HCL.HR

X BOX - prva generacija

  • 9 Odgovora
  • 33070 Hitova
X BOX - prva generacija
« : 01. Studeni, 2012., 10:47 »
pozdrav:) kao  prvo ispricavam se  ako tema negdje postoji, nisam je mogao naci preko tražilice. :kava:   imao sam priliku igrati  neke igre na ovoj konzoli ali davnih godina (6-7 osnovne )  i svidjela mi se je onda,  ali nikad je nisam usio usporediti s ps2. dali je  ikak bio bolji od ps2 po pitanju grafike i sl ?  znam da je to bila prva konzola s ugradjenim hard diskom  kapaciteta 10 gb ako se ne varam.    koje godine su se prestale proizvoditi igre za nju?   te koje su igre proslavile x box.    :thumbs:   Pitam vas zato kaj bas i nema nesto previse info o tržistu prve generacije, svi samo pricaju o 360-tki. a vi ko ekia definitivno imate vise informacija :)  hvala :piva:
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2012., 03:57 Cole »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: X box- prva generacija
« Odgovori #1 : 02. Studeni, 2012., 18:19 »
Imao sam originalni Xbox na 2 mjeseca. Općenito, grafika se čini nešto bolja nego na PS2, ali je miljama lošiji što se izbora igara tiče. Ovako na prvu mi je u sjećanju ostala Forza Motorsport, Jade Empire... odigrao neki Splinter Cell, Just Cause i Star Wars: Republic Commando - ovo je rulalo, al ono, na kompu je bolje.

Steel Battalion htio probati. Guglaj pa ćeš vidjeti u čemu je fora.  :hiha:

edit: S druge strane, što se Media Centra tiče, originalni Xbox je bog isus. Trebao sam ga zadržati samo zbog toga... Ako ga možeš nabaviti za neke male novce, svakako ga uzmi...
« Zadnja izmjena: 02. Studeni, 2012., 18:22 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: X box- prva generacija
« Odgovori #2 : 02. Studeni, 2012., 19:29 »
možda ga dobim free. bratic mi ima obadvije konzole tj i xbox i x360. pa mu stara s godinama zastarila.  :thumbs: inace nisam neki ljubitelj konzola .  oduvjek sam na pc, ali vredi probati, ne kosta nista.  :piva:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: X box- prva generacija
« Odgovori #3 : 02. Studeni, 2012., 20:39 »
Igre te vjerojatno neće srušiti s nogu, ali u svakom slučaju ga modificiraj (ako već nije jel). Konzoli ide u prilog što je hardverski dobro potkovana tako da i emulatore vrti bez ikakvog beda... Da nisam dobio Wii, uzeo bih si opet ovaj Xbox čisto zbog media centra i emulatora (za ovo mi sad služi Wii)
« Zadnja izmjena: 02. Studeni, 2012., 20:44 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: X box- prva generacija
« Odgovori #4 : 02. Studeni, 2012., 21:51 »
definitivno se isplati zezati s njime . kolki on ima hard ?? 10 gb ??  a sami media centar je retail dio konzole ili ? nesto sam vidio ali nisam vise siguran.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: X BOX - prva generacija
« Odgovori #5 : 03. Studeni, 2012., 11:34 »
Ne znam koji su bili diskovi u originalu, ja sam prebacio bio SATA disk od 160 GB, za ovo će ti trebati SATA -> IDE konverter (ako imaš neki PATA disk, ne treba ti ovo), ima ih masu na ebayu... zgodno je uzeti što manji tako da stane u originalnu ladicu od diska bez rezanja, al ako i ne stane, riješiš malo plastike i GG

Media centar je dio softmoda... na netu imaš dosta tutoriala, ne mogu nać sad onaj prema kojem sam ja radio, al evo ovaj je odličan

How to Softmod an Original Xbox, install XBMC, and install a bigger Hard Drive!

Ovo sve vrijedi u slučaju da ti bratić već nije softmodao  :hiha:





"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: X BOX - prva generacija
« Odgovori #6 : 03. Studeni, 2012., 17:10 »
pozdrav:) koje godine su se prestale proizvoditi igre za nju?   te koje su igre proslavile x box.    :thumbs:   Pitam vas zato kaj bas i nema nesto previse info o tržistu prve generacije, svi samo pricaju o 360-tki. a vi ko ekia definitivno imate vise informacija :)  hvala :piva:

Igre za Xbox su kod nas prestale izlaziti 2006. godine, a u Americi nešto kasnije. Najslavniji od igara su naravno Halo i Halo 2. Od ostalih koje vrijedi odigrati su Ninja Gaiden, Conker: Live & Reloaded, Top Spin, Star Wars: Knights of the Old Republic 1 i 2, Fable, Panzer Dragoon Orta... ma ima toga dosta premda su neki dostupni i na PC-u. Grafički je svakako bolji nego PS2.

Odg: X BOX - prva generacija
« Odgovori #7 : 03. Studeni, 2012., 19:06 »
hvala decki,  kaj se tice toga burki je samo bio slagao to da mu podržava  pirate a kak se to na x boxu radi nezz. ugl ima dosta zanimljivih naslova koji vrijedi probati :)

Odg: X BOX - prva generacija
« Odgovori #8 : 24. Ožujak, 2014., 15:24 »
Najbolja igra na X-boxu s odličnom grafikom je definitivno Conker Live And Reloaded :geek:

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: X BOX - prva generacija
« Odgovori #9 : 24. Ožujak, 2014., 20:21 »
XBOX je imao bolju grafiku od PS2, ali to mu nije puno značilo, jer nije mogao nigdje pokazati da je grafika bolja.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9