HCL.HR

World of Warcraft

  • 1064 Odgovora
  • 234971 Hitova
*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: World of Warcraft
« Odgovori #840 : 21. Studeni, 2011., 18:53 »
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #841 : 28. Studeni, 2011., 19:10 »
Na kojem realmu igrate?

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #842 : 10. Prosinac, 2011., 12:45 »
Ja sam na Ravencrestu. Kakav je ovo nekakav Darkmoon Faire u Elwynn Forest?

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: World of Warcraft
« Odgovori #843 : 16. Prosinac, 2011., 17:10 »
Dok sam igrao bio sam na Nagrandu,guild Heretic bili smo najbolji guild na realmu,ja među top 5 tankova,MH-BT cleared,izgubio dvije godine života  :chair: ,skinio se,ne daj Bože da ikog tako uhvati koliko god to briljantna igra bila.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: World of Warcraft
« Odgovori #844 : 18. Prosinac, 2011., 01:57 »
Ja sam na Ravencrestu. Kakav je ovo nekakav Darkmoon Faire u Elwynn Forest?

Malo kasnim sa odgovorom, ali vidim da niko nije postao ništa.

Uglavnom, kod njih se mogu razni itemi uzeti. Dok sam bio aktivan igrač (lvl 70, poslije sam quitao), uvijek sam koristio trinket iz Darkmoona na warrioru. Čini mi se da su se pojavljivali određene dane u mjesecu. Pogledaj po nekim WoW sajtovima o više informacija. :)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #846 : 09. Siječanj, 2012., 22:12 »
E ljudi moze par pitanja? Zagrijao sam se za ovo..

Koja je cijena igre i koji je način plaćanja? I koja je priča uopšte? Vidio sam na internetu jos nesta novo Mists of Pandaria. WTF je to?

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #847 : 10. Siječanj, 2012., 00:15 »
nema ti tu priče

*

ALG

  • *
  • 28
Odg: World of Warcraft
« Odgovori #848 : 22. Siječanj, 2012., 08:07 »
E ljudi moze par pitanja? Zagrijao sam se za ovo..

Koja je cijena igre i koji je način plaćanja? I koja je priča uopšte? Vidio sam na internetu jos nesta novo Mists of Pandaria. WTF je to?

Pa ako počinješ skroz iz nule onda ćeš se morat isprsit u početku jer moraš kupit WoW: Battlechest(vanila+TBC) koji neznam koliko košta pa provjeri, moraš uzet WOTLK čija je akcijska cijena 20 eura i moraš uzet Cataclysm koji je na akciji za 35 eura.
Znači ispod 70 eura ako krećeš iz nule teško da ćeš proć, imaš prvi mjesec igranja besplatno a onda plaćaš ili dvomjesečnim bonom ili kreditnom/deviznom karticom; uglavnom isplati ti se ako misliš igrat kakvih desetak sati tjedno ili više jer ti je to danas skroz dosta da si u stanju pratiti content - ja peruckam već 7 godinu za redom i mogao bih komotno još sledećih 7. ;-)

Oko Mist of Panderia još nemoraš razmišljat, to je četvrta expanzija koja izlazi tokom ove godine; po meni Q2 ili Q3.

*

Kyyky

  • n00b
  • 2
Odg: World of Warcraft
« Odgovori #849 : 30. Siječanj, 2012., 10:09 »
Wow je bio dobar do prve expanzije :(

*

Deyo22

  • **
  • 485
Odg: World of Warcraft
« Odgovori #850 : 30. Siječanj, 2012., 20:59 »
Wow je bio dobar do prve expanzije :(

Tu se slažem,a ajd i s TBC još nekako do patcha kad je Archimonde bio nerfan,tu je sve krenilo u bananu,a s Lich kingom je bio totalni downfall,a Catalclysmu nisam ni vidio niti me interesira. :tired:

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #851 : 19. Veljača, 2012., 09:17 »
Catalclysm je manje vise dobar u odnosu kako su ostale expanzije ali ovaj panderium ce bit katastrofa (pande , mislim stvarno)

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #852 : 05. Travanj, 2012., 19:47 »
Pa pande i nisu tako lose, bas sam danas dobio beta inv i poprilicno je dobro ima bugova, al moze da se igra. Al pokemon battle sistem nisu bas morali ubacivat. Cata je po meni losa kao i WOTLK najbolji je bio TBC tu nema price bar si se morao trudit za gear. Pande ce imat slicno ko i Cata na zalost, al mozda bude i dobro ko zna.

Odg: World of Warcraft
« Odgovori #853 : 01. Svibanj, 2012., 21:56 »
Da li postoji neki realm na kojem igrate momci i imate svoj guild? I interesujeme da li ako uzmem neku ekspanziju dobijem mjesec dana igre?

*

djalexa

  • n00b
  • 1
  • ...Droga?...Neka hvala ja cu burek!...

Ovde pisete Dodatke,Screen Shotove,Pomoci,Download Nove Verzije,Guide itd.
Posto Postavljam temu napisacu 1 tutorijal.
Krecemo:
Naziv:World of Warcraft Za Pocetnike
World of Warcraft je Blizzardov do sada najprodavaniji hit, kao i najmasovniji MMORPG na svetu, sa preko 12 miliona pretplatnika (pretplatnik iliti subscriber je osoba koja izdvaja određenu sumu novca konstantovanu od strane proizvođača kako bi mogli da koriste taj proizvod). Igra je izašla 2005. godine (počeo sam tek početkom 2006. da je igram) i već tad se otprilike moglo znati ko će zapravo biti na tronu svih dosadašnjih MMORPG-ova i potući popularnost mnogih prethodnih kao što su Dark Age of Camelot, Everquest itd. Inače, po mnogim glasinama koje sam ja čuo još ranije, Blizzard je napravio ovu igru tako što je pokupio sve najbolje igrače prethodnih hitova i iz njih "crpio" informacije kako bi zapravo dobar MMO trebao da izgleda. Iako se tokom godina igra menjala u gotovo većini stvari sem u interfejsu, izgleda da popularnost i dalje ostaje na zavidnom nivou. Mada, bar po mom mišljenju, to je zato što su igru previše olakšali kako bi bila dostupna većini igrača koji ranije nisu mogli da postignu ništa specijalno.
Mnogi od vas će čuti u pričama wowovaca termin "vanila wow". To je termin za originalni WoW, tj. onaj osnovni bez ekspanzija. Tu se takođe može naići i na termin "pretbc" (iliti pre-tbc, pre-the burning crusade, ali o TBCu otom-potom).
Vanila WoW je ujedno i najzanimljiviji deo igre, expanzije su sjajne, ali nema ništa bolje od starog dobrog pretbc-a. Tu i započinjete svoju avanturu u svetu Azerotha (Azeroth je sastavljen od dva kontinenta, Eastern Kingdoms i Kalimdor a mnogi od vas se sećaju Eastern Kingdomsa iz Warcraft priče, kao postojbine Human i Undead rase, dok se Kalimdor povezuje sa rasama Orkova i Elfova).

Posted Image

Nakon što se ulogujete u igru, potrebno je da odaberete prvo server na kojem ćete igrati (postoji puno servera, jer ne postoji dovoljno dobra tehnička podrška što se tiče hostovanja koja će izdržati igranje po nekoliko stotina hiljada ili čak miliona igrača u isto vreme. Serveri su podeljeni u oblasti, ali većina naših igrača igra na English serverima, a tu su i German i French. Naravno, ima domaćih igrača i na Američkim serverima. Zatim birate da li ćete igrati na PvP ili PvE (iliti normal server). PvP (Player versus Player) je tip servera takav da svaki igrač ima mogućnost slobodnog napada na igrača protivničke fakcije, što svakako ima svoje i prednosti i mane. PvE (Player versus Enviroment) se takvi serveri gde igrači nemaju tu slobodu, već ukoliko susretnu igrača suprotne fakcije, moraju zatražiti njegovu dozvolu za duel (naravno, niko lud neće prihvatiti duel protiv jačeg igrača). Naravno, postoje određene oblasti na kontinentima koje su isključivo PvE pa makar bi igrali na PvP ili PvE serveru. Jedna od glavnih karakteristika svakog MMO-a je svakako Player versus Player borba, i definitivno treba razmisliti pre igranja da li je dobro ili ne biti na nekom od ova dva tipa servera.
Potom, birate jednu od dve fakcije koje su vam na raspolaganju. To su Horda i Alijansa (Horde and Alliance). Svaka fakcija ima mogućnosti odabira 4 rase specifične za celu Warcraft priču. Iako mnogi misle da je Horda zla, a Alijansa dobra, da, to moža podseća na to da li zbog rasa ili zbog boje gradova (lol), ali ako je neko pratio detaljnije Warcraft priču znaće da obe fakcije ne mogu biti ni dobre ni loše.

Resized to 98% (was 512 x 509) - Click image to enlargePosted Image


Alijansa je sastavljena od četiri rase, a to su rasa ljudi (Human), patuljaka (Dwarf), gnomova (Gnome) i noćnih vilovnjaka (Night Elf). Svakako, sve četiri rase su povezane putem ranijih Warcraft Lore priča. Pored izgleda kako mnogi odabiraju rase, tu su i odabiri rasa. Naime, nema svaka rasa mogućnost odabira neke od mogućih 9 klasa (warrior, paladin, rogue, druid, hunter, warlock, mage, priest i shaman). Recimo, humani i dwarfovi mogu biti paladini, ali night elfovi i gnomovi ne mogu. Isto tako dwarfovi i night elfovi mogu biti hunteri ali humani i gnomovi ne mogu. Pored toga, tu je nešto što se zove "racial" a to je pasivna ili aktivna "moć" a svaka rasa ima svoju specifičnu racial mogućnost. Recimo, dwarfovi imaju mogućnost prelaska u Stoneform koja im povećava armor za 10% na 8 sekundi a takođe ih "leči" u tom trenutku od svih otrova i zaraza (poison and desease effects), a takođe imaju i pasivne moći kao što su Gun Specialization i Frost Resistance.

Posted Image

Horda je naime, smrtni neprijatelj Alijanse. Kao i u ranijim Warcraft pričama, i ovde pripadnici Horde ratuju sa pripadnicima Alijanse (Orkovi kao predstavnici Horde i Humani kao predstavnici Alijanse). Horda se sastoji iz takođe četiri rase: rasa Orkova (ili Orka, neki kažu ovako, neki onako), Nemrtvih (iliti Undead), Taurena i Trolova (Trolls). Za svaku rasu ima određena predpriča a mnoge događaje kao i heroje ćete prepoznati iz Warcraft lore tekstova koje ste čitali ili igri koje ste igrali. Naravno, Undeadovi s kojima igrate nisu pripadnici The Scourge kao što će većina misliti. Naime, ovo je grupa onih koji su se odvojili od volje Lich King-a kao i The Scourge, i oni se sada zovu "The Forsaken" (pod vođstvom Lady Sylvanas i Varimathras (ko se seća Arthasovih kampanja, znaće ko kome se radi)). Orkovi su i dalje pod vođstvom čuvenog Thrall-a, dok Taurene vodi Cairne Bloodhoof koga će se isto mnogi prisetiti iz Rexxarovih role-play misija u The Frozen Throne. Kao i kod Alijanse, i Hordine rase poseduju određene, specifične racial mogućnosti, tako recimo Orkovi poseduju aktivnu moć Blood Fury koja im povećava na određeno vreme attack power ili spell power u odnosu na level. Isto tako poseduju i pasivne moći kao naprimer Hardiness koji povećava otpor na stun udarce i Axe Specialization.

Objašnjavati svaku klasu detaljno oduzima jako puno vremena. Svaka klasa je dobra na svoj način, i ako je dovoljno dobro naučite (a ako krenete od početka i tokom vremena pratite) bićete skoro nepobedivi. Osnovna podela klasa je na ranged i melee klase. Naravno, tu su i hibridne klase koje mogu biti dobre i u jednom i u drugom (druid, hunter, shaman). Melee klase su warior, paladin, rogue, hunter (mada ranged mu je jača strana definitivno), druid u formama (pretvara se u mačku ili medveda i tako se bori kao melee), shaman. Ranged klase su hunter, druid (u normalnoj formi), mage, priest, warlock, shaman. Obe grupacije poseduju i spell-casting klase, a to su klase koju se mogu boriti isključivo koristeći magije ili, klase koje se mogu boriti i sa magijama i oružjem.
Neke od ovih klasa poseduju i healing mogućnosti, i jako su dobre u kasnijim grupnim borbama gde mogu da leče svoje pratioce kao i sebe. To su priest, paladin, druid i shaman. Svaka od navedene četiri klase ima svoje prednosti kao healeri, neke imaju veću regeneraciju mane i brže magije za lečenje, druge imaju jače i slično. Naravno, svaka grupa koja kreće u čišćenje je nezamisliva bez bar jednog healera. Nasuprot healera, tu su klase koje služe za tzv. "tanking" (tenk doslovno prevedeno na našem). To su klase koje služe da "povuku" veći deo neprijatelja, ili da primaju damage, jer su njihove karateristike kao što su dodge, armor, parry, block mnogo mnogo veće u odnosu na druge klase (healing ili damage-dealer klase). Najbolje tanking klase su warrior, paladin, druid, mada hunteri i warloci imaju svoje tanking petove (od engleske reči "pet" ili ljubimac) koji služe da preusmere damage neprijatelja sa svojih "gazdi" na sebe. Sve ostale klase koji ne pripadaju ovim dvema grupacijama su ili isključivo damage-dealing klase (ili dps (damage per second) klase) ili mogu biti nešto od prethodno navedene dve grupe.

Druid

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/druid.gif



Hunter

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/hunter.gif



Mage

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/mage.gif



Paladin

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/paladin.gif



Priest

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/priest.gif



Rogue

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/rogue.gif



Shaman

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/shaman.gif



Warlock

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/warlock.jpg



Warrior

http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/images/panels/characters/warrior.gif



Kada dobro razmislite o odabiru rase i klase, imate opcije za odabir i pola (male ili female) kao i za boju kože, minđuše kod nekih rasa, oblik lica, bradu (rogove kod taurena naprimer), boja kose i frizura. Kada sve to uradite, pre kreiranja svog prvog heroja, potrebno je da unesete i ime svog heroja. Nažalost, Blizzard nije dao mogućnost da imena heroja sadrže dve reči, već samo jednu.
Nakon kreiranja heroja, sve što je potrebno je da kliknete na dugme "Enter world" i da započnete svoju sagu kroz svet Azerotha.

Kada ste ušli, svaka rasa ima svoju specifičnu početnu (startnu) oblast odakle kreće svaki čovek koji igra ovu igru. Naprimer, Ljudi kreću iz oblasti koja se zove Elwynn Forest, dok Orkovi kreću iz oblasti zvane Durotar (opet jako poznato ime ako ste igrali i pratili priču iz Warcraft misija (Thrall je naime dao ime toj oblasti kao uspomenu na svog pokojnog oca heroja koji se zvao Durotan). Naravno, kao i svaka druga igra, i WoW pruža opciju "hint" i "tutorial tips" koje će vam omogućiti da lakše saznate stvari vezane za trenutni progres u igri. Mada iskreno, ja to nisam ni koristio ni prvi put kad sam igrao, jer nema tu mnogo mudrosti. I ne brinite, imaćete prilike i to vrlo brzo da obiđete svoje glavne gradove (svaka rasa ima svoj glavni grad (sem trollova koji dele glavni grad sa orkovima i gnomova koji dele sa patuljcima) a to su Orgrimmar (Orc & Troll), Stormwind (Human), Darnassus (Night Elf), Undercity (Undead), Thunder Bluff (Tauren) i Ironforge (Dwarf & Gnome) a tu ćete zateći svoje "vođe", mnoge districte, aukcijske kuće, banke, prodavnice za svaku namenu (jedino glavni gradovi imaju prodavnice za sve ingame stvari).


Svaku detaljnu informaciju možete naći na zvaničnom sajtu igre:
worldofwarcraft.com

Ovo sam napisao za one koji su baš baš na početku igre, a sve ostalo je delimično na vama da naučite, kroz igru naravno.
Mozda sam negde pozaboravio neka slova ali ko pise taj i gresi  :loludara: :loludara: :loludara: .
Salim se bre Pozz
...Ko Uci Znace,Ko Krade Imace...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9