odgovori #2 : 24. Travanj, 2016., 13:29 »
Ja se dobro sjecam ove igre,bila je uzasno neoptimizirana ono katastrofa,u to neko vrijeme izasla je i Rune koja je slicna al opet puno vise arkadnija i standardizirani hack n slash.Rune mi je letio na krsu od kompa dok je blade of darkness bio totalni slide show neigrivo da je to nemoguce.Kasnije kada sam nadogradio komp vratio sam se ovoj igri i bio jako zadovoljan jer mi je u biti bila brdo bolja od Rune-a.Zanimljivije lokacije,bolja oruzja,vise klasa za odabir sto mijenja nacin borbe.Al sad se stvarno nemogu sjetit da li je bila teska kao sto kazes,ostala mi je u pamcenju kao kvalitetan naslov al vise se nista nesjecam jer ima od toga mozda i 15 godina :)

Bila je borba teška. Mislim nije toliko kao Dark Souls jer imaš opciju save, load kad hoćeš, ali se primjetio realizam u igri. Imaš ti masu specijalnih poteza koje izvodiš pa masakriraš protivnike ali i dalje te ubijaju u par udaraca. Malo nepažnje i ode ti :)

Odg: Severance: Blade of Darkness
« Odgovori #3 : 20. Svibanj, 2016., 13:36 »
Čovječe! Kada se sjetim ove igre i sati koje sam proveo uz nju. Hvala za ovaj post! :)

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Severance: Blade of Darkness
« Odgovori #4 : 23. Svibanj, 2016., 09:09 »
Čovječe! Kada se sjetim ove igre i sati koje sam proveo uz nju. Hvala za ovaj post! :)

Tu je da podsjeti ljude i eventualno da je neko drugi isproba jer je šteta da ode u zaborav :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9