HCL.HR

Najavljen je Warhammer 40,000: Dawn of War IV u režiji novog developera

Zoran Žalac 20.08.2025.   •   6 komentara


Warhammer 40,000: Dawn of War IV igrat ćemo sljedeće godine na PC platformi, a čeka nas 70 misija koje će se moći igrati solo ili kooperativno.

Strateške igre iz serijala Warhammer 40,000: Dawn of War uglavnom su bile vrlo cijenjene među PC publikom i prije nego je Warhammer franšiza doživjela još veću popularnost. Ne čudi stoga što je najavljeno kako sedam godina nakon zadnje igre stiže Warhammer: Dawn of War IV.

Četvrti dio Dawn of Wara najavljen je kao PC ekskluziva koja će biti lansirana 2026. godine. Donijet će nam klasični RTS gameplay s četiri igrive frakcije (Marinci, Orkovi, Necronsi i Adeptus Mechanicusi), a u kampanji ćemo imati 70-ak različitih misija koje će se igrati samostalno ili u co-op izvedbi.

U opisu to ne zvuči loše, no fanove Dawn of Wara moglo bi zabrinuti što će četvorka biti prva igra u serijalu na kojoj neće raditi studio Relic, zaslužan za sve dosadašnje igre. Umjesto njih, razvoja se prihvatio njemački King ART Games. Prethodno je taj tim dostavio stratešku igru Iron Harvest koja je pokupila osrednje kritike.

Komentari (6)

  • Apocalypse4987

    20.08.2025 - 08:48

    Adeptus Mechanicus, napokon

  • ChungaLunga

    20.08.2025 - 09:34

    Ovo im je prilika da se dokažu, imaju vojsku fanova koji očekuju dostojnog nasljednika.

  • RPGamer

    20.08.2025 - 16:33

    Ja nisam ni znao da postoji Dawn of War III. Čitam i pitam se kako već četvrti dio. Svašta.

  • Boozieboogle

    20.08.2025 - 16:36

    Samo igrao prva dva, okej su, al nisam neki warhammer fan ono, jos uz to sam igrao onaj space marine 1

  • Boris Koroušić

    20.08.2025 - 19:48

    Odlično iznenađenje! Malo mi čudno samo zvuči da se kampanja vraća na Kronus, ima i drugih planeta…

  • KhorneFlake

    20.08.2025 - 20:14

    Čuo sam još prošle sedmice da će ga ove najaviti, i da su developeri Iron Harvesta iza igre… Nadao sam se do posljednjeg momenta da to nije tačno, ali evo. IH je bio onako, klon u pokušaju od CoH, sa nekim fantazijskim jedinicama. DoW4 izgleda kao ona planirana ekspanzija za DoW3 sa Nekronima koje su tizovali na kraju igre, samo sa prerađenim sistemom zaklona.
    Povratak na Kronus bi možda mogao otkriti kakve su tajne Blood Ravensi čuvali, pa su morali da pokore planetu da se ne otkriju u Dark Crusadeu. Ali pošto nije Relic iza ovoga, ko zna u kom pravcu će ići priča. Nisam baš zadovoljan najavljenim, ali vrijeme će pokazati šta će biti od igre. Možda joj nekad dam šansu, ali moj omiljeni strateški serijal je prvo imao blagu krizu identiteta a sad je otuđen od svojih kreatora. Šteta.

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?