HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1706598 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17130 : 28. Ožujak, 2015., 00:26 »
Memento (2000)

Kao poštovaocu Nolanovog djela red je bio da konačno odgledam i ovaj film koji ga je vinuo u sami vrh svjetske kinematografije. Zamislite da vam je neko ubio ženu a vi ste pri tome dobili poremećaj pamćenja gdje nakon manje od sat vremena zaboravite sve što se dogodilo, i u takvom sjebanom stanju pokušavate pronaći ubojicu tako što ste razvili sistem poruka s kojima se podsjećate "gdje ste stali"... Originalan film, mora se reći, ne samo zbog priče nego i zbog načina kako se retrospektivno odmotava radnja. Znači, ovdje vam se prvo prikaže neka scena, pa vam tek onda pokažu kako je došlo do te situacije, pa onda drugu scenu (koja je možda vremenski ispred ili iza te prve scene) i sve tako do kraja, a kako film odmiče tako se i mozaik lagano slaže a na kraju vas naravno čeka poveći twist. Iako se malo odužio pri kraju ali sve ostalo je bez greške, dobri su i glumci, počevši od Guya Pearcea, inače meni dragog glumca koji je i ovdje također rulao. Film koji ostavlja utisak i koji nećete brzo zaboraviti.
8,5

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17131 : 28. Ožujak, 2015., 22:17 »
Nisi napisao ni jednu manu koju memento ima i onda si mu dao 8,5?
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17132 : 28. Ožujak, 2015., 22:21 »
imali ko kakvu preporuku za dobar film?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17133 : 28. Ožujak, 2015., 22:51 »
Nisi napisao ni jednu manu koju memento ima i onda si mu dao 8,5?

Pa to je super ocjena. :wildboy:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17134 : 28. Ožujak, 2015., 22:58 »
Nisi napisao ni jednu manu koju memento ima i onda si mu dao 8,5?
Zar nije 8,5 poprilično visoka ocjena? A višu nisam mogao dati jer bih u tom slučaju ostalim Nolanovim filmovima poput Inceptiona ili Prestigea morao dati 11-ku :mrgreen:.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17135 : 28. Ožujak, 2015., 23:18 »
Uopće se nemoj opterećivat kolko si nečemu drugomu dao.
Sedmica je isto super ocjena, šestice su isto dobri gledljivi filmovi, a petice su već filmovi upitne kvalitete i sadržaja.
Sve ispod su traženje kojekakvih epiteta za popljuvat film.

:hiha:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17136 : 29. Ožujak, 2015., 00:06 »
Citat:
Sve ispod su traženje kojekakvih epiteta za popljuvat film.
Ispod 5? Heh, ispod toga nemaš šta tražiti epitete za pljuvanje... sami iskaču.
:kava:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17137 : 29. Ožujak, 2015., 22:09 »
Transcendence (2014) ★★★★

Dosada nisam bio neki ljubitelj Johnny Deppa, ali polako počinjem biti. Počinje jako dobro, no od trenutka kada krene pet godina unazad, cijelo vrijeme kao da mi nešto fali da bude fantastičan. Taj osjećaj me otpratio do samog kraja filma. Kao da fali malo nekakvog vizualnog spektakla, budući da je slika filma sama po sebi lijepa. Cijelo vrijeme fino gradi cijeli taj svijet oko transcedencije, ali nikako da poentira. Baš sam želio još nekakvih pola sata samo da mi upakiraju nešto fenomenalno, da mogu reći ma film je mega. Slična stvar mi se desila s Lucy, no Transcendence je ipak malo bolji u sveukupnom dojmu. Inače fini kraj i dobro mi je sjela ta ljubavna strana filma, makar je akcijski dio mlak, a imao je pun potencijal da bude fantastičan.

Chocolat (2000) ★★★★

Sjećam se da sam gledao trailer prije 15 godina na NOVA TV-u i da me zaintrigirao film. Petnaestgodina kasnije odlučio sam ga pogledat i oduševio me. Srećom pa sam imao doma čokolade, pa sam spojio ugodno s ugodnim. Skroz simpatičan i lijep film. Sviđa mi se što film ima momente kada je skroz ozbiljan, ali i one kada je nekako šašav i djeluje kao simpatična komedija. Juliette Binoche je prelijepa u ovome filmu. Ma jako lajkam film. Ozbiljan kada treba, veseo kada treba, a i puno govori o nekim ljudskim vrlinama i manama. Romantičan do bola <3.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17138 : 29. Ožujak, 2015., 22:57 »
evo sada cu upalit ovaj Transcendence (2014) al inace Johnny Depp za mene gospodin veliki...al za onakve uloge ko u piratima je pogoden, prebolestan je

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17139 : 30. Ožujak, 2015., 07:51 »
Ajme Transcendence mi je bio takav dosadni proljev, ali sam se jedva nekako natjerao da pogledam film zbog Deppa...
Neznam, bas ziva dosada, zao mi sto sam gubio vrijeme na taj film :hiha2:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17140 : 02. Travanj, 2015., 19:00 »
Idiocracy (2006)

>adventure
>comedy
>sci-fi

šteta je što film ima svih tih elemenata ali previše forsira parodiranje američkog društva i neugodne šale a la adam sandler da bi bio nešto zabavniji.
na kraju sve ispada kao 90minutni film s dosta šala od kojih je većina isforsirana, kul pričom i nepamtljivim ičim više. doduše, bilo je fun gledati ali prolly zato što je film kratak.

6/10

Hot Fuzz (2007)

ovo je tako savršen film. miljama zabavnije od shaun of the deada.
simon pegg je savršen fkors <3, nick frost također, ostatak glumaca ima nekakvu anusnu facu, ne znam.
akcijske scene su paf (>veoma dobre<), britanski humor je na mjestu, krvi ne nedostaje kao ni eksplozija ni jebeno epičnih scena. oni prijelazi između scena su mi puno bolje legli nego u sotd.
moožda je početak malo smor, ali kasnije je sve samo funfunfunfun.

9/10



P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17141 : 04. Travanj, 2015., 23:46 »
Furious 7 (2015)

<333333333
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17142 : 05. Travanj, 2015., 06:56 »
8.3/10??? Ja sam pozitivno izšokiran :ave: :ave: :ave:
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17143 : 05. Travanj, 2015., 09:13 »
Walkeru dopizdilo više :mrgreen:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17144 : 05. Travanj, 2015., 09:17 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9