HCL.HR

The Snatcher

  • 9 Odgovora
  • 4025 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
The Snatcher
« : 28. Lipanj, 2006., 12:51 »










Igra je cyber-punk avantura nastala od poznatog Hidea Kojime 1988. godine te u Japanu izdana na NEC PC-8801 i MSX2, 1992. je remake-ana (dodali su 3. poglavlje koje programeri nisu stigli završiti iako je Kojima napravio scenarij) za PC, te zatim izdana na Segu Saturn i PSX.

Napokon 1996. igra je izdana za SeguCD (SAD) te MeguCD (Europa) u svojoj jedinoj engleskoj inačici.

Jedna od prvih "filmskih" igri, imala je atmosferu kao u noir sf filmovima, posebno podsjećajući na Blade Runner-a izgledom okoliša i likova. Također se vidio utjecaj filmova kao što su Terminator i Body Snatcher, dok je za neke nazive i ideje očigledno poslužio MGS, pa tako ima mnogo poznatih imena iz te igre.

Vi u igri predstavljate inspektora/runnera Seeda koji je izgubio pamćenje prije 3 godine, te je upravo dodijeljen JUNKER HQ (posebni ogranak policije koji se bori protiv Snatchera) te vam je zadatak istraživati Snatchere (bioroide koji preuzimaju obličje svojih žrtvi).

U igri vam pomaže mali Navigator "Metal Gear Mark II" preko kojeg istražujete i on vam je neka vrsta partnera (s kojim se ponekad svađate i zbijate šale jedan drugom na račun). Igru pratite iz prvog lica, no zapravo se i ne krećete, nego koristite izbornik koji se nalazi ispod prikaza scene (na kojem ne možete interaktivno sudjelovati). Kretanje se izvodi isto preko tog izbornika, tako da se samo "stvarate" sa lokacije na lokaciju.

Igra je mišung istraživanja (posebno je važno imati dobro zapažanje), rješavanja ponekih zagonetki, te veoma rijetkih scena pucanja (koje su pred sam kraj suludo teške).

Igra se sastoji od 3. poglavlja:
Act I: Snatch
Act II: Cure
Act III: Junk

a za sve to mi je bilo potrebno kojih 10h igranja, s tim da ukoliko se skrati istraživanje svakakvih sitnica i gluposti, igru je moguće preći za puno manje, a ukoliko ju prelazite 2. put, onda čak i za kojih 5h.

Sve u svemu zanimljiva i napeta igra, drži vas prikovanim za ekran kad se udubite u radnju.

Snatcher - Download

Extract-ajte igru u zaseban folder.

~SegaCD emulator - Fusion 3.51~ Download

Nakon što skinete emulator dovoljno ga je extract-at u zaseban folder.

~SegaCD biospack~ Download

Također extract u zaseban folder.

---------------------------------------------------------------------------
~UPUTE~

Otvorite folder koji sadrži emulator i pokrenite .exe Fusion. Nakon toga odaberite Options/Set Config/SegaCD i tamo browsajte bios-e:



USA BIOS: C:\"Vaša lokacija"\Sega CD BIOS - US-EU-JP(2)\us_scd2_9306.bin

JAP BIOS: C:\"Vaša lokacija"\Sega CD BIOS - US-EU-JP(2)\jp_mcd1_9112.bin

EUR BIOS: C:\"Vaša lokacija"\Sega CD BIOS - US-EU-JP(2)\eu_mcd2_9306.bin

BRM files: C:\"Vaša lokacija"\Fusion351


---------------------------------------------------------------------------
~Podešavanje kontrola~


Opet odaberite Options/Set Config/Controllers kako bi namjestili kontrole za upravljanje:



U Port 1 u padajućem izborniku odaberite "3 btn pad" te u USE: odaberite Keyboard ili Gamepad, te nakon toga idite na "Define", nakon čega će vam se pri dnu otvorenog prozora (iznad OK, Cancel i Apply) pokazati tekst "Press Button/Direction or Keyboard key to use for @" nakon čega će vam umjesto @ pisati određena komanda (UP, DOWN ...) i tu stisnite tipku koju želite programirati za određenu komandu. Kada redoslijed završi kliknite na "Apply".


---------------------------------------------------------------------------
~Pokretanje igre~

Odaberite File/Load SegaCD Image (CTRL+C) te u novodobivenom prozoru odaberite The Snatcher (folder u koji ste extact-ali)/Snatcher.iso i zatim kliknite na "Open" kako bi pokrenuli igru.






---------------------------------------------------------------------------

Mislim da će iz ovog "prohoda" svatko, pa čak i oni koji slabo znaju sa programima biti u stanju namjestiti emulator i pokrenuti igru.

P.S. ako tko uspije konfigurirati sam Mouse zamolio bih ga da se javi i objasni postupak, jer meni ga emulator nikako ne uspjeva registrirati.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: The Snatcher
« Odgovori #1 : 28. Lipanj, 2006., 13:08 »
GG

da počne novi mjesec i skinem ju.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: The Snatcher
« Odgovori #2 : 28. Lipanj, 2006., 13:10 »
Hmm, ne znam koliko vremena megaupload to drži gore, niti koliki broj download-ova podržava, inače to sam danas upload-ao.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: The Snatcher
« Odgovori #3 : 28. Lipanj, 2006., 13:14 »
a bit će valjda tri dana gore...

šta nema neki "normalan" download, od kuda si ti skinuo?


*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: The Snatcher
« Odgovori #4 : 28. Lipanj, 2006., 13:18 »
Skino sa onog underground-dogs, ali ne mogu više naći, pa pošto su me neki pitali danas sam ga upload-a.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: The Snatcher
« Odgovori #5 : 01. Srpanj, 2006., 14:08 »
1.srpnja je... dakle skidam...

Povećana brzina ADSL-a pa će bit gotovo za 20minuta ;-)


*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: The Snatcher
« Odgovori #6 : 01. Srpanj, 2006., 15:32 »
1.srpnja je... dakle skidam...

Povećana brzina ADSL-a pa će bit gotovo za 20minuta ;-)



Ae, ovo povećanje rula, preko 100kb/s  :naughty:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Re: The Snatcher
« Odgovori #7 : 01. Srpanj, 2006., 15:51 »
A ja jadan skidam sa 15 kbps :icon_frown:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: The Snatcher
« Odgovori #8 : 01. Srpanj, 2006., 16:17 »
erm... kako sejvat?

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: The Snatcher
« Odgovori #9 : 02. Srpanj, 2006., 11:27 »
Sjevat možeš tek kad dobiješ Metal Gear, a onda odeš na USe Maetal Gear/Save i tamo imaš 4 mjesta za sejvat.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9