HCL.HR

Doctor Who

  • 11 Odgovora
  • 1488 Hitova
Doctor Who
« : 18. Travanj, 2017., 21:20 »
Otkud to da za ovo čudo od serije nema tema?



Doctor Who je znanstveno - fantastična serija napravljena od strane BBC-a i prati doživljaje Gospodara Vremena sa planeta Gallifreya znanoga samo pod imenom Doctor koji sa svojim suputnicima putuje po svemiru i spašava razne planete, pri tome upoznavajući razne kulture i oblike života u svemiru

Serija je počela sa snimanjem davne 1963 godine te je usla u Guinnessovu knjigu rekorda kao najduže emitirana serija na svetu, snimana je do 1989 kada je napravljena duza pauza do 2005 kada je serija opet pokrenuta, trenutno je izbačeno 828 epizoda, ukupno 36 sezona + specijali.  97 epizoda se smatra nestalim zbog toga sto je BBC 70-ih godina prošloga stoljeća spaljivao kasete zbog manjka prostora, međutim audio snimci su sacuvani te se vecina epizoda rekonstruirala



Doctor ima sposobnost regeneracije te svaki put kada je u zivotnoj opasnosti promeni telesni izgled, zbog toga je i serija uspela opstati toliko dugo
Doctora je do sada imalo privilegiju glumiti 13 glumaca

William Hartnell - Prvi doktor
Patrick Troughton- Drugi doktor
Jon Pertwee- Treći doktor
Tom Baker- Četvrti doktor
Peter Davison- Peti doktor
Colin Baker- Šesti doktor
Sylvester McCoy- Sedmi doktor
Paul McGann- Osmi doktor
Christopher Eccleston- Deveti doktor
David Tennant- Deseti doktor
Matt Smith- Jedanaesti doktor
Peter Capaldi- Dvanaesti doktor
John Hurt- War Doctor

Ove subote je pocela 10. sezona serije od ponovnog pokretanja te su se uz Petera Capaldia pridruzili Pearl Mackie i Matt Lucas




*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Doctor Who
« Odgovori #1 : 22. Travanj, 2017., 18:51 »
Jedna mi od najdražih serija, sačekat ću da izađe kompletna sezona pa nastavit.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Doctor Who
« Odgovori #2 : 22. Travanj, 2017., 19:55 »
Jako mi je drago da je sve više ljudi s foruma gleda  :ementaler:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Doctor Who
« Odgovori #3 : 23. Lipanj, 2017., 10:32 »
Emotivno me upravo satrao kraj devete s ezone.

Odg: Doctor Who
« Odgovori #4 : 23. Lipanj, 2017., 13:51 »
Steven Moffat - jedini covek koji moze u dva parta sloziti najbolju epizodu ikada i ujedno najgoru
Nije mi se svideo povratak Clare, promasen koncept epizode, umesto da se bori sa Rassilonom, Moffat odluci nakon onako emotivnog momenta u Face the raven da ju vrati onako bezveze
Jel iko gleda 10-tu sezonu?
Bogami sutra pocinje finale sezone i kontam da ce biti najbolje finale ikada, jos uz Mondasian Cybermane i starog Mastera koji se vraca nakon 7 godina izbivanja sa malih ekrana

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Doctor Who
« Odgovori #5 : 24. Lipanj, 2017., 07:13 »
Užasno, ali užasno je sjebao scenarij s tim. Pogotovo ona shema da će joj izbrisati pamćenje pa referenca da je to već napravio (Donna), ali ovaj put ima onaj uređaj pa će biti bezbolno... WTF? Baš nepotrebno ponavljanje. Iako, mislim da su to napravili jer da je Clara zbilja umrla, nekako mi je ovaj trenutni Doc dovoljno mračan da postane War Doctor ponovno i pobije cijeli Gallifrey. Fakat nije izvan mogućnosti.
  + vranu su mogli izbjeći Ashildrinim onim drugim čipom za liječenje, tu mi je isto rupa u scenariju. Mah Moffat...

Odg: Doctor Who
« Odgovori #6 : 24. Lipanj, 2017., 14:27 »
10-ta sezona je puno bolja i ima manje rupa u plotu vise ces u njoj uzivati nego u devetoj sigurno

Odg: Doctor Who
« Odgovori #7 : 16. Srpanj, 2017., 10:49 »

Odg: Doctor Who
« Odgovori #8 : 16. Srpanj, 2017., 16:36 »
Po prvi puta u istoriji serije Doctora ce glumiti žena!!



Jodie Whittaker je 13-ti Doctor!!
Ili ce ga oslovljavati kao Doktorica, e to ce biti malo zajebano

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Doctor Who
« Odgovori #9 : 16. Srpanj, 2017., 23:07 »
E ovo će biti interesantno, Pretpostavljam da je najnoviji kompanjon lezbijka kako bi do ljubavne napetosti moglo, ali i ne moralo doći. Nemrem reći da sam oduševljen ili razočaran jer do sad sam bio razočaran sa svakim novim Doktorom pa je svaki bio odličan na svoj način. Jedva čekam nove epizode :)

Odg: Doctor Who
« Odgovori #10 : 19. Srpanj, 2017., 08:46 »
Moglo bi biti ovo dobro :D
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Doctor Who
« Odgovori #11 : 11. Kolovoz, 2017., 18:35 »
Odlična sezona kao i uvijek. Moram istaći jednu scenu, Missy je savršen lik  :ave::
! No longer available

...i ovu predivnu pjesmu sa početka scene:
! No longer available

Što se tiče novog Doktora (Doktorice u ovom slučaju) mislim da ne bih trebao biti skeptičan. Već sam 4-5 prethodnih puta mislio da ne može bit bolji doktor od prethodnog i uvijek su me razuvjerili tako da će vjerovatno i ova ženska rulat.
« Zadnja izmjena: 11. Kolovoz, 2017., 18:37 Adam Jensen »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9