HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3280982 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #690 : 12. Travanj, 2013., 02:18 »
zašto ne bi mogao hard disk prebaciti kralju?

Decko pita za sve komponente da li se mogu prebaciti, ako sam skuzio (konfiguraciju).
Samo velim da je hard disk = komponenta ako ne zna sto je.


Hardovi iz laptopa se bez problema koriste u desktop konfiguracijama.
Svi laptopi u zadnjih valjda desetak godina koriste iste konektore kao i na desktop konfiguracijama.

Jedino ce trebat vjerojatno nabavit nekakav 2.5" > 3.5" drzac ili ga jednostavno staviti u slot predviden za to, posto novija kucista imaju 2.5" brackete.

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #691 : 12. Travanj, 2013., 12:50 »
Znači to je moguće napraviti? Da procesor, maticnu i graficku prebacim na komp?
I'm forever blowing bubbles...

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #692 : 12. Travanj, 2013., 12:55 »
ne. možeš prebaciti samo disk


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #693 : 12. Travanj, 2013., 12:58 »
Hvala. :) A šta ja uopće dobivam time kada ga prebacim?
I'm forever blowing bubbles...

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #694 : 12. Travanj, 2013., 12:59 »
više prostrora

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #695 : 12. Travanj, 2013., 13:10 »
A ništa onda, nadam se da se na laptopu također mogu igrati novije igre. Valjda nema neke velike razlike?
« Zadnja izmjena: 12. Travanj, 2013., 18:37 serdax »
I'm forever blowing bubbles...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #696 : 12. Travanj, 2013., 21:44 »
Kao što su ti dečki naveli nemožeš uopće komponente od laptopa ugradit u komp. Možeš samo hard disk ugradit i cd/dvd čitač od laptopa i moraš si onda nabavit onaj adapter što ide sata na usb tako da češ imat prijenosnu pržilicu ili hard! :D
« Zadnja izmjena: 12. Travanj, 2013., 21:54 P3NDULUM »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #697 : 12. Travanj, 2013., 21:47 »
A lol.. :s Koliko bi me dosla otprilike jedan dobar dvojezgreni procesor i jedna maticna?

2-jezgreni procesori za današnje igre baš i služe toliko dobro kao i 4-jezgreni no eto objasnit ću ti. Ovako svaka današnja igra koja izađe i svuda ti piše da su ti 2-jezgreni procovi minimalni a nadam se da znaš da pod minimalne sistemske zahtjeve da ti moraš imat min 512mb grafu i barem min 2gb rama tako je barem za igranje neke novije igre no ako patiš da igraš na višim postavkama i boljoj rezi onda ti ja preporučavam neki intel ili amd proc sa 4-jezgre i neku solidnu matičnu. Ali trebat češ i onda rame jer ako ti imaš s754 matičnu onda vjerojatno imaš DDR rame tako da ako misliš promjeniti proc i matičnu onda moraš i DDR3 rame si uzeti a oni nisu skupi samo nezz koliko si ograničen sa budgetom?

Pa ovo što mi je dečko naveo gore (hvala :D) košta negdje 1500 kn. Ja bi igrao na medium grafici, tako ako se može iskombinirati do 1000 kuna nešto? Hvala i tebi na odgovoru ;)


Ma nemaš frke stari ak gdje zapneš javi mi rado ću ti pomoći .  A čuj može se složiti nešto do 1000kn evo sad ću ti nešto složiti pa reci el valja.

PROCESOR AMD A4 X2 5300 BOX, S. FM2, 3.4GHZ, 1MB CACHE, GPU 7480D, DUAL CORE   348,68 kn

MATIČNA PLOČA ASROCK FM2A55M-DGS, AMD A55 FCH, DDR3, ZVUK, SATA, RAID, VGA, G-LAN, PCI-E, AMD DUAL, DVI, D-SUB, MATX, S. FM2    367,08 kn

KINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3 NON-ECC CL11 DIMM   271,37 kn

SVEUKUPNO: 987,13 kn

TRGOVINA: http://www.portio.hr/

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #698 : 12. Travanj, 2013., 22:24 »
Haha sori al ja sam ti relativno novi u gamingu ;) Ovo prvo je proc., drugo maticna a trece?
I'm forever blowing bubbles...

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #699 : 12. Travanj, 2013., 23:30 »
nebi savjetovao amd procesore za gaming jedino ako si ograničen dosta sa parama, intelova "i" serija rula, ja sam sebi nedavno kupio i5 malo me više izašo al nežalim niti jedne kune, žao mi je samo što sam isto malo sa parama tad bio kratak pa nisam uspio kupiti planirani i7 :wildboy:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #700 : 12. Travanj, 2013., 23:32 »
Haha sori al ja sam ti relativno novi u gamingu ;) Ovo prvo je proc., drugo maticna a trece?
Aha ma stigneš se još naučit još si mlad ima vremena. :hihi: A ovo treće što si me pitao to su ti rami evo da ti pojasnim ovo sam kopirao sa wikipedije neda mi se sad detaljno objašnjavati evo ti pa pročitaj: RAM, skraćeno od engl. Random Access Memory (memorija nasumičnog pristupa), je jedan od oblika pohranjivanja računarskih podataka čijem sadržaju se može pristupiti po bilo kom redoslijedu. Ovakav način pristupa razlikuje se od sekvencijalnog načina koji se koristi kod uređaja kao što su magnetna traka, diskovi i cilindri, gdje je, zbog prirode mehaničkog kretanja takvih medija za pohranu podataka, računar primoran da pristupa podacima prema strogo određenom redoslijedu. RAM je još karakterističan po tome što se kod ove vrste memorije podaci mogu ne samo čitati, već i zapisivati, za razliku od ROM (Read-only memory) memorije, iz koje se podaci mogu samo čitati. RAM se u računarima upotrebljava prvenstveno za primarnu pohranu podataka koji se aktivno koriste i neprestano se mijenjaju. Međutim, postoje i neke vrste RAM uređaja koji se koriste za trajnu pohranu podataka.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #701 : 12. Travanj, 2013., 23:35 »
nebi savjetovao amd procesore za gaming jedino ako si ograničen dosta sa parama, intelova "i" serija rula, ja sam sebi nedavno kupio i5 malo me više izašo al nežalim niti jedne kune, žao mi je samo što sam isto malo sa parama tad bio kratak pa nisam uspio kupiti planirani i7 :wildboy:

Ne budi fanboj :wildboy: čovjek je kratak sa parama i trenutno nije u stanju da si nešto bolje kupi. Pa šta ima loše u amd-u on je isto dobar za igre a kupio bi i ja i5 ili i7 al odakle mi para :wildboy:

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #702 : 13. Travanj, 2013., 00:56 »
vidio sam da dečko traži gaming procesor pa reko da se ne pokaje.... nisam fanboj imam iskustva sa oba procesora i netreba biti profi da bi zaključio da je intel jači od amd-a .... amd je solidan al sam sam sebi reko nikad više :piva: teško mi je bilo izdvojiti za svoj i5 1800kn al sad se nekajem... jbga za te pare   se da kupiti x8 amdov, nezz kolko je dobar on

svak ima svoje on najbolje zna koje su mu mogućnosti, ja sam samo savjetovo :piva:

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #703 : 13. Travanj, 2013., 09:03 »
Znam, vjerojatno je jači intelov... ali da ja nemoram u komp ugraditi i maticnu rado bi si njega uzeo. Neznam jesu li mi rami potrebni, trenutno imam 2 GB?
I'm forever blowing bubbles...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #704 : 13. Travanj, 2013., 09:05 »
vidio sam da dečko traži gaming procesor pa reko da se ne pokaje.... nisam fanboj imam iskustva sa oba procesora i netreba biti profi da bi zaključio da je intel jači od amd-a .... amd je solidan al sam sam sebi reko nikad više :piva: teško mi je bilo izdvojiti za svoj i5 1800kn al sad se nekajem... jbga za te pare   se da kupiti x8 amdov, nezz kolko je dobar on

svak ima svoje on najbolje zna koje su mu mogućnosti, ja sam samo savjetovo :piva:
Nekužiš ti mene opet Serdax je i sam rekao da bi dao oko 1000kn za proc ,matičnu i rame jer on za soma kuna ne može si uzet bolje od toga. A i to je super za te pare ja u ono doba kad je stigla 3 generacija athlona on je onda bio dosta skup ja sam ga platio nekih 500-550kn ali opet je vrtio sve najjnovije naslove sa 4770 grafom. A ovo mu je za početak sasvim dovoljno kasnije ako mu bude štekalo onda lako on izdvoji malo veću svotu za proc,matičnu i grafu novu po potrebi no i to nije baš nekakva investicija nek sad uzme ovo a kasnije nek skupi para da si složi neku i5 konfu ili amd a10.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9