HCL.HR

Posao za gamere

  • 37 Odgovora
  • 10698 Hitova
*

wespen

  • n00b
  • 4
Posao za gamere
« : 14. Srpanj, 2010., 23:02 »
Trazimo gamere koji mogu odvojiti nekoliko sati dnevno za slijedece:

- Recenzije igara
- Snimanje i montazu materijala iz igara
- Praćenje natjecanja i liga

Potrebno:
Iskustvo u igranju
Poznavanje trzista - da znate sto se dogadja u svijetu igara, sto izlazi uskoro, sto je popularno i sl.
Poznavanje engleskog i hrvatskog u govoru i pismu
Poznavanje montaže i malo redateljskog dara je plus

Nudimo:
- motivirajuci honorar
- najbolji gamerski stroj money can buy
- originalne naslove i demoe igara svih proizvođača na testiranje
- hardware na testiranje


Prijave s kratkim videou uratkom igre po izboru (moze i link na neki od dload siteova) te kratki zivotopis
saljite iskljucivo na [email protected] najkasnije do 23. srpnja 2010.

Detalje o poslodavcu i poslu biti ce dostupne nakon uzeg izbora kandidata.

I ne ovo nije jos jedan gaming portal / casopis projekt.


*

MII2o

  • *
  • 56
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #1 : 15. Srpanj, 2010., 00:11 »
Jaooo :)
Vec vidim prek milijun prijava za ovo ^^

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #2 : 15. Srpanj, 2010., 01:42 »
I do kad vam traje natječaj?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #3 : 15. Srpanj, 2010., 09:35 »
Citat:
najkasnije do 23. srpnja 2010.

?

Može neka definicija motivirajućeg honorara? :wildboy:
I može malo više informacija o projektu? Ako nije poslovna tajna. Jer zvuči zanimljivo.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Messi

  • *
  • 14
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #4 : 15. Srpanj, 2010., 10:32 »
Gdje je taj posao ???  :solidus:

*

wespen

  • n00b
  • 4
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #5 : 15. Srpanj, 2010., 11:47 »
Da odgovorim na neka pitanja iz PM-ova.
- Nije obavezno da kandidat bude punoljetan, ali ugovor ce morati potpisati roditelj / staratelj.
- trazimo vise kandidata
- Posao je moguce raditi od kuce
- Zagreb nije jedini grad
- Video uradak je osnovno mjerilo za selekciju, nije bitna niti igra niti ocjena ni recenzija, a ni rezolucija, vec montaza i cjelokupni dojam.
Zato je i rok tjedan dana, da stignete sjesti, razmisliti i sloziti vas video uradak.
Trajanje nije presudno, ali 1 min bi stvarno bio minimum.

Kao sto pise u oglasu, prijave iskljucivo na email

Mali hint ;)
http://www.playomania.tv

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #6 : 15. Srpanj, 2010., 13:26 »
Da li mora biti ubačen i naracija u taj "testni primjerak" ili može samo ovako biti izmontirana
uz glazbenu pozadinu?

I da još jedna stvar, neznam jel to baš regano kao neka firma ovo ono, al kako
mislite rješiti stvar baš s tom glazbom. Mislim, ako je u komercijalne svrhe, onda baš
i nebi smijeli koristiti nelicencirane stvari jel? To me zanima, onak.. usput  :hiha:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #7 : 15. Srpanj, 2010., 14:16 »
Smiješ koristit 20-ak sekundi bez straha da te goni. Kolko se sećam.

Al, ak ovo bude tv kuća nešto, onda plaćaju članarinu raznim udrugama za autorska prava, međuostalim i ZAMP-u. Tak da si manje više miran što se glazbenih autorskih prava tiče.


I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #8 : 19. Srpanj, 2010., 12:41 »
Zvuči zanimljivo.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #9 : 19. Srpanj, 2010., 13:44 »
Također mi ne zvuči loše, u neku ruku zvuči obećavajuće i svakao mi drago da se što više gamerskih projekata poput ovoga rađa. No ipak, ovo mi je čudno:

Citat:
Video uradak je osnovno mjerilo za selekciju, nije bitna niti igra niti ocjena ni recenzija, a ni rezolucija, vec montaza i cjelokupni dojam.

Prema ovome naslov teme bi trebao biti "posao za video montažere koji su eventualno odigrali i koju igru u životu"  :wildboy:

Ili sam ja nešto krivo shvatio?

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #10 : 19. Srpanj, 2010., 13:53 »
Da, pogotovo kad pod uvjete napiše: "Poznavanje montaže i malo redateljskog dara je plus" ali ne piše da je uvjet
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #11 : 19. Srpanj, 2010., 14:34 »
Također mi ne zvuči loše, u neku ruku zvuči obećavajuće i svakao mi drago da se što više gamerskih projekata poput ovoga rađa. No ipak, ovo mi je čudno:

Citat:
Video uradak je osnovno mjerilo za selekciju, nije bitna niti igra niti ocjena ni recenzija, a ni rezolucija, vec montaza i cjelokupni dojam.

Prema ovome naslov teme bi trebao biti "posao za video montažere koji su eventualno odigrali i koju igru u životu"  :wildboy:

Ili sam ja nešto krivo shvatio?

Kolko sam ja shvatio, kod takvih stvari je jako vazan vizualni dojam. Mislim da se autor krivo izrazio te je vjerojatno htio reci da video mora liciti na nesto, jer ono, ako ne znas montirati video, a rijec je ocito o projektu gdje ce nacin rada biti upravo takav, badava ti iskustvo u igranju i iskustvo u pisanju, ako ne znas na kvalitetan nacin prenijeti to publici. A velika je razlika u pisanju i snimanju. Ja sam probao pa vidio sam. ;)
The greatest teacher, failure is.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #12 : 19. Srpanj, 2010., 22:53 »
Upravo to, velika je razlika... i jedno ne ide uz drugo. Naravno da bi bilo optimalno naći čovjeka koji može kvalitetno odraditi oba posla, ali kako ovdje u temi stoji, veći je naglasak na onome koji može bolje odraditi posao montaže, odnosno bolje prenijeti gledatelju ono što je neki iskusni recenzet napisao i opisao na jedan objektivan, šaljiv, zanimljiv način. S time da također mislim da će teško na ovaj način naći čovjeka koji će taj posao montaže baš odraditi toliko kvalitetno koliko bi po meni ovakav projekt to zahtjevao. Eventualno će dobiti kakve kvalitetnije amaterske uratke, no ako se radi o televiziji amaterski uratci, koliko god kvaliteni izgledali na prvi dojam, imho jednostavno nisu dovoljni.

Ali dobro, nadajmo se da dobivamo novi gamerski medij koji će znati što radi, dapače, iako zvučim pesimistično - optimističan sam glede ovoga  :ementaler:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #13 : 20. Srpanj, 2010., 11:30 »
Dobro, realno gledajuci, jos se nista ni ne zna o projektu konkretno. I misljenja sam da se vec sa default alatima koje dobijes uz Windowse mozes cuda sklepat. Osobno sam probao napraviti jednu videorecenziju i sasvim je drugaciji to posao. Nije lako istovremeno igrat i imati cijelo vrijeme u glavi pricu koju ces recetirati nekakvih 10-ak minuta. Osim toga, videouradak mora pokazati one najbitnije elemente igre (dobro, nije ni nista druacije kod pisane recenzije, al ovdje publika fakat percepira igru u real-time, pa je dosta vazno da se nesto ne izostavi) te treba video znati uciniti zanimljivim. Npr, ako pricas tiho i cilo vrime istom frekvencijom glasa, vjerojatno ce gledatelj prekinuti gledanje nakon pola minute. A to je tek jedna stavka. Treba ga i dobro montirat, ubaciti neke videe s neta, sve to lijepo povezati i znati sloziti da to ne izgleda "rascjepkano".
Sve u svemu, poprilicno puno posla i truda treba, al opet, mislim da se isplati. Ovakve audio-vizualne recenzije postaju danas sve zanimljvije publici i briem si da ovaj projekt ima perspektivu.

Al slazem se s tobom da je jako tesko naci kvalitetnog recenzenta i k tome dobrog montazera koji ce moci sloziti kvalitetnu video-recenziju. Doduse, pretpostavljam da ovi momci racunaju na to da je net prepun razno-raznih recenzija pa bi covik koji slaze to prvo se dobro informirao kroz te rece, a onda to napravio. Pa zato valjda nije toliko vazno da li je recezent fakat sposoban dobro napisati recenziju naslova.
The greatest teacher, failure is.

*

wespen

  • n00b
  • 4
Odg: Posao za gamere
« Odgovori #14 : 20. Srpanj, 2010., 12:22 »
Upravo tako.

Bit posla i nije montaza, to ce raditi glavni montazer/ urednik, ali mora za pocetak dobiti nesto smisleno.
Nesto smisleno nije kako ja 2 sata igram GTA :)

Zato se trazi malo redateljskog duha i poznavanje osnova montaze. Da ipak od tebe dodje ok sirovina za montirati dalje.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9