HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3289141 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6240 : 26. Rujan, 2015., 19:24 »
fox86 ne uzimaj vise monitora jer ce ti oci letat da vidis sta ti je desno a sta livo a ne u sredinu a o glavobolji da ne prican

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6241 : 26. Rujan, 2015., 19:28 »
HighEnd,

Ti sebi kupuj taj Fanteks Fantastik ventilator za 70 € i stavljaj ga sebi na CPU ako hoćeš njih 10, taman i spavaj s njima.
Taj tvoj Fanteks ventilator se nahrupi prašinom u roku odma i ne moze ga se ocistit, za godinu dana mos s njim u smeće a ne držat 5.0 GHz na procesoru...

Vodeno hlađenje je najbolji izbor za ekstremno OC-anje zbog veličine ventilatora koji može biti i 180 mm i onda to hladi vrhunski, praktički šalje rashladnu tekućinu temperature na svega nekoliko stupnjeva...

Andrash,

Upravo zvao trgovinu u Njemačkoj, uz kupnju procesora dobije se odvojeno pakiranje od ventilatora i to koliko sam shvatio ovo:



Ventilator se ne plaća posebno već se dobiva uz procesor i cijena je za jedno i za drugo zajedno.

To što ti tu stavljaš linkove od nekih hrvatskih trgovina, živo me zaboli jer ja niti jednom nisam stavljao taj link već drugi, sa amazon.de

Centro.hr je isto davao mislim baš te ventilatore uz kupnju skylake-a i ot besplatno, tj u cijeni procesora koju su stavili. I5 6600K je bio mislim 2600 ili 2400 kn ako se ne varam, ali zajedno s tim ventilatorom...
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 19:35 HackerMAG »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6242 : 26. Rujan, 2015., 19:30 »
Covjek je zvao trgovinu u Njemackoj, svaka cast !!

*

Fox86

  • *
  • 25
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6243 : 26. Rujan, 2015., 19:34 »
fox86 ne uzimaj vise monitora jer ce ti oci letat da vidis sta ti je desno a sta livo a ne u sredinu a o glavobolji da ne prican

xa xa xa ovaj komentar ti je do j..ja :)

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6244 : 26. Rujan, 2015., 19:45 »
HackerMAG

I opet pricas gluposti o hladnjacima. Zracni hladnjaci su daleko dugovjecniji od vodenih, zato jer prakticki samo ventilatori koji su na njemu mogu otici, i lako se stave drugi, a radijator je zeljezan i on moze trajat vjecno, dok na vodenim hlađenjima zna otic pumpa, pa znaju pustat vodu, znaju bit dosta glasna, isto tako ti se i na tom radijatoru moze nakupit prasine pa se performanse smanje, ali ko normalan danas ne pocisti komp i prasinu unutar njega svakih mjesec-dva, i taj radijator se vrlo lako ocisti usisavacem od prasine.
Također od vodenih su samo ova skuplja izdanja tipa Nepton 280L, H110GTX, NZXT X61, Fractal kelvin S 36.... isplativa za kupnju zato jer tek ona nesto primjetnije mogu ohladiti proc od high end zracnih. Ova H60 sranja su goli kuki, em slaba pumpa, slaba disipacija topline, visoka cijena.

Pricas o necem o cemu si slabo informiran, i ljudi ti se smiju, najbolje ti je da odes sa ovog foruma i pređes na BUG.hr forum, tamo ima mnostvo bisera poput tebe i vrlo lako ces se uklopit.
 
EDIT:

A i fascinantno mi je to kako svaki put kad skuzi da nije u pravu i da se obrukao, prelazi na drugu temu.
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 19:53 HighEnd »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6245 : 26. Rujan, 2015., 19:59 »
Istina je da zračni hladnjaci imaju prednosti nad vodenima, no i vodena hlađenja imaju prednosti nad zračnim hladnjacima.
Osobno ne bih nikada uzeo vodeno hlađenje radi mogućnosti curenja i radi buke kada pumpa radi na maksimumu.
Imam Noctua NH D15 i to je meni osobno najbolji zračni cooler. Ima super performanse, ali je i tiši od svih drugih hlađenja (vodneog i zračnog).

Za dobar zračni hladnjak morate imati neke preduvijete:
Pozitivan protok zraka kroz kućište i dosta mjesta unutar kućišta!
U suprotnom je bolje vodeno hlađenje.

Ima istine i što HighEnd kaže za H60 i H80, općenito ta vodnea hlađenja s jednim slotom radijatora su slabija od recimo Noctue NH D15 koji je u tom slučaju bolji hladnjak i tiši, a uz sve to dolazi sa 6 godina garancije i ultra dobrim supportom i čak je nešto jeftiniji od vodenih hladnjaka.


HackerMAG tvoj problem je samo prezentacija. Moraš priznati da se znaš zaletiti i bubnuti svašta. Ono s rezanjem novog kućišta poradi grafičke mi je bio top...
Jednostavno želiš pomoći, ali neke stvari u toj velikoj želji previdiš i umjesto da priznaš kako bi se mogle neke stvari u tvojoj ponudi zamjeniti jednako kvalitetnima, ali praktičnijim rješenjima, ti jednostavno ne odustaješ i imaš osjećaj da si napadnut.
Stvar je u tome da nisi svaki puta u pravu, jednako kako i svatko od nas nije uvijek u pravu.

Tu smo svi kako bi pomogli drugim ljudima, ali savjeti poput rezanja novog kućišta radi grafičke (a postoje jednako dobre grafičke od drugih vendora) nema smisla. Svaki tvoj dobar prijedlog ću podržati kao i od svakog drugog, ali moraš naučiti priznati kada si pogriješio.
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 20:04 Hrv4tin4 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6246 : 26. Rujan, 2015., 20:00 »
Ništa ekipa, slušajte HighEnd-a i Andrasha, neka vam oni sole pamet, tko želi može postupiti po mojim uputama i garantiram mu da se neće zajebat.

Uostalom, moja vlastita konfiguracija složena i kupljena 2013. godine u srpnju, u vrijednosti 6000 kn, narudžbe išle dijelom sa Amazona, nešto preko e-baya, a dio je kupljen kod nas u RH, ali sve u suglasnosti i preporuka sa www.Guru3D.com stranice, tamo sam pratio recenzije i preporuke.

MB: MSI Z77A-G45
CPU: Intel Core i5 3570 BOX @4.0 GHz
RAM: Kingstone 8 GB DD3 1600 MHz
GPU: GIGABYTE GTX 760 OC 2 GB core@1181 MHz boost@1311 MHz, memory@6704
HDD: Western Digiral 2 TB Caviar Green
CASE: Thermaltake Commander GS-II
PSU: Corsair GS800

Računalo i dan danas rujan 2015. godine drži sve nove igre na full detaljima u FullHD rezoluciji...

Witcher III Wild Hunt radi na Ultra postavkama s uključenim HairWorks efektima, jedino AA isključen, 1080p u stabilnih 30-35 fps-a...

Eto, toliko o tome da ja ne znam sastavljati konfiguracije, i da ekipa sa foruma i stranice Guru3D ne zna ništa o računalima za gaming.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6247 : 26. Rujan, 2015., 20:02 »
Nisam ja preporucio da reze kuciste, ispravi to trebao si Hackera imenovati a ne mene, u ovom cetvrtom ulomku.

EDIT:
Pa konfa ti i nije balansirana, imas skuplju z77 maticnu a proc nije klokabilan tu si mogao ustediti 400-500kn, proc si mogao komotno uzeti i5 3350p i ustediti 300kn, napajanje je debeli overkill, mogao si uzeti jeftinije od 550w za 300kn manje, HDD si trebao uzeti neki WD blue za sistemski disk a ne spori WD Green od 1tb bi bilo dosta i ustediti 250kn, kuciste isto nije neka sreca, mogao si za te novce imati Z9+ u to vrijeme. I sada kada zbrojis sve ustede mogao si komotno imati r9 290 u konfi tada, ili barem gtx 770 ako r9 290 tada jos nije bila raspoloziva.
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 20:09 HighEnd »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6248 : 26. Rujan, 2015., 20:03 »
HackerMAG
hajde nemoj lagati ljude. Tvoja grafička ima samo 2GB VRAMa dok za ultra postavke na današnjim igrama treba preko 3GB VRAMa...
U taj dio spada GTA V, Middle Earth Shadow of Mordor i neki drugi naslovi.

EDIT: HighEnd sorry, krivo sam prekopirao nick... :mrgreen:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6249 : 26. Rujan, 2015., 20:11 »
Preporucio sam Corsair hlađenje na temelju ove recenzije:

http://www.guru3d.com/articles-pages/corsair-h60-2013-review,1.html

Dovoljno je da se i7 procesor može držati iznad 4,5 GHz što je super rezultat. Uostalom piše sve u recenziji...

Rezultati mjerenja:



68 celzija za full 100% load i7 3770 na 4.6 GHz je solidan rezultat.

Mislio sam uzet i taj procesor i hlađenje, i GTX 780 ali sam zaključio da nemam potrebe za time...

Da na mojoj konfiguraciji Witcher 3 radi na full detaljima u 30ak fps-a framerate ne pada i sve je savrseno igrivo, pogotovo kada spojim na TV koji ima opciju zagladjivanja pokreta pa imas osjecaj kao da je 60 fps-a u pitanju...
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2015., 14:40 HackerMAG »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6250 : 26. Rujan, 2015., 20:15 »
HackerMAG

NHF ali ne vjerujem ti. Mislim da se i dalje samo pokušavaš iskopati iz rupe. Na amazonu ne nalazim broj. Imaš li broj ili možda email kao dokaz pa da mi to provjerimo koliko je istina :hiha:
Može i druga trgovina ako se radi od drugoj trgovini.

Taj cooler će se prodavati zasebno (ne nalazim info da je uopće izašao, osim najave 17.8.) i naplaćivati će se 40$

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6251 : 26. Rujan, 2015., 20:16 »
Računalo i dan danas rujan 2015. godine drži sve nove igre na full detaljima u FullHD rezoluciji...

Tu si napisao SVE! Witcher je jedina novija igra koja na Full detaljima ne koristi više od 1,8GB VRAMa. Ne izvlači se na jednu igru, rekao si SVE, a to je nemoguće

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6252 : 26. Rujan, 2015., 20:21 »
Igranje u 30 fpsa je zali bože, i s time da jos u novim igrama sigurno nemozes maxat svaku igru i d azadrzis tih 30 fpsa ;) , Shadow of mordor nemozes igrat na ultra texturama sa tom grafom, isto tako ni Lords of the fallen, isto tako ni GTA V, AC Unity, COD AW, Rise SON of rome. Znam jer frend igra na gtx 760 i i5 4460.
Meni na r9 390 u prve dvije igre sta sam naveo na ultra texturama igra povuce 5.5GB vrama, u COD AW povuce svih 8GB to se moze namjestiti u postavkama i s time znatno olaksas CPU usage, evo link pogledajte od 2:24 minute.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6253 : 26. Rujan, 2015., 20:22 »
Realno gledajuci HackerMAG niko nije protiv tebe al vec si se bezbroj puta obrukao ode na forumu..Ja pratim svaki vas razgovor do sada i uvjek si nesto objasnjavao sta nema smisla sto ja koji od nedavno pratim Linusa, NcixTechtips, Jayztwocents-a, mogu vidjeti, a kamoli nece profesionalci.

Cista bezvezarija je da slazes covjeku kompic za 2000 eura i na kraju mu ostavis 200 eura i kazes neka napravi sa njima sta zeli...Kao ako ce vodeno nek stavi, moze sam izabrat.A cjela bit je da te covjek pita da mu slozis jer nezna sam.Tako da si meni ostavio tih 200 eura ja bi kupio ko zna sta tamo, sta nema veze sa mojom konfiguracijom i zajebao bi 200 eura.

Ili znas posao ili neznas, ako neznas i nisi siguran ostavi se malo, otidi jos prolistaj, pogledaj par videa, nadi se sa TeroXcro i zajedno jos malo naucite pa slazite..Bit ce te dobra kompa..

Bez predrasuda, samo kazem kako je...:thumbs:
Ti bogami kada neznaš stat,prvo izvališ onu glupost da bi ti mogao naučiti sve što se uči u srednjoj sturkovnoj Računalni tehničar i još ktome da bi naučio profesionalno programirati u nekoliko mjeseci,pa mislim ono :fpalm: Please hang yourself,a onda počneš vrijeđat ljude na forumu kad god stignš,ono hej stani malo koliko godina imaš 10 jebote,ja po tebi loše sastavljam jer nisam moderator i jer sam na forumu tek par mjeseci,pa mislim koji je tebi,ja uvjek navedem da se druge sačeka i da neslušaju ono što im ja napišem da je to samo malo da uvide neke djelove koji se mogu staviti (npr.Zalman Z3+ neznam ja koliko puta su i HighEnd i svi ostali spomenuli to kučište na ovoj temi pa je i ja ljudima preporučim).

I do't get it ovdje kažeš bez predrasuda a red iznad se vrijeđaš,pa mislim da si Židov nebi ti rekao Kill yourself,nego gas yourself,OMFG stani čovječe malo ohladi .

Nego imam pitanej za vas trojicu (A,HE i HM)koje ste vi srednje išli da bi toliko znali,mislim dali ću ja na računalnome tehničaru isto ovliko znati za 4 godine ili ću se što se više budem ovdje sa vama raspravljao više o tome naučiti nekužim,to jest jel ste vi to u nekakvoj strukovnoj ili na fakultetu učili ili?????

I zašto HighEnd toliko više zna od Hackera zašto ga onda niste stavili za moderatora (nevrjeđam nikoga ovdje samo pitam malo mi nelogično čovjek ima 250 postova samo na jednoj jedinoj temi pa mislim ono WTF.

bartul aj čovječe uspori malo tek mi je 15 godina nemogu pohvatat sve gluposti koje govoriš.

Optostite na izražavanju ALI KOJI FAK NAPISALI STE 5 POSTOVA DOKLE SAM OVO PISA !!!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6254 : 26. Rujan, 2015., 20:23 »
Jbt, kaki ste vi likovi majko draga...
Pa spomenuo sam Witcher posto je to najzahtjevnija igra danas, ne racunam Batman novi, on ima problem s optimizacijom, ali i to mi radi na medium-low s uključenim nekim GameWorks efektima. Čak i loše optimizirani Watch Dogs dobro radio, i to s onim patchem sto još dodaje sjene i bolju grafiku, osvjetljenje i to kao na E3 prezentaciji...

Eto kazem vam, imam te igre instalirane, COD AW, Witcher 3, sve radi na full, posaljite por na inbox, dogovorimo se za pivo, ako sam u pravu vi castite cugom, ako ne, ja castim.
ako ste iz daljega, nije problem mogu vas pokupit imam auto (stroj od auta jaci od bilo koje konfiguracije koju ste dosad napisali :mrgreen:)
Ekipa, preporučam vam da ako imate s kim, izađete večeras van i poševite nešto.

Ne znam za vas, al ja odoh! Budite mi pozdravljeni, sutra nastavljamo raspravu :thumbs:

« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 20:26 HackerMAG »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9