HCL.HR

Najbolji coveri igara

  • 214 Odgovora
  • 82569 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #120 : 09. Siječanj, 2014., 15:58 »
Vidim da mnogi više cijene japanski dizajn covera, ali me zanima jel se to isto donosi i na same japanske igre. Ja inače nisam ljubitelj japanskih igara (mislim na one koje su urađene u njihovom stilu), šta ja znam ev uzmem za primjer jednu od najboljih njihovih igara Final Fantasy. Prije svega ne sviđa mi se dizajn ničega počevši od likova znači cool tinejdžeri su heroji koji spašavaju svijet, sa ludim frizurama (svih duginih boja) i još luđim stilom obačenja sve niđe veze, pa onda tu su mačevi koji su duplo veći od nosioca mača, pa onda tu je skakanje u zrak 5x više od svoje visine, ledenog izraza lica (kao da su nabotoksani) čak i u pola borbe oni izgledaju kao da igraju poker, pa onda tu je i svijet koji je previše šaren i fantasy za moj ukus. Slijedeća stvar koja mi se ne sviđa kod njihovih igara su priče. Znači nisu priče loše negojer su previše kreativni u tome, dodaju previše obrata i svega da mi to na kraju sve nema nikakvog smisla, ev za primjer bih uzeo RE: Revelation. Priča mu je najlošija karika, puna glupih preokreta, čudnih likova od kojih mnogi razmišljaju totalno iracionalno. Ne možeš nijednog lika (osim onih glavnih) "pročitati". Samo im je bitno da igrača iznenade nečim što nije očekivao i to pokušavaju kroz cijelu igru. Japanci su previše bolesni i kreativni za moj ukus. Jedina stvar koja mi se sviđa kod japanskih igara je ono najvažnije tj. gameplay. Njihove igre su obično izazovnije nego zapadnjačke, to poštujem ali jbg kad mi se ništa ostalo ne sviđa. Japanske igre koje se trude biti malo realističnije (i manje šarene) poput MGS mi je odličan (sa kompletnom pričom i nisam upoznat ali čini mi se da je malo previše za moj ukus ali u ovom slučaju mogu bez problema preći preko toga kad je sve ostalo savršeno), Resident Evil nije loš, dobar mi je bio ovaj najnoviji DmC (iako njega nije radio japanski studio), ali sve u svemu više mi se sviđa zapadnjači pristup dizajnu igre, možda zato što sam odrastao na njemu.

Et uvijek sam imao želju da negdje ispišem ono što mi se ne sviđa (ili mi nije jasno) vezano za japanske igre pa to uradih ovdje, iako je off-topic. Volio bih ako bi mi neko ko je dobro upoznat sa japanskim igrama malo objasnio njihovu filozofiju, gaming kulturu da to malo shvatim, ja imam ovako mišljenje o njima između ostalog i zbog neupućenosti tj. što nisam baš mnogo njihovih igara odigrao ali kada je artistički pristup igrama u pitanju njihov mi se definitivno gadi to sigurno ništa ne može promijeniti jer ja u svemu preferiram realizam (ili da barem teži realizmu).

Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #121 : 20. Siječanj, 2014., 22:22 »
Da probam odgovoriti na pitanje. Prvo da japanska kultura je totalno različita od naše. Zamisli u hrvatskoj kako paradira na stotine hrvata u cosplay kostimima. Nema šanse. Pogledaj koliko oni sati na dan rade i kojim tempom. Naravno da se nakon toga žele opustit i izgubit u fantasy worldu koji treba biti što maštovitiji i šareniji.
A onda da nastavim na pitanja po redi. Zar je mač koji je dupli od lika koji ga nosi, i skakanje 4 puta više od svoje visine problem pored zmajeva, zombija i ostalih nemani? Priča mora biti neobična jer kad bi svi radili uobičajeno nakon nekog vremena sve priče bi se ponavljale. Tu je potrebna kreativnost. Ali istina ako se pretjera do te mjere da se izgubi smisao, tada se ni igrač ne može uživiti.

Da ja dam kontra primjer što meni smeta. A to je kad igre pokušavaju bit realne. Večina "realnih" pucačina koje imaju single player mode tipa medal of honor, ili slične se sastoje od toga da ti s glavnim likom ubiješ 9999 drugih ljudi do kraja igranja, a tebi nije ništa. Radije onda igram Unreal koji se zove Unreal, pa je realnije da ću s nerealnim wpnom ubit 9999 neprijatelja nego s pištoljem.
Ako je igra nerealna onda može biti nerealna bez granica. Više me iritira kad jer igra "realna" pa napucaš lika s puškom posrid face, a on nastavi hodat. Ili u utrkama kad auto punim gasom skrene pod devedeset ko da vozi 20 na sat a ne 150

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #122 : 21. Siječanj, 2014., 00:05 »
C











*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #123 : 22. Siječanj, 2014., 17:24 »
Moj prvi set covera je bio iz akcijskih igara, drugi set iz RPG-ova, a ovaj put prilažem meni dobre covere iz survival-horrora:










*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #124 : 27. Siječanj, 2014., 13:34 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #125 : 05. Srpanj, 2014., 14:00 »
Nisu službeni coveri, ali su impresivni:








*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #126 : 05. Srpanj, 2014., 14:28 »

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #127 : 05. Srpanj, 2014., 14:42 »
Rula ovaj za Limbo



Baš neki dan našao emulator sa svim Crash igrama, uživancija. Dvojka najteža, barem od ovih pre-PS2


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #128 : 05. Srpanj, 2014., 14:47 »
Jensen :ave: :hihi: kriste, jel se netko zajebavao s tim coverom?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #129 : 05. Srpanj, 2014., 15:03 »
S tim je potvrdio da se treba kloniti ove teme.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #130 : 05. Srpanj, 2014., 16:01 »
Da, Limbo je ekstrica.

Inače, Another World :hug


*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #131 : 05. Srpanj, 2014., 21:22 »
S tim je potvrdio da se treba kloniti ove teme.
Kad vidim da se moderator ponaša kao kakav forumaš-balavac (čak ovdje moderatori bez ikakvog razloga imaju običaj i da vrijeđaju poneke članove kao što npr. manjamaxa) svakom poštenom čovjeku dođe da se kloni portala, jedino Igoru svaka čast on je baš čovjek profesionalac ja vjerujem da se ni njemu ne sviđa u šta se ovaj forum pretvorio. Zar barem tebi nije jasna stvar oko ukusa. OK neko voli artističke covere, dok na drugoj strasni neko (kao ja) voli obični minimalizam i eleganciju bez pretjeranih detalja i bez pune palete boja, koji su jednostavni i sastoje se iz 2-3 boje, čiste prave linije, meni je to savršeno. Ti vaši su sigurno veće umjetničke vrijednosti ali to ne znači da su bolji jer zna se šta je svrha covera (a to nije samo da izgleda lijepo što vidim da većina misli). A, osim toga, tema se zove najbolji coveri sa stanovišta onog koji posta tj. njemu lično a ne najbolji coveri prema ukusu snowblinda, black_outa ili Dragstera. Nek mi eto neko objasni šta ovdje nije jasno i zašto uvijek ova glupa priča :tired:

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #132 : 05. Srpanj, 2014., 22:07 »
Inače, odličan je Cover Wolfenstein-a. Kao što je Adam Jensen rekao, ovdje se stavljaju Cover-i koji su po ukusu korisnika foruma, zato sam ja stavio Cover-e Grand Theft Auta i Gran Turisma, na što ste rekli da ja nemam ukusa.
Meni je jako glupo što napadate moj ukus i ukus jako dobrog forumaša Adama Jensena, koji se jedan od rijetkih ponaša kao odrastao čovjek. Uz njega idu Cole i Phsxx (oprosti ako sam ime pogriješio) koji se jedini ponašaju odraslo s normalnim postovima u kojima rijetko ima nesporazuma ili napadanja.
Ja se ne ponašam kao odrastao čovjek, jer jebiga nisam, ja sam 15-ogodišnjak, još dijete ili kako drugi kažu, tinejdžer. Zato ja pišem glupave postove. Možda bih trebao i početi, jer ne želim završiti kao Dragster.
OnTopic:
Jeben je:


Još bolji:


« Zadnja izmjena: 05. Srpanj, 2014., 22:10 manjamax »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #133 : 05. Srpanj, 2014., 22:31 »
ako stavljate svoje prijedloge, budite spremni na podržavanje/pljuvanje. Što pak tu nije jasno? :hiha: wolfensteinov cover, ako imaš imalo filinga za bilo kakvu estetiku, je govno. i prestanite biti tako jadni kmečavci, ako vas se popljuje vratite nazad ili nešto, kriste, ne možete biti dosadniji od ovoga. alternativno, jednostavno ignorirajte.

i shvatite da postoji loš ukus i dobar ukus u ovoj konkretnoj temi i na ovom konkretnom forumu ;)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Najbolji coveri igara
« Odgovori #134 : 05. Srpanj, 2014., 22:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9