HCL.HR

Tomb Raider

  • 340 Odgovora
  • 87131 Hitova
Tomb Raider
« : 25. Lipanj, 2010., 15:47 »


Još jedan Square Enixov nadolazeći hit, deveti po redu Tomb Raider. Nova Lara je drugi, ovog puta totalni reboot serijala, te nam iz akcijske avanture više prelazi u akcijski survival horror.

Sudeći po svemu dosad objavljenom, igra neće bit open world principa, što ne znači da će ograničavat Larinu slobodu kretanja, naprotiv imat će je više nego u ijednom serijalu dosad. Dosadašnji tip zagonetka možete zaboraviti, jer igra je preuzela drugačiji tip zagonetka, kakvog ste primjerice imali vidjet u Valve-ovim igrama, dakle fizikalna svojstva bi trebala upast u prvi plan. Također možete zaboraviti na Larine uber moderne gadgete, jer Lara je sada u izgubljenoj situaciji, te jedini prijatelj joj je njezina vještina, psihološka stabilnost i instinkt za preživljavanjem. Lara će napravit oruđa i oružja, koja će joj pomoć pronać put sa opasne obale Japana.

Što se tiče Larinog izgleda, on je gotovo savršen, Lara djeluje nevjerovatno realno i nikad lijepše, (blatnjava i ranjiva, nevina i opasna - ajme što je želim) što je logično s obzirom na današnje grafičke standarde. Novi Tomb Raider naslov najverovatnije ugledat će svjetlo dana tek 2012. godine. Do tada pišite, komentirajte, želimo vaše dojmove, kako o igri, tako i o sljedećem traileru.

Trailer:

Tomb Raider Trailer
« Zadnja izmjena: 16. Studeni, 2011., 02:22 Cole »

Odg: Lara Croft and the Guardian of Light
« Odgovori #1 : 25. Lipanj, 2010., 16:21 »
Cito sam negdje da je Lara Croft and the Guaridan of Light samo jedan projekat od Eidosa koji ce ispuniti vrijeme dok ne izade novi Tomb Raider

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Lara Croft and the Guardian of Light
« Odgovori #2 : 25. Lipanj, 2010., 16:23 »
Jup, tako nešto i je, ne bi trebali Tomb Raidera 9 i Guardian of Light naslove trpati "u isti koš".

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Lara Croft and the Guardian of Light
« Odgovori #3 : 25. Lipanj, 2010., 16:28 »
Moja greška, gledah na Tombnews vijesti i nigdje ne piše ništ od TR 9 nego sam o Lara Croft and the Guardian of Light. Budem rastavio teme. Nego onda neka se nastavi ovdje pisati od TR 9, dok za Laru ima druga tema, al pošto sam siguran da igra neće biti Sony only ostaje u multiplatform dok ne dođu nove info ako bude ekskluziva za neku platformu. Još jednom isprike autoru teme. I evo što bi mogli očekivati od igre:

UNOFFICIAL STORY
When a sudden storm destroys her research vessel, a young and inexperienced Lara Croft finds herself stranded on a mysterious and remote island hidden off the shores of Japan. Despite several signs of various inhabitants the island is oddly deserted, and an uneasy feeling settles in as strange sounds emerge from the shadows.

With only her determination, inner strength, and resourcefulness to help her, Lara must overcome the challenges of a harsh and unforgiving journey that will take her across a vast island wilderness and deep into the claustrophobic and menacing underground tombs from the island's past.

As she struggles to prevail through brutal combat encounters and treacherous exploration, Lara will be pushed to her limits and forced to adapt to her situation in order to survive and escape from the lethal predators that stalk her every move.

UNOFFICIAL FEATURES:
• Hunt or Be Hunted: Evade, outsmart, trick and kill the mysterious enemies that hunt you as prey.
• Survival Action: Brutally attack and defend yourself as you fight to survive through visceral one-on-one melee combat.
• Strategic Weapons: Gain an advantage in combat by finding an array of different melee and ranged weapons including a variety of guns, and the hunter's ultimate weapon, the bow.
• Creative Survival: React and adapt to the island by using only that which you can salvage from the environment like climbing axes, rope, and machetes that can be used to unlock new traversal and combat game play options.
• Free Movement: Scramble up a vertical cliff wall, sprint and leap across a huge chasm, steer mid-air to land a misdirected jump: There is no one right way to traverse, survive, and explore the harsh environment of the island.
• One Cohesive World: The diverse multi-region island is an open playground alive with creatures, weather, and natural events.
• Origin Story: The new Tomb Raider concept reboots the franchise by exploring Lara Croft's transformation into a hardened adventurer as you unravel the story behind the island's mysterious past.
« Zadnja izmjena: 25. Lipanj, 2010., 16:33 snowblind »

Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #4 : 01. Srpanj, 2010., 09:51 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #5 : 13. Studeni, 2010., 19:53 »
op, op

A Survivor is Born

Otkrivanje 6. prosinca

zvuči jako zanimljivo, možda kao nešto što su trebali već davno napravit. sad ostaje za vidjet kako će to izvest jer potencijala svakako ima.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #6 : 15. Studeni, 2010., 19:46 »
Malo mi prekasno 6. prosinca, nekako ranije su to trebali otkrit :( Ili samu najavu da će nešto biti 6. listopada su trebali kasnije otkriti.

Ko će se ovoga sjetit za 20 dana, jer ono ... ja moram :(

*

Nevenka

  • *
  • 36
  • Posegnut ću za žiletom.
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #7 : 18. Studeni, 2010., 23:25 »
Kud je otišao Tomb Raider, žalosno...

Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #8 : 19. Studeni, 2010., 10:24 »
Daj ubijte više Tomb Raider serijal.  :wildboy:

To je trebalo učiniti prije 10 godina još.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #9 : 19. Studeni, 2010., 10:35 »
Zadnje dvije TR igre, ne računajući Guardian of Light su odlične. Tak da ono ne vidim razlog zašto ubiti serijal, nije da se štancaju svake godine.

Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #10 : 19. Studeni, 2010., 11:46 »
Igrao jedino Tomb Raider 2 na PSOne-u.

Totalno neigrivo govno, a baš imam niske kriterije.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #11 : 19. Studeni, 2010., 11:52 »
Jup, TR 2 je bio katastrofa, ali ujedno mi i jedna od najdražih igara ikada :). Mislim kontrole su bile katastrofalne, uspoređujući te prve TR-ove i današnje slične igre, vidi se koliko je sustav kontrole napredovao. Kretanje pogotovo, ali određena čar je bila baš u tome što je igra bila toliko traljava, što je bilo teško uopće preskočiti nešto, uhvatiti se za neku "lijanu" itd. A osim toga, atmosfera je bila prejebena, strašna u neku ruku, baš se trebalo istraživati te levele, tražiti rupe u zidovima i slično...

U biti, koliko god to sve bilo traljavo, u drugu ruku je bilo genijalno, atmosferično i na kraju krajeva uber-zabavno.

Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #12 : 19. Studeni, 2010., 12:05 »
Ja je nisam ni prešao.

Svako malo se padalo u neki ponor, a onda opet mučenje da se stigne do mjesta za skok.

A ni priča nije bila nešto; koliko sam do tada načuo o Lari, mislio sam da ima neke karakterizacije i simpatičnosti.

Znam da je neki smatraju uz Snejka, Špiru, Kreša i možda Sefirota kao jednog od simboličnih likova, no mene se nije nešto dojmila - nevezano u kontrole i igrivost.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #13 : 06. Prosinac, 2010., 16:48 »
Nova Lara

Iako je photoshop i tako, izgleda prirodnije kudikamo, sviđa mi se kud idu s ovim.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Tomb Raider IX
« Odgovori #14 : 06. Prosinac, 2010., 17:12 »
Ja se nadao kakvim gameplay skrinovima.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9