HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3290423 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3810 : 04. Veljača, 2015., 01:37 »
Pa to je isti aftermaket cooler (CM 212) kojeg si i ti stavio (i ja u svome prijedlogu) :mrgreen:

Stock hladnjak na tome procesoru? Hell no. Ne želiš to niti u jednom scenariju

Izbor kućišta je slab u adm-u. Ili uzmi te coolermastere kao što sam rekao ali sa zalman optimom coolerom (jer je hyper pre visok za njih prema službenoj stranici) ili onog silverstonea + hyper 212

Aha,hahahahahah skroz ste me zbunili:) Ravnat cu se po tvojoj konfiguraciji,hvala ti puno si pomogao

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3811 : 04. Veljača, 2015., 01:41 »
A gledaj što ti se više sviđa. AKo ti je cm kućište ljepše uzmi samo drugi cooler i to je to. Nije neka bitna razlika između optime i hypera 212

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3812 : 04. Veljača, 2015., 01:48 »
Sad sam pogledao ovaj silverstone i moram priznat da mi se i on sviđa:) tak da mislim da cu s njim plus hyper 212

*

b1ohazard16

  • *
  • 23
  • When I die bury me high up on mountain withMY bike
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3813 : 04. Veljača, 2015., 09:34 »
btw fps mi treba za bolji movment jump i brze pucanje jer sam smg rusher

uz postovanje ne kuzite to za fps...btw pitao sam instar i kazu da se mbo moze vratit nakon 2tj a ja sam kupio prije 3tj...tako da cu morat ciljat na ovo sta si mi dao...puno hvala svugdje sam trazio tako nesto i nakon par dana traznje odustao sam i odlucio uzet taj slabiji...

Istina, nisam se nikad bahćao sa kompetitivnim gamingom (osim nubovski malo), tako da ne razumijem baš ljude kad inzistiraju na nekakvim 250/333 fps lockovima. Ako netko zna više o tome nek slobodno objasni i nama ostalima :mrgreen:...

U jedno sam samo 100% siguran - ti sa monitorom sa takvim refresh rateom ne možeš vidjeti više od 60 fps. E sad jedino što mi pada na pamet su one neke teorije (nyquist theorem) gdje navodno kad ti je vsync off sa duplo većim fps od refresh ratea bi ti navodno screen tearing bio ublažen... Al to su već neke hard core priče koje su nebitne prosječnim gamerima, mnoge hr konfe u zahtjevnijim igrama ne mogu ni 60fps postić, to se više spominje za tako starije igre gdje je to lakše ostvarivo tipa quake 3, CS, cod 2 i sl... Za normalnog gamera ako u nekoj igri konstantno ima preko 60 fps (tj. ne pada ispod toga) najbolje vsync on i mir - nema tearinga. Odnosno adaptive vsync. Kompetitivni gameri ga gase jer se vjerojatno boje potencijalnog input laga...

Kako god što se tiče konfiguracije - imaš mbo i napajanje - kolko imaš za ostatak? Jel ti treba case, pržilica, hdd? Predložit će ti se najjače - pa fps kakav bude - bude (a bit će ti veoma visok u tim starim igrama). Samo kažem malo si se zaletio sa tom kupovinom, bolje da si se prije bolje informirao, drugačije bi ti se složilo, recimo jedan pentium bi ti bio idealan, jeftinije i kvalitetnije napajanje + što jača grafa što stane. Općenito više ti se isplati kupiti sve odjednom nego tako komponentu po komponentu...
u codu 4 ekran ne predstavlja nista....imao sam stari samsungov ekran i nije bio full hd model je bio synmaster tako nes i mogao sam lockat 125medium....fps mi omogucava brzi i tisi movment...dalji i veci skok...brze pucanje....to nije bug tako je igra napravljena za promod...dok recimo na tdm mozes samo brze pucat s vecin fpsom...
eo narucio sam proc koji si mi pokazao ty @Andrash
xfire(new)- radioactive78
Cyber Gamer(CoD4 & CoD2)

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3814 : 04. Veljača, 2015., 20:29 »
Dečki može savjet u vezi jednog većeg upgrejda PC-a.

Ovo imam trenunto.

CPU: AMD Phenom II x4 B50 @ 3.3GHz (unlockan amd phenom ii x2 550)
CPU Cooler: Arctic freezer xtreme rev.2
MOBO: asrock m3a785gm-le/128m
GPU: AMD Sapphire 7850 2GB GDDR5
RAM: 6 GB DDR3
HDD: seagate barracuda 7200rpm 250GB
HDD2: segate barracuda 7200rpm 1TB
PSU: Xilence Redwing SPS-XP600W, 12cm, ATX2.2 (gaming edition, dual PCI-E)
Kučište: XILENCE (ne znam koje točne ne piše na njemu, šrot u kratkosti jer nema ništa za cable managment i ima samo 1 fan)

Mijenjao bi sve osim grafičke(barem za sada), rama i hddova.

Imao sam u vidu ovak nešto.


Samo bez 250 GB SSD-a nego vjerovatno od 128.

Budžet mi je ~4200kn.

Išao bi na novo napajanje jer ovo je već staro 5 godina pa mislim da bi bilo vrijeme da se promjeni. Možda sam u krivu.


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3815 : 04. Veljača, 2015., 20:38 »
Promijeni mbo u Gigabyte 970A-DS3P & napajanje u Fortron Raider 550W / XFX TS 550W nema potrebe za XTR serijom, osim ako bi ciljao na CF/SLI - u tom slucaju ti treba bolja mbo pa se izjasni. Newegg si uzeo samo kao primjer prilikom slaganja ili ?

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3816 : 04. Veljača, 2015., 20:55 »
Ma da to je onaj pcpartpicker pa sam tamo slagao a on lista newegg.

U budućnosti ne planiram nikakav CF/SLI  jedino bi upgrejdo grafičku na nešto novije kad će to prilika pružat(mislim na nove od amda 3xx serija).

I što se tiče te matične što si predložio, jel se može overclocakt na tome? Jer planiram overclockat taj 8320 do maksimuma kolko mogu na zraku.


I još nešto što se tiče ovog upgrade, jel mi se isplati pričekat dok ne dođe nova serija AMDovih procesora (Zen) koja bi kao trebala doć Q3 2016?


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3817 : 04. Veljača, 2015., 21:48 »
Do maksimuma s tim tvojim coolerom? Za blagi oc njega je prolazna ds3p i ASUS M5A97 R2.0 (recimo tipa 4.2), al ni cooler nije neki mega pa su OK kombinacija. Ali ako misliš pod max na zraku općenito (ne sa tvojim coolerom) uzmi barem ASUS M5A97 EVO R2.0
BTW za OC daj prednost FX8320E naspram "običnom" ako ga ima tamo gdje kupuješ

Citat:
I još nešto što se tiče ovog upgrade, jel mi se isplati pričekat dok ne dođe nova serija AMDovih procesora (Zen) koja bi kao trebala doć Q3 2016?

To ti nitko ne može znati - što se isplati niti kakvi će biti. Možda ne bude ni do 2017. Dotad se ti naigraš ohoho, a ionako tko uzima fx 83xx cilja na neki futureproof
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2015., 21:54 Andrash »

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3818 : 04. Veljača, 2015., 21:57 »
Cooler sam planirao promjenit na onaj Cooler Master: Hyper 212 EVO.

Bio sam gledo za taj fx8320e ali on je skupljini nego ovaj stariji koji ima veći TDP.


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3819 : 04. Veljača, 2015., 22:18 »
Decki malo ovak pitanje, ak se ko susretao, kolka je razlika izmedu 280 i 290 radeona? jel tolko drasticna da ova vrijedi skoro soma vise?
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3820 : 04. Veljača, 2015., 22:20 »
Zašto bi mjenjao tog freezera za hypera, nije to neki ogroman upgrade tj. nisam siguran dal ti se isplati. Inače dosta su ti one dvije ploče i za oc sa hyperom.

Inače kod E verzije nije uopće bitan tdp, možeš ti i običnog undervoltat, nego su izgleda malo bolji za oc (trebaju im manje voltaže) - al nije nešto mega bitno ako ti je osjetno skuplji. Kažem ako košta isto ili manje.

Decki malo ovak pitanje, ak se ko susretao, kolka je razlika izmedu 280 i 290 radeona? jel tolko drasticna da ova vrijedi skoro soma vise?

Pa što ne pogledaš neke recenzije (review)? Pogotovo u igrama koje te zanimaju

http://www.anandtech.com/bench/product/1068?vs=1332

Pa ti procjeni dal ti vrijedi (treba imat i dobar cpu i napajanje)
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2015., 22:23 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3821 : 04. Veljača, 2015., 22:33 »
ma procito sam to sve, proc je amd 8320, napajanje Corsair 600w modularno. ovo je vise onak jel ko imo pa probo, zato pitam, inace hvala :D :piva:
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3822 : 04. Veljača, 2015., 22:44 »
Znači uzeo bi ovo na kraju.

CPU: CPU AMD FX-Series FX-8320
MB: Asus M5A97 EVO R2.0
RAM: Crucial 8GB
CASE: Fractal Define R4
PSU: Fortron Raider 550W
SSD: Samsung 840 EVO 120GB

Sad jel ima ko kakav prijedlog di bi mogao to sve kupit i proć kolko tolko jeftinije? Mislim na to jel se dobije kakav popust na kupnju toliko komponenti ili mi je bolje gledat di je najjeftinija komponenta pa kod svakog posebno kupit.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3823 : 04. Veljača, 2015., 22:54 »
Ako misliš neke bjesne grafe stavljat (potrošnje tipa r9 290) možeš jeftiniju mbo (non evo, ds3p giga) + malo jače napajanje.

ako ti ne treba dostava + znaš sam sastavit možeš ti i komponentu po komponentu kupit - al mislim da ti se ni ne isplati vozati radi par kn uštede kad su svugdje cijene manje više slične. Od popusta znam samo za popust od 3% u uzishopu određenom registracijom

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3824 : 05. Veljača, 2015., 15:11 »
koji je cpu hladnjak bolji cm hyper212 evo ili raijintek themis?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9