HCL.HR

Graficka

  • 32 Odgovora
  • 10696 Hitova
*

edviiN

  • **
  • 208
Graficka
« : 10. Veljača, 2015., 17:31 »
Znaci ovako,kupio sam kompjuter prije 5 mj. i sve ok grafa i nije nesto jaka "Gigabyte Radeon HD 5570 2gb ddr3" i igram LoL fps 60 i odjedanput 6fps i neko vrijeme prodje i opet bude 60 (nakon restarta komp-a)
Hvala unaprijed.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Graficka
« Odgovori #1 : 10. Veljača, 2015., 18:05 »
Znaci ovako,kupio sam kompjuter prije 5 mj. i sve ok grafa i nije nesto jaka "Gigabyte Radeon HD 5570 2gb ddr3" i igram LoL fps 60 i odjedanput 6fps i neko vrijeme prodje i opet bude 60 (nakon restarta komp-a)
Hvala unaprijed.

Da li je nov PC ili polovan?  Ja sam imao takav problem ali sam ga rješavao tako što otvorim komp i očistim prašinu koja se nakupi. Također vidi gdje ti stoji PC. Nemoj da mu pozadina bude preblizu zida ili nešto. Treba mu zraka.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #2 : 10. Veljača, 2015., 18:23 »

Znaci ovako,kupio sam kompjuter prije 5 mj. i sve ok grafa i nije nesto jaka "Gigabyte Radeon HD 5570 2gb ddr3" i igram LoL fps 60 i odjedanput 6fps i neko vrijeme prodje i opet bude 60 (nakon restarta komp-a)
Hvala unaprijed.

Da li je nov PC ili polovan?  Ja sam imao takav problem ali sam ga rješavao tako što otvorim komp i očistim prašinu koja se nakupi. Također vidi gdje ti stoji PC. Nemoj da mu pozadina bude preblizu zida ili nešto. Treba mu zraka.
Nov je,imam stol za kompjuter stoji ovdje: http://prntscr.com/63g0nv (nemam ga gdje drugdje stavit)..
Nesmijem ga otvarat zbog garancije :(

Odg: Graficka
« Odgovori #3 : 10. Veljača, 2015., 18:57 »
Za pocetak navedi kompletnu konfiguraciju detaljno. Koje drivere imas? Testiraj temperature procesora (idle-load) - hw monitor za pracenje temp. + prime95 za test (small ftt cc 30 min).




*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Graficka
« Odgovori #4 : 10. Veljača, 2015., 19:00 »

Znaci ovako,kupio sam kompjuter prije 5 mj. i sve ok grafa i nije nesto jaka "Gigabyte Radeon HD 5570 2gb ddr3" i igram LoL fps 60 i odjedanput 6fps i neko vrijeme prodje i opet bude 60 (nakon restarta komp-a)
Hvala unaprijed.

Da li je nov PC ili polovan?  Ja sam imao takav problem ali sam ga rješavao tako što otvorim komp i očistim prašinu koja se nakupi. Također vidi gdje ti stoji PC. Nemoj da mu pozadina bude preblizu zida ili nešto. Treba mu zraka.
Nov je,imam stol za kompjuter stoji ovdje: http://prntscr.com/63g0nv (nemam ga gdje drugdje stavit)..
Nesmijem ga otvarat zbog garancije :(

Garancija je nekad kurva. Sve ti je ok stavljeno i uredno jer ti se komp ne gasi. Trzanje je uzrok prašine i temperature. Dok igraš provjeri kolika je temperatura i provjeri CPU usage. Imaš na Windows 7 gadget koji se zove CPU meter. I uvijek sve ostalo pogasi kad igraš. Ako ne bude problem temperatura, pregrijavanje ili CPU, onda je prašina garantovana ali zbog garancije mislim da ćeš morati kod njih nositi na čiščenje. Uvijek možeš i nazvati i pitati da skineš naljepnicu. Tako je barem u evropi dozvoljeno. Ako ništa odd toga ne bude radilo, nadam se da imaš back up. Ako ne pokušaj restart sistema kao zadnju soluciju. Može se nakupiti nekakvih govana koja uspore tako PC.
I de stavi komplet konfiguraciju ovdje da vidimo :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #5 : 10. Veljača, 2015., 19:21 »
Naljepnica nije garancija, nego besplatna dijagnostika (uglavnom god. dana).
Svaka komponenta ima svoju garanciju.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #6 : 10. Veljača, 2015., 19:26 »
Za pocetak navedi kompletnu konfiguraciju detaljno. Koje drivere imas? Testiraj temperature procesora (idle-load) - hw monitor za pracenje temp. + prime95 za test (small ftt cc 30 min).
Konfiguracija: http://prntscr.com/63gtri

Drajvere nezz gdje da vidim.. :D
Kako da testiram procesor(idle load)? Mislite da ga opteretim s nekim programom poput http://www.jam-software.com/heavyload/ ?
Temperature su ok cak sam i stress test graficku i temperatura bude 50-45C,sad je ok graficka ali kad duze vrijeme igram neku igru to se desi (a LOL igram ponekad budu duge runde..)
EDIT:
Odradio sam test na Prime95 i bio je upaljen 10min (odradio 3 zadatka neka za 9min)
Temperatura se bila povecala na 62/3,sada je 43..
http://prntscr.com/63h5u0

********************************************************

Iris94->
Maloprije sam kontaktirao ga kaze da ga donesem pa ce ga ocistit dzaba....
Mozda ga budem odnio ali tek poslije zime posto sam daleko od grada ..
EDIT: Odoh odigrat jednu rundu LoL-a  i pratit cu temperature kad odigram javit cu ovdje

Naljepnica nije garancija, nego besplatna dijagnostika (uglavnom god. dana).
Svaka komponenta ima svoju garanciju.
Upravu si,ali ovdje gdje sam ja kupio oni su rekli 2g garancija i nista vise :D
edit: sad sam malo trazio po papirima sto sam kupio i pise za grafu: 2god. , maticna 4godine a za procesor ne pise..
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2015., 19:49 edviiN »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #7 : 10. Veljača, 2015., 19:38 »
Napisao ti je mrmuscolo s čim da gledaš cpu

To si kupio kao novo ili polovno? Cpu je star 4-5 generacija a grafa 4 generacije (postoje novije HD6xxx, HD7xxx i R serije). Koliko si to platio? Imaš račun?

Inače ako imaš besplatnu dijagnostiku i garanciju sigurno nebi trebao ništa platit.

Odg: Graficka
« Odgovori #8 : 10. Veljača, 2015., 19:52 »
U vezi te naljepnice,kolko sam imao prilike vidjeti na ovima iz ADM-a pise "u slucaju skidanja ili ostecivanja naljepnice jamstvo prestaje vrijediti" e sad ne kuzim ako tako pise na naljepnici kako je onda drugacije u praksi?
Također naljepnicu stavljaju samo kada njima das da ti sloze komp a kada narucujes komponente i sam slazes naljepnice nema,e pa tu mi nema logike sad znaci ako sam slozio sam komp onda mogu otvarati raditi sta hocu a kada mi ga oni sloze onda ga nesmijem ni otvoriti jer gubim garanciju kako pise na naljepnici mislim nema mi logike...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Graficka
« Odgovori #9 : 10. Veljača, 2015., 20:14 »
U vezi te naljepnice,kolko sam imao prilike vidjeti na ovima iz ADM-a pise "u slucaju skidanja ili ostecivanja naljepnice jamstvo prestaje vrijediti" e sad ne kuzim ako tako pise na naljepnici kako je onda drugacije u praksi?
Također naljepnicu stavljaju samo kada njima das da ti sloze komp a kada narucujes komponente i sam slazes naljepnice nema,e pa tu mi nema logike sad znaci ako sam slozio sam komp onda mogu otvarati raditi sta hocu a kada mi ga oni sloze onda ga nesmijem ni otvoriti jer gubim garanciju kako pise na naljepnici mislim nema mi logike...

Po stoti put ljudi izbijte si iz glave naljepnicu!

Naljepnica po HR zakonu o obveznim odnosima i zakonu o zaštiti potrošača nije i neće nikada biti jamstvo ili gubitak istog!

Imao sam razgovore s dečkima iz ADMa radi toga. Kada sam im sve predočio priznali su i sami da je to samo besplatna dijagnostika. Ti imaš garanciju na SVE komponente posebno. Naljepnica vrijedi 1. godinu.
Po tome što ti pričaš značilo bi da tvoja grafička ili CPU koji imaju garanciju 3 godine, nakon gdie dana tu garanciju više nemaju...

Što bi bilo protuzakonito i još k tomemože ih se realno i tužiti radi uzimanja slobode nad korištenjem stvari koja je u tvojem vlasništvu. Naljepnica nije garancija.
Pročitajte malo zakone prvo i nemojte dati prodavačima da Vas muljaju i ubiru lovu na Vama.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #10 : 10. Veljača, 2015., 20:25 »
Tako je. Uglavnom ako ikome trgovac krene govorit da je zbog skidanja naljepnice izgubio garanciju - pokušava te smuljat, te misli (tj. nada se) da nemaš ništa pojma o garanciji i svojim pravima općenito. Imate račun, svaka komponenta ima svoju garanciju i to je to.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #11 : 10. Veljača, 2015., 20:41 »
Napisao ti je mrmuscolo s čim da gledaš cpu

To si kupio kao novo ili polovno? Cpu je star 4-5 generacija a grafa 4 generacije (postoje novije HD6xxx, HD7xxx i R serije). Koliko si to platio? Imaš račun?

Inače ako imaš besplatnu dijagnostiku i garanciju sigurno nebi trebao ništa platit.
U toj trgovini je bio 350€ nov..imam i kutije i sve,ali jbg najbolji je bio komp, u toj radnji posto kilometrima moram putovat da nadjem bolju trgovinu...... :( imam racun i sve

« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2015., 21:03 edviiN »

Odg: Graficka
« Odgovori #12 : 10. Veljača, 2015., 20:42 »
Ok neko zna vise neko manje nismo svi u svemu prvaci,eto ja po tim pravnim gledistima slabije stojim i nisam bas detaljno sve stavke zakona proucavao,ali zasto onda na toj naljepnici jednostavno ne pise "u slucaju skidanja ili ostecivanja naljepnice gubite besplatnu dijagnostiku u trajanju godine dana" ?nego pise da se gubi jamstvo?

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #13 : 10. Veljača, 2015., 20:46 »
Ok neko zna vise neko manje nismo svi u svemu prvaci,eto ja po tim pravnim gledistima slabije stojim i nisam bas detaljno sve stavke zakona proucavao,ali zasto onda na toj naljepnici jednostavno ne pise "u slucaju skidanja ili ostecivanja naljepnice gubite besplatnu dijagnostiku u trajanju godine dana" ?nego pise da se gubi jamstvo?
Jer su ti ljudi sta su napisali to G"OVN" jer,ja kada sam kupovao ovo ( u BiH)  on mi je rekao da se nesmije dirat naljepnica jer gubim garanciju...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Graficka
« Odgovori #14 : 10. Veljača, 2015., 20:48 »
Ok neko zna vise neko manje nismo svi u svemu prvaci,eto ja po tim pravnim gledistima slabije stojim i nisam bas detaljno sve stavke zakona proucavao,ali zasto onda na toj naljepnici jednostavno ne pise "u slucaju skidanja ili ostecivanja naljepnice gubite besplatnu dijagnostiku u trajanju godine dana" ?nego pise da se gubi jamstvo?

Profit prijatelju moj. Jer ako ćeš htjeti ugraditi pločicu RAMa onda ćeš zvati njih. Kad mu kažeš da bi ugradio taj i taj RAM onda ti on kaže:

1) Ako kupiš RAM kod nas onda ti je ugradnja besplatna
2) Ako kupiš RAM drugdje donesi RAM i računalo i mi ćemo ti ga ugraditi za 50-100kn.

Čista zarada. Radio sam u informatičkom dućanu i servisu. To je siva zona kad ljudi ne znaju i ne bi vjerovao koliko se love na taj način okrene...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9