HCL.HR

Xbox 360 upit

  • 99 Odgovora
  • 24479 Hitova
*

Benko

  • *****
  • 2370
Xbox 360 upit
« : 17. Travanj, 2008., 11:00 »
Pozdrav. U bližoj budućnosti (tamo u početku ljeta), počeo bih sa nadogradnjom kompa.. zapravo, nije da se hvalim, al mislim da mi se neće trebat za 2 mjeseca updateat komp, pa sam vividno raspravljao o konzoli sa starim.. ja sam za nabavu Xbox 360.. pa sam htio pitat da mi useri i oni koji su upućeniji u ovu konzolu objasne njegove pluseve i minuseve.. također bih volio znat sve o tome kako pokreće igru.. znači, zanima me na koji medij idu igre (fakat, al fakat ne znam), primjetio sam da je HDDVD optički pogon tek dodatak koji se zasebno kupuje (jel ovo istina?), jesu li velike prednosti PS3-ovog Blu-raya spram štogod Xbox 360 koristi po defaultu itd. Eto, to je to zasad..

Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #1 : 17. Travanj, 2008., 11:11 »
Još uvjek su na dvdima trenutno, ak se ne varam.
Prednost blu raya je to što može pohraniti više podataka, niš drugo.

Ovo o Hddvdu ne može bit istina...al ne bih znao.  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #2 : 17. Travanj, 2008., 11:51 »
Daklem, u kratkim crtama. Vjerujem da će Ixy to detaljnije još nadopuniti:

Plusevi:

1. Lep dizajn
2. Pristupačna cijena (u Evropi, u nas Sophos)
3. Velik broj odličnih ekskluzivnih naslova koji s vremenom odu i na PC
4. Multiplatformske igre su u većini slučajeva bolje nego na Sony 3, bolje su optimizirane, jel te
5. Xbox Live, pun kurac sadržaja

Minusi:

1. Xbox 360 se kvari više od PS3
2. Modificirana konzola će ti u 90 % slučajeva riknuti nakon dvi godine, ako si loše sreće i prije

Inače, igre su ti na dual lejer dvd-u i ako imaš flat, nema što ne možeš skinuti tako da si sam nabavljaš igre. Pirati su prošlost. Blue ray ima veći kapacitet u odnosu na hd dvd, koji je na kraju i propao. Inače, blue ray je odličan next gen medij za filmove, zahvaljujući velikom kapacitetu, za igre još i nije toliko potreban zahvaljujući metodama kompresije podataka.

Inače, kod modificirane konzole, dvd drive ti ima custom firmware, ubaciš normalno igru i igraš.
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #3 : 17. Travanj, 2008., 18:03 »
e, ovi minusi su me i zanimali.. znači, ovo "Xbox 360 se kvari više od PS3" je da se 1 od 3 pokvari ili? što se tiče modifikacije, naravno da ne bih išao nabavljat original igre jer je to po meni neisplativo, ali koliko shvaćam, moram biti jedan od onih ljudi koji redovito dobiju bar jednu nagradu tokom godine ili na lotu da bi mi Xbox koji pokreće neoriginal igre mogao poživit više od godinu il dvije..

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #4 : 17. Travanj, 2008., 18:47 »
more jedno pitanjce? Kaj se sa čipiranom konzolom može igrat online i koristit Live usluge?

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #5 : 17. Travanj, 2008., 18:53 »
Može neko vrijeme.
Ali te benaju.   :kingmortal:

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #6 : 17. Travanj, 2008., 19:13 »
to je zakurac, ja bogme neću čipirat svoj nekstđen  :kingmortal:

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #7 : 17. Travanj, 2008., 19:15 »
bojim se da je neisplativo čipirat, koliko vidim.. puno razmišljanja ću uvest u sve ovo.. možda ipak da ga ne čipiram i da kupujem originale.. ah, budem smislio

*

Marcus

  • *
  • 125
  • Isus
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #8 : 17. Travanj, 2008., 20:01 »
Najisplativije je kupiti 2 Xbox-a. Jedan modani, a jedan ne :)

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #9 : 18. Travanj, 2008., 05:28 »
more jedno pitanjce? Kaj se sa čipiranom konzolom može igrat online i koristit Live usluge?

Prije se sa čipiranom konzolom nije moglo igrati online. Sada veći naslova koji se skinu s neta dolaze patchani sa stealth patchom koji omogućuje online igranje bez da te M$ otkrije i bena s livea.

@Benko: Nemoj sada dobiti ideje, i PS 3 se kvari. Eto, najbolji primjer mi je da je curinom bratu riknuo ni 6 mjeseci nakon što ga je kupio. Što se tiče Box-a, neke statistike govore da se od svih do sada prodanih Boxova (oko 15 milijuna) pokvarilo oko 15-20%.

Pa ono, ti postupi po svojoj volji i financijskim mogućnostima.
« Zadnja izmjena: 18. Travanj, 2008., 05:33 Under »
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #10 : 19. Travanj, 2008., 14:58 »
Sve što je Under rekao stoji.

Velik broj odličnih igara (osim strategija, a ni RPG se baš ne može pohvaliti), Xbox Live (koji je definitivno najbolja mrežna opcija)...
E sad, mene je Xbox iznenadio drugim stvarima. Multimedijalne mogućnosti su predobre. Recimo, u bilo kojem trenutku možeš upaliti music player, koji će puštati glazbu sa CD-a, DVD-a, harda, iPoda, PSP-a, mobitela... što god ima USB. To je kul jer u svakoj igri možeš napraviti svoj soundtrack (box je čak toliko pametan da mjuzu u igri u tom slučaju u potpunosti isključi, a ostale zvukove ostavi). Isto vrijedi i sa filmićima (sad podržava i DivX-ove). Općenito, box je pun ovakvih sitnica koje su jednostavno korisne.

Xbox Live je poseban po... paa, svemu. Apsolutno jedina mana mu je što nije besplatan... Osim što je igranje fluidno i na najsporijem ADSL-u (i to uz konstantnu glasovnu komunikaciju), Marketplace je krcat stvarima za download. Demoi, traileri, glazba, teme za dashboard... Najbolje je ipak rješena komunikacija s prijateljima. U bilo kojem trenutku možeš pogledati tko je s tvoje friends liste online (i ne samo njihov status, već i onih ljudi koje si jednostavno susreo u online igranju), vidjeti što trenutno igra i što radi u toj igri. Možeš pogledati koje igre ima, kako napreduje u kojima i slično. Naravno, možeš započeti tekstualni, glasovni ili video chat, neovisno o tome što on i ti radite. Sve to, naravno, funkcionira besprijekorno. Također, možeš ocjenjivati druge igrače, čime će se njima povećavati ili smanjivati reputacija. Ukoliko ste ga ocijenili kao pozitivnog igrača, konzola će ubuduće pokušavati vas smjestiti na server gdje je ta osoba. U suprotnom, možete obrazložiti zašto ste ga ocijenili negativno (da drugi vide vara li, psuje, odustaje ako gubi i sl.) pa će konzola u tom slučaju izbjegavati servere na koje taj igrač odlazi.
Ukoliko već downloadaš nešto s Marketplace-a, ne samo da možeš raditi nešto drugo - možeš ugasiti konzolu. Download će se nastaviti...

Što se tiče online igranja, Microsoft može provjeriti cd key igre kojom igraš pa ako primijete da je to jedan od blacklistnih keyeva, bannan si sa Live-a. Kao što Under reče, stealth patchevi to sprječavaju. Znači, moguće je igrati piratske igre online, no moraš biti oprezan - skidati igre samo iz provjerenih izvora i biti siguran da je igra stealth patchana prije nego kreneš igrati online.

E sad, definitivno najveći problem Xboxa je često kvarenje. Tu se najčešće radi o famoznom 3 Red Lights of Death problemu. No, unatoč mišljenjima većine, taj problem nije uzrokovan pregrijavanjem te se, ukoliko si imalo spretan sa šarafcigerima i sličnim, vrlo lako da riješiti. Naime, problem uzrokuje slab komad metala koji drži GPU i matičnu zajedno. 3RLOD se popravlja tako da taj metal skineš te zašarafiš cooler samo sa šarafima (i maticama na njima). To je dugotrajno rješenje. Nažalost, Sophos (koji su, AFAIK, jedini serviseri 360-ice u HR) primjenjuje drugu metodu koja nije dugotrajno rješenje.

Imaš neko pitanje posebno?  :ementaler:

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #11 : 19. Travanj, 2008., 15:00 »
znači ovo što si sad objasnio bi održalo modificiranu konzolu na životu duže vrijeme nego inače?

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #12 : 22. Travanj, 2008., 20:54 »
@Ixy taj problem JE uzrokovan pregrijavanjem. Problem je što imas 2 klempe u obliku slova X koje drze GPU i CPU hladnjake i pri većim temperaturama se čip razlemi i nogice izgube kontakt jer se hladnjak dobro ne drzi . To se rjesava da se te klempe maknu i stisne se hladnjak s 4 šarafa i bok sve radi. Naravno ima još par problema ali otom potom jer se ovaj većinom javlja i rjesiv je. PS3 se isto dosta kvari i ima problema s HDMIem tak da je to isti drek ko i xbox..

HDDVD za xbox se ne isplati kupovat a s flashanim xboxom mos igrati online ali moras paziti dali su kopije stealthane jer je bilo nedavno da je ekipa napravila kopiju koja nije bila u potpunosti stealthana i dosao je ban wave na korisnike koji su igrali s njom.. Onak ja igram vec 2 godine i nisam banan ali je xbox riknuo i zasad je uspjesno radi :)
easy-forex-basics.blogspot.com

Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #13 : 23. Travanj, 2008., 14:06 »
Ma da da, znam da se to pregrije i to, ali ciljao sam na ono što se prije govorilo, a to je da se GPU pregrijava pa se zato pojavljuju 3RLOD, a to nije točno (jer se GPU ne pregrijava toliko da se ne može oladit')  :winknkiss:

@benko: navodno je to konačno rješenje nakon kojeg ti se više neće pojavljivati 3RLOD...

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: Xbox 360 upit
« Odgovori #14 : 28. Travanj, 2008., 15:52 »
ima netko kakav link na neki tutorijal sa slikama u vezi skidanja tog metala ili šta već treba
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9