HCL.HR

PC KOMPONENTE

  • 15 Odgovora
  • 6010 Hitova
PC KOMPONENTE
« : 10. Prosinac, 2014., 15:47 »
Pozdrav društvo, evo pošto sam relativno novi na forumu htio sam pitati par pitanja pa se nadam da mi mozete pomoci.

Imam komp star mozda jedno godinu, godinu i pol i mislim da je doslo vrijeme da se promjene neke komponente...a posto sam ja totalni dibidus za to volio bih saznati neke info prije nego sto se zaletim u kupnju

Trenutno mi je konfa sljedeca:
procesor: AMD A8-6600K 3.90 Mhz
Grafa: ATI RADEON 7700 ( ili 7770) jedna od te dvije 1gb
i RAM 8GB dd3...

e sad znam da mi je grafa stara ko mikrovalka a ni procesor nije bog zna sto ali je meni sasvim zadovoljavajuci za sad...pa me zanimaju neke preporuke za grafu...ajmo rec do nekih 2500kn...posto toliko trenutno imam na raspolaganju...svaka pomoc bi mi dobro dosla hvala unaprijed :ave:
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #1 : 11. Prosinac, 2014., 00:53 »
Prodas lijepo tu grafu i procesor
Kupis fx 6300 i gtx 970 najjeftiniju verziju

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #2 : 11. Prosinac, 2014., 10:03 »
@stojko
Sama GTX970 košta 2500kn i više. Ako uzme FX6300 treba mu i nova matična, a vjerovatno će trebati i napajanje, tako da ta solucija neće ići.

@krosis
Ajde napiši detaljnu konfiguraciju. Ako ne znaš, instaliraj PC Wizard pa pogledaj. Također pogledaj i napajanje, ako ni to ne znaš otvori bočnu stranicu od kućišta pa prepiši što piše. Nakon toga ćemo ti reći što ti je najbolje za te novce.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #3 : 11. Prosinac, 2014., 10:22 »
Imho mu je dosta jedna 270x, proc bi trebao biti dovoljan, a napajanje koje je tjeralo ovu staru grafu ce tjerat i ovu novu, jos ako nadje kakvu polovnu za 1k kn to je to.
I preporuka koja nema veze sa igranjem (ajde ima sa ucitavanjem igara ako ih instaliras na SSD), za ostatak love si kupis jedan SSD ako vec nemas i njega instaliraj Win i da vidis ludila, imat ces filing da si kupio x puta brzi komp :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #4 : 11. Prosinac, 2014., 14:19 »
U biti slažem se - R9 270 (cca 1200-1300kn nova) + ssd (500-600kn za 120gb, cca duplo za 240/256) + eventualno napajanje ako treba (nek javi koje ima)

Polovne 270/X idu i ispod soma kn, i po 800 i manje ako ima sreće. Za 1000kn ljudi nabave i 280X - samo što je to sve sumnjivo (ako je uopće pravi oglas) jer su vjerojatno služile za bitcoin mining - pa su istrošenije i riskantnije za krepat (jer su gotovo stalno radile na full loadu)

Jedan je kupio R9 290 (referentnu) za 1300kn i krepala veoma brzo iako je stavio AM cooler - al sreća imala je garanciju i odobrena mu je nova i boli ga pak...
« Zadnja izmjena: 11. Prosinac, 2014., 14:20 Andrash »

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #5 : 13. Listopad, 2015., 12:32 »
Pozdrav ljudi, proslo je dosta vremena od kako nisam pisao po forumu ma da sam svakodnevni gost na hcl-u. Od naseg zadnjeg razgovora nije se nista promjenilo niti sam ista kupovao...ali mislim da je doslo vrijeme za malo osvježenje konfe.

Ovako dakle sve je ostalo isto, a sto se tice napajanja ono je 550w ( tu jos pise i 250v, 5A 50/60Hz, opet ponavljam totalni sam pajser za to i neam pojma sta to znaci). Nisam se odlučivao ništa kupovati, jer nisam znao da li će mi napajanje ili matična moći izdržati novu grafičku i proc...

ps: gladao sam malo na njuskalo r9 270x i r9 280x, cijena im se vrti od 1200Kn do 1700kn, e sad najveći moj problem jest taj sto ako ja kupim tu karticu, a utor na maticnoj ploci ne pase...mozda glupo pitanje, ali bolje da pitam nego da se kasnije češem po glavi...:D
« Zadnja izmjena: 13. Listopad, 2015., 12:47 krosis »
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #6 : 13. Listopad, 2015., 12:37 »
Koji je točno model napajanja? Možeš uslikati i etiketu.

Također reci koliki ti je budžet?

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #7 : 13. Listopad, 2015., 12:51 »
Evo slike http://prntscr.com/8qsw5a
Imao sam negdje onaj papir sa listom konfiguracije ali sam ga očito negdje zagubio..

Budžet mi je zapravo ostao isti 2500 max...

PS: uspio sam naci neke papire od maticne nadam se da ce pomoci, pise ovako: ASRock FM2A75M-DGS
« Zadnja izmjena: 13. Listopad, 2015., 13:14 krosis »
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #8 : 13. Listopad, 2015., 16:53 »
Zbog ruba kućišta ti se ne vidi ime modela, ali nije ni potrebno jer je očigledno da se radi o šroteksu (mizernih 16A na 12V, a kao "550w" napajanje). Dakle moraš i novo napajanje.

Ovo:

http://www.centro.hr/gigabyte-gv-n950wf2oc-2gd-nvidia-geforce-gtx-950-pci-e-3-0-2gb-gddr5-128bit-dual-link-dvi-i-1-d.aspx (nema smisla jaču kad i ovu cpu može bottleneckat u određenim situacijama)
http://www.centro.hr/lc-power-cpu-hladnjak-lc-cc-120-120mm-intel-amd.aspx (ako već nemaš aftermaket cooler)
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_150&products_id=15157
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14967
« Zadnja izmjena: 13. Listopad, 2015., 16:58 Andrash »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #9 : 13. Listopad, 2015., 18:13 »
Mozda da ipak uzme lc cc 95 hladnjak, mozda ima neko manje kuciste pa mu lc cc 120 nece stat...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #10 : 13. Listopad, 2015., 18:47 »
Nije LC-CC-120 neki visok cooler, ali doduše 95 sigurno stane

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #11 : 13. Listopad, 2015., 20:31 »
Ok, znaci obavezno moram drugo napajanje, prije kupnje grafulje?
Novi cooler za sad mi ne treba jer imam slican kao ovaj na slici. Razmisljao sam u pocetku o r9 280x ili r9 290, no vjerovatno zbog slabijeg procesora nebih postigao nista, tj. u slucaju da se ipak odlucim za jednu od ove dvije koje sam naveo trebao bih i drugi proc koji je po snazi tu negdje kao i grafa jer ne bih volio da mi se dogodi da mi grafa radi na 80% ili 70% zbog proca i obrnuto. Jos jedno pitanje u slucaju da kupim grafu a ne promjenim napajanje, ono bi vjerovatno otegnulo papke? Znam da je glupo pitanje ali to mi se vec jednom desilo kad sam mjenjao graficku, tad sam mislio da je staro napajanje i da je bilo vrijeme da rikne, no tek sad mi je palo na pamet da je mozda bilo do grafe.
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #12 : 13. Listopad, 2015., 20:48 »
Obavezno mjenjati napajanje

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #13 : 13. Listopad, 2015., 22:23 »
Evo slike http://prntscr.com/8qsw5a
Imao sam negdje onaj papir sa listom konfiguracije ali sam ga očito negdje zagubio..

Budžet mi je zapravo ostao isti 2500 max...

PS: uspio sam naci neke papire od maticne nadam se da ce pomoci, pise ovako: ASRock FM2A75M-DGS

Racunaj da ti graficka kartica sa cca 180 W TDP navise, nece raditi kako treba s tim napajanjem. Cak i u slucaju da imas samo jedan HDD jednu ram plocicu i da ne clockas komponente. Gle mozes gurati to napajanje pa vidit dokle ide.
Probaj ubosti recimo ATI R9 380 ima ih za 1700-1800 kn, ostatak love uzmes lijepo neko decentno napajanje, moze Corsair CX 600 W, ili Fortron Hyper M 600 W. Uz to uzmes i kakav dobat ventilator za procesor ako postojece ne sljaka kako treba (pregrijavanje).

Glede grafe konkretno:
SAPPHIRE AMD Radeon R9 380 NITRO Dual-X OC Boost sa 4GB GDDR5, da se naci ispod 2000 kn, cak cca 1700-1800 kn sto je super obzirom da je grafa dosta dobra.

Ima nekih koji imaju taj AMD A8 X4 6600K 3.9 GHz procesor uparen sa R9 290X karticom i primjerice BF4 radi na Ultra pri FullHD rezoluciji, a igra dosta opterecuje CPU, tako da ipak moze proc izgurati ako ima dobru grafu uz sebe. Da rpocesor je slabiji, i bit ce bottleneck u nekim slucajevima, ali igre ce raditi u globalu dosta dobro, posebno igre koje zavise najvise od graficke kartice a manje na CPU (bas je BF4 multiplayer primjer takve igre i mozes vidit na YT da ljudima igra radi s tim procesorom)

Evo i link za BF4 na Ultra detaljima u 1080p
https://www.youtube.com/watch?v=3pfMMUzfSOo

AMD A8 X4 6600K 3.9 GHz
8 GB DDR3
nVdia GeForce GTX 760

fps sasvim prihvatljiv...
« Zadnja izmjena: 13. Listopad, 2015., 22:34 HackerMAG »

Odg: PC KOMPONENTE
« Odgovori #14 : 13. Listopad, 2015., 23:05 »
@HackerMAG super post mislim da cu tako slicno i napraviti

OUsporedjivao sam malo na game debate gty 950 i r9 280x. Ok i r9 ima neke bolje preformanse ali isto tako ako sam dobro shvatio vuce 250w dok gtx uzima svega 90w. Moja trenutna grefa vuce 80w sto i nije neka razlika. Usput je uz nju preporuceno napajanje od 350w a ja imam i vise nego dovoljno. Za sad cu uzet samo graficku i vidit cu sta ce biti...a napajanje ne bih dirao za sad, ne kazu bez veze ne popravljaj ako nije pokvareno :ne:

Uglavnom momci dosta ste mi pomogli pri odabiru, tako da cu uzeti gtx 950, a ponajvise hvala moderatoru jer da nije bilo njega ja se nikad ne bih potrudio saznati znacenje rijeci bottleneck :piva:....
"We don’t give a shit about a copyright law, we take it from the rich and give it to the poor,

It’s little bit illegal but that’s OK, let’s do it like they do on the Pirate Bay" -> VenomGam3s

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9