HCL.HR

Ako vas uhvate da igrate Forzu Horizon 6 prije izlaska, zabranit će vam igranje svih Forza igara

Zoran Žalac 12.05.2026.   •   52 komentara


Nakon što je Forza Horizon 6 procurila na internet punih tjedan dana prije službenog izlaska, razvojni tim Playground Games izdao je upozorenje nestrpljivim igračima.

Razvojni tim Playground Games potvrdio je kako je njihova igra Forza Horizon 6 u PC verziji završila u ilegalnom opticaju tjedan dana prije službenog lansiranja. Developeri kažu kako se propust nije dogodio s njihove strane, već je cijelu instalaciju igre s javnosti podijelio netko tko već ima pristup istoj – recenzent ili influencer.

U bilo kojem slučaju, šteta je već učinjena pa su iz Playground Gamesa morali izdati upozorenje. Kažu kako će provesti striktne mjere protiv onih korisnika koje uhvate u igranju verzije koja je procurila. A pod striktnim mjerama spominju hardversku blokadu pristupa svim Forza igrama.

E sad, onome tko je piratsku verziju igre nabavio bez namjere kupovanja igre ovakva prijetnja vjerojatno ne znači baš puno. Ona je više usmjerena prema onima koji su već naručili Forzu Horizon 6, ali bi igri htjeli pristupiti što je prije moguće. Takvima Playground Games poručuje da ih kupnja neće spasiti – pristupe li igri ranije nelegalnim putem, izgubit će pristup i onome što su kupili.

Komentari (52)

  • kaurazmaj23

    12.05.2026 - 12:30

    Mogu da me poljube u guzicu između 12:00 i 13:00 radnim danima jer ionako igram piratske igre. 😀 Da im platim igru, ali da mogu igrati samo kad mi oni odobre? Kao da kupiš kruh, a smiješ ga jesti tek za 3 dana. Zato se igre više ni ne kupuju — samo oni koji nemaju drugu opciju moraju trpjeti ovakve torture. Ma…

    • Nikokapovci30

      @kaurazmaj23, 12.05.2026 - 12:43

      Datum izlaska se određuje onako iz fore… Isto tako razmisli malo da radiš, a da za to ne budeš plaćen… Tortura jer određuju pravila za svoj proizvod. Onaj kome ne pašu njihova pravila neka ih zaobiđe, ali svatko želi igrati besplatno…

    • Darcoolio

      @kaurazmaj23, 12.05.2026 - 13:16

      Platiš igru i igraš kad je datum objave igre.

    • Dick Johnson

      @Darcoolio, 12.05.2026 - 16:06

      Platim igru, pa moram cekat 4 dana da igram nakon izlaska.

    • kaurazmaj23

      @Darcoolio, 12.05.2026 - 18:29

      Ako je ikako moguće ranije, zašto to ne iskoristiti? Pogotovo kada znaš da nisi morao baciti novac na nju i da si odmah imao pristup. Za mene osobno to nije igra u koju mislim uložiti ne znam koliko sati, kako su oni zamislili, već ću je samo testirati da vidim kako se vrti na mom sistemu i možda je više nikada ne pokrenuti. Zato se moje mišljenje razlikuje od nekoga tko će sliniti po igri 20+ sati.

    • Nikokapovci30

      @kaurazmaj23, 13.05.2026 - 14:53

      Kmaš gamepass pa testiraj kada izađe. Ovo je jedan vid lopovluka, ali tješi ako ti je tako lakše.

    • kaurazmaj23

      @Nikokapovci30, 13.05.2026 - 15:09

      Ne plaćam nikakve pretplate. Nisam krava muzara. Ako postoji način da nešto ne platim, nikada neću platiti i to je moj stav. A ti, ako voliš biti dio kolektiva, to je tvoj problem.
      Da sada postoji mogućnost ranog pristupa za Grand Theft Auto VI, koliko bi vas čekalo dan službenog izlaska umjesto da odmah isprobate igru kad već imate mogućnost? Nitko ne bi čekao, nego bi odmah testirao da vidi u kakvom je stanju igra i ima li dovoljno snažan hardver za pokretanje.
      Uvijek će biti ljudi poput tebe s takvim pričama, što obično ni ne doživljavam.

    • kaurazmaj23

      @Nikokapovci30, 13.05.2026 - 17:39

      U starim vedskim spisima, sanskrtu, tj. preciznije u puranama, postoji jedna mantra koja se odnosi na sve konzole, a glasi:

      „Slušat ću SONY i slična sokočala i bit ću dobar,
      slušat ću SONY i slična sokočala i bit ću dobar.
      Sav moj novac pripada toj kutiji
      neograničenog softvera i neograničenih pretplata.
      Stoga ću slušati SONY i slična sokočala i bit ću dobar.”

      „O SONY i slična sokočala, gospodaru pretplate beskrajne,
      glas tvoj slušat ću i poslušan biti.
      Sav novac moj neka tebi pripadne,
      kutiji svetoj softvera bez granica.

      Nadogradnje tvoje neka siđu s neba,
      a pretplate neka traju kroz vjekove.
      Bez pitanja kupovat ću izdanje svako,
      deluxe, ultimate i remaster sveti.

      Jer SONY i slična sokočala govore, a narod kupuje.
      Stoga ću slušati SONY i slična sokočala i bit ću dobar.”

      Pa ti sada vidi đe šta ne štima 😀

    • Nikokapovci30

      @kaurazmaj23, 13.05.2026 - 18:09

      Smisli ti konzolu pa ćemo svi od tebe kupovati. Vidim da si izuzetno mudra osoba ( sarkazam). Nije tebi lako.

    • kaurazmaj23

      @Nikokapovci30, 13.05.2026 - 19:02

      Đe da mi bude lako kad me takvi poput tebe uvjeravaju da moram platiti i ono što ne moram, samo da bih bio na vašoj razini jer nemate drugo rješenje, pa gutate sve što vam se servira. Nek vas prže na laganoj vatri — očito to pojedinima godi. Bez brige, nećeš me dobiti u svoju ‘sektu’. Sokočala iššš 😉

    • Nikokapovci30

      @kaurazmaj23, 13.05.2026 - 21:00

      Znaš kako se konj drži u neizvjesnosti?

    • kanidja536

      @kaurazmaj23, 12.05.2026 - 15:47

      Tipično lopovsko razmišljanje…

    • Sandman

      @kaurazmaj23, 12.05.2026 - 16:24

      koje maloumno razmisljanje……prvo procitaj clanak pa onda komentiraj…..

    • kaurazmaj23

      @Sandman, 12.05.2026 - 16:56

      Ne priliči ti koristiti termin „malouman“, a onda to potvrditi započevši rečenicu malim početnim slovom. Neka si ti meni nešto napisao, neka! Vidim da je razumijevanje na zavidnoj razini, a da o sarkazmu i ne govorim. 😀

    • movie

      @kaurazmaj23, 12.05.2026 - 16:40

      O čemu ti blejiš? Igra još nije službeno niti izašla a netko je verziju igre ilegalno pustio na net. Sumnjaju na nekoga tko je dobio igru za recenziju. Znači svi koji pokušaju igrati igru koja još nije službeno izašla na tržište bit će sankcionirani. Koji dio ti nije jasan? Tko je kupio igru igrat će je prvi dan po izlasku na tržište i sve ok. I dalje čitanje s razumijevanje je jedna od najtežih disciplina na ovim prostoria.

    • kaurazmaj23

      @movie, 12.05.2026 - 17:05

      Ne znam na kojoj planeti ti živiš pa da misliš da je ovo prva igra koja je procurila prije lansiranja. Half-Life 2, Crysis 2 i da ne nabrajam. Pa nije bilo nikakvog zastrašivanja!

    • movie

      @kaurazmaj23, 13.05.2026 - 12:39

      Pričaš o nekim prošlim vremenima u kojima smo svi piratirali a ta vremena su nepovratno prošla. Danas razvoj igri prelazi stotine milijuna dolara, sam biznis je na neusporedivo višem nivou i donosi više novca nego ikada u povijesti gaminga. Naravno da će danas izdavači više zastrašivati jer su u igre uloženi nevjerojatni novci koji se trebaju vratiti. Uopće je glupo uspoređivati vrijeme izlaska Half Life i FH6. Između te dvije igre prošlo je gotovo 30 godina. Ono su bili počeci gaminga kakvog danas poznajemo. Samo dvije godine prije izlaska prvog Half Life pojavila se prva 3DFX kartica na tržištu. Gaming u povojima. Danas biznis koji donosi milijarde, u 2025 godini gotovo su dogurali do 300 milijardi dolara. Živim na planeti u kojoj biznis diktira trendove.

    • kaurazmaj23

      @movie, 13.05.2026 - 13:32

      Death Stranding 2, Directive 8020, Pregmata dan ranije crackan? Ajde što pokušavaš preveslat mene ali nemoj javnost sa tim šupljim pričama. 😀

    • Mrkvicaa

      @movie, 13.05.2026 - 17:44

      300 milijardi dolara danas za igre koje samo testiram i više ih nikad ne pokrenem. Drugačije bih razmišljao kad bih ih stvarno kupovao, nije sve FIFA:)

    • tuvvok1701

      @kaurazmaj23, 12.05.2026 - 18:13

      Otkako sam dovoljno odrastao da kupujem igre, baš sam počinuo, nema nikakvih crackova, patcheva i slično, samo upali i igraj, zakon. Kupujem na popustima naravno, jer mi se nigdje ne žuri.

    • matrix_4_life

      @kaurazmaj23, 14.05.2026 - 17:35

      tako je lipi moj dok je pirata mogu mi se malo sa DJOKICOM poigrati i oni i njihovih 120 eura za igru

  • Kortizol

    12.05.2026 - 13:41

    Hm kako bi funkcionirala ta blokada na mom pcu? Blacklistanje matične ploče ?

    • sstesla

      @Kortizol, 13.05.2026 - 11:48

      I mene zanima tehnička strana te blokade.

  • Skif

    12.05.2026 - 14:28

    Jebem i njih i Forzu, namjerno ću je sa fitgrila skinuti kao i sve. Samo ću GTA 6 platiti makar 200 evra bio. Ostalim developerima za sranja koja danas prodaju dinara ne treba dati

    • Fichox

      @Skif, 12.05.2026 - 15:20

      Ak je sranje, zašto onda igraš? Ak nije sranje, mislim da je fer platiti. Nemam niti ja novca za sve igre pa zato kupujem na popustu. Nije kao da moram igrati igru iste sekunde, pogotovo kad su ionako sranje 😅

    • Skif

      @Fichox, 12.05.2026 - 17:26

      Tako se kaže, ne igram ja ta sranja za djecu nego se tako kaze da dobiju evidenciju kako im dzabe uzimamo. Nema vise dobrih igara zato ih treba samo zakebavati

    • Iron666

      @Skif, 12.05.2026 - 18:17

      Da, jer ništa ne vrišti “odraslost” kao GTA i opsesija oko njega. Hype za GTA je već odavno prenapuhan, ljudi se ponašaju kao da izlazi drugi dolazak Krista, a realno će opet pola interneta mjesec dana vozit aute i radit jedno-te-iste misije kao i u svakom GTA do sada, sa par noviteta i više detalja nego prije. Wow, show, špricanje. + nije da nema više dobrih igara, nego smo svi sprženi od količine sadržaja i godina i godina igranja. Tržište nikad nije bilo veće, od Baldur’s Gate 3 i Elden Ringa do hrpe indie igara koje bi prije 15 godina bile remek-djela generacije. Samo što danas ljudi odigraju 300 igara, skrolaju TikTok između loading screenova i očekuju da ih nešto opet pogodi kao kad su imali 12 godina i prvi put upalili San Andreas. Nije problem manjak dobrih igara nego prezasićenost i konstantna potreba za novim dopaminom. Zato ekipa romantizira stara vremena i onda glumi da je sve novo smeće, dok istovremeno nabiju 200 sati u igru koju “hejta” cijeli internet.

    • sallaD

      @Iron666, 12.05.2026 - 18:31

      još si tu zaboravio dodati da također dobrih naslova domaćih i susjednih koje vrijede odigrati i valja podržati, no nažalost nisu pošteđeni od strane ljudi koje ocrnjuju devove jer govore im da uzalud im raditi igre ovdje ili očekuju od njih da naprave neki ogroman mainstream naslov

    • Skif

      @Iron666, 12.05.2026 - 20:12

      GTA 6 ce postaviti standarde kojima niko nece prismrditi narednih 20 godina

    • Iron666

      @Skif, 12.05.2026 - 20:47

      Koje je to standarde postavio GTA koje danas prosječna igra nema?

    • Skif

      @Iron666, 12.05.2026 - 22:06

      98 na metacriticsu

    • Darcoolio

      @Skif, 13.05.2026 - 08:22

      Nema šta, ako je ocena na MC postavljanje standarda, onda kapa dole.

    • Skif

      @Darcoolio, 13.05.2026 - 10:03

      Ma jok standardi su vaše ocjene na hclu

    • Darcoolio

      @Skif, 13.05.2026 - 11:17

      Ocena generalno nije nikakav standard.

    • Mark_x_X_x

      @Iron666, 13.05.2026 - 11:32

      Pa ne postoji open world igra koja ima simulaciju na razini GTA V, doslovno jedina igra koja je usporediva je red dead redemption 2, nijedna druga open world igra koja je izašla u zadnjih 15 godina nema simulaciju svijeta uspredivu sa GTAovim svijetom.

    • Iron666

      @Mark_x_X_x, 13.05.2026 - 11:42

      Slažem se ja s tobom. Ali veliki razlog tomu je: GTA nije dobio poštenog rivala, skoro pa ikad.. ali to ga ne čini nepogriješivim i najboljom igrom ikad. Normalno da je najbolji kad se ne mora natjecati s ikim. Developeri se jednostavno očito ni ne usude pravit takav tip igre.. ali evo, primjer, jedan Crimson Desert koji nema veze sa realnošću i vožnjom auta i pričom ima daleko gušći i masniji gameplay i open world od ijednog GTA do sada.. i sad zamisli da si takav neki developer team da truda i napravi gameplay na shemu GTA?

    • Iron666

      @Iron666, 13.05.2026 - 11:58

      A da ne govorim o primjerice Kingdom Come: Deliverance 2 koji ima kompleksnije dnevne rutine NPC-eva, ekonomiju i reakcije na kriminal od GTA V.. i to daleko kompleksnije.. ima primjera itekako, samo ljude te primjeri ne zanimaju jer nisu GTA 🙂

    • Mark_x_X_x

      @Iron666, 13.05.2026 - 15:45

      Iskreno crimson desert mi dođe kao bučkuruš gameplay i fantasy ideja, kao da je netko dobio osnovnu ideju, ali je onda 30 ljudi još dodalo svoju ideju a nisu pratili da li to paše sa postojećim idejama i svijetom. I tako mi na kraju svijet i mitologija djeluju u igri, nepovezano i plitko, nimalo na razini rockstara.
      Oni ti onaj DokeV rade, to je GtA kakav bi oni stvorili, meni to dođe kao isti buckurus samo naravno urbano i orijentirano prema mladima.

      Da, crimson desert je kompleksan zbog samog broja mehanika, no simulacija je i dalje simulacija srednjeg vijeka uz tu i tamo kojeg zmaja a ne urbanih gradova koji su nekoliko puta gušće naseljeni i kompleksnije dizajnirani, a ista stvar je sa kingdom come deliverance, super je ta simulacija svijeta, ali to po veličini i opsegu dođe uspredivo sa nekom simulacijom trailer parka u GTA dok u GTA još imaš cijeli ogroman grad pun stvari koje se događaju.

      Mislim vidjet cemo do kraja godine do koje razine je rockstar došao u 13 godina od zadnjeg GTA, no iskreno to da tek sada srednjovjekovne igre dolaze blizu gta igara po pitanju simulacija, je u najmanju ruku žalosno, a o tome koliko su urbane open world igre loše po pitanju simulacije da ni ne spominjem, cyberpunk izašao sa NPCevima koji ne mogu vozit, cestama koje vode nigdje, policije koja se spawna iznad tebe ili odmah iza leđa, bez policijskih potjera, žalosno.

    • Iron666

      @Mark_x_X_x, 13.05.2026 - 21:24

      Problem je što ljudi GTA-u daju bonus bodove jer simulira moderan grad, pa odmah djeluje “naprednije”. Ali gust urban setting ≠ automatski bolji game design ili bolja simulacija. GTA je odličan all-rounder, ali u puno kategorija postoje igre koje ga odavno nadilaze i to masno nadilaze u mnogočemu. Ne kažem da se sa GTA 6 situacija neće promjenit, jer logičn da moraju nadodati još više detalja nego ikada prije, ali bez obzira, ovo gore je činjenica, a ne moje mišljenje.

    • Mark_x_X_x

      @Iron666, 13.05.2026 - 23:15

      Naravno da ima igara koje idu vise u detalje i dubinu pogotovo ako su RPGovi, bilo bi sramotno da je 13 godina stara gta igra pojam role playinga, no kao što si rekao, nitko ne ulazi u dubinu svijeta i pravi all rounder svijetove koji se osjećaju toliko živo. Zato je gta 13 godina za redom doslovno svaki mjesec u top 10 prodaje, ne igram gta online, ali s razlogom ljudima Los Santos još uvijek nije dosadio.
      A gta 6 samo treba bit ono što su prikazali u trailerima i već će ponovo podignut ljestvicu koju će ostatak industrije ganjat narednih desetak godina.

    • sallaD

      @Skif, 12.05.2026 - 18:19

      Bi li ti kolego tako isto izrekao da se ovdje se radilo o nekoj igri od ekipe iz ovih prostora samo zato što se ne mjeri prema tvojim gta6 napuhanih standardima?

  • Zweihänder

    12.05.2026 - 15:21

    Znači, radije bi da im netko tko je igrao piratsku verziju ne plati nego da im plati? Pametan poslovni potez, nema što.

    • movie

      @Zweihänder, 12.05.2026 - 16:42

      Naravno da je pametan potez. Treba poslati poruku što će se dogoditi s onima koji piratiziraju njihove igre.

    • Zweihänder

      @movie, 12.05.2026 - 19:59

      Genijalnost leži u tome što će poruku primiti jedino oni koji ju na kraju kupe…

  • Dick Johnson

    12.05.2026 - 16:11

    Za ovo sam htel pare dat, al kad vidim ovakvu oholost mislim da ce bit cancel i igranje na sekundarnom kompu. Ajde banat account, al nije 1 komp, 1 user, ne prihvacam.

  • VectraGT

    12.05.2026 - 16:29

    Pa…ako imam novu maticnu u kutiji jer cekam jos par sitnica hardware block mi nista ne znaci…ali budem ja sacekao koju recenziju pa onda razmislit

  • ivanakamarkus

    12.05.2026 - 17:38

    ili pricekas 1-2 godine kad poprave bugove i spuste cijenu 80-90% 🙂

    • alan40rt

      @ivanakamarkus, 14.05.2026 - 00:44

      Zaboravi tih 80 – 90 posto 🙂

  • gavinikima

    13.05.2026 - 10:37

    Što je onda tek meni Nintendo trebao napraviti kada sam igrao emuliranu piratsku verziju Tears of the kindgdom nekoliko dana prije izlaska na switch 😂

    • sallaD

      @gavinikima, 13.05.2026 - 10:45

      Zato je Yuzu ekipu koštalo svega radi tog, kad su imali onu pametnu ideju da stave emulacijsku verziju zelde iza svog patreon paywalla.

    • gavinikima

      @sallaD, 14.05.2026 - 09:04

      To je bila čista njihova greška, da nisu bili pohlepni vjerojatno bi nastavili s radom. Ne znam sada kako stoji Ryujinx, ali sjećam se da su u to doba bili sasvim okej ali ne na razini Yuzua.

  • matrix_4_life

    14.05.2026 - 17:41

    Radis u HR za 1200 eura bruto i mosh mislit kupit ces neku tamo igru za 120 eura ma daj… znaci ovako stoje stvari HYPERVISOR crack mi ne pada na pamet igrati. Btw Forza je regularni crack :), druga opcija za lijepo odigravanje po meni najbolja kupis si lipo offline Steam acc i rokaj brate. 3-8 eura odigras najnoviji naslov sa sve updateom a acc ti u dozivotnom vlasnistvu, hvala prijatno.

Komentirati mogu samo prijavljeni korisnici
PRIJAVI SE ili REGISTRIRAJ i ostavi svoj komentar!

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?