HCL.HR

Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009

  • 11 Odgovora
  • 1960 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« : 19. Prosinac, 2009., 00:47 »
Dva frajera iz Urugvaja napravili kratki film (5 min) o velikim robotima u gradu.
Potrošili cca 300$ na cijeli projekt.

http://www.youtube.com/watch?v=-dadPWhEhVk


Nedugo nakon što je film završio na netu:

http://www.heatvisionblog.com/2009/11/panic-attack-fede-alvarez-ghost-house-sam-raimi.html



''The shooting:

We shoot with 300bucks, that's right. We spend most of the money in the 50 extras. (5 bucks each I believe... most of them where friends and family of the crew...)

The rest was spent in food for one day of shooting. And, of course, all the crew did'it for the love to the art... I mean, for free...

We've shooted with a Sony z1. Love the results. I like more the sharpnes and color delivered.... more than the P2 and other HD video cámeras.

We didint use any lights for the exteriors, just some white panels.''


Cijeli opis autora:

http://www.dvxuser.com/V6/showthread.php?t=189615&page=3

Eto, možda nekog od vas ovo nadahne, čisto kao kreativni boost.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #1 : 19. Prosinac, 2009., 12:36 »
Sve izgleda bolje uz genijalan soundtrack iz 28 Days Later. Stvarno dobro izgleda video za 300$, ali previše podsjeća na War of The Worlds. I ono...kako ovo pretvorit u film od minimalno sat i pol? Neoriginalna ideja (realno gledajući), scenarij 0....imaju brdo posla ako misle napravit pravi film od ovog.

Na stranu sve to, jeben posao su odradili dečki.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #2 : 19. Prosinac, 2009., 13:34 »
pa ne namjeravaju oni od toga napravit film, već SAM RAIMI.
da, tako nema smisla, dugometražni film će sisat kurac.

kao šort muvi rula. ostavlja mnogo pitanja otvorenima i tjera na razmišljanje. kul je. mislim, praktički, možda danas pod zemljom postoji nacija robota upravljana mega AI-om koji se razvija te će nas UNIŠTITI za 5 godina i zavladati svijetom. :(

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #3 : 19. Prosinac, 2009., 13:56 »
War of The Worlds?  :b_wildy:

Sam Raimi  :fpalm:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #4 : 19. Prosinac, 2009., 13:57 »
Pa fkors da će dugometražni film biti loš do boli. Već u ovom kratkom je sve jasno, samo veliki roboti koji pucaju i ruše zgrade. Naglasak na vizualno, ko jebe priču. Sjebimo im mozak CGI-em i eksplozijama. Čak vjerujem, duboko, da će short na kraju biti bolji od cjelovečernjeg.  :b_ae:

Meni je impresivan sam proces...frajer napravio kratki film i ovi NJEGA zovu. Ono.

Al što je najbolje dala bi se napraviti dobra priča s robotima i Zemljom. Bolja od

''mr. president...we have a situation''
''may god help us all''
''i will save the world''
''those are not terrorist...this is even worse''

Al roboti. <3

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #5 : 19. Prosinac, 2009., 14:02 »
I onda obavezno paralelne snimke robota kako ruše Eifelov toranj i Brandenburška vrata. Ma uostalom....treba Bayu dat da režira ovo, bar bi efekti rulali.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #6 : 19. Prosinac, 2009., 14:10 »
očito je odma da će dugometražni sakat penis, al fascinira me kako je tip složio sve ono za 300 dolara. i naravno, činjenica da oni njega zovu iz hol'vuda  :ementaler:

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #7 : 20. Prosinac, 2009., 00:16 »
Kamera vrijedi nešto više od 300 dolara  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #8 : 20. Prosinac, 2009., 00:20 »
kameru je imao prije nego ša je počeo snimat, oćereč, ne računamo je! :@

 :syzygy:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #9 : 20. Prosinac, 2009., 00:29 »
Kamera vrijedi cca 30 i nešto k kuna, softveri sami su skupi ko k ali ono, to ne možeš računati jer nećeš za svaki projekt nove stvari kupovati.




*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #10 : 20. Travanj, 2013., 21:20 »
NECRO POWER.

Tek sam sad skužio zašto mi je ime ovog redatelja toliko zvonilo cijelo vrijeme. Daklem, napravio je taj Ataque de Panico! još 2009. kojeg sam linko u uvodnom postu i koji i danas izgleda dosta dobro (sve radio jedan čovjek bla)

Taj isti Fede Alvarez nije nitko drugi doli redatelj i jedan od pisaca novog Evil Deada. Sudeći po nekoliko izvora sa neta, Evil Dead (2013) je dosad (već) u potpunosti pokrio uloženi budžet, zaradio, a brojke i dalje rastu.

Dakle s 300 $ rendom kratkog filma na YouTube na big budget kino-hit - 'hit' u smislu da je film ekšli donio zaradu, što znači da su Alvarezu otvorena vrata za daljnje projekte.

Čak i ako ovaj prvi nije bio samo 300 $ već tipa 3 000 $, to je i dalje smiješno malen ulog uzevši u obzir što je dobio nakon toga.
Fora pričica! =)

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Ataque de Pánico! (Panic Attack!) 2009
« Odgovori #11 : 22. Travanj, 2013., 19:54 »
daje nadu kad si u kanadi i pokušaš od nule stvoriti ime u filmskom biznisu :ementaler:
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9