Tvorci Fortnitea kažnjeni su zbog napadnog nagovaranja djece da troše novac na igru
Nizozemski su regulatori tržišta stali u obranu potrošača kaznivši tvrtku Epic Games s 1,1 milijun eura zbog iskorištavanja ranjivosti djece kroz komercijalne prakse u Fortniteu.
Nizozemska je odlučila kazniti tvrtku Epic Games zbog “nepoštenih komercijalnih praksi”. Agencija za regulaciju tržišta i zaštitu potrošača u Nizozemskoj tvrdi kako je Epic Games ciljano iskorištavao činjenicu da je njihov Fortnite popularan među djecom da bi ih napadnim taktikama nagovarao na trošenje novca u igri.
Konkretno, istraga je pokazala da je Epic u Fortniteu koristio poruke “nabavi sada” i “kupi odmah“, što se opisuje kao agresivna komercijalna praksa koja je ilegalna potrošačkim zakonom Europske unije kad se radi o prodaji proizvoda dostupnih i djeci. Za to je Epic Games dobio kaznu od 562,500 eura.
Istragom je također utvrđeno kako je Epic Games u Fortniteu koristio odbrojavanje prilikom prodaje predmeta, za što ih Nizozemci terete da su umjetno kreirali nestašicu predmeta koji nisu količinski ograničeni. Za to je Epic Games dobio kaznu od još 562,500 eura.
Dakle, u Epicu su ukupno dužni platiti 1,125,000 eura kazne, što je zapravo sitniš koji Fortnite uprihodi na tjednoj razini. Ipak, Nizozemci traže i da se ovakve stvari više ne ponavljaju.
“S ovom odlukom šaljemo jasan signal da djeca moraju biti u mogućnosti igrati online igre bez da ih se stavlja pod pritisak. Ovakve prakse Epic Gamesa uništavaju povjerenje u digitalnu ekonomiju.” – poručili su nizozemski regulatori.
ImeiPrezime
14.05.2024 - 17:33Kakve pizdarije
Blackbeard
14.05.2024 - 17:40Malo je to, treba to kazniti toliko tako da bi morali ugasiti to smeće od igre.
ImeiPrezime
@Blackbeard, 14.05.2024 - 19:10Zbog čega, zbog toga što free to play igra zarađuje na prodaji skinova koji nemaju utjecaja na gameplay? Nemoj da ti glava bude samo za ukras.
mirkunjaaa
@Blackbeard, 15.05.2024 - 07:20Kladin se da nisi ni minute odigra kao ni ja dok san pisa takve komentare 😁😁
Igra je zapravo zabavna i treba ti određena vještina ali je igriva svima. 🤷♂️
Tatqo
@mirkunjaaa, 15.05.2024 - 13:52ja ne znam što je fortnite sporan kod ljudi.. Igrao sam ga prve 3 sezone dok se nije moglo ovoliko graditi kao sada i bio je super.. onda malo pređem na pubg, warzone battle royal.. ali svi ostali battle royali su mi previše napeti( PUBG najvise) dok fortnite igram doslovno bez slusalica i chillam…
Preglednija je igra od svih ostalih jer je u tom crtanom stilu pa je lakse vidjeti protivnika bez naprezanja i slično dok u PUBG tokom cijelog meča bauljaš da bi te neko opalio sa Kar ili slično sa 500+m da ne vidis
mirkunjaaa
@Tatqo, 15.05.2024 - 17:08A to svi stariji ugl grintaju jer kao dica to samo igraju.
A igra je super, ono baš za odmorit mozak 🤷♂️😁😁
NebitanLik
14.05.2024 - 18:09Uvijek će se naći neka osoba koja troši novac na igre, ali ovo bi trebalo zabraniti i povećati kaznu
Nemanjazzz
14.05.2024 - 18:30Resenje za ovaj drugi problem. Stavis cenu item-a 2-3x vecu nego sto jeste pa ga s vremena na vreme stavis sa normalnom cenom. To je jelte dozvoljeno?
Darac83
14.05.2024 - 23:19Samo ih deri.
Mah
15.05.2024 - 05:24A jadni, kamo ide ovaj svijet kad više ni djecu ne smiješ iskorištavati 😥
Slasno Pile
15.05.2024 - 10:15Po toj logici EA i Blizzard trebaju biti ugašene