HCL.HR

XCOM: Enemy Unknown

  • 33 Odgovora
  • 8754 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #15 : 13. Listopad, 2012., 15:19 »
Uhodao se u igru na Normal tezini i restartao na Classic uz Ironman mode.
Igra koristi jedan save i automatski savea kad god se nesto bitno dogodi, tako da nema reloadanja ako vam netko pogine.

Uglavnom, prve 2-3 misije isle ok, bez zrtava.
Najbolji vojnik do tad mi je bio Miles "Scarecrow" McGregor, Irac. Skuzit cete zasto spominjem njega specificno.

Uglavnom, u slijedecih nekoliko misija pocinjem dobivati sve vise protivnika, te se napokon malo zajebaniji protivnici pocinju pojavljivati, poput Floatera.

Nekako ih prodem bez smrti, ali uz dosta ranjavanja. Miles uvijek prode bez ogrebotine iz nekog razloga, makar je uvijek na prednjoj liniji borbe kao Assault sa shotgunom.
Dobijem pristup Laser oruzjima, napravim jedan Laser shotgun za Milesa, taman prije nego se Mutoni pojave u iducoj misiji.
Mutoni su teska pjesadija kao. Ogromni, zilavi i nose solidno naoruzanje. Plus, ponekad koriste Intimidate nakon sto ih necim pogodite, a Intimidate moze prouzrociti Panic na nekom od vasih vojnika.

Normalno, nitko jos nema high Will stat, pa u skoro svakom turnu netko panicari. Ali najcesce Miles.
Ali kad Miles panicari, stvari umiru. Ponekad Miles jednostavno vidi kako nekog drugog vojnika ranjavaju i odmah padne u Panic state.
Kad god se to dogodi - Miles puca u nesto. Najcesce u ljude iz svog teama, ponekad u protivnike, tko god je blize.

Svaki put kad Milesa uvedem u misiju, ubije barem jednog vojnika u teamu, ako ne i vise.
Pokusavao sam ga slati prije svih naprijed, u nadi da ce pobit par aliena i onda napokon krepat, ali Miles jednostavno ne zeli umrijeti.
U tri misije je ostao na 1 HP i prezivio. Jos je ziv, Colonel rank cak. Da nema tako veliki rank, vjerojatno bi mu dao nogu vec odavno.

Al' ono, nepredvidljivost igre na Classic modu je jednostavno prejebena. <3

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #16 : 16. Listopad, 2012., 07:23 »



*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #17 : 16. Listopad, 2012., 08:45 »
Nemam sedmicu da mogu igrati  :wildboy: Jesi probao mp ako imaš original?

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #18 : 16. Listopad, 2012., 10:05 »
Nemoj bit saban i instaliraj sedmicu napokon.
MP je tu cisto reda radi, nisam isprobao i nisam bas cuo pozitivne dojmove.

Singleplayer je srz igre. Zarazno, izazovno i sa mnogo, mnogo random varijabli zbog kojih je svaki prelazak drukciji.
Savrseni mix rougelike i klasicnih turn-based igara.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #19 : 16. Listopad, 2012., 10:53 »
Kad mi bude XP vrisnio onda ću. Previše toga imam za radit backup pa onda sve vratiti itd. Znam da je SP srž igre, ali me zanimalo koliko je mp intersantan.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #20 : 18. Listopad, 2012., 23:05 »
Moguce pokrenuti XCOM na WIn XP, upute ovdje:
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2964408

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #21 : 18. Listopad, 2012., 23:16 »
Steam kaže da je potrebno 20 gb za igru. Jel to neka pogreška ili? Čuo sam da ima dosta animacija ali 20 gb je previše.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #22 : 18. Listopad, 2012., 23:41 »
Install folder mi je 12.9 GB.
A i vecina novih igara se vrti od 8 do 15+ GB ionako, nista cudno.

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #23 : 20. Listopad, 2012., 20:59 »
Bolesna mi je igra. Nisam igrao orginalni X-com, ali ovaj mi se dopao ful. Jedna od najzabavnijih igara koje sam igrao u dugo vremena.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #24 : 24. Listopad, 2012., 10:59 »
Najavljen je prvi DLC pod nazivom Slingshot Content Pack koji uključuje nove Council misije, novog lika za staviti u squad koji ima unikatnu priču i nove opcije kostumiziranja likova. Datum i cijena još nisu poznati.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #25 : 26. Listopad, 2012., 20:53 »
Bolesna mi je igra. Nisam igrao orginalni X-com, ali ovaj mi se dopao ful. Jedna od najzabavnijih igara koje sam igrao u dugo vremena.
Original je jedna od najboljih igara ikad ;)
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #26 : 26. Listopad, 2012., 22:59 »
A cuo sam. Al kad sam tolko prokleto osjetljiv na grafiku pa se nemrem uzivit u starije igre. Ali ovaj mi trosi sate i sate. Nikak da stanem.

Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #27 : 06. Studeni, 2012., 11:05 »
U moru Assassin's Creedova, Call of Dutyja, FIFA i PES-a, isplivala je ova fantastična igra. Kada će recenzija?

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #28 : 06. Studeni, 2012., 18:36 »
Nažalost neće je biti što je šteta jer kako čujem ovo je jedna od zabavnijih igara ove godine.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: XCOM: Enemy Unknown
« Odgovori #29 : 22. Kolovoz, 2013., 10:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9