HCL.HR

Two Worlds 2. Totalno razočaranje.

  • 18 Odgovora
  • 4379 Hitova
Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« : 31. Prosinac, 2010., 23:02 »

Kad bi nabrojao dobre strane ove igre, čovjek bi pomislio "pa kako su moglu to
uprskat"? Recimo - vrlo pristojna grafika, ogromni otvoreni i prekrasni svijet, očiti
uzori u gothic serijalima, prekrasna orkestralna muzika, prekrasni ogromni krajolici,
zabavna grind+upgrade mehanika, tona oružja i opreme, questova, mini ingame stvari
za radit (kockanje, pjevanje, obijanje brava, pickpocket, kovanje/unaprijeđivanje opreme,
izrada potiona i alkemija, čupanje monstera za sastojke, umetanje dijamanata u opremu,
itd itd, i sve relativno pristojno izvedeno) i da, jahanje, razni načini da se završe questovi
dosta questova, puno mjesta za posjetit, solidna priča, itd. itd.

Dakle toliko puno sadržaja je ponuđeno i pristojno izvedeno da igra u svakom slučaju
nosi neku vrijednost ukoliko vam se ovakve igre sviđaju, naravno da napomenem još
jednom - igra je zbilja ogromna, nisam prošao ni prvi otok (chapter 1) dakle neki uvod
u igru, a igram već 12 sati, temeljito igram kao i uvijek.

Sad počinje zabava. Dakle igra ima prilično loše kontrole. Lik trči kao retard i kreće se
ko pijanac. Preskakanje ograde od 40 cm je nemoguća misija. Borba je konfuzna i u
najboljem slučaju tek osrednje izvedena (warrior). Inventory je najgori inventory u
svim RPG igrama koje sam igrao, ikad. Blješav nepregledan, grozno osmišljen,
užasan neopisivo. UI je također vrlo loš, kako je tako nešto moguće izvest 10 godina
nakon što smo imali igre poput diabla 1, gdje je sve bilo savršeno, ostaje nejasno. To
je kao da danas idete dizajnirat avion trokrilac. Nadalje svijet je generički isprazan, bez
duše i bez safta. U gradovima se ljudi vrte u krug da bi pokazali dojam živosti grada.
Likovi su očajno karakterizirani, osim onih par oraka u početku no oni su tu samo
zbog šminke i 99% igre se odvija u bezumnom lutanju. Game dizajn je u ovoj igri
promašen do bola. Recimo skillovi su uglavnom beskorisni i očajno koncipirani,
da vam ne navodim detaljnije sad. Trgovina je loše osmišljena i u kombinaciji
sa groznim inventoryjem tjera vas na sasvim nepotrebni micromanagment, jer čim
prodate 3 mača nekome, cijena im padne za 50%, pa ih morate prodavat mic po mic
uokolo. Unaprijeđivanje opreme je također sranje, rastavite +10 mačeva da bi unaprijedili
jednog kojeg ste upravo našli i za 5 minute nađete tier 2 bolje oružje (ovo se događa
stalno, postoji puno vrsta opreme), čineći time skill neisplativim. Loš dizajn igre viri iz
svakog kuta. Recimo tamnice su porazbacane po mapi svugdje, ali su ogromne i
generičke i u njima uglavnom nema ničeg vrijednog spomena. Koljete dva sata hrpu
kloniranih monstera u nekim generičkim hodnicima (u dungeonu je naime najčešće
jedan tip monstera) i na kraju nađete škrinju sa dva usrana potiona i kožnim
rukavicama a vi već imate elven. Alchemy je beskoristan, nailazit ćete na hrpu
potiona ionako, a praviti ih možete na tone, no ne trebaju vam skoro nikad (ne
možete ih ni prodati jer su bezvrijedni) Nadalje oružje je totalno proizvoljno imenovano,
nacrtano i koncipirano i a vrijednost mu nema veze sa logikom, ni u zlatu ni u borbi.
Postoji puno levela opreme pa je to donekle bila nužnost no kad dva oružja koja
izgledaju gotovo jednako imaju 15 x razliku u nanesenoj šteti to izgleda blesavo.
Imate dvoručne mačeve sa štetom 40 i drvene palice sa štetom 300. Ko diabla je to
sve izgledalo smisleno i na prvi pogled mogao si zaključit koliko oružje vrijedi.

Mogao bi ovako nastavit još dugo no nema smisla. Ova igra je školski primjer kako
je potrebno više os sastojaka da bi se napravilo nešto vrijedno. Sve potrebno je na
broju a igra je opet uspijeva biti sranje. Postoje igre koje kad razmišljate o njima
naknadno u vama bude osjećaje misterije i avanture i ugode, dok postoje igre o kojima
kad razmišljate kasnije u vama bude osjećaje uzaludnosti i očaja. Ovo je za mene jedna
od njih a ja sam već prestar da se davim sa takvim sranjima. Uninstall.







« Zadnja izmjena: 01. Siječanj, 2011., 15:10 Thorien Kell »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #1 : 01. Siječanj, 2011., 13:44 »
...told you so?

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #2 : 01. Siječanj, 2011., 15:19 »

Otprilike da. Igra nudi dosta i kao što rekoh, skoro je nemoguće pojmiti da je netko od toliko
kvalitetnih sastojaka uspio napravit ćušpajz bez ukusa no moguće je - postoje igre
koje iz malog izvlače puno i čine se boljim no što jesu. E ovo nije jedna od njih.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #3 : 02. Siječanj, 2011., 15:30 »
hahaha, eto složili se. A sjećam se da Thorien nije vjerovao kad ju je wyzard recenzirao i dao nisku ocjenu. Ako niste vidjeli, eto naše recenzije ovdje:

RECENZIJA: Two Worlds 2

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #4 : 05. Siječanj, 2011., 15:38 »

Nije da nisam vjerovao, u to vrijeme igru nisam ni igrao, nego sam se čudio brojnim  žestokim reakcijama na lošu ocjenu i bitno manjoj ocjeni nego je prosjek drugdje.

I btw ja bi je ipak dao nešto višu ocjenu, ali ne puno.












Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #5 : 06. Siječanj, 2011., 13:22 »
Dobro si ju iskritizirao no kada bi htjeli, možemo svaku igru iskritizirati do bola.
Sve je do ukusa jeli, ali i dalje stoji da ste ogromna manjina vi koji se slažete s tom ocjenom.
Naime, gothicu 4 date 70. 70! A igra je i sa svim patchevima trn u stopalu. Trčanje do jednog bezveznog questa da bi napravili još 20 bezveznijih questova kako bi uopće došli do tog questa. Toliko loše odrađeno. A vi mu date 10 ocjenu više od TW 2. Vjerojatno zbog imena. Budimo realni gothic je puno jači nego TW.
A i Gothic 1,2,3 su puno bolje prošli nego odprije spomenuti TW ( 1 ).
Dakle, TW je pustio već dva patcheva i sa ovim nisam naišao ni na jedan bug. Framerate je pristojan, dapače, sa max graf. dx10 je odličan.
Najviše me iznerviralo što je gospodin wyzard ispljuvao Grafiku. A grafika je zaista odlična, i skoro svaki game-site i rezecent se slaže sa mnom. I interijer i eksterijer,
naime, toliko dobro napravljenu, fluidnu travu nisam dugo vidio. A što se tiče tamnica, pogotovo dvorca na početku imao sam osjećaj kao da gledam cut-scene dok igram. Jedino mi se ne sviđa glas glavnog lika, prevelik je stereotip. Ova igra ima mane kao i gotovo svaka druga rpg igra. Ali zato ima puno otvoreniji i ljepši svijet, borba je slično izvedena ko u gothicu a njemu ste dali veću ocjenu za 10, samo što u gothicu nema stealth kill-ova i magije nisu ni do koljena ko u TW2.
Možete biti tvrdoglavi koliko hoćete, ali mislim da je masa potvrdila svoje. TW 2 je zaslužio najmanje ocjenu 70, s najkritičnijeg gledišta, a s gledišta pravog RPG- ljubitelja kao što sam ja i do 90.

S poštovanjem,

RedEy3
Vamp24: ''Izvini, nisam znao da je radnja Wičera smeštena je u postapokaliptični svijet. Ako se dobro zagledas vidjeces da u igri nema blastera, svjetloshih sablji i vatrenog oruzja. Radnja Wicera je smještena u drugoj polovini 13. vijeka. Kao student istorije znam od kada do kad je trajao srednji vijek. Da budem iskren tacno me je sramota sto sam ti odgovorio na drugo pitanje.''

*

jinx666

  • *
  • 57
  • "Get busy livin' or get busy dyin'.
Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #6 : 06. Siječanj, 2011., 13:33 »
Idući puta napiši post, nemoj stavljati smajlice.
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2011., 13:41 snowblind »
"Get busy livin' or get busy dyin'.

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #7 : 06. Siječanj, 2011., 13:53 »
Ja sam smajliće ostavljao?
Vamp24: ''Izvini, nisam znao da je radnja Wičera smeštena je u postapokaliptični svijet. Ako se dobro zagledas vidjeces da u igri nema blastera, svjetloshih sablji i vatrenog oruzja. Radnja Wicera je smještena u drugoj polovini 13. vijeka. Kao student istorije znam od kada do kad je trajao srednji vijek. Da budem iskren tacno me je sramota sto sam ti odgovorio na drugo pitanje.''

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2011., 14:00 »
kako da objasnim...

+10
 :tired:

ukus=subjektivnost.
izbacivanje patcheva=popravljanje stvari=stvari ne valjaju

i g. wyzard je pohvalio grafiku čak.

Citat:
izgleda impresivno – osvjetljenje u interijeru doima se vrhunskim, a svemu pogoduje i dobra optimizacija
fluidna trava  :wildboy:

i koliko vidim, recenzija u rangu ocjene 60 (pa i nižih) ima jednako koliko i onih sumnjivih kojima "ljubitelji žanra" daju 90. tako da neznam o kojoj kritičnoj masi pričaš. nekakav prosjek je 76 (što je i trenutna ocjena korisnika  na našem sajtu), a to dovoljno govori o tome kako se nipošto ne radi o vrhunskom naslovu u čiju obranu treba skakat ako je ocjena manja od tamo nekog gothica kojega je recenzirao netko drugi.

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #9 : 06. Siječanj, 2011., 14:47 »
Idući puta napiši post, nemoj stavljati smajlice.

Ja sam smajliće ostavljao?

piše da je prethodni post editiran, znači da je moderator (u ovom slučaju snowblind) ostavio komentar korisniku jinx666, ne tebi :D

btw, ovo je već ne znam koji put da je moderiran post krivo shvaćen, aj dodajte [MOD] ili [ADMIN] tagove kao i svaki drugi visokoprofilni forum

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2011., 17:07 »
Zašto? Ovako ne znaš koji od nas te vreba. :hiha:

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2011., 17:11 »
Osim ako pogledaš tko je editirao post.  :wildboy:

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2011., 21:32 »
I dalje ne vidim argumente sa tvoje strane.
Ali nema veze. Uživaj.

RedEy3
Vamp24: ''Izvini, nisam znao da je radnja Wičera smeštena je u postapokaliptični svijet. Ako se dobro zagledas vidjeces da u igri nema blastera, svjetloshih sablji i vatrenog oruzja. Radnja Wicera je smještena u drugoj polovini 13. vijeka. Kao student istorije znam od kada do kad je trajao srednji vijek. Da budem iskren tacno me je sramota sto sam ti odgovorio na drugo pitanje.''

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2011., 22:14 »
Imaš argumente u recenziji, a i ovdje ti je rekao što misli o tome. Ne shvaćam što je još nejasno.

Odg: Two Worlds 2. Totalno razočaranje.
« Odgovori #14 : 07. Siječanj, 2011., 00:18 »
Citiram: '' No jednom kada izađete u eksterijer, bolje pokrijte oči – kombinacija motion blura i blooma ovdje je toliko intenzivna i zasljepljujuća da biste mogli pomisliti kako nešto nije u redu s vašim vidom ili pak monitorom. Svojevremeno smo vidjeli razna pretjerivanja s ovim efektima, ali TW2 je valjda novi rekorder, pa igra na trenutke izgleda doista odvratno. ''

S time zaključujem raspravu s mojeg gledišta, teško se nekome može utuviti nešto u glavu kad je tvrdoglav do bola.
Pozdrav.
Vamp24: ''Izvini, nisam znao da je radnja Wičera smeštena je u postapokaliptični svijet. Ako se dobro zagledas vidjeces da u igri nema blastera, svjetloshih sablji i vatrenog oruzja. Radnja Wicera je smještena u drugoj polovini 13. vijeka. Kao student istorije znam od kada do kad je trajao srednji vijek. Da budem iskren tacno me je sramota sto sam ti odgovorio na drugo pitanje.''

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9