HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3288473 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6210 : 26. Rujan, 2015., 16:03 »
Hacker
 a sta mislis? da uvezem 2 monitora
Imate li iskustva sa tim..? Mislim da bi osjecaj bio heben...znaci kupim jos jedan dobar
Pa cekajte malo?? Imam tv za 500€ oko 120cm
Ima HDMI ports mogu li njega da koristim ??

Pokvarit ces oci, a i o kakvom se TV-u radi uopce?
Sta se mene tice najbolje ici na novi 2560x1440p monitor ionako imas dovoljan buđet. Ovo spajanje 2 monitora mi retardirano izgleda i zivcira me ona pregrada na pola.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6211 : 26. Rujan, 2015., 16:05 »
Naime ovo je ono što bih i ja sebi išao kupovati da sada uzimam kompletno novu konfiguraciju:



Gigabyte GA-Z170XP-SLI
Intel Core i7 6700K @4.0 GHz
HyperX DDR4@2400 MHz 16GB (2x8GB)
Gigabyte GTX 980 Ti G1 GAMING 6 GB
HyperX FURY SSD 240 GB 500/500
Western Digital 2 TB Green
Thermaltake Urban T81
Corsair HX850, 850W, modular


Tastatura (meni recimo odgovaraju plitke tipke):
Razer Death Stalker

Miš (više za fps-ove, ali i za ostalo je odličan)
Razer Mamba

Slušalice (recimo kao konkurencija možda ROCCAT Kave 5.1)
ASUS Strix 7.1

Monitor:
ASUS 27' ROG

Napomena:
Procesor je BOX sto znaci da dolazi sa standardnim hladnjakom. Za cca 100 € se već daju naći vodena hlađenja koja mogu pruziti solidan overclock čak mozda i preko 5.0 GHz.
Sa BOX hladnjakom, domet bi bio između nekih 4.2 - 4.4 GHz, ovisno o primjerku. Meni bi i to bilo i vise nego dovoljno...

I da, vjerojatno bi uzeo bez grafičke, vec bi ubo svoju Gigabyte GTX 760 OC i sačekao iducu generaciju nVidia GTX grafičkih kartica i uzeo onu najbolju.
No nije ni Gigabyte GTX 980 Ti G1 GAMING za baciti :D

Eto toliko od mene :)
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 16:40 HackerMAG »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6212 : 26. Rujan, 2015., 16:14 »
Covjek mu slaze konfu i ostavi mu 200 eura slobodnog prostora da sa njima radi sto zeli...Najbolje da odvede obitelj na veceru da proslave novi kompic..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6213 : 26. Rujan, 2015., 16:19 »
@bartul_9: ako imas zenu i djecu, onda neces kupovati tako sta haha, to si ja sa svojih 28 godina mogu priustiti jer radim, imam dobar posao i (trenutno) nemam obitelj...

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6214 : 26. Rujan, 2015., 16:22 »
E ispričavam se za ono o oC-u ali šta ću ja kad intel navalio na taj OC umjesto da naprave neki normalni CPU da se netrba OC-at ja još uvjek nevidim da su izbacili i5 6600 ili i7 6700 i matične od 700Kuna pa zato sam to rekao.

Po meni ja bi napravio to što je Hacker gore naveo sam što bih stavio možda 2011 socket i neki jaki CPU,iako se po meni ne isplati uzimat taj socket osim ako se neide na i7 5690X WSE 128 gigica 4 titančića X napajanje od 1500W i kučište u koje to sve moreš uvalit.
Ali ja bi ovako složio tebi Fox konfu.Ovo je otprilike samo bolje poslušaj druge.

Znači u konfi moraš obavezno imati:

16 GB Rama DDR4 2400Mhz (ovaj kingston što ti je hacker stavio)
naravno GTX 980Ti od gigabayte
neki dobar SSD od minimum 240GB
2 TB WD Black
Neko napajanje od 700+ W a da je jako kvalitetno,znači 80+ Platinum ili titanium ako sam dobro razumio tu podjelu.
Kučište ja bi nekako išao na neko veliku samo nisam siguran dali ova grafa može stat u Zalman Z11 Neo to bi super bilo ja bi tako uzeo.

I ja bi iskreno išao na kupovinu skylake CPU i 1151 matične ali ako vidiš da ti se više isplati ono što ti hacker i Anrash predlažu to bi isto bilo dobro.

Isrpičavam se ako sam što krivo napisao.

A što se tiče preiferije a meni se nekako sviđa onaj Corsair Gaming komplet znači sve unutra headset,miš,tipkovnica to mi se jako sviđa.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6215 : 26. Rujan, 2015., 16:31 »
I opet ta konfa ima puno manje smisla od moje u kojoj odma ima i posteno hlađenje za proc, a to sta pricas za stock hladnjak je smijesno, taj hladnjak je jedva dovoljan da hladi proc na stock postavkama (znam jer je moj i5 isao do 68 stupnjeva sa stock kulerom, a i7 idu i vise), i obavezno je staviti neki aftermarket, a kamoli da mozes overklokati sa njime. Slozis konfu za OC a onda ne stavis posteni hladnjak nego prodajes maglu, mislim ono... stvarno ti treba zabraniti da ovdje pises.

Znaci ako autor ne zeli ici na konfu i novi monitor neka uzme ovo:

Inno3D GeForce GTX 980 Ti iChill X4 Air Boss Ultra 6.0 GB OC Enthusiast graphics card
Intel Core i7-5820K 6 core (Hexa Core) CPU with 3.30 GHz
MSI X99A Raider USB3.1 Sockel 2011
Thermaltake Water 3.0 Ultimate X
Kingston HyperX Fury DDR4-2400 16GB Kit
Fractal Design Edison M Gold 750 Watt
OCZ ARC 100 240GB
Toshiba DT01ACA Series 2TB, 7200U/min, SATA3, 3.5"
ASUS DRW-24F1MT DVD-Brenner schwarz Bulk
Fractal Design ARC XL mit Fenster schwarz

Ukupno: €  2006 Computeruniverse

A ako zeli sa monitorom onda ovo:

Monitor:
ASUS PB278QR

Komp:
Inno3D GeForce GTX 980 Ti iChill X4 Air Boss Ultra 6.0 GB OC Enthusiast graphics card
Intel Xeon E3-1231 v3 4 core (Octo Core) CPU with 3.40 GHz, Boxed with fan
MSI B85-G41 PC MATE Sockel 1150 ATX
Alpenföhn Ben Nevis
Crucial Ballistix Sport 16GB DDR3 Kit
Fractal Design Edison M Gold 550 Watt
OCZ ARC 100 240GB
Toshiba DT01ACA Series 2TB, 7200U/min, SATA3, 3.5"
ASUS DRW-24F1MT DVD-Brenner schwarz Bulk
Fractal Design ARC XL mit Fenster schwarz

Ukupno: € 1.994,19  Computeruniverse

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6216 : 26. Rujan, 2015., 16:37 »
HighEnd...

Vidim nikada u zivotu nisi vidio, a kamoli imao Intel i5 ili i7 procesor.

Ja sada imam i5 3570 ali non-K, drzim ga na 3.9 GHz sa STOCK hladnjakom. Temperatura u igrama: 57 celzija :)
Nije ti to smeće ko AMD koji ti imas da se stalno pregrijava...

Treba napomenuti da moj procesor ima jos i Turbo Boost tehnologiju koja daje jos boost od dodatnih 500 MHz ako treba za performanse.

Zato mi Witcher 3 Wild Hunt na Gigabyte GTX 760 OC grafickoj koja je isto clockana i radi na Ultra sa HairWorks efektima u 1080p na stabilnih 30-35 fps. Igram satima i nista ne zagara, pregara itd...

Imas tu na ovoj temi i slike kada mi Andrash nije vjerojavao da se moj procesor moze clockati...
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 16:40 HackerMAG »

*

Fox86

  • *
  • 25
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6217 : 26. Rujan, 2015., 16:41 »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6218 : 26. Rujan, 2015., 16:57 »
HighEnd...

Vidim nikada u zivotu nisi vidio, a kamoli imao Intel i5 ili i7 procesor.

Ja sada imam i5 3570 ali non-K, drzim ga na 3.9 GHz sa STOCK hladnjakom. Temperatura u igrama: 57 celzija :)
Nije ti to smeće ko AMD koji ti imas da se stalno pregrijava...

Treba napomenuti da moj procesor ima jos i Turbo Boost tehnologiju koja daje jos boost od dodatnih 500 MHz ako treba za performanse.

Zato mi Witcher 3 Wild Hunt na Gigabyte GTX 760 OC grafickoj koja je isto clockana i radi na Ultra sa HairWorks efektima u 1080p na stabilnih 30-35 fps. Igram satima i nista ne zagara, pregara itd...

Imas tu na ovoj temi i slike kada mi Andrash nije vjerojavao da se moj procesor moze clockati...

Gle, imam Haswella i znam sta pricam, taj tvoj proc je sada na 58 kada je vani 15 stupnjeva, ali kad je vani preko 30 stupnjeva sigurno ide na 65, a i7 se grije jos vise, pogotovo ovi novi koji dolaze sa nabrijanim taktovima na 4GHz. Mozes pitati Hrvatina(modertaor je ovdje na forumu) on ima i7 4790k pa ti moze reci nesto o temperaturama ako se sjeca kolke su bile sa stock hladnjakom ako ga je ikad koristio, barem privremeno. Cuo sam od vise ljudi o temperaturama tih novih i7-mica sa stock hladnjacima, i niko nije imao pozitvne komentare.
Također slozio si konfu za OC i trebao si pod obavezno staviti posteni hladnjak, bez obzira na ovu raspravu o stock temperaturama sa box hladnjakom.

Fox86

Pokvarit ces oci na tom Tv-u, a i također ima premalu rezoluciju za konfu kakvu se tebi sastavlja, slozio sam ti konfu i sa novim monitorm, pa mozes slobodno ici na to, nista ne gubis, a ovaj Xeon je kao i7 4770.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6219 : 26. Rujan, 2015., 17:00 »
Evo gledaj datum, i vrijednosti, ali tada e bio na 3.8 GHz...



Imas tu sliku i tu na ovoj temi, to sam raspravljao sa Andrashom

Intel Skylake je radjen na 14 nm procesu, to mu omogućuje:
bolje performanse, nizu potrosnju i manje zagrijavanje zbog nize potrosnje...

Samim time, lakse ga ohladiti i lakse ga clockati. Trenutni rekord za intel procesore drzi i5 6600K mislim na skoro 7 GHz.
Ne racunam Celerone i one s jednom/dvije jezgre...

Također, u toj konfiguraciji koju sam ja preporucio jos ima lufta i moze se staviti neko osnovno vodeno hlađenje po izboru.
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 17:10 HackerMAG »

*

Fox86

  • *
  • 25
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6220 : 26. Rujan, 2015., 17:05 »
Nista decki-hvala vam puno!
Drzat cu se svoje pocetne konf. sa 413 strane s tim da cu uzeti jacu graficku 980tku
Stari monitor cu prodati i pogledati sto mi je netko preporucio ovdje..
Netko je spomenuo zenu ovdje-ne nemam zenu :))
Ona bi te pare spickala na jedan urlaub hehe
Sve najbolje svima!

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6221 : 26. Rujan, 2015., 17:16 »
To je u idleu, da igras idu temperature sigurno 15 stupnjeva gore, a ovisi i jel ti stan klimatiziran. Ovo za temeprature u vezi Skylakea stoji, ali je svejedno na tom taktu nije pozeljan box cooler. Meni je proc i5 4670k trenutno na 45 stupnjeva pod stock hladnjakom, u igrama ide sigurno na 60, i to sada kad je vani dosta svjeze.
Sve ti ovisi i o grafi u kucistu, ti imas grafu koja se malo grije, gtx 980ti je ko grijalica kada se pocne poprav gejmat ide na 80 i vise stupnjeva i kolicina topline koju izbacuje po kucistu ej ogromna, i samim time su temperature svega ostalog povecane, tako da taj i7 6700k sigurno treba bolji hladnjak, sta je bio red da si odma na pocetku stavio posto ej OC konfa.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6222 : 26. Rujan, 2015., 17:28 »
Gle, taj dan je u mojoj sobi bilo valjda +30 stupnjeva jer mi je i tv radio, komp, bio 8. mjesec, vrućine, nemam klima uređaj.

Misilm da sam bas tada igrao Metro Redux i Far Cry 4. Imam drivere i mogu pratit temperature za vrijeme igranja, prosjecno (averege) je bilo na 57 stupnjeva, 49 stupnjeva je bilo dok sam bio u BIOSU, ali niti jednom temperature nisu podivljale i otisle na 15 stupnjeva vise od toga kako ti kazes. Hladnjak je obicni stock.

Evo ti konfiguracija sa vodenim hlađenjem, za koje ćeš ti opet tvrditi da nije sposobno ohladiti CPU niti približno dobro kao Zalman ventilator zato jer je hlađenje od Corsaira, koji je po tebi smeće i proizvodi sranja od komponenti. Ugl. cijela stvar za 2.031,44 €, uz popust od 50 € sa plaćanjem direktno Amazonu debitnom VISA karticom (ja takvu i imam), to iznosi: 1.981,44 €



Iako je to vodeno hlađenje u potpunosti nepotrebno, a ionako ga možeš naknadno dodati ako želiš...
STOCK ventilator u BOX izdanju procesora radi svoj posao na i7 6700K solidno i nema potrebe stavljati išta bolje jedino ako ne želiš izvlačiti zadnje atome snage iz procesora i time ići na 5.0+ GHz...
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 17:42 HackerMAG »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6223 : 26. Rujan, 2015., 17:42 »
Temperature gledaj sa MSI Afterburnerom, i budi svjestan da su 2 jezgre uvijek toplije od 6-10 stupnjeva od druge dvije, meni temperature na prve dvije idu do 68 po ljeti, a druge dvije po 58-60. Opet kazem, imas grafu koja se slabo grije, na high end grafama bi ti temperature bile barem 5-7 stupnjeva vece.

Sta se tice hladnjaka koji si sada stavio je totalna glupost, taj H60 je u razini Hypera 212 koji je vise od duplo jeftiniji. Za 70 eura si mu mogao staviti ovaj koji zgazi taj H60 ko crva, a jos je i jeftiniji 12 eura.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6224 : 26. Rujan, 2015., 17:44 »
i5 i i7 nisu isti po temperaturama. Isto tako postoje određene razlike po generacijama (uglavnom TIM). To što je tebi ivy i5 u gamingu toliko i toliko ne znači da će njemu XY i7 biti toliko, pogotovo ako se bavi ocanjem što znači da će stabilnost testirati stress testovima, npr. haswell i7


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9