HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3292448 Hitova
*

b1ohazard16

  • *
  • 23
  • When I die bury me high up on mountain withMY bike
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3780 : 03. Veljača, 2015., 10:07 »
pa ispast ce me 3k sve a nisam pri nekom budzetu pa....
sta mislite da vratim to sve u ducan i slozim nesta bolje za 3k?i imam za jaci proc al ga nema nigdjje u prodaji ciljao sam na neki proc do 650kn..amd athlon x4 ne sjecsm se kolko k...ali nema ga vise nigdje u prodaji
ako ima ko kakvh konfu za 3k neka mi kaze Ty
btw fps mi treba za bolji movment jump i brze pucanje jer sam smg rusher
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2015., 10:43 b1ohazard16 »
xfire(new)- radioactive78
Cyber Gamer(CoD4 & CoD2)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3781 : 03. Veljača, 2015., 12:39 »
Raspitaj se kod prodavaca pa ako si u mogucnosti vrati da ti se ovdje preporuci bolje. Za visi fps u tim igrama je pozeljan Intel i odgovori koji monitor imas.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3782 : 03. Veljača, 2015., 12:46 »
Ok , vi tvrdite da GTX 970 radi kao sat....dok druga polovica tvrdi da ne radi.

Jer kao  1.)  Grafička kartica ima 3,5 Gb + 0,5 Gb koja ima brzinu usb memorije , sve neoptimizirane igre imaju problema i cuclaju više od 3,5Gb i tada dolazi do problema.

                2.)  Kupili ste proizvod koji je predstavljen pod krivim specifikacijama , te imate pravo ga vratiti bez ikakvih problema.

Ok prvi dio netko vidi kao problem netko ne vidi....po meni je problem jer memorije su različite, al kao generali problem je taj da su je prezentirali pod 4Gb a ona to nije. I to je zaključak rasprave.




*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3783 : 03. Veljača, 2015., 12:54 »
Ok , vi tvrdite da GTX 970 radi kao sat....dok druga polovica tvrdi da ne radi.

Jer kao  1.)  Grafička kartica ima 3,5 Gb + 0,5 Gb koja ima brzinu usb memorije , sve neoptimizirane igre imaju problema i cuclaju više od 3,5Gb i tada dolazi do problema.

                2.)  Kupili ste proizvod koji je predstavljen pod krivim specifikacijama , te imate pravo ga vratiti bez ikakvih problema.

Ok prvi dio netko vidi kao problem netko ne vidi....po meni je problem jer memorije su različite, al kao generali problem je taj da su je prezentirali pod 4Gb a ona to nije. I to je zaključak rasprave.

Ja sam ti pokazao testove u igrama. Ako si čitao onda si i vidio da drop u fpsu skoro ni ne postoji u igrama s 3,5+ GB VRAMa.
Molim te pokaži mi primjerom kao sto sam i ja tebi pokazao gdje kada koliki su problemi u kojim igrama, kojim rezolucijama i koliki je FPS drop u odnosu na slične kartice. Do tada samo mogu reci da bez dokaza mlatis praznu slamu, kao i ono s naljepnicom koja je "gubitak garancije"...

*

b1ohazard16

  • *
  • 23
  • When I die bury me high up on mountain withMY bike
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3784 : 03. Veljača, 2015., 13:14 »
Monitor samsung 21.5incha full hd S22D300NY
xfire(new)- radioactive78
Cyber Gamer(CoD4 & CoD2)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3785 : 03. Veljača, 2015., 14:01 »
Ok , vi tvrdite da GTX 970 radi kao sat....dok druga polovica tvrdi da ne radi.

Jer kao  1.)  Grafička kartica ima 3,5 Gb + 0,5 Gb koja ima brzinu usb memorije , sve neoptimizirane igre imaju problema i cuclaju više od 3,5Gb i tada dolazi do problema.

                2.)  Kupili ste proizvod koji je predstavljen pod krivim specifikacijama , te imate pravo ga vratiti bez ikakvih problema.

Ok prvi dio netko vidi kao problem netko ne vidi....po meni je problem jer memorije su različite, al kao generali problem je taj da su je prezentirali pod 4Gb a ona to nije. I to je zaključak rasprave.

Ja sam ti pokazao testove u igrama. Ako si čitao onda si i vidio da drop u fpsu skoro ni ne postoji u igrama s 3,5+ GB VRAMa.
Molim te pokaži mi primjerom kao sto sam i ja tebi pokazao gdje kada koliki su problemi u kojim igrama, kojim rezolucijama i koliki je FPS drop u odnosu na slične kartice. Do tada samo mogu reci da bez dokaza mlatis praznu slamu, kao i ono s naljepnicom koja je "gubitak garancije"...

'rvatino.....ti bi se samo svađao? Ma zaboli mene racku za to tvoj mišljenje. Ako sve jedan informatički portal objavi da je gtx 970 loša jer ima problem s memorijom , ti je braniš iz razloga što je imaš.

http://tech4gamers.com/wp-content/uploads/2015/01/Nvidia_GTX_970_VRAM.png

Evo brzinski sam našao sliku , pa ti vidi jel ode nema razlike u  fpsu , grafa ima problem i to je to , nvidia maže oči s patchevima itd.

Sad su se ogradili tako da su na nove specifikacije istaknuli 3,5gb + 512mb "fast cache".

Ovo je zadnji odgovor koji pišem u vidu konverzacije s tobom.....'RVATINO  =D>

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3786 : 03. Veljača, 2015., 14:10 »
Pretpostavljam da uopće ne znaš citati tablicu jer ti u njoj piše ono sto ti cijelo vrijeme pricam... :fpalm:

Znaci GTX 980 sa 3,5GB memorije gubi 23% fpsa, a GTX 970 gubi 25%
Sto znaci da je razlika između 980 i 970 u FPS dropu pri velikom opterećenju memorije 2%!!

Koliko košta 980, a koliko 970? Razlika sa tih 512MBa je samo 2%...

I procitaj portale malo bolje. Kad stignem s posla posaljem ti citate i linkove gdje na kraju kažu da im nije jasno zašto ljudi vraćaju kartice (eventualno radi lažnog oglašavanja) jer kartica ima vrhunske performanse bez obzira na memoriju koja ima drukčiji prijenos i kontroler za razliku od onog na sto su ljudi navikli.
A ovom tablicom si samo potvrdio da ne znaš čitati tablice i dijagrame, tako da nemamo o čemu više pričati. Pokazao si svoje znanje i razumijevanje stvari.

Uz to pošto ne znaš ni objasniti niti potvrditi svoja stajalista , počneš vrijeđati i izvrtati moj nick...
To dovoljno govori o tome koliko imaš godina i koliko si zelen
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2015., 14:15 Hrv4tin4 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3787 : 03. Veljača, 2015., 14:24 »
imam za jaci proc al ga nema nigdjje u prodaji ciljao sam na neki proc do 650kn..amd athlon x4 ne sjecsm se kolko k...ali nema ga vise nigdje u prodaji

Imaš ih
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=860K

BTW prvo vidi to sa vraćanjem, ako ne vratiš ciljaj na ovog gore. Inače noviji amd dual core nisu ništa posebno odmakli od starih athlona II 2xx, intelovi dualci su značajno bolji (često i jeftiniji npr. celeron), također i pogodniji za nabijanje ogromnog fps-a u tim starijim igrama. Ali iskreno ne znam što ti znači takav ogroman fps kad ti monitor (očekivano) ima 60hz refresh rate = dosta ti je konstantnih 60 fps


http://tech4gamers.com/wp-content/uploads/2015/01/Nvidia_GTX_970_VRAM.png

Evo brzinski sam našao sliku , pa ti vidi jel ode nema razlike u  fpsu , grafa ima problem i to je to , nvidia maže oči s patchevima itd.

Pročitaj još jednom taj tekst odakle ti je slika. Upravo si linkao službeni nvidijin odgovor gdje se prema grafu vidi da je gubitak fps-a porastom potrošnje iznad 3.5gb isti kao kod gtx 980. Nije problem u performansama same grafe (kao što ona dva linka pokazuju), nego u tome što je nvidija lagala za specifikacije, pa je izgubila povjerenje mnogih vjernih fanova i općenito na imiđu, dakle grafa kao takva ima i dalje odlične perfomanse. Na kraju krajeva ni jedan recenzent na svijetu nije ni najmanje primjetio "osakaćena" 4gb. Linkovi također pokazuju da na 1080p nijedna igra dosad ne treba više od 3.5 gb (veća potrošnja samo sa DSR tehnologijom  - downsamplingom većih rezolucija od nativne). Te igre što troše mnogo vram su konzolaški portovi novih igara, igre koje su nativno rađene za pc i dalje jedva preko 1gb cuclaju.

Dakle, eventualno dok ati ne izbaci R9 3xx, gtx 970 praktično ostaje jedina opcija grafe za 3 soma, tj. unatoč svemu je i dalje best buy.
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2015., 14:27 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3788 : 03. Veljača, 2015., 14:26 »
Pretpostavljam da uopće ne znaš citati tablicu jer ti u njoj piše ono sto ti cijelo vrijeme pricam... :fpalm:

Znaci GTX 980 sa 3,5GB memorije gubi 23% fpsa, a GTX 970 gubi 25%
Sto znaci da je razlika između 980 i 970 u FPS dropu pri velikom opterećenju memorije 2%!!

Koliko košta 980, a koliko 970? Razlika sa tih 512MBa je samo 2%...

I procitaj portale malo bolje. Kad stignem s posla posaljem ti citate i linkove gdje na kraju kažu da im nije jasno zašto ljudi vraćaju kartice (eventualno radi lažnog oglašavanja) jer kartica ima vrhunske performanse bez obzira na memoriju koja ima drukčiji prijenos i kontroler za razliku od onog na sto su ljudi navikli.
A ovom tablicom si samo potvrdio da ne znaš čitati tablice i dijagrame, tako da nemamo o čemu više pričati. Pokazao si svoje znanje i razumijevanje stvari.

Uz to pošto ne znaš ni objasniti niti potvrditi svoja stajalista , počneš vrijeđati i izvrtati moj nick...
To dovoljno govori o tome koliko imaš godina i koliko si zelen

Kratko i jasno , uopće ne gledam 980 , samo 970 , i vidim dropove od 25% , 55% , 44%. I to je to....

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3789 : 03. Veljača, 2015., 14:28 »
Kratko i jasno , uopće ne gledam 980 , samo 970 , i vidim dropove od 25% , 55% , 44%. I to je to....

Zato nisi ni skužio da nekog problema i nema.

*

guls

  • *
  • 29
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3790 : 03. Veljača, 2015., 14:34 »
I prije samog dolaska kartice na naše police su obavljeni svi mogući testovi i benchmarkovi vani, i po tim rezultatima kartica je bila apsolutni best buy i davala je rezultate iste (ili lošije) nego danas.
Malo mi je glupo da se radi hype oko lažnih pola gige rama. OK, nevidija će spustiti cijene za 5% i sve će biti ok. Nije da je kartica neispravna, svi smo znali kakve performanse očekivati od te grafe u trenutku kupnje, jer benchmarci u nijednom času nisu bili lažirani.
E sad, vraćati grafe radi lažnog opisa, to je već stvar kupca. No nitko realno ne pati radi toga.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3791 : 03. Veljača, 2015., 14:39 »
Pretpostavljam da uopće ne znaš citati tablicu jer ti u njoj piše ono sto ti cijelo vrijeme pricam... :fpalm:

Znaci GTX 980 sa 3,5GB memorije gubi 23% fpsa, a GTX 970 gubi 25%
Sto znaci da je razlika između 980 i 970 u FPS dropu pri velikom opterećenju memorije 2%!!

Koliko košta 980, a koliko 970? Razlika sa tih 512MBa je samo 2%...

I procitaj portale malo bolje. Kad stignem s posla posaljem ti citate i linkove gdje na kraju kažu da im nije jasno zašto ljudi vraćaju kartice (eventualno radi lažnog oglašavanja) jer kartica ima vrhunske performanse bez obzira na memoriju koja ima drukčiji prijenos i kontroler za razliku od onog na sto su ljudi navikli.
A ovom tablicom si samo potvrdio da ne znaš čitati tablice i dijagrame, tako da nemamo o čemu više pričati. Pokazao si svoje znanje i razumijevanje stvari.

Uz to pošto ne znaš ni objasniti niti potvrditi svoja stajalista , počneš vrijeđati i izvrtati moj nick...
To dovoljno govori o tome koliko imaš godina i koliko si zelen

Kratko i jasno , uopće ne gledam 980 , samo 970 , i vidim dropove od 25% , 55% , 44%. I to je to....

I zato ti svi govorimo da si u krivu, jer ne znaš citati dijagram i ne znaš ni zašto kako i radi čega su ti dropovi niti sto ti dropovi znače. Ovdje je čovjeku preporučena za njegov buđet GPU GTX 970, a ti
Bez ikakvog znanja i razumijevanja bunis čovjeka i svađaš se iako nisi u pravu...

Ako u nešto nisi siguran pitaj i sve ce ti se lijepo objasniti.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3792 : 03. Veljača, 2015., 15:13 »
B1ohazard16
moj prijedlog, ako mozes vratiti mbo, malo love a vjerujem za te igre dobro, ali neka ti ekipa da svoj sud
G3258 - 550 kn
MBO - 450 kn ( decki znaju koja je dobra za tu lovu da se da dobro clockat )
R9 270x - 1350 kn
ram 4 gb - 350 kn
--------------------
                    2700 kn
a napajanje imas
e sad koliko fps ces imati to nek ti ekipa pomogne

Andrash
posto jos nisam kupio gpu, koristim igpu od g3258, dignuo sam frek sa 1100 koliko je standard na 1600, ali automatski sam stavio da on to napravi, dobio sam sa 25-35 fpsa, na 35-50 fpsa, al nakon 20 min bf3 multi bs
sad sam stavio rucno 1500 mhz i volt 1.25 i evo vrti prime95 15 min , za sad sve ok, cak su i temp iste, dali to moze imati kakav utjecaj na cpu, ili sta drugo
prime 95 prode 20 min ok ali bf3 rusi
1400 mhz , v 1.25 rusi
1300mhz , v 1.25 rusi a fps 35-45 ali uzalud
imas kakvo rijesenje kako poriktati, jer na stock 1100 mhz imam 30-40 pa je pitanje dali se isplati i ako bi uspio, jer bi onda malo dignuo neke detalje
 
« Zadnja izmjena: 03. Veljača, 2015., 19:05 doktordoc »

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3793 : 03. Veljača, 2015., 20:24 »
Planiram si kupit novo kučište i mislio sam si piknut Fractal Design R4, šta vi mislite jel valja?


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3794 : 03. Veljača, 2015., 20:28 »
Valja, pogledaj postove nekoliko stranica iza kada se dosta spominjalo:

Ma kakav zalman u tvome buđetu Z12, nije to uopće ista klasa kao fractalova (zvučna izlolacija, više mjesta, bolji cable managment, proper filteri, kvaliteta materijala itd.). Uostalom ne stanu ti grafe,  neki zalmani imaju čvrstu pregradu kod hdd - pa nek stanu dulje od 29cm, dok ti je G1 giga 33 cm. R4 i sad novi R5 su mnogo bolji. Što se tiče ventova - imaju zalmani i od 300kn 4 venta, ali ti stock ventovi nisu kao ovi fractalovi od 14 cm, koji su i tiši.

Evo imaš domaću recenziju i za R4

Fractal Design Define R4 test

Ovo gore je titanium gray, ali imaš ti i crnog (meni osobno najljepši) i bijelog.

Slagao sam R4 i kućište je brutalno! Prostora koliko hoćeš, tiho, 3 moda rada za ventilatore. Ako ti smeta buka uzimaj odmah!
Možeš si uzet i dodatne ventove, iako mislim da trenutno nema potrebe.

Kućište je stvoreno za kabliranje i stvarno savršeno izgleda. Tamo gdje ternutno nema ventova imaš super izolaciju tako da ne ulazi prašina i ništa se ne čuje, jer ispod imaju i spužvu...

Čak planiram sebi zamjeniti u budućnosti Silverstonovog Ravena RV02-E za Fractal Design...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9