007 First Light na PC-u će dobiti najbolju grafiku tek mjesecima poslije izlaska
Razvojni tim IO Interactive podijelio je konačne PC zahtjeve za svoj akcijski hit 007 First Light te potvrdio kako će pathtracing grafika postati dostupna tek na ljeto.
Od izlaska igre 007 First Light dijeli nas još 18 dana. Službeni hardverski zahtjevi za PC verziju igre sada su konačno finalizirani te se ne čine strašnima.
Ipak, jedna stvar nam je zapela za oko. Potvrđeno je kako 007 First Light neće biti lansiran s pathtracing grafikom, kako je to ranije bilo najavljivano. Ta će opcija u igru doći “na ljeto” ove godine, odnosno mjesec-dva, ili tri nakon izlaska same igre.
Želite li igru igrati s najboljom mogućom grafikom, za to ćete morati pričekati još neko vrijeme, kako je bio slučaj i s drugim filmskim junakom – Indianom Jonesom. Ako pak ne računate na pathtracing i zanima vas samo igranje u klasičnoj izvedbi, evo što će vam trebati za to:
Za 1080p, 30 fps, Low:
- Procesor: Intel Core i5-9500K ili AMD Ryzen 5 3500
- Grafička: NVIDIA GeForce GTX 1660 ili AMD Radeon RX 5700
- Memorija: 16 GB RAM
- Disk: 80 GB prostora
Za 1080p, 60 fps, Medium:
- Procesor: Intel Core i5-13500 ili AMD Ryzen 5 7600
- Grafička: NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti ili AMD Radeon RX 6700 XT
- Memorija: 16 GB RAM
- Disk: 80 GB prostora
Za 1440p, 60 fps, High:
- Procesor: Intel Core i5-13500 ili AMD Ryzen 5 7600
- Grafička: NVIDIA GeForce RTX 4070 ili AMD Radeon RX 7800 XT
- Memorija: 16 GB RAM
- Disk: 80 GB prostora
Za 1440p, 60 fps, High:
- Procesor: Intel Core i5-13500K ili AMD Ryzen 7 7700K
- Grafička: NVIDIA GeForce RTX 5080
- Memorija: 32 GB RAM
- Disk: 80 GB prostora

































































Robotz
09.05.2026 - 18:16Znaci hoce 70eu za igru od 20tak sati i graficke opcije koje cemo dobiti za par mjeseci ? Hmm good luck .
MAJSTOR RINGO
@Robotz, 10.05.2026 - 08:16Ja nisam PC igrac kolega vec dugi niz godina, tako da me ova tema bas puno i ne zanima. Ali cisto malo da procaskamo. Pa prvo mislim da 20h za jednu single player linearnu igru je itekako respektabilno. Mnogo je bitnije sta cemo dobiti za tih 20h? Jer koj ce mi k°rac igra sa 100h vestacki nabijenog repetativnog i dosadnog sadrzaja? Nije u redu i slazem se da nema na day one sve graficke mogucnosti. Pretpostavljam da imas GPU koji je spodoban za Path tracing cim negodujes?
Ali ako vidimo koliko PC igraca ima uopste iole sposoban GPU da lagano vrti Path tracing, pa to je mizerna cifra. Evo recimo Igor ako se ne varam ima rtx 5080, udeo tog gpu-a u gejming zajednici je oko 1% gore dole par promila, 5090 pola procenata, isto je i sa rtx 4090 i 4080. Ako idemo nesto nizu klasu, 5070 ti i 5070 ili 4070 ti i 4070, kao i 3090 i 3080, sve ove gpu imaju oko 10-12%, opet je to bas bas manjina. Cak i na ovim gpu moras da ukljucis FG negde i bas agresivno da bi dobio sta ja znam 60+ fps. Tako da je pitanje koliko igraca i sa ovim gpu uopste koristi PT, iako moze. Zakljucak je da ogromna ali ogromna vecina PC igraca uopste nema sposoban gpu za igranje u PT niti ih to zanima.
Robotz
@MAJSTOR RINGO, 10.05.2026 - 11:53Gle slazem se radije 20 sati top kvalitete nego assasins creed 100 sati da skupljam ista sranja da prostis ,i ja imam 5080tku tako da mogu da koristim sve te graficke stvari ali poenta je ako trazis 70 faking eura za igru a to je PREMIUM cijena naravno da ocekujem premium igru i opcije sa tom igrom cak i da mi je graficka neka integrirana nije to poenta .
MAJSTOR RINGO
@Robotz, 10.05.2026 - 13:12Dobro poklapaju nam se misljenja, to sam rekao i ja kolega👍.
Ako vec postoji mogucnost koriscenja path tracinga, a imam hardver za to.
Uvek cu ga ukljuciti, to bih uradio i ja. Isto kao sto sam uzeo PS5 PRO, zelim max iskustvo koje konzola moze da isporuci.
Ali zasto sam nabrojao sve ove GPU, zasto sam izneo cifre koliko koji GPU je zastupljen? Pa slicno kao i za PRO, da li ima 10-15% pro korisnika? Vodjeni tom logikom developeri kazu, pa ovako mainstream publika tj igraci (85-90%) koriste GPU koji ne podrzava PT ili veoma gusi performanse, sto bi odmah ubacilivali PT? Ko jebe ovih 10%. Isto sam zilion puta pljuvao i negodovao, zasto za neku igru i dalje nema patcha, ili nije bas dobro iskoriscen PRO hrdver? Jebi ga kolega, u manjini smo. To nam je sto nam je.
-W-
09.05.2026 - 22:10Say what?
trulex
09.05.2026 - 23:15znači super da nisam prednaručio, dođe taman sa popravkama i ovom grafikom, a u međuvremenu možda i hyperwisor denuva dođe pa bude narodno 😀