HCL.HR

The Testament of Sherlock Holmes

  • 6 Odgovora
  • 2503 Hitova
*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
The Testament of Sherlock Holmes
« : 23. Kolovoz, 2012., 18:52 »

Proizvođač: Frogwares
Izdavač: Focus Home Interactive
Platforma: PC, PS3, X360
Datum izlaska: 20.09.2012

The Testament of Sherlock Holmes biti će open world istraživačka avantura sa uzbudljivom i kompleksnom radnjom. Gameplay će biti sličan L.A. Noire sa istraživanjem poprišta radnje, sakupljanjem dokaza, ispitivanjem svjedoka i osumnjičenih osoba. Igra će sadržavati i nekakav sistem dedukcije koji bi trebao pomoći igraču da procjeni je li je osoba kriva ili ne. Cilj developera je igra u cijelosti istražiti lik Holmes i po tome bi se trebala razlikovati od drugih  Sherlock Holmes naslova.

Za igru je napravljen novi engine koji bi trebao realistično prikazati svijet u kojemu se igra odvija. Iako nije na produkcijskoj razini kao L.A. Noire meni ne izgleda loše. Ima neki svoj šarm po ovome što vidim iz teasera i trailera.

http://www.youtube.com/watch?v=p-wTJrbGrp0&feature=player_embedded#

The Testament of Sherlock Holmes E3 2012 Trailer [HD]

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: The Testament of Sherlock Holmes
« Odgovori #1 : 23. Kolovoz, 2012., 19:01 »
Moglo bi rulat, samo se bojim kvalitete.  :(

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Testament of Sherlock Holmes
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz, 2012., 00:12 »
L.A. Noire <3
Kupljen sam <3
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

summertime

  • **
  • 198
  • Save it for the DA, Chico.
Odg: The Testament of Sherlock Holmes
« Odgovori #3 : 24. Kolovoz, 2012., 18:06 »
Nekako me strah da će biti kopija L.A Noire-a. Ako ne, bit će zakon.
"Words are like leaves and where they most abound, much fruit of sense beneath is rarely found."
-Darksiders

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Testament of Sherlock Holmes
« Odgovori #4 : 13. Listopad, 2012., 14:13 »
Igra netko? Meni se igra skida, u međuvremenu čitam rivjuve.

Adventure Games - 9/10
GRYOnline.pl - 8.5/10
GameSpot - 8/10
DarkZero - 8/10
JeuxActu - 7.5/10
4Players.de - 7.3/10
ZTGameDomain - 6.8/10
Joystiq - 6/10

Kao mane najviše ističu loš voice acting, po gameplay videima također ne izgleda nešto predobro.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: The Testament of Sherlock Holmes
« Odgovori #5 : 13. Listopad, 2012., 14:43 »
Prvi domaći dojam je ovdje...

http://crosimracing.hcl.hr/forum/index.php?topic=58.msg28788#msg28788

Inače posjedujem igru, ali mi ne pada ju napamet započinjat dok igram FIFU 13, Dishonored, Borderlands...

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: The Testament of Sherlock Holmes
« Odgovori #6 : 04. Studeni, 2012., 14:36 »
Negdje sam pri kraju igre, i stvarno je dobra.

Priča je odlična, puna zapleta i sporednih događaja, tako da se stvara dojam da je u igri nekoliko slučaja iako radnja prati samo jedan (ne računavši onaj tutorial, jel).
Igrivost je dosta dobra. Problem je što se likovi čudno kreću, no nasreću u igri se može igrati iz tri perspektive: FPS perspektiva, pogled s ramena i onaj standardni point n click view u kojem klikom miša određujemo gdje će se lik kretati. Kao i u svakoj drugoj avanturi prikupljaju se dokazi, analiziraju te donose zaključci na tzv. Deduction Boardu. To je tabela na kojoj su vam ispisani sve činjenice neke krimi scene i na vama je da donesete logičke zaključke o čemu se tu radi. U igri ima i par odstupanja od ljudskih likova, tako da u jednoj misiji vodite Sherlockovog psa. Cucek i nije toliko naporan, koliko raznorazni puzzlovi u toj misiji.

Grafika je solidna. Facijalne animacije likova su ukočene, tako da nema onog vrhunskog face scanninga kao što je bilo u L.A. Noireu. Lokacije nisu ništa posebno, osim stvarno lijepog Kensington Gardena koji meni predivno izgleda. Tijekom igre ćete posjetiti razne dijelove Londona, pa lokacije uopće nisu jednolične. Voice acitng je prosječan. Glumci pričaju simpatičnim engleskim naglaskom, ali ponekad stvarno znaju bit monotoni. Pozadinska glazba je okej.

Igru privodim kraju, zasad igram nekih 8 sati, što je zapravo i OK. U usporedbi s L.A. Noireom kojeg je i financijski podupirao Rockstar, ovo je sasvim dobra konkurencija. Iako imam dojam da su išli na foru već spomenutog L.A. Noirea, autori su ostavili neki svoj pečat u vidu mini igara i drukčijim, manje filmskim pristupom radnji. Uglavnom, ja sam veoma zadovoljan igrom, ima igra podosta propusta ali je veoma zanimljiva. Ovako fenbojevski, 8/10.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9