HCL.HR

Konzole nove generacije - razvoj i rasprave

  • 65 Odgovora
  • 17727 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« : 05. Prosinac, 2011., 17:41 »
Sve je više riječi o nasljednicima sada već ostarjelih next-gen konzola, a sve manje o njima samima.
Kao neka godina izlaska nameće se 2014., no čini se da  bi oba "tabora" mogla to znatno ubrzati, barem za jednu, ako ne i dvije godine.

Zanimljivi članci, koji naravno nisu potvrđene, službene informacije:

Xbox 720 in 2012, PS4 Not Far Behind?

Sony Developer Working Exclusively on PS4

PSLS’ PS4 Wishlist

Za sam uvod u opsežne rasprave ovo je dosta informacija.
Tema se bavi svime vezanim uz PS4 i X720, ako će se tako zvati, no to je najmanji problem.

Dakle, sve novosti, špekulacije, očekivanja, želje, predviđanja....
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #1 : 05. Prosinac, 2011., 18:10 »
Wii U nije nova generacija ili što?  :wildboy: I koliko znam, jedini je predstavljen kako spada, a relativno uskoro i izlazi...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #2 : 05. Prosinac, 2011., 18:18 »
po nekim glasinama hardverski nije ništa jači nego šest godina stariji x360, eventualno memorijom. tako da ga mnogi ne shvaćaju kao "next gen" nego samo kao Wii HD. uostalom, launch naslovi bit će mu igre stare godinu ili dvije, poput arkham citya i dirta 3. što se tiče inovacija s onim tablet-gamepadom, Sony će praktički istu stvar imat čitavu godinu ranije, kad izađe PS Vita.

*

Razer 911

  • **
  • 312
  • ★ ★
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #3 : 06. Prosinac, 2011., 00:59 »
Ja sam za sada zadovoljan konzolama ove generacije koje po meni nisu podbacile.X360 tek sad nabavljam ,a te nove kad izadu neznam ocu mocu kupiti jer nemam bas neke ustedevine,teska vremena i to.  ;)

Al oke,volio bih vidjeti konzole nove generacije,nemoze biti lose,samo bolje  :mrgreen:
When I get sad, I stop being sad and be AWESOME instead.<br /><br />True story.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #4 : 15. Prosinac, 2011., 18:25 »
Navodno je netko iz Microsofta potvrdio da novi Xbox stiže već 2013. [IZVOR]
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #5 : 16. Prosinac, 2011., 12:16 »
Osobno bih volio vidjeti novi XBOX 2013. ili možda kasnije. Samo se nadam da će Microsoft ovaj put napraviti kvalitetan posao. Da se ne ponovi onaj RROD scenarij koji mi je čak dvije konzole uništio.
Nemam pojma gdje ide č a gdje ć. :)

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #6 : 16. Prosinac, 2011., 22:45 »
Ti si napravio još bolji posao time kaj si kupio drugu konzolu nakon kaj ti je prva crkla. :mrs:

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #7 : 21. Prosinac, 2011., 12:12 »
Troškovi izrade igara sa sljedećom generacijom konzola će otići još dalje, što će rezultirati još skupljom prodajnom cijenom igrara. Konzole će koštati još skuplje nego ova generacija, na launchu i godinama poslije, prije ikakvih sniženja zbog pada cijena implementiranom hardvera u iste...

Nekako se Nintendov način s Wii U čini racionalnijim, unatoč željama techno-freakova koji žele više, jače...

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #8 : 21. Prosinac, 2011., 14:33 »
Dobre su sve priče i činjenice oko novih konzola,no obzirom da je situacija takva kakva je mogu držati još god i pol do dvije.

Recimo kad sagledamo Uncharted 3 ili RAGE-igre izgledaju fascinantno,reko bi da je animacija u U3 bolja nego u bilo kojo igri,ukupan dojam sa strane bi mogo srušit i PC,no nedostaje mu antialiasinga i veća reza.

Tim povodom želim reći da od novih konzola očekujem full HD sa 4xAA i po mogućnosti 60-fpsa,barem na početku.
Da bi sve to uspjeli ugurati u konzole pristupačne cijene treba čekati još minimum 1 god.
Pribojavam se jedino novih problema sa hlađenjem,jebiga nek konzola bude veća i bučnija samo mi nek ne crkne nakon igranja 6h u komadu.
Ah u PS4 očekujem da dalje bude Cell kao istinska snaga konzole,samo da ovaj put ne zeznu sa premalo memorije(RAM) i grafičkom iako bih u suštini da je to i dalje Nvidia!

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #9 : 21. Prosinac, 2011., 14:44 »
Recimo kad sagledamo Uncharted 3 ili RAGE-igre izgledaju fascinantno,reko bi da je animacija u U3 bolja nego u bilo kojo igri,ukupan dojam sa strane bi mogo srušit i PC,no nedostaje mu antialiasinga i veća reza.
Animacija i prezentacija je IMO puno bitnija za ukupni vizualni dojam od ne znam kakve teksture i antialiasinge itd. Tu i uglavnom PC igre fejlaju, imaju grafiku al i najcesce uzasnu animaciju lica i tijela.

I ne vidim zasto bi zbog skuplje produkcije igre na kraju poskupile, kako je to povezano.

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #10 : 21. Prosinac, 2011., 15:08 »
Zašto su onda, recimo, PS3 igre u prosjeku za 15-ak posto skuplje nego njegove PS2 prethodnice? Ako je proizvodnja skuplja a prodajna cijena ne prati rast cijene proizvodnje, to će značiti manji profit, a profit je razlog što igrača industrija npr uopće postoji i zašto se svijet okreće oko osi, s kapitalističkog ugla gledanja:)) Idemo po revoluciju? Ali miroljubivu, nenasilnu, pacifističku ovaj put, molim. Budimo djeca cvijeća i ljubavi. Peace. :hug
« Zadnja izmjena: 21. Prosinac, 2011., 15:11 bombajstampa »

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #11 : 21. Prosinac, 2011., 15:14 »
Pa da, ali poanta kod visokobudzetnih igara nije naplatiti 15% vise po igri nego prodati duplo/triplo/mnogoplo primjeraka na racun visokog budzeta i kvalitete.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #12 : 21. Prosinac, 2011., 15:41 »
Zašto su onda, recimo, PS3 igre u prosjeku za 15-ak posto skuplje nego njegove PS2 prethodnice?

pa i nisu baš. sjećam se da su se prve igre za ps2 prodavale po istoj cijeni. novi naslovi su se uvijek kretali negdje oko 500 kn za konzole. i svi bi čekali platinum izdanja i tako to.

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #13 : 21. Prosinac, 2011., 18:48 »
Zašto su onda, recimo, PS3 igre u prosjeku za 15-ak posto skuplje nego njegove PS2 prethodnice?

Sve u svemu Blu ray format diska,no ti valjda gledaš naše cijene,ono kladim se da će PS4 igre biti 600 km(stvarno kriminalno),

Odg: Konzole nove generacije - razvoj i rasprave
« Odgovori #14 : 22. Prosinac, 2011., 01:18 »
I Blu-Ray je faktor, u slučaju PS3. Ne znam kako se cijene igara kreću vani ali posjedujem nekoliko originala s prošle generacije konzola i ako dobro pamtim svaki primjerak sam platio od 400 do 440kn, ubrzo nakon launcha ili kad je več koji naslov stigao na police. Cijene igara sadašnje generacije su nemalo više, bar ove boxed. Politika cijena ne ovisi naravno samo o trošku proizvodnje, to je stvar marketinga tj. poslovne politike subjekta ( moja greška s prethodnog posta ).

Nezz jarani, ograničen sam ko balkon 2 sa 2:)
« Zadnja izmjena: 22. Prosinac, 2011., 02:02 bombajstampa »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9