HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1729704 Hitova
*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17475 : 08. Rujan, 2015., 00:42 »
prosječna tvoja ocjena sestrinog izbora filmova koji ti se vjerojatno neće sviditi je 7,6

Jako se dobro poznajete :hiha:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17476 : 08. Rujan, 2015., 01:15 »
The Whistleblower (2010) ★★★ ½

Dosta dobar i intrigantan film o istini u Sarajevu i oko njega za vrijeme rata. Odlična gluma Rachel Weisz, kao i ostalih "balkanskih" djevojaka. Srbi i ostali kao da su sačinjeni od 50% dobrih i uvjerljivih i 50% glupih stranaca koji su naučili za potrebe filma polovičan balkanski jezik. To mi uvijek ubije imerziju, ali ništa strašno ovdje. Ono što mi je stvorilo muku je informacija po creditsima, kako ta privatna kompanija i dalje radi bez ikakvih sankcija za ovakve zločine ;(

The Lincoln Lawyer (2011) ★★★★

Matthew McConaughey je i ovdje brutalan. Dugo sam htio pogledat na ovaj film i sada na godišnjem sam na njega naletio na televiziji. Jako dobar film i full mi se sviđa kako se Matthewu nije uklopio u klasičnu interpretaciju bad ass odvjetnika, nego da bi došao do svojeg cilja igra prljavu igru, dovoljno prvljavu, da i dalje ispadne good guy. Lajkam jako cijeli plot, cast i atmosferu filma.

Limitless (2011) ★★★

Koliko se sjećam bio mi je ultra zabavan u kinu. A to je i nakon drugog gledanja. Random naletio na TV-u i rekoh da ga rivočam. Tonu gluposti koju Bradley Cooper baljezga pod tabletom, mi je nekako full smješna i simpatična, kao pametna, ali se vidi da je fors fors prd prd. Ma zabavan je skroz u globalu i nema nekih glupih random dijelova. Malo vuče na Statham filmove iako nema akcije, ali ta neka Crank nota me je cijeli film pratila. Nije vrhunski, ali je uvijek zabavan za nedeljan kišni dan.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17477 : 22. Rujan, 2015., 20:37 »
Novi Mad Max. 7/10.

Dao bi mu barem 8 ili 9 da Max ima barem imalo karaktera i karizme lol. Zakon je dok je zarobljen, ali kad se oslobodi je doslovno toliko užasno loš i redundantan u plotu da je to strašno. :( Frajer doslovno ne kaže niti jednu punu rečenicu.

Inače, akcija je vrh. Glazba, tempo... sve. Baš ono top topova. Def jedan od najboljih akcijskih u zadnjih 10 godina. xD
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17478 : 24. Rujan, 2015., 10:58 »
Maze Runner: The Scorch Trials

Cisto OK.
Ono, prosjecan teen SF, kome se svidio prvi dio neka pogleda.
Nemam sto pametnog napisat....
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

RaseWP

  • *
  • 54
  • Programmer & Web/App Developer
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17479 : 24. Rujan, 2015., 20:50 »
Spy (2015)
Odlična komedija
"You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else."
- Albert Einstien

I enjoy riddles and puzzles.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17480 : 24. Rujan, 2015., 20:56 »
Eden 2015 surova realnost i istina o tome kakvi ljudi postaju kad im je zivot u pitanju ocjena 7/10

Self/less 2015 extra film, zanimljiva radnja, napet, dobra prica ocjena 8/10

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17481 : 24. Rujan, 2015., 21:28 »
Absolutely Anything (2015)

tipična britanska komedija sa tipično smiješnim simonom peggom u glavnoj ulozi. mislim da obožavam tog frajera.
mislio sam da će cijela alien spika biti cringy, ali ispalo je sasvim solidno. priča je rendom retajna, ali hej, punovi i >>šašave<< situacije su me poprilično nasmijale.
sasvim okej komedijica za ubit poslijepodne.

7/10

À bout de souffle (Breathless) (1960)

u kinu prikazuju godardove filmove u popodnevnom terminu, cijena ulaznica 10 kn, pa rekoh zašto ne.
malo sam se informirao o svemu tomu i ovo je praktički entry level film za francuski new wave.
priča je poprilično zanimljiva, ali sami zapleti su malo tupasti (rendom ubijanje policajca npr.). glavni lik (belmondo) je apsolutno savršen i prejebeno karizmatičan. ti njegovi tikovi, pričanje s cigarom u ustima, slick pokreti, savršen je.
malo me bilo strah prije filmova da će jump cutovi smoriti, ali praktički se zaredaju negdje pri kraju filma jako puno, inače se pojave tu i tamo u pravom trenutku.
sve u svemu, veoma sam zadovoljan izašao iz kina (a i usput navukao djevojku na stare filmove) i još koji dan ću proći, prolly pogledati pierrot le fou i svakako alphaville.

inb4 završne scene filma su nešto najsavršenije ikada, podignu dojam filmu ful puno

10/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17482 : 24. Rujan, 2015., 22:34 »
očito je da filmu daješ 10/10 samo zbog statusa tog filma,,, :hiha:

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17483 : 24. Rujan, 2015., 22:51 »
a nije baš, mislio sam mu dat oko 8/10 ali me zadnja scena osvojila. savršena je + ambijent kina je bio super ;___;
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17484 : 26. Rujan, 2015., 08:33 »
The Fugitive (1993)
Čudim se da mi je ovaj film toliko dugo izmicao obzirom koliko volim trilere koji se bave potjerama. The Fugitive sam otkrio jer je bio na prvom mjestu mnogih "manhunt movies" lista što je po meni neodgovarajuće jer bi prva mjesta na takvim listama trebala biti rezervisana za filmove tipa "Surviving the Game" ili "Hard Target" u kojima se ljudi love s ciljem da se ubiju dok je ovdje ipak u pitanju potjera s ciljem da se pošteno uhapsi (pa da se onda ubije smrtonosnom injekcijom :mrgreen:).

H. Ford glumi doktora kojem ubiju ženu a njemu smjeste i osude ga na smrtnu kaznu. Međutim, u zatvoreničkom autobusu nastane pobuna i naš dobri doktor se nađe na slobodi sa ogromnom potjerom na leđima koju predvodi karizmatični FBI agent (Tommy Lee Jones). Vrhunski triler, napet od prvog do zadnjeg minuta.
8,5

Hard Target (1993)
Ne znam više ni sam koje mi je ovo gledanje Hard Targeta, jedan od najboljih manhunt filmova iako me ovaj put nije toliko oduševio kao nekad dok sam ga gledao kao klinac. Ko voli malo dobre stare akcije i Van Dammea ovo ne smije propustit.
6,5

Deadly Pursuit (1988)
Još jedan manhunt film. FBI agent uz pomoć lokalnog vodiča lovi masovnog ubojicu kojem je zadnji trag otkriven negdje u sjeverno-američkoj divljini. Zanimljiv film, dva čovjeka suprotnog stila življenja (jedan gradski tip koji mrzi prirodu, a drugi "divljak" koji želi da živi što dalje od ljudi) moraju surađivat zajedno da bi preživljeli negostoljubivu divljinu i na vrijeme uhvatili ubojicu.
7,5

P.S. Ako neko ima za preporuku još koji dobar manhunt film bio bih zahvalan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17485 : 26. Rujan, 2015., 09:18 »
Coogan's Bluff, ne znam doduše koliko je manhunt kakav tražiš, ali svakako vrlo dobar film. Još Clint Eastwood glavna uloga - ne možeš fulat. Ne sjećam se previše detalja iz filma, gledalo se pred par godina kad je bilo Clint Eastwood filmovi maraton :mrgreen:

EDIT: Uzmi u obzir da je film iz 1968. Ne znam hoće ti smetat zastarjelost previše. :hiha:
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 09:22 gamelaker »

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17486 : 26. Rujan, 2015., 09:39 »
Novi Mad Max. 7/10.

Dao bi mu barem 8 ili 9 da Max ima barem imalo karaktera i karizme lol. Zakon je dok je zarobljen, ali kad se oslobodi je doslovno toliko užasno loš i redundantan u plotu da je to strašno. :( Frajer doslovno ne kaže niti jednu punu rečenicu.

Inače, akcija je vrh. Glazba, tempo... sve. Baš ono top topova. Def jedan od najboljih akcijskih u zadnjih 10 godina. xD

Samo da nadodam na kritike u vezi Hardya i malo pricanja tokom filma


*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17487 : 26. Rujan, 2015., 12:28 »
The Fugitive (1993)
Čudim se da mi je ovaj film toliko dugo izmicao obzirom koliko volim trilere koji se bave potjerama. The Fugitive sam otkrio jer je bio na prvom mjestu mnogih "manhunt movies" lista što je po meni neodgovarajuće jer bi prva mjesta na takvim listama trebala biti rezervisana za filmove tipa "Surviving the Game" ili "Hard Target" u kojima se ljudi love s ciljem da se ubiju dok je ovdje ipak u pitanju potjera s ciljem da se pošteno uhapsi (pa da se onda ubije smrtonosnom injekcijom :mrgreen:).

H. Ford glumi doktora kojem ubiju ženu a njemu smjeste i osude ga na smrtnu kaznu. Međutim, u zatvoreničkom autobusu nastane pobuna i naš dobri doktor se nađe na slobodi sa ogromnom potjerom na leđima koju predvodi karizmatični FBI agent (Tommy Lee Jones). Vrhunski triler, napet od prvog do zadnjeg minuta.
8,5

Hard Target (1993)
Ne znam više ni sam koje mi je ovo gledanje Hard Targeta, jedan od najboljih manhunt filmova iako me ovaj put nije toliko oduševio kao nekad dok sam ga gledao kao klinac. Ko voli malo dobre stare akcije i Van Dammea ovo ne smije propustit.
6,5

Deadly Pursuit (1988)
Još jedan manhunt film. FBI agent uz pomoć lokalnog vodiča lovi masovnog ubojicu kojem je zadnji trag otkriven negdje u sjeverno-američkoj divljini. Zanimljiv film, dva čovjeka suprotnog stila življenja (jedan gradski tip koji mrzi prirodu, a drugi "divljak" koji želi da živi što dalje od ljudi) moraju surađivat zajedno da bi preživljeli negostoljubivu divljinu i na vrijeme uhvatili ubojicu.
7,5

P.S. Ako neko ima za preporuku još koji dobar manhunt film bio bih zahvalan

Hunted (mislim da je Tommy lee Jones isto u njemu) mi je bio dosta dobar. Ne kao bjegunac, ali dobar.
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17488 : 26. Rujan, 2015., 14:48 »
Southpaw



Neznam, Jake Gyllenhaal i Forest Whitaker su u samom vrhu glumačke piramide i jednostavno je gušt gledat njigove filmove. Isto tako i ovdje su fantastični, ali film je tako predvidljiv da odmah nakon bitnog događaja u filmu, njegovog gubitka žene znaš kako će se stvari dalje razvijat...
Dobar film koji je vjerovatno mogao biti bolji.

Dark Places



Težak, spor, naporan i montoton film... Može se pogledat, ali netreba očekivat čuda...

Coherence



Fantastičan film! Pogledo sam ga, nakon toga sam pročito ovaj intervju i pogledo ga ponovno.
Prvo gledanje razgovori među likovima djeluju radnom no kada ga se gleda drugi put vidi se kako je mngogo toga povezano i bitno.
Jako ljepo iznenađenje od filma...
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 14:59 doktor1 »

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #17489 : 26. Rujan, 2015., 18:35 »
Hunted (mislim da je Tommy lee Jones isto u njemu) mi je bio dosta dobar. Ne kao bjegunac, ali dobar.
Gledao ga, dobar je.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9