HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1699859 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13680 : 21. Veljača, 2013., 20:20 »
Score je soundtrack cijelokupni a song samo jedna pjesma?

Bar ja mislim.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13681 : 21. Veljača, 2013., 20:46 »
Dobro zvone kaže, original song je neka "glavna" pjesma za film, a score je skup svega što čuješ u filmu. Pod cinematography se podrazumijeva rad sa kamerom. Kvaliteta pozicioniranja kadrova i te spike.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13682 : 21. Veljača, 2013., 21:17 »
Aha. Kao Skyfall je Original song, a npr. Zimmer u Gladiatoru Original score.

Po tome, mogao bi film dići i tri Oscara - kostime, soundtrack i kinematografiju lol. Pod sve tri kategorije mi se čini uber. To bi dosta rulalo za takav film koji nema nekog po vrhunskoj glumi istaknutog glumca niti redatelja.
Blah, gledam i ovu četvrtu nominaciju za production design. U tome su isto top. :hiha2: Neznam, to su baš kategorije koje sam primjetio tokom filma da su iznadprosječno izvrsne.
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2013., 21:19 Pilip »
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13683 : 21. Veljača, 2013., 21:50 »
Aha. Kao Skyfall je Original song, a npr. Zimmer u Gladiatoru Original score.

Upravo to.

Al ono, vrlo lako bi mogo pokupit sve, a i ostat bez svih. U ovim "manje važnim" kategorijama Oscara se gotovo pa nikad ne zna ko će što dobit, za razliku od npr jednog gl. glumca za kojeg svi znaju da ide Lincolnu. Što se tiče kinematografije (Nije baš prava riječ, al nemaju hrvati neki točan prijevod), meni je Skyfall apsolutni favorit. Scene u Šangaju ili vozikanje po Škotskoj su savršene. Ono... mnogima nevažno al eto, palim se na kvalitetnu kinematografiju ko muva na govno.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13684 : 21. Veljača, 2013., 22:07 »
Da, ja također. To mi baš uvijek upadne u oko.
Iako po tom pitanju, osobno Ana Karenina > Skyfall.
A i zna se da Akademija više preferira te klasične literarne filmove nego moderne hip moovis. :hiha2:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13685 : 22. Veljača, 2013., 14:12 »
A neki vjerojatno i jesu. :hiha: Al Ken Brannagh i Shakespeare, maksimalna smornost :wildboy:

A neki su možda u šumi, a neki u bunaru... :hiha:
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13686 : 23. Veljača, 2013., 00:23 »
Ti si prijatelju moj u Vjesniku, pati big te jebo.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13687 : 23. Veljača, 2013., 01:13 »
Djanga gledao. Kako rula film e :wildboy: Totalno Tarantina + vestern, nije niti moglo biti loše. Baš je dinamičan, uvijek se nešto događa. Akcija je zabavna i tarantinovski krvava. Glazba je savršena, e nezz, frajer valjda ima najbolji sense za glazbu uz nezz Scorseseja. Baš sam uživao cijelo vrijeme.
Doduše, predug je film bez obzira na rulanje. Baš ono, tih nekih 15-25min malo previše. Tu je zabrijao Tarantino malo.
E da, i ovaj Christoph Waltz je genijalan. :wildboy: Kako je frajer savršeno miran, priča super njemački, uglađen. Jamie je ono, super al derp. Leo je isto rulao, baš se primjeti njegov stajl i vještina tokom filma, ali uz Waltza je S.L.Jackson daleko najbolji. Ono, frajera se ko prvo pretvrotili u dedu + on pokretima, govorom, mimikom samo upotpunjuje super dojam. Baš pravi sporedni negativac.
U usporedbi s ostalim njegovima neupitno, Pulp Fiction > Django, Reservoir > Django (meni jel), Kill Bill mi nikad nije bio nešto posebno i u rangu s ovima...
9 mu dao na kraju.
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2013., 01:16 Pilip »
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13688 : 23. Veljača, 2013., 04:15 »
E da, i ovaj Christoph Waltz je genijalan. :wildboy: Kako je frajer savršeno miran, priča super njemački

jedan od razloga je to što je austrijanac. :hiha:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13689 : 23. Veljača, 2013., 06:53 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13690 : 23. Veljača, 2013., 13:18 »
Kill Bill mi nikad nije bio nešto posebno i u rangu s ovima...

Ane.. :approve Nezz zaš svi uzvišuju taj Kill Bil... To mi je vjerojatno najgori Tarantinov film (Iako realno gledano i dalje je bolji od puno filmova). Taj kung fu i to.... jednostavno ne.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13691 : 23. Veljača, 2013., 13:42 »
Kill Bill mi nikad nije bio nešto posebno i u rangu s ovima...

Ane.. :approve Nezz zaš svi uzvišuju taj Kill Bil... To mi je vjerojatno najgori Tarantinov film (Iako realno gledano i dalje je bolji od puno filmova). Taj kung fu i to.... jednostavno ne.

Dobro da si napisao ovo u zagradi inače bi možda čak pomislili da imaš vlastito mišljenje o ičemu.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13692 : 24. Veljača, 2013., 16:32 »
Argo (2012)

Dosta solidno. Očekivao sam dosadniji film. Ponekad je pacing malo čudan, doduše.
Čini mi se da je dosta dobro pogođen estetski. Ne samo po frizuaram i sranja, nego čisto vizualno - korištenje boja, filtera i to. Nez, :hiha:
Baca mi dosta na Baader Meinhof Komplex, ali je dosta zahvalniji za gledanje. Jer ne traje TISUĆU SATI možda. :hiha:

Al generalno, štajaznam,  možda malo rendom. Isti mi je problem s ovim kao i sa The Townom.
Affleck skroz okej odrađuje to (režija, jel), ali ništa mi ih previše ne izdvaja iz mase. Iz Towna se ne sjećam više skoro ničega. Neću ni iz ovog. ;(

Ae, skroz gledljiv nedjelja-popodne film.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13693 : 24. Veljača, 2013., 16:41 »
The Tourist (2010)

E ja nezz :wildboy: Baš uber glup film. Priča, dijalozi, gluma, sve... Par puta sam se lupio po čelu na neku scenu. Al kraj je fenomenalan, nemoguće. :hihi: Nije da je očekivano, ali nije niti neočekivano, toliko je rendom.
Doduše, lokacije su meni totalno kul. Venecija i Pariz. Obožavam oba grada, a pogotovo Venecija koja je u filmu baš snimana na prekrasnim i atmosferičnim lokacijama. To je jedino što mi se baš ful dopalo u filmu. Čak je i Johnny Depp u jednu ruku kul ali u drugu baš tragično očajan. :wildboy: Neznam uopće kako opisati taj osjećaj.

Dao mu nekih rendom 5/10. :hiha2:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #13694 : 24. Veljača, 2013., 22:31 »
kraj filma je priča za sebe :wildboy:

nego, pogledao ovaj 28 weeks later, ja nezz, jel to najgori film ikad? Dao sam mu 1/2 na letterboxd-u

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9