HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3290398 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3840 : 07. Veljača, 2015., 01:20 »
Pozdrav svima! Odlucio sam uzeti racunar prvenstveno sad za izlazak gta 5 pa da li ima neko voljan da mi napise dobru konfiguraciju ali da bude naravno jeftinija i zelio bi to uklopiti sa grafickom gtx660 naravno vec koristenu.

*

b1ohazard16

  • *
  • 23
  • When I die bury me high up on mountain withMY bike
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3841 : 07. Veljača, 2015., 01:22 »
Ma to su ti odlične grafe za cod2 i cod4
hvala andrash pravi si
odo spat mrtav sam od snijega ovog...lkn
xfire(new)- radioactive78
Cyber Gamer(CoD4 & CoD2)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3842 : 07. Veljača, 2015., 01:23 »
Pozdrav svima! Odlucio sam uzeti racunar prvenstveno sad za izlazak gta 5 pa da li ima neko voljan da mi napise dobru konfiguraciju ali da bude naravno jeftinija i zelio bi to uklopiti sa grafickom gtx660 naravno vec koristenu.

Daj barem reci neki okviran buđet i link shopa ako nisi iz hr.

Inače najpametnije bi ti bilo da sačekaš izalazak gta 5 ako ti nije hitno

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3843 : 07. Veljača, 2015., 01:29 »
http://www.deltapc.ba ako ne bude ovaj shop mogao pomoci poslacu drugi link, pa budzet bi bio oko 450e


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3844 : 07. Veljača, 2015., 01:52 »

1 x AMD X6 FX6300
1 x Gigabyte GA-970A-DS3P
1 x Cooler MasterHyper TX3 EVO
2 x GOOD RAM 4GB 1600MHz
1 x WD Blue 1 TB WD10EZEX
1 x Aerocool GT Black Edition
1 x Cooler Master B Series 600W

910KM, ako ti je previše 10KM možeš skinit sa WD5000AAKX 500Gb 16Mb, te 30KM sa GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)

pržilica nemaju (al nije ti ni nužna)



Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3845 : 07. Veljača, 2015., 02:07 »
Zahvaljujem na vremenu! Svidja mi se konfig. ali u pon u otici do radnje

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3846 : 07. Veljača, 2015., 10:04 »
sa aida 64 extreme upalio sam stress test gpu i iz grafe xfx r9 280 tdfd mi se čuo neki zvuk svakih nekoliko sekundi kao pip pip kao da ventilatori cvile

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3847 : 07. Veljača, 2015., 16:32 »
Da li mi neko moze reci misljenje za ovu konfiguraciju i da li ce ovo moci pokrenuti gta v i ove sportske simulacije na max
 
I5 750 SA 4 JEZGRE,8GB RAMA DDR3 1600MHZ, 2 X2GB GSKILL I 2 X 2GB HYPERX KINGSTON,MATICNA ASROCK P55 EXTREME,I GRAFICKAEVGA GeForce GTX 460 Superclocked ,I GAMERSKO KUCISTE COOLERMASTER,NAPOJNA GIGABYTE 620W


*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3848 : 07. Veljača, 2015., 16:38 »
Da li mi neko moze reci misljenje za ovu konfiguraciju i da li ce ovo moci pokrenuti gta v i ove sportske simulacije na max
 
I5 750 SA 4 JEZGRE,8GB RAMA DDR3 1600MHZ, 2 X2GB GSKILL I 2 X 2GB HYPERX KINGSTON,MATICNA ASROCK P55 EXTREME,I GRAFICKAEVGA GeForce GTX 460 Superclocked ,I GAMERSKO KUCISTE COOLERMASTER,NAPOJNA GIGABYTE 620W

Na max nikako... Pre stara konfiguracija. Imao sam prije godinu dana jaču konfiguraciju od tvoje (Asrock P55 Extere4 i7 875k GTX 470 i 8GB RAMa) i nisam mogao nove igre pokretati na max!

Pa sam napravio upgrade... Moći ćeš pokrenuti GTA V na medium, možda i na high (ovisno o rezoluciji tvog monitora), ali max nećeš nikako moći dobiti.
Isto tako ovisi i o simulacijama koje igraš...



Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3849 : 07. Veljača, 2015., 16:54 »
Da li mi neko moze reci misljenje za ovu konfiguraciju i da li ce ovo moci pokrenuti gta v i ove sportske simulacije na max
 
I5 750 SA 4 JEZGRE,8GB RAMA DDR3 1600MHZ, 2 X2GB GSKILL I 2 X 2GB HYPERX KINGSTON,MATICNA ASROCK P55 EXTREME,I GRAFICKAEVGA GeForce GTX 460 Superclocked ,I GAMERSKO KUCISTE COOLERMASTER,NAPOJNA GIGABYTE 620W

Na max nikako... Pre stara konfiguracija. Imao sam prije godinu dana jaču konfiguraciju od tvoje (Asrock P55 Extere4 i7 875k GTX 470 i 8GB RAMa) i nisam mogao nove igre pokretati na max!

Pa sam napravio upgrade... Moći ćeš pokrenuti GTA V na medium, možda i na high (ovisno o rezoluciji tvog monitora), ali max nećeš nikako moći dobiti.
Isto tako ovisi i o simulacijama koje igraš...
Jedino me brine sto je starija konf ali za cijenu od 300e ne znam da li se isplati kupovati...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3850 : 07. Veljača, 2015., 17:01 »
Koje točno kućište imaš?

Za početak ti se ne isplati za tu lovu uzimati cijelu novu konfiguraciju, ali...

1) Možeš napraviti upgread grafičke pa kad skupiš više love polako mijenjati dio po dio.
2) Probaj prodati sve što imaš pa vidi koliko bi ti onda buđet bio
3) Ostavi sve kako je i dalje je to solidna konfiguracija i moći ćeš vrtiti nove igre, ali nikako ne na max

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3851 : 07. Veljača, 2015., 17:14 »
Koje točno kućište imaš?

Za početak ti se ne isplati za tu lovu uzimati cijelu novu konfiguraciju, ali...

1) Možeš napraviti upgread grafičke pa kad skupiš više love polako mijenjati dio po dio.
2) Probaj prodati sve što imaš pa vidi koliko bi ti onda buđet bio
3) Ostavi sve kako je i dalje je to solidna konfiguracija i moći ćeš vrtiti nove igre, ali nikako ne na max
Nisi me dobro skontao :D, zelim uzeti ovaj komp a njegova cijena je 300e, pa da li vrijedi ova konf tih para ?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3852 : 07. Veljača, 2015., 17:51 »
Da, nisam dobro skužio...

Prvo reci kakvo (ako uopće imaš) sad računalo koristiš?
Možda se i isplati, a možda i ne. Sve ovisi o tome što trenutno koristiš. Komponente su solidne, iako je GPU sad već dosta stara... CPU isto, ali je još uvijek prihvatljiv. MBO je čisto dobra za tu konfiguraciju, a i RAM ti uvijek ostaje za budućnost. Pitanje je u kakvom je stanju napajanje i da li su se komponente redovno održavale (čišćenje prašine, pregrijavanje, mijenjanje termalne paste, OC grafičke i itd)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3853 : 07. Veljača, 2015., 18:01 »
Da, nisam dobro skužio...

Prvo reci kakvo (ako uopće imaš) sad računalo koristiš?
Možda se i isplati, a možda i ne. Sve ovisi o tome što trenutno koristiš. Komponente su solidne, iako je GPU sad već dosta stara... CPU isto, ali je još uvijek prihvatljiv. MBO je čisto dobra za tu konfiguraciju, a i RAM ti uvijek ostaje za budućnost. Pitanje je u kakvom je stanju napajanje i da li su se komponente redovno održavale (čišćenje prašine, pregrijavanje, mijenjanje termalne paste, OC grafičke i itd)
Laptop variijanta :D to da, to me i brine sto je star gpu, a to jest sto kazes koliko se brinuo...nzm ni sam...htio bih uzeti racunar jer svoj sam prije 5 godina prodao, a imam nesto para pa bih volio uzeti ali ovo novije je sve preskupo za moj dzep pa mi se ova solucija cini odlicna...ako imas jos neko misljenje bio bih mnogo zahvalan..

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3854 : 07. Veljača, 2015., 18:14 »
Vrlo teško za odgovoriti, jer svatko od nas ima svoje želje i prohtjeve koje često puta nisu u skladu s našim mogućnostima...

1) Što bi od igara igrao na tom računalu?
 Ako igraš starije igre i neke novije koje su dobro optimizirane onda bi ti ovo moglo biti čisto dobro.

2) Ako si zaposlen onda bi mogao uzimati komponente dio po dio. Svaki mjesec kupiš nešto i za par mjeseci imaš dobar PC, a do tada ostaješ pri svom laptopu...

3) Pitanje je u kakvom je stanju računalo i trebao bi ga dobro istestirati (ja osobno nikada ne bih išao na kupnju polovnog računala, od rabljenih djelova bih eventualno uzeo RAM i kućište, ali to sam ja...)

4) Ovo bi za gaming bilo kratkoročno rješenje jer je ta konfiguracija stara cca 5 godina i mogao bi se na njoj pošteno igrati još godinu-dvije, ali nikako ne na max detaljima nego na većini novih igara na low, ako ti je to prihvatljivo onda samo naprijed.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9