HCL.HR

OnLive - pocetak novog doba igranja?

  • 41 Odgovora
  • 11447 Hitova
*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
OnLive - pocetak novog doba igranja?
« : 20. Veljača, 2010., 23:02 »

Neznam koliko pratite gaming scenu, ali proslogodisnje predstavljanje OnLive servisa je jedno od najznacajnih dogadaja u gaming industriji. Da ne filozofiram previse, stvar je vrlo jednostavna - igra se izvršava na moćnim OnLive serverima diljem svijeta, a sve što igrač treba je ekran HD rezolucije i veoma brzu internet vezu. Igrate sve moderne igre na full detaljima bez potrebe konstantne nadogradnje hardwarea, softwarea pa cak i same kupnje igara. Jos se naravno neznaju detalji, ali pretpostavljam da ce se za pojedine naslove moci samo rezervirati termin igranja te i na taj nacin bi mogli nesto ustediti. O lakoci mreznog igranja da ne govorim. Inace, cijela zamisao se temelji na "Cloud tehnologiji" tj. Web 2.0 nacinu komunikacije posluzitelja i korisnika. Long - story short, aplikacija se drzi na serveru te se tamo izvrsava i updejta, a vi kao igrac dajete samo zahtjev za koristenje uz naravno novcanu naknadu.
Zamislite si samo sljedecu sitauciju. Imate doma plazmu na zidu od nekih 110 cm dijagonale. Dosadno vam je i zelite igrati nesto. Uzmete joystick u ruke, spojite se na OnLive servis, upiknete nekakav Crysis 2 i počnete prašiti bez ikakvih tehnickih poteskoca igru na full detaljima i naprostu uzivate u svom naslonjacu. Stvarno, ideja zvuci nerealno dobro.
Da ne duljim previše, šta vi mislite o tome? Je li moguc takav nacin igranja u bliskoj buducnosti i da li ima sanse da iz korjena promjeni pojam kucne zabave? Ili pak smatrate da je internet arhitektura jos svjetlosnim godinama zaostala da pruzi takve divote(barem ovdje)?

Evo nekih info linkova:
http://www.onlive.com/
http://www.onlive.com/service.html
http://en.wikipedia.org/wiki/OnLive
http://www.hcl.hr/vijesti-onlive-prvi-puta-javno-testiran-3880-23.html
The greatest teacher, failure is.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #1 : 20. Veljača, 2010., 23:06 »
Ovo je savrsenstvo.. :approve Kriste koliko sam samo dosad ulozio para za nadograđivanje kompa.. :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #2 : 20. Veljača, 2010., 23:28 »
Ili pak smatrate da je internet arhitektura jos svjetlosnim godinama zaostala da pruzi takve divote(barem ovdje)?

To. :wildboy:

Plus, sumnjam da će ta firma dugo postojati. Jer ako taj model bude mega kul, lako je moguće da će ih ownati MS, Sony ili Nintendo sa svojim verzijama identične usluge.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #3 : 21. Veljača, 2010., 01:49 »
Ma zakon je ovo. Tj., bit će kad ih gugl kupi i apgrejda sve na 800.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #4 : 21. Veljača, 2010., 11:17 »
Online igraonica  :hug

To je ono pravo, napokon nekaj revolucionarno.
Treba još vidjeti kak se bude to razvijalo i radilo u praksi, no ne sumnjam u uspjeh OnLivea.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #5 : 21. Veljača, 2010., 11:21 »
Umrt će ovo. Kao Games For Windows LIVE.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #6 : 21. Veljača, 2010., 12:25 »
Kako je Games For Windows Live slično ovome?

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #7 : 21. Veljača, 2010., 12:28 »
OnLive bi mogao biti odličan, ali dok to dođe do nas i zaživi kak spada bit će bar nekoliko kolonija na marsu.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #8 : 21. Veljača, 2010., 12:37 »
OnLive bi mogao biti odličan, ali dok to dođe do nas i zaživi kak spada bit će bar nekoliko kolonija na marsu.
Zavisi, ak budemo mi do toga EU kolonija, neće  :mrgreen:  :hiha:
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #9 : 21. Veljača, 2010., 12:50 »
Samo cekam dan kada ce T-com doci promjeniti stare žice s optikom. Onda prelazim na 20mbit makar me to stajalo cijelo bogatstvo :ementaler:
A ovo bi fakat moglo biti pun pogodak. Naravno, ako se recept pokaze uspjesnim, nekakav Playstation 4 ce biti upravo ovakvog oblika. ;)
The greatest teacher, failure is.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #10 : 22. Veljača, 2010., 11:20 »
Samo cekam dan kada ce T-com doci promjeniti stare žice s optikom. Onda prelazim na 20mbit makar me to stajalo cijelo bogatstvo :ementaler:
A ovo bi fakat moglo biti pun pogodak. Naravno, ako se recept pokaze uspjesnim, nekakav Playstation 4 ce biti upravo ovakvog oblika. ;)

A zalosno je sto u normalnim zemljama ne kosta bogatstvo.U Svedskoj dok sam zivio 2god imao sam 24mb speed za 30 eura mjesecno flat ofc.A u nekim djelovima grada bio je cak 100mb speed ali ne znam za cijenu nekih 60do80 eura max.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #11 : 22. Veljača, 2010., 13:57 »
Mene zanima na koji bi način proizvođači hardvera profitirali od toga?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #12 : 22. Veljača, 2010., 14:00 »
Mene zanima na koji bi način proizvođači hardvera profitirali od toga?

U tome i lezi kvaka. Sadasnje konzole bi se jos dale prenamjeniti, ali kada bi tako nesto preuzelo inicijativu, postavlja se pitanje kome bi Intel, Nvidia i AMD prodavali svoje jake procesore i graficke. Naravno, lijep dio prodaje ode za nekakve profesionalne svrhe, ali poslovnom covjeku ne treba graficka od 2000kn.
The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #13 : 22. Veljača, 2010., 14:21 »
pa njima (onlive-u) bi prodavali. oni bi uvijek morali imat high-end hardver, i uvijek bi morali otvarat nove centre kako bi imali što više korisnika.
osim toga, proizvođači hardvera još najmanje zarađuju na samim (hardcore) gamerima, više zarade pokupe od proizvođača igara koji za svoje tvrtke ne kupuju jedno high-end računalo već na desetke njih. i to svake dvije godine otprilike.

Odg: OnLive - pocetak novog doba igranja?
« Odgovori #14 : 22. Veljača, 2010., 16:03 »
mislim da ovo neće zaživjeti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9