HCL.HR

WRC 5 FIA World Rally Championship

  • 0 Odgovora
  • 3957 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
WRC 5 FIA World Rally Championship
« : 09. Listopad, 2015., 20:56 »


Platforma: PC, PS4, PS3, X1, X360, PS Vita

Izlazi: 09/10/2015





Odmah da u startu kažem kako je ovo vjerovatno bolje od svih Milestonovih WRC-ovih igara, ali...
Pri prvom pokretanju, UI i igrine postavke daju do znanja kako se ne radi o preozbiljnom projektu, te kako igra više naginje arkadnom pristupu.
Kako je igrina konkurencija DiRT Rally ponajbolja, ako ne i najbolja rally igra ikada, WRC 5 nema puno toga što bi moglo nekoga oduševiti, a da to nije ili već viđeno ili u sličnom rangu.

Ono što me malo razočaralo jest, što igra ne prepoznaje volan kao druge igre u žanru (pritom mislim na tip volana, kombinaciju s pedalama itd.), nego je svjesna da je na tom inputu volan i to je to.
Kuplung u ovoj igri je besmislen, jer kao takav ne postoji. Postavke volana kao i opcije za FFB su vrlo slabe te ih je svega par...

WRC 5 FIA World Rally Championship | First race - Testing - YouTube
Milestone je s čak četiri WRC naslova pokušavao doći do ovog stadija kvalitete (tu mogu ubrojati i dobar osjećaj na volan, ali**).
Kylotonn Entertainment je to uspio od prve; barem ako pričamo o vozljivoj rally igri, koja nije tamo neko trešće koje je žalibože™ bila greška instalirat...

** - pod dobar osjećaj nemislim da igra rastura po pitanju feelinga koji se dobije putem povratnih informacija, ali ima solidan zabavan faktor i solidan vozni model, koji je daleko najbolji u serijalu

Ono što je za svaku pohvalu je 13 službenih rallya, ali neznam u kojem formatu stageova.
Sumnjam da ih ima i blizu jednog rallya ko što ima DiRT Rally, ali vidio sam da su stageovi raspoređeni u tri dana.
Grafički igra izgleda za koplje-dva lošije od DiRT Rallya, koji je svoj vizualni stil masterizirao do savršenstva (ko kaže da treba bit bolja grafika u toj igri, taj nema jebenog pojma).

Unutrašnjost i kamera kokpita je dosta loša, pa čak bi se usudio reć nego od Milestonovih izvedbi...
No cijelokupan vizualni identitet je ipak napredovao sa ovim petim nastavkom.
Za više dojmova, morat ću uložit još par sati...
 
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2015., 21:03 Cole »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9