HCL.HR

Novi komp

  • 85 Odgovora
  • 24134 Hitova
*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Novi komp
« : 03. Studeni, 2007., 16:44 »
copy pejst iz everesta. mislim da ću vam tako najbolje dočarat svoju konfu

Motherboard Name   Abit SA7  (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
CPU Type   Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)
Video Adapter   RADEON 9600 SERIES - Secondary  (256 MB) (biće da je ovo PRO)
Disk Drive   ST380011A  (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) (seagate)
RAM - 512 + 256 ddr2

ne znam, recite ak vam još nekaj treba.

uglavnom želim nabavit novi komp, zanima me kolko ovaj stari vrijedi, i dal se neš može nadogradit na postojeću matičnu (znači da baš ne moram kupovat novo). za početak kupujem rame, jer to znam da mi treba.

grafa bi mi isto trebala, jer je ova grgina, tak da ono predlažite. raspolažem sa nekih 2 k kuna i volio bi komp na kojem se može igrat sve kaj će izać u sljedećih godinu dana. medium-low recimo.


Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Novi komp
« Odgovori #1 : 03. Studeni, 2007., 17:08 »
ovak, ovaj komp je preslab za igre izašle prošle godine, a kamoli za naslove u nadolazećoj godini, a za 2k kn upgrejd na AGP ti se i baš ne isplati jel, ali ako bi već morao, onda odi na X1950pro 512MB i još si uzmeš gigu rama slično nešto kak je i SIR napravio. Ja ti savjetujem da još skupiš pare, tipa oko 3k kn i kupiš nešto tipa.. AMD X2 4200, 2GB DDR2, gigabyte mbo, napajanje tipa chieftec 400W -znači do 300,350kn i još ti ostane 1500kn za grafičku po tvom odabiru, nešto iz geforce 8800 serije

*

Điz

  • *****
  • 2370
  • On je svugdje
Re: Novi komp
« Odgovori #2 : 03. Studeni, 2007., 17:32 »
kako si stavio ddr2 na ddr ploču? :wildboy:
Hej, daj vagine mala
Ne ovo nije šala ;D
Skidaj gaće droljo
Ti znaš da ja nisam šoljo ;D
Moj penis će te poderati
Toliko se nisi trebala dotjerati
Ostavit ću te svu u šoku
Bit će kao da si uzela koku ;D
Samo to bijelo na nosu neće biti droga
Već muško mlijeko penisa moga;D

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Novi komp
« Odgovori #3 : 03. Studeni, 2007., 18:15 »
tvoj komp vrijedi:

Proc: 200kn
grafa: 150kn
HArd: 200kn
ram: 150kn

Ako izvuces 1k kuna budi sretan. e sad, 2k kuna je premalo za bilo sto, jedino mozes upgradeat ovaj.  Ali ti treba makar jos 1k - 1.5k kuna kako je rekao noda. Moj savjet: Gigabyte DS3 ploca za 500kn, Napajanje chieftec 450W oko 400kn, radeon 1950 pro oko 950kn, 1Gb Ddr 1 rama i to je to.

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: Novi komp
« Odgovori #4 : 03. Studeni, 2007., 18:35 »
heh, moš ti nać budalu frende.. ja sam svoj stari komp (niš posebno) prodao za 3800kn.. i vidim da puno ljudi je izabralo baš ovo vrijeme da si kupi novi komp.. očito je da su ove današnjice jako jako zahtjevne.. stoga, puno sreće, igriću.. potrudi se da za što više prodaš i za što manje kupiš ;)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Novi komp
« Odgovori #5 : 03. Studeni, 2007., 19:45 »
volio bi komp na kojem se može igrat sve kaj će izać u sljedećih godinu dana. medium-low recimo.

Ako ti je samo do ovoga, možda bi mogao razmisliti o kupnji nekakve konzole? Mislim to uopće nije loš komp, jebemudete moj ima R9000pro i 1GB RAM i prosto mi ga je žao nadograđivat SAMO za (nove) igre. Za sve ostalo mi je više nego dovoljan (Photoshop, AutoCAD i slično, a da ne spominjem igre starijeg datuma koje sad pwnam kao mladi majmun  :dancing: \:D/ )

Sve mi se više sviđa X360 ...  :dancing:



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Novi komp
« Odgovori #6 : 03. Studeni, 2007., 19:46 »
to je solucija koja ce malo duze trajat jer konzole traju duze od racunala koje se mora upgradeat.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: Novi komp
« Odgovori #7 : 03. Studeni, 2007., 20:14 »
to je solucija koja ce malo duze trajat jer konzole traju duze od racunala koje se mora upgradeat.

to je bilo jebeno tesko zakljucit  :wildboy:

gb rama, p4 2.8, 7600gt drzi biošok na 1024*768, sve haj.
Ja hepi  :ementaler:

*

nuke

  • ***
  • 879
  • The Elephants will destroy you!
Re: Novi komp
« Odgovori #8 : 03. Studeni, 2007., 20:57 »
ma kak nije los komp :D

zastarjela arhitektura procesora,grafu vrijeme progutalo etc.

ja sam ti svoj savjet dao,ne isplati se ovo nadogradivat (prvenstveno zbog loseg proca),radije to utrpaj nekom,nemoj previse brinut oko cifre jer su rijetki ljudi koji bi kupili to,i uzmi neki medend proc i grafu pa si miran.

moj savjet je E21x0 + 7900gs/x1950pro dve gige rama i miran si duze vrijeme

ja sa svojim E2160,gigabajticom 965ds3,2 gige rama i 7900gs igram sve igre na high 1280*1024 u pristojnom broju fpsa bez trzanja ;)

a sve skupa je placeno novi komp 3800 (bez harda,optike i monitora)
Elephants guide me

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Novi komp
« Odgovori #9 : 03. Studeni, 2007., 21:00 »
a sve skupa je placeno novi komp 3800 (bez harda,optike i monitora)

Ne želim bit nametljiv i neću više oftopičarit, no za te pare bih ja trenutačno radije uzeo ovo link

No, na biveru je da odluči  :wildboy:



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

nuke

  • ***
  • 879
  • The Elephants will destroy you!
Re: Novi komp
« Odgovori #10 : 03. Studeni, 2007., 21:02 »
ma fkors,mora sam odlucit,ja opcenito nisam zagovornik konzola posto mi je komp vise od igranja samo :)


ali ko voli nek izvoli :D
Elephants guide me

*

Benko

  • *****
  • 2370
Re: Novi komp
« Odgovori #11 : 03. Studeni, 2007., 21:02 »
@drag
khm.. pretpostavljam samo da mu je ovo jedan jedini komp.. dalje pretpostavljam da ak ga proda, zbogom internet, winamp i ina sranja.. i onda pretpostavljam da mu nije baš previše stalo do igranja igri toliko da si kupi samo konzolu.. stoga zaključujem da je pc bolje riješenje :P

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Novi komp
« Odgovori #12 : 03. Studeni, 2007., 21:06 »
 :ave: :tired:

Konzolu sam mislio da uzme ako će mu komp ostat(tako ću ja ako bog da sreće i zdravlja)...
« Zadnja izmjena: 03. Studeni, 2007., 21:09 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Novi komp
« Odgovori #13 : 03. Studeni, 2007., 21:57 »
tako sam i ja mislio. uglavnom, kao sto rekoh, E2160 je kul proc koji se poslije naclocka do neba, 7900GS vise nema u prodaji u Hr zato je 1950Pro by radeon idealno rijesenje. Itd.

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: Novi komp
« Odgovori #14 : 03. Studeni, 2007., 22:22 »
ma konzola me ne zanima, pošto mi komp fakat služi za sve. a nemam baš love za konzolu i još komp. kad bi mi pala neka lova sa neba kupio bi si konzolu, ali za sad ne.

kaj znače one oznake E21x0 + 7900gs.


@benko

ma da, sad je vrijeme božića brijem da bi ja taj komp mogao ukebat nekom neukom roditelju za neku lejm cijenu. kao što je recimo neki lik ukebao neki 2.0 proc, grafu neku ati 9500 128 mb, i brijem gigu rama za nekih 2000 kn. prije 6 mjeseci, e. sa monitorom doduše. al brijem da bi mogao dobit nekih 1500 kn za njega, ako idem tom logikom.

uglavnom, za sad imam nekih 2k kuna. al vjerojatno bi mogao još starce nažicat, pa kupit neki komp za 3.5 k kuna koji će fakat trajat.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9