HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3289031 Hitova
*

Fox86

  • *
  • 25
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6225 : 26. Rujan, 2015., 17:46 »
Hvala jos jednom svima, najjaci smo:piva:
Imam vremena da razmislim jos, ne zurim
Naravno da cemo da ga clock-nemo:D
Dusu cu da mu vadim xa xa
Ne zaboravite onu izreku:ako je procesor "mozag"
Maticna je "srce" Pc-a
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 17:54 Fox86 »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6226 : 26. Rujan, 2015., 17:53 »
Hvala jos jednom svima, najjaci smo:piva:
Imam vremena da razmislim jos, ne zurim
Naravno da cemo da ga clock-nemo:D
Dusu cu da mu vadim xa xa
Ne zaboravite onu izreku:ako je procesor "mozag"
Matica je "srce" Pc-a

Samo đabe ti te pare za igranje na 1080p, pogledaj opciju sta sam ti slozio sa monitorom iznad, mozes na to ici bez problema, razlika u gejmingu nece biti naspram one bez monitora.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6227 : 26. Rujan, 2015., 17:59 »
Temperature gledaj sa MSI Afterburnerom, i budi svjestan da su 2 jezgre uvijek toplije od 6-10 stupnjeva od druge dvije, meni temperature na prve dvije idu do 68 po ljeti, a druge dvije po 58-60. Opet kazem, imas grafu koja se slabo grije, na high end grafama bi ti temperature bile barem 5-7 stupnjeva vece.

Sta se tice hladnjaka koji si sada stavio je totalna glupost, taj H60 je u razini Hypera 212 koji je vise od duplo jeftiniji. Za 70 eura si mu mogao staviti ovaj koji zgazi taj H60 ko crva, a jos je i jeftiniji 12 eura.

Vidim da si pun pameti majke ti drage.

Pričaj ti šta god hoces. Od vodenih hlađenja ja kad bi birao, birao bi između Corsairovih serija za buđet iznos i NZXT ako bi baš išao na ekstremni overclock.
Corsairovo riješenje koje sam ja stavio u listu garantirano spušta temperature na 40ak stupnjeva, a u idlu čak i na 30 stupnjeva sto je izvrsno. S njime se moze ici na preko 4.5 GHz...

Ove tvoje no name marke su odličan izbor za onoga to si zeli sjebat komp :thumbs:

A ako bi kupovao pravu stvar onda bi to bio:
NZXT Kraken 60 Extreme (koji bi oladio i pičku lepe matere milfare kad bi me vidila golog)

Uostalom, HighEnd, tu uvaljujes nekakva no-name sranja koja nitko ni ne testira i praktički ne postoje prave recenzije. Corsairova rjesenja za vodeno hlađenje se uvelike testiraju i recenziraju od strane najvecih tech stranica...

Primjerice jedan od testova:


Taj Corsair koji sam ja preporučio je srednja klasa otprilike i ok radi.

Brandovi koji se gledaju kod hlađenja su:
Corsair, NZXT, Be Quiet, Noctua, EK, DeepCool, Enermax, Zalman, Thermalright, Scythe, CoolIT, Danamics, Cogage, i jos neki, neda mi se nabrajat.
Ali ovo tvoje je nešto što valjda postoji samo u tvojoj mašti i jedino tamo dobro radi...
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 18:19 HackerMAG »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6228 : 26. Rujan, 2015., 18:12 »
No name marke :(

Ajd HackerMAG please malo ohladi, dovoljno si gluposti napisao za danas.
Kao što ti je rečeno corsair ne pravi skoro ništa, njihovi AIO cooleri su od danske firme Asetek
Isto tako skylake i5 6600K i 6700K dolaze bez stock coolera


*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6229 : 26. Rujan, 2015., 18:14 »
:fpalm:
Kakve ti gluposti pises, no name marke ahhaha, samo dokazujes koliko se malo kuzis u komponente. Tocno se vidi da odnedavno pratis ovaj "svijet"  pa nisi cuo za nista drugo osim ocajnog Corsaira i preskupog NZXT-a, a kolko vidim sve preporuke ti se i vrte oko toga.
Jesi svjestan da su ta mid end vodena cisti porez na budale, jer osim za izgled, za nista drugo ne sluze konkretno. Taj Phanteks kojeg sam stavio je u rangu H100i koji je debelo skuplji, prouci malo prije nego se poseres i pogledaj recenzije, ocigledno malo znas o kvalitetnim hlađenjima kad takve baljezgarije mozes izvalit. Također imao si masu boljih izbora od tog H60, tipa Noctua NH D14, Cryorig R1 Ultimate, be quiet! Dark Rock Pro 3.

EDIT:
Evo pogledaj malo recenzije sta kazu od svih vodecih stranica o Phanteksu kao proizvodu i performansama, također vidi gdje je tvoj H60 od tog kako ti kazes "no name" hladnjaka, cak i H100i je na granici sa tim Phanteksom:

https://www.techpowerup.com/reviews/Phanteks/PH-TC14PE/6.html
http://www.bit-tech.net/hardware/cooling/2013/08/21/phanteks-ph-tc14pe-review/2
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/59957-phanteks-ph-tc14pe-ph-tc12dx-coolers-review-8.html

Pogledaj malo forume sta ljudi kazu, pa onda napisi nesto pametno.
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 18:35 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6230 : 26. Rujan, 2015., 18:28 »
Andrash, barem sam mislio da ti imaš malo soli u svojoj glavi, dok HighEnd je propao slučaj odavno, čovjek je za psihijatriju...

Ajde ako si toliko pametan, reci mi koja je razlika u pakiranju izmedju ova dva Skylake procesora:

1. I7 6700K
2. I7 6700K

Dakle pod 1. procesor košta 437 € i dolazi u BOX pakiranju koje sadrzi stock ventilator, pod 2. dolazi isti procesor, čak je grafika na pakiranju drugačija i on košta 429 € i nema ventilator u pakiranju već samo procesor, tj non-BOX verzija

Nazivi artikala su:

1. INTEL Core I7-6700K 4,0GHz LGA1151 8MB Cache Boxed

2. Intel® Core(TM) i7-6700K Processor

razlika je u riječi Boxed...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6231 : 26. Rujan, 2015., 18:30 »
Prva je od haswella kutija (ne možeš se na slike oslanjat kod webshopova), to što piše box ne znači da ima cooler jer ga nema. Intel je odavno najavio da K verzije za skylake neće imati stock cooler. BTW pogledaj malo debljinu skylake kutija, pročitaj koju recenziju, pogledaj koji unboxing, informiraj se malo

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6232 : 26. Rujan, 2015., 18:34 »
To što intel daje procesore bez hladnjaka ne znaci da se oni u trgovini ne mogu kupiti s hladnjakom, tj da trgovina sama daje certificirani hladnjak uz taj procesor.
Jednako je bilo i u Centro-u gdje su imali dvije verzije istog artikla različitih cijena i jasno je bilo u opisu da jedan dolazi sa hladnjakom a drugi bez hladnjaka. Prodali su oba ta i7 6700K pa ih više nema na webshopu... Mislim da sam čak i stavljao linkove na ovoj temi.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6233 : 26. Rujan, 2015., 18:38 »

Pogledaj malo forume sta ljudi kazu, pa onda napisi nesto pametno.

Pratim forume i recenzije oduvijek i jedina prava respektabilna stranica u koju imam najvise povjerenja a gdje sam se i sam informirao pri kupnji svog računala je:
www.Guru3D.com

Imaš masu recenzija za hlađenje...

Usporedni test:



Corsair koji sam ja preporučio je srednja klasa otprilike i solidan je izbor za hlađenje.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6234 : 26. Rujan, 2015., 18:39 »
Samo me interesira gdje je MrMuscolo da ti i on malo objasni neke stvari, posto vidim da ja i Andrash nismo dovoljni.

« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 18:49 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6235 : 26. Rujan, 2015., 18:45 »
To što intel daje procesore bez hladnjaka ne znaci da se oni u trgovini ne mogu kupiti s hladnjakom, tj da trgovina sama daje certificirani hladnjak uz taj procesor.
Jednako je bilo i u Centro-u gdje su imali dvije verzije istog artikla različitih cijena i jasno je bilo u opisu da jedan dolazi sa hladnjakom a drugi bez hladnjaka. Prodali su oba ta i7 6700K pa ih više nema na webshopu... Mislim da sam čak i stavljao linkove na ovoj temi.

Čekaj na temelju toga što postoje 2 cijene si to zaključio :fpalm:
Ja mislio da ti imaš neki info da daju stock coolere, pa 2 cijene ti uglavnom budu zato što je od različitih dobavljača!
Ovo što si ti linkao na amazonu nigdje ne piše da dolazi cooler
« Zadnja izmjena: 26. Rujan, 2015., 18:48 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6236 : 26. Rujan, 2015., 18:47 »
Pa alo pise ti da je BOXED na jednom, na drugom ne!
Uostalom, zovi pa pitaj ha da

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6237 : 26. Rujan, 2015., 18:49 »
Majstore pogledaj malo šopove, boxed, a što piše dolje pod hladnjak?

Box, nema cooler u paketu !!!

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6238 : 26. Rujan, 2015., 18:50 »
Pa jel ti vidis sada koliko si ustvari ogranicen i ne razmisljas.
Stavis recenziju u kojoj Noctua NH D14 koja je slabija od Phanteksa kojeg sam predlozio kolje za 10 stupnjeva taj H60 a sigurno i vise u gorim uvjetima, a ipak predlozis covjeku H60 koji je skuplji 10 eura a znatno gore hladi :chair: Najbolje ti je da prestanes pisati po forumu jer  svakim komentaraom sve vise propadas u zemlju.

Evo ti ako nevjerujes da je Phanteks o kojem sam pricao bolji od NH D 14 klik evo ti i ocjene o hladnjaku. Uz Noctua NH D 15 vjerojatno najbolji zracni hladnjak, a ti kazes "no name" :fpalm:

On da zove i pita, a ti na sljepo slazes covjeku komp, tebe treba pod hitno banirat...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6239 : 26. Rujan, 2015., 19:19 »
Realno gledajuci HackerMAG niko nije protiv tebe al vec si se bezbroj puta obrukao ode na forumu..Ja pratim svaki vas razgovor do sada i uvjek si nesto objasnjavao sta nema smisla sto ja koji od nedavno pratim Linusa, NcixTechtips, Jayztwocents-a, mogu vidjeti, a kamoli nece profesionalci.

Cista bezvezarija je da slazes covjeku kompic za 2000 eura i na kraju mu ostavis 200 eura i kazes neka napravi sa njima sta zeli...Kao ako ce vodeno nek stavi, moze sam izabrat.A cjela bit je da te covjek pita da mu slozis jer nezna sam.Tako da si meni ostavio tih 200 eura ja bi kupio ko zna sta tamo, sta nema veze sa mojom konfiguracijom i zajebao bi 200 eura.

Ili znas posao ili neznas, ako neznas i nisi siguran ostavi se malo, otidi jos prolistaj, pogledaj par videa, nadi se sa TeroXcro i zajedno jos malo naucite pa slazite..Bit ce te dobra kompa..

Bez predrasuda, samo kazem kako je...:thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9