HCL.HR

The Witcher 3: Wild Hunt

  • 1670 Odgovora
  • 466452 Hitova
*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #630 : 21. Svibanj, 2015., 09:46 »
Meni je grafika u ovoj igri beton dobra. Igrao sam kod frenda i ne znam šta se svi žale. Hala kurcu da je grafika takva jer je igra beton optimizirana. Možda i najbolja optimizacija ove godine pored GTAV i AC Rogue. Kao što Shazaam reče, pa zar je PC gaming spao na kosu i mega ultra of monster high grafiku. Grafika je baš takva kakvu bi očekivao od igre koja je otvorenog svijeta i veća od Sykrima. Sječam se kako su svi srali po Skyrimu kad je izašao oko grafike, a ja ga igrao na PC-u iz 2006 godine sa 30FPS-a i bio presretan. Bolje je kad je ovakva vrsta igara optimizovana i za slabije računare a mislim da W3 pruža dovoljno tweakanja da se napravi kombinacija koja godi.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #631 : 21. Svibanj, 2015., 10:15 »
Moje zamjerke ne idu grafici u smislu da je ružna/loša - več činjenici da vizualno ne opravdava takav framerate. GTA 5 također. Al izgleda da je to standard postao danas. Izbaciš igru za koju znaš da ne treba previše optimizirati kad će kompovi za godinu-dvije to uredno sažvakati

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #632 : 21. Svibanj, 2015., 10:19 »
Ti, naravno, razvijaš grafički visoko zahtjevne aplikacije pa znaš kakva grafika opravdava kakve zahtjeve!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #633 : 21. Svibanj, 2015., 10:20 »
Ček, šta GTA V ne opravdava framerate izgledom?
Igra izgleda prelijepo u svim mogućim situacijama, bilo da se zagledaš u teksture ili bilošta.
Za Witcher III se slažem, downgrade je očit.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #634 : 21. Svibanj, 2015., 11:01 »
Ti, naravno, razvijaš grafički visoko zahtjevne aplikacije pa znaš kakva grafika opravdava kakve zahtjeve!

Naravno da ne, al imam mozak pa mogu usporedit starije igre koje uz minimalne modove mogu izgleda bolje, manje muljavo (samo pogledaj granje na stablima witchera) i raditi u više FPSa. Al isto tako živim od developmenta aplikacija i web portala pa znam koliko se može uložiti u optimizaciju za krajnji rezultat ;)

Eno ti primjer jednog X:Rebirtha kad je optimizacija u pitanju. U 6 mjeseci je igra došla iz stanja apsolutne neigrivosti (20ak fpsa je bio max na najjačim grafičkama) do stanja da na istoj toj konfiguraciji sad ne pada ispod 50FPSa.


Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #635 : 21. Svibanj, 2015., 13:41 »
Kada vec spomnjete hairworks, probao sam ukljuciti na svojoj AMD grafickoj i Geraltu je kosa ostala ista a sa zivotinja je krzno potpuno nestalo. Izgleda da uopce ne moze raditi ako nemas Nvidia graficku.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #636 : 21. Svibanj, 2015., 13:44 »
The patch 1.03 has just been released and is now available for all PC version of The Witcher 3: Wild Hunt. The update introduces a range of stability and performances ehancements as well as allows users to take advantage of some additional graphics settings. Please find the detailed list of fixes below:

Improves stability in gameplay and the UI
Improves performance especially in cutscenes and gameplay
Fixes grass and foliage popping that could occur after density parameters were changed
Improves Nvidia Hairworks performance
Boosted texture anisotropy sampling to 16x on Ultra preset
Sharpen Post-process settings extended from Off/On to Off/Low/High
Blood particles will now properly appear after killing enemies on the water
Corrects a bug where player was able to shoot bolts at friendly NPCs
Improves menu handling
Corrects an issue with Stamina regeneration while sprinting
Fixes a cursor lock issue that sometimes occcured when scrolling the map
Generally improves world map focus
Improves input responsiveness when using keyboard
Corrects some missing translations in the UI
Corrects an issue in dialogue selections
Rostan Muggs is back
Minor SFX improvements

The console version of the patch is coming and will be available very soon.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #637 : 21. Svibanj, 2015., 13:51 »
Citat:
Improves input responsiveness when using keyboard

Nadam se istome i na kozolama. Na trenutke dosta je primjetan input lag i to bi trebao biti prioritet da srede, kao i učestale dropove frameratea.
Inače prokleta zaraza od igre, ne sjećam se kada sam se zadnji puta navukao na nešto toliko. Ovo bolovanje sjelo mi je kao budali šamar, bez obzira što teško dišem zbog upale pluća :hihi:
The greatest teacher, failure is.

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #638 : 21. Svibanj, 2015., 13:59 »
Kada vec spomnjete hairworks, probao sam ukljuciti na svojoj AMD grafickoj i Geraltu je kosa ostala ista a sa zivotinja je krzno potpuno nestalo. Izgleda da uopce ne moze raditi ako nemas Nvidia graficku.

Krivo. Radi na saphiru ko iz puške. Meni igra leti u 60 FPS-ova jedino mi pada framerate na cutscenama ali to je zbog KOSICE jel :solidus: (padne na 30 al ajd podnošljivo je :wildboy:) Čak bih se usudio reć po komentarima da bolje radi na AMD-u nego Nvidiji XD
igraj se malo u ini fajlu, možda pomogne.

U svim drugim segmentima igra leti, aposlutno mi je sve na ultra i hariworks na all i vysnc čak kojeg baš nikad ne palim.
Iskreno sviđa mi se jako ali sam pomalo razočaran  i moram se nadovezat na shazama i skipa (bar za taj prvi dio igre). I meni su za oko zapele neke krajnje grozne teksture, da ne velim da većina "prirode" trava i neke teksture trave i nižeg raslinja izgledaju grozno :( Ko da je wicher 1 u igri. Drveća i šume naprotiv izgledaju puno bolje. Sunce, sjene, dim su vrh. Detalji na ljduima i oklopu = vrh. Definitivno bi im bio + da naprave nekakave HD texture pack u daljnjim nadogradnjama.

Kretanje konja i lik mi je čist okej neznam zašto se žalite na jahanje sasvim je okej i više nego okej. Okretanje konja nije kaotično ako skrečeš mišem umjesto tipkovnice, izgleda fluidnije i realnije sto puta.
 
Hairworks zapravo hvalim iako skida frejmse. Fenomenalno izgledaju čudovišta i NPC ijevi. Nekima brada i kosa izgledaju čak bolje od Geraltove.
Ima milju malih stvarčica koje rulaju zapravo, netko je spomenuo promjenu vremena, naprosto fenomenalno i imerzivno- iz sunčanog zalaska u kišu i oluju = predivno neš.
Trajanje dana mi je savršeno pogođeno, zbog toga su i sjene nekako realnije i ne padaju prebrzo kao u GTA V recimo.
Borba ...a hej jbt zapravo je ista ko u dvici i ako igraš na nekakvom normalu da se preć samo bacakajući se uokolo ali to nije nikakav gušt.
Pada mi napamet sad još stotinu stvari ali da ne duljim malo kasnije postam par slikica gameplaya aali i opcija da se vidi da mi je sve na ultri i da ne kenjam. Sad još da i vidim kaj se dodalo u 1.03 verziji.

SKIPP @ nemreš uspoređivat vanilla igre i onda moddane verzije, zajebi to takvu usporedbu ti ne priznam.
SHAZAAM @ Ma nismo kupili igru radi kosice ta kosica, to mi je najmanje bitno.

Al realno, hairworks je za 5 koplja izgledao bolje na Lari nego na Geraltu. :wildboy:
Odo završit jedan kvest pa postam slikice

SS:















Pozz iz Orcharda :winknkiss:
« Zadnja izmjena: 21. Svibanj, 2015., 18:19 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #639 : 21. Svibanj, 2015., 19:26 »
Naravno da ne, al imam mozak pa mogu usporedit starije igre koje uz minimalne modove mogu izgleda bolje, manje muljavo (samo pogledaj granje na stablima witchera) i raditi u više FPSa. Al isto tako živim od developmenta aplikacija i web portala pa znam koliko se može uložiti u optimizaciju za krajnji rezultat ;)

Eno ti primjer jednog X:Rebirtha kad je optimizacija u pitanju. U 6 mjeseci je igra došla iz stanja apsolutne neigrivosti (20ak fpsa je bio max na najjačim grafičkama) do stanja da na istoj toj konfiguraciji sad ne pada ispod 50FPSa.

neusporedivo lol B|
različite igrice imaju različite stvari koje se događaju u kodu,,, nije grafika jedina stvar koja utječe na FPS lel

plus nez, nebitno witcher sad. nez kako je optimiziran (iako na netu ljudi kažu skroz okej) ni išta, komentirao sam više taj ZNALAČKI stav da ti ful znaš da današnji developeri sigurno namjerno izbacuju loše optimizirane igre jer će se moći vrtiti u budućnosti. lol.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #640 : 21. Svibanj, 2015., 19:33 »
i3 3240,amd radeon r7 260x 1GB,4GB ram,guram igru na stabilnih 30 fps-a konfiguracija daleko ispod minimalne,čudno ali drago mi je da mogu pokrenuti igru makar na low detaljima iako sumnjam da ću je igrati ozbiljnije ili ikako nez bila je mi je prvilačnija na trailerima :)
 

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #641 : 21. Svibanj, 2015., 20:31 »
1 - igraj se malo u ini fajlu, možda pomogne.
2 - SKIPP @ nemreš uspoređivat vanilla igre i onda moddane verzije, zajebi to takvu usporedbu ti ne priznam.
3 - Al realno, hairworks je za 5 koplja izgledao bolje na Lari nego na Geraltu. :wildboy:

1 - za ini twekove su potrebni monstrumi od grafičkih kartica/PCa; nvidia guide ima na kraju performanse sa "tvikovima" i kada pogledaš kakav udar ima naspram već zahtjevnih "Ultra" postavki...
2 - totalno, kada počnu uspoređivat modani Skyrim, (i to baš pravo modani; 4096x4096 teksutre itd) sa vanilla Witcherom 3... no comment; tu ne mislim konkretno na SKIPPa, ali sve vrvi od tih banalno glupih usporedbi
3 - Lara nema hairworks, već AMD TreesFX koji je u Larici negdje deset puta zahtjevniji nego nvidia hairworks u Witcheru 3
_________

Zasada utuko kakvih 15 sati u igri, od toga deset proveo u White Orchard "tutorial" djelu... 
Dolaskom u No Man's Land se vidi dio igrine veličine, (a tu je još i Skellig Islands velika regija, plus - u jednom korisničkoj recenziji sam vidio da ima još nešto, ali to je tajna)






*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #642 : 21. Svibanj, 2015., 20:49 »
Borba ...a hej jbt zapravo je ista ko u dvici i ako igraš na nekakvom normalu da se preć samo bacakajući se uokolo ali to nije nikakav gušt.

Nije baš ista, malo su je sredili, no da, moglo se to i malo bolje (ako sve stavljamo u kontekst Souls savršenosti). Na nekakvoj skali od 1 do 10, za sada mi je za neku 8-icu, u svakom slučaju miljama bolja od onoga što je imao Inquisition.
I nemoj igrati na normalu, to je u biti nekakav easy mod.
The greatest teacher, failure is.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #643 : 21. Svibanj, 2015., 21:08 »
Borba je puno bolja nego u dvojci...
Ja igram na Dark Mode težini i taman je...
Od kada sam počeo koristiti dodge, a ne samo balerina stil tada mi je borba postala mnogo bolja

*

Shazaam

  • *****
  • 2278
  • But it was so artistically done...
Odg: The Witcher 3: Wild Hunt
« Odgovori #644 : 21. Svibanj, 2015., 21:37 »
Ovaj patch novi mi je popravio performanse igre totalno. ide sada na 52-66 fpsa i češće je oko 58-61. Prezadovoljan sam :approve

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9