HCL.HR

Verdun

  • 14 Odgovora
  • 14494 Hitova
Verdun
« : 24. Siječanj, 2015., 12:25 »
Verdun je multiplayer FPS smjesten u doba prvog svjetskog rata. evo za pocetak osnovnog infoa:

FEATURES:

    Unique World War 1 gameplay: Authentic weaponry, characters levelling and realistic historical battlefields set in France and Belgium
    Tactical squad-based FPS: Squad assembling and levelling
    True trench warfare: Real-time dynamic frontline; momentum-based attack and counter-attack gameplay
    WW1 atmosphere: Typical WW1 music, art, units, grim battlefields and an immersive user interface
    Challenging game modes: Dynamic Frontline and rifle Deathmatch
    Chemical weaponry: Tactical gas deployment and immersive gas mask experience


igra mi je osobno odlicna, najlakse bi ju bilo usporediti s red orchestrom 2, mada je igra manje kompleksna i na nesto nizem nivou (u smislu, animacije jos nisu toliko doradjene, nema kompleksnog damage-a, nego su puske one-hit-kill, trenutno se razmislja hoce li biti friendly firea itd). dobro, jos se nalazi u early accessu. vrlo je zabavana i djeluje egzotcino, a po gameplayu je vrlo jedinstvena i drago mi je da se ovakva igra pojavila plus da je smjestena u razdoblje prvog svjetskog rata. na svakoj strani potoje 3 osnovna tipa squada u kojim se moze igrati. jedan je recon, koji poziva tzv "recon plane" (valjda je ocito cemu sluzi). levelanje squada (igranjem sa ostalim igracima) npr moze se postici da osim otkrivanja pozicije avion moze baciti bombu. drugi squad su udarne trupe koji su specijalizirane za ratovanje kemijskim oruzjem (vrlo jedinstveno u igrama). i trece tip squada su oni koji mogu pozvati artiljeriju. buduci da je u early accessu, jos nedostaje poneko oruzje i slicno, a mozda ce se igra siriti i na druga bojista. trenutno je osnovni cilj optimizacija igre i balansiranje.

Verdun Game - September 2014 Update Trailer: Gas, Artois Map, 10 weapons and more!

"Verdun" Game-Review - Trench-Warfare better than Jetpacks & Co.?

Verdun Game - Early Access Trailer
















*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Verdun
« Odgovori #1 : 24. Siječanj, 2015., 13:09 »
Tema. :hug

Pratim razvoj pa ima godinu dana i lijepo je za vidjeti da to malo po malo napreduje. Nadam se izlasku cijele verzije tamo negdje u jesen i bilo bi lijepo kada bi igra dostigla RO razinu realizma. Nego, kad si je kupio?

Odg: Verdun
« Odgovori #2 : 24. Siječanj, 2015., 13:21 »
ovaj mjesec. htio sam cekati popust, ali sam ga promasio, mislim da je bio nedvano, a onda rekao, ajde, ko ce dockati drugi. jer prakticki od ljeta nista ne igram osim assetto corse, pa da popunim prostor s nekom pucackom igrom...

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Verdun
« Odgovori #3 : 24. Siječanj, 2015., 13:26 »
Kakva je optimizacija? Vidim da su minimalni zahtjevi dosta niski i po njima bi trebao moći pokrenuti igru.

Odg: Verdun
« Odgovori #4 : 24. Siječanj, 2015., 13:27 »
Mislim da je lijepo vidjeti da se FPS žanr opet vraća (barem jako mali dio) temi I. i II. svjetskog rata... dobro je što ta tematika nije izumrla u svenapadnijem broju modern FPS igara.

Odg: Verdun
« Odgovori #5 : 24. Siječanj, 2015., 13:33 »
optimizacija je u krajnju ruku - cudna. ja imam zvjer od kompa i radi mi skoro isto kao frendu koji igra na sugavom laptopu. zadnjim updateom je promjenjen engine. radi od 25-55 fpsa, vecinom ipak oko 50, ovisno o kolicini suigraca i situaciji u igri, uglavnom, dosta varira. daleko od toga da je neigrivo ili da predstavlja veliki problem, nego nije uvijek fluidno. po mojoj procjeni, onako kako ti radi RO2, tako ce ti raditi i ovo (u trenutnom stanju). mali fixevi i updateovi izlaze skoro stalno, na dnevnoj bazi.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Verdun
« Odgovori #6 : 24. Siječanj, 2015., 14:30 »
Onda se budem strpio još malo s kupovinom. Bitno mi samo da će raditi jer RO2 mogu igrati i kada 70-80 igrača na serveru.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Verdun
« Odgovori #7 : 24. Siječanj, 2015., 14:35 »
Može li mi netko ukratko reći koliko je ovo slično Red Orchestri?

Odg: Verdun
« Odgovori #8 : 24. Siječanj, 2015., 15:32 »
evo sad sam malo igrao, framerate mi je zapravo cak oko 70 na nekim high postavkama, ali ima tu i tamo zastajkivanja od milisekunde, pa mi ponekad zna djelovati iscjepkano.

ovo je slicno red orchestri po tome jer jedino ima smisla igrati mod frontlines (kod red orchestre - terriroty) jer je igra za to i radjena, a i tako djeluje realno, mislim, to je smisao te igre, nema tu filozofije. kako se igra frontlines napisat cu kasnije. onda slicno je i po mehanici pucanja, postoji bullet drop (vertikalno je minimalan, ali kod neprijatelja u trku (horizontalno) je dosta izrazen koliko moras pucati ispred njega). sve ostale mehanike iz red orchestre sto se tice pucanja su tu, ali mislim da su ipak malo manje realne, a s druge strane pristupacnije. evo, prije par dana dosao je suppression, koji nije iritantan kao kod battlefielda, nego je dobro napravljen, kao u RO. takodjer zadrzavanje daha kod ciljanja, manualno boltanje (opcionalno) itd. prakticki sve sto se tice pucanja. velika razlika je ta da pistoljem treba 2 suta (1 u glavu), a s puskama je jedan sut smrtonosan u bilo koji dio tijela. killovi su instant-death, nema krvarenja i cviljenje kao u RO. da li ce tu mehaniku doradjivati, neznam. razlika je u tome sto imas i hitmarkere. kao sto sam vec napomenuo, nema friendly firea, osim u specijalnim slucajenvima - tipa moze te  ubiti tvoj plin. takodjer, squad leadera moze ubiti njegova artljerija, a njegov tim ne moze. i tu se sad vode zestoke rasprave, tako da mislim da ce friendly fire, bar kod artljerije biti uveden. sve se moze reci na steam forumu, developeri slusaju i sudjeluju u raspravama. u ovoj igri igraju squadovi od po 4 ljudi u jednom timu, najvise igraca na serveru je 32 (po meni optimalno, mape su radjene bas za to i niti u jednom trenutku nisam pozelio da ima vise igraca). i tu je velika razlika s obzirom na ROu kojij isto imas squadove koji uopce nisu izrazeni osim kod spawnanja na squad leaderu. nekako je RO vise timska igra u kojoj ovisis o jednom covjeku - commanderu, a ovo vise timska igra ali na razini squada. tu tvoj squad leader baca artljeriju, plin ili poziva recon, ovisi za sto ti je squad specijaliziran. takodjer postoji spawnanje na squad leaderu, a svaki squad leader utjece na svoj squad ako su mu u blizini. kako utjece ovisi kojeg vojnika u squadu igras. tipa, nekom ce se brze regenerirat stamina, netko ce dobiti XP ako je blizu nekog u squadu ko je postigao kill itd. svaka uloga u squadu ima 4 loadouta . po mojoj procjeni sva 4 loadouta otkljucas za sat vremena igre. cilj ove igre je poticanje na igranje s istim ljudima. kad igras s istim ljudima levelas squad i dobivate  malo bolje mogucnosti, ali mislim da nije nista pretjerano. sad, jel ce ti se stamina regenerirati 10% brze (kad si na lvl 1 ili 25% brze kad je squad na lvl 100, mislim da je ipak mala razlika). tako da ako se joinas s nekim u tim s kim nisi igrao squad level ce ti biti 1. meni je ovakvo levelanje squada izgledalo skroz glupo na pocetku, ali sad mi je fora jel te potice da igras s istim ljudima i onda si vec uskladite nacin igre. sa svakim igracem s kojim igras igra pamti koliko imate zajednickog XP-a (o cem ovisi level squada). kad trazis mec, vidis s kojim si ljudima igrao i koliko i mozes se joinati u njihov squad.  to je vrlo jedinstveno u ovoj igri pa sam malo detaljnije objasnio.

e sad, frontlines. mape su jako dobre, velike i radjene u duzinu. na pocetku jedan tim iz svog rova napada a drugi se brani. i igra traje dok vrijeme ne istekne (20-45 min ovisno o mapi i kolicini igraca). ako se tim obrani, onda on napada neprijateljski rov. ako izgubi, povlaci se jedan spawn point iza i napada rov koji su upravo izgubili itd. (kao i u RO, samo u RO kad izgubis nesto ne mozes osvojiti sve na pocetno stanje). napad traje 3 i nesto minuta, ali se gotovo uvijek produzuje i traje puno vise. napad se produzuje tako da se bude aktivan (kao u rukometu :D). znaci, da se bude neprijateljskom rovu i da se osvaja. tijekom osvajanja rova napad nikad nece biti prekinut. napad se produzuje po minutu. moze se dobiti i tzv "momentum" za brze osvajanje, a to se dobije zaradjivanjem odredjenog broja killova (mislim 45) u napadu i mada zvuci puno, vrlo se lako postigne.

ako te zanima kaj o squadovima, gameplayu i mapama, predlazem da pogledas na steamu vodice pod ovom igrom, pazi da budu sluzbeni. imas za squadove, gamplay, oruzja, mape i bolje je objasnjeno nego kaj ja sad tu iz glave pisem.

i da, razlika je da ovdje nece biti vozila (tenkova) i/ili konja. iskljucivo pjesadija potpomognuta sa svojim specijalizacijama
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2015., 15:42 Lord of Destruction »

*

olston

  • n00b
  • 2
Odg: Verdun
« Odgovori #9 : 24. Siječanj, 2015., 15:41 »
Moram priznati da vec duze vremena gledam ovu igru kako se povlaci po steamu! Kada sam pregledao prvi trailer, sama igra mi se cinila jako cudno i nije mi se svidjela moram priznat tako da sam je uvijek radije preskakao (nisam primjetio da je u early accesu jos) iako volim igre na ovaj fazon, inace sam veliki fan RO2! Međutim sada kada sam pregledao ovaj vidio i slike moram priznat da su jako napredovali! dosta su poboljsali grafiku i ostale segmente igre, tako da se nadam da ce ovo biti odlicna igra kada napokon izadje cijela verzija igre!

Odg: Verdun
« Odgovori #10 : 24. Siječanj, 2015., 15:51 »
mislim da ce se igra zasigurno svidjeti svakome tko stvarno voli igrati RO2 (meni je RO2 najigranija igra na steamu), tako da tu ne moze fulati. pogotovo je plus jos ako volite egzotiku iz prvog svjetskog rata, podrucje koje uopce nije obradjivano u igrama jer se ne zna kako pristupiti rovovskom ratovanju (do sad). plus kemijsko oruzje (mada bi najjednostavnije bilo objasniti da u igri djeluje kao smoke screen koji ubija). uostalom, sad je 100 godina od prvog svjetskog rata, pa nadam se da ce i ova igra inspirirati neki tim s vise budzeta da napravi jos koju u prvom svjetskom na visoj razini. tipa, da bude neke jedinice na konjima i koji tenk. ovo je ipak mali nezavisni tim, tako da mislim da igra nece doseci razinu RO2 (u smislu kompleksnosti ili kvalitete grafike) buduci da nemaju kapacitete sad raditi sve u detalje koje sam naveo i gore u postovima, ali sto se tice prvog svjetskog rata, vrhunska igra bez konkurencije.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Verdun
« Odgovori #11 : 24. Siječanj, 2015., 16:25 »
Jako fino sve što si napisao :ementaler: postoji jako dobra šansa da ću s prijateljima ovo nabaviti kad službeno izađe

Odg: Verdun
« Odgovori #12 : 24. Siječanj, 2015., 16:41 »
ovako ti igra kosta 21e, imas 4-pack za kupiti za 51e. znaci ak imas jos 3 frenda, mislim da ti se isplati. smatra se da je igra u beta fazi. ali mislim da ti nece povecavati cijenu nakon izlaska

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Verdun
« Odgovori #13 : 24. Siječanj, 2015., 21:49 »
Dobro je što i dalje izlaze ovakve dobre pucačine :thumbs:.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Verdun
« Odgovori #14 : 25. Lipanj, 2016., 15:21 »
Rivajv.

Napokon kupio igru i odigrao dvije mape u Frontlines modu. Nije loše to zamišljeno da kada se ima uporište tek onda se može napasti iduća točka. Čak ni osjećaj pucanja nije loš, no doduše probao sam samo jednu pušku.

Ne mogu ništa previše pametnog napisati, ali mi se podosta sviđa što se forsira držanje u timu i aktiviranje nekakvih bonusa i ta sranja. Sad još samo da skužim kako mijenjati opremu, odnosno jer moram prvo otključati nešto ili...

Negativna strana osim što grafički, pogotovo nakon prikaza BF1 ne izgleda, osjećaj položaja na mapi mi je čudan jer se još nisam naviknuo koliko virim van, kako mi tijelo stoji u odnosu na teren kada ležim i takve sitnice što mi je u RO2 i Armi puno bolje odrađeno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9