HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 545151 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #75 : 27. Rujan, 2015., 20:09 »
Pozdrav, imam u planu uzet MSI 960 2GB (ne gaming edition), pa me zanima da li uzet dodatno backplate za nju (40$ plus ostali nameti), nemam namjere raditi nikakav overclock, bar ne u naradno vrijem, hvala unaprijed ;)

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #76 : 27. Rujan, 2015., 20:22 »
Uzmi ovu ako mora biti Nvidia ima 4GB memorije, od backplatea nema nikakve koristi, i jos da dajes tolike novce za njega je stvarno suludo. Inace da sam na tvome mjestu ako buđet dozvoljava isao bi na ovo
« Zadnja izmjena: 27. Rujan, 2015., 20:25 HighEnd »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #77 : 27. Rujan, 2015., 20:40 »
Hvala ali je to max koji trenutno mogu izdvojiti, btw ja sam slagao konf. u ADM-u, grafa je cca 1700, znači nema potrebe za backplate osim zbog estetike (ili eventualno pregrijavanja u slučaju overclockanja)

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #78 : 27. Rujan, 2015., 21:01 »
Ma backplate nema neke koristi osim izgleda, zanemari to, idi ako mozes na onu gtx 960 sta sam ti preporucio iz ADM-a sa 4GB memorije.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #79 : 12. Listopad, 2015., 16:27 »
Ovako vec duže vrijeme razmisljam pojacat svoj pc, da budem iskren niti nemam toliko potrebu ali eto sjelo visak novaca pa si kontam koliko toliko pametno ulozit, trenutno imam 660 ti gainwardphantom edition i sad neznam dali si kupit potpuno drugu graficku ili nabavit negdje jos jednu ovakvi i stavit da radi u sli.... sta bi mi vi preporucili, staje +  a sta - kod sli-a i obrnuto
( zanima me isto dali mogu ja napravit sli  samo izmedu npr dvije 660 ti ili moze bit jedna 660 ti a druga 960 ili 750 ili sta god nebitno :ementaler: )

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #80 : 12. Listopad, 2015., 16:33 »
Drugi puta koristi tražilicu jer tema za ovo što tražiš već postoji.
Uvijek je bolje imati jednu jaču GPU jer kod dosta igara SLI uopće ne funkcionira.
I daj pogledaj prvi post u temi i napiši što se traži od tebe kako bi ti mogli pomoći.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #81 : 14. Listopad, 2015., 14:42 »
Pozdrav samo da pitam gdje bi bilo najpametnije uzet grafičku karticu u Hrvatskoj. Naime u pitanju je jedan dosta stari comp u kojem mi je krepala Grafička, tj baca kerefeke. Već godinu dana se mučim popravit to ali neće iako je na trenutke znala radit ali bi se već kod drugog paljenja znala vratit u prvobitni problem
U pitanju je 8800gt. Dal mi se isplati uzet novi comp (vise od 2K mi se neda dat) ili da samo promjenim graficku posto mi comp sluzi samo za osnovnu namjeru (web,faks i pokoju igricu ,Cod,co-go,minecraft)
Naravno htio bi kupit novu (8800gt) ali bojim se da takve opcije vise nema a za polovnu nisam zbog same rijeci i opasnosti
Kakvu preporuku mi savjetujete i gdje mogu nabavit određenu komponentu
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 14. Listopad, 2015., 14:44 ferrari1345 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #82 : 14. Listopad, 2015., 22:22 »
Što se tiče preporuke odgovori na pitanja iz prvog posta.

Druga stvar, budući da ti je gpu stara tj. bez garancije, te praktično ne vrijedi ništa takva, možeš probati ovo

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #83 : 15. Listopad, 2015., 12:05 »
Prvo isprike na krivom otvaranju (ne snalazim se bas na Tapatalk)

Ok, probat ću večeras, eventualno sutra. Htio sam rec da mi komp treba samo za osnovnu namjeru pa neznan koliko je problem banalan te dal se isplati kupovat polovnu grafičku, tj. dal se isplati ovo popravljat. Zbilja neželim sad izvanredan trošak oko kupnje novog compa..
Jedino me brine ova termalna pasta jer do sad nisam radio ništa slično s njom. Trenutno je neman doma ali koliko vidim nije neki trošak (20+kn).
Jel zbilja potrebno stavljat novu pastu ako je odlučim pregrijat u pećnici... Ili se može probat dal radi pa eventualno poslije stavit


Sent from my iPhone using Tapatalk

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #84 : 15. Listopad, 2015., 12:54 »
Moraš. Cooler se jednostavno mora skinuti, a pasta očistiti prije pečenja. Nakon toga se stavlja nova pasta. Nema tu neke mudrosti, staviš zrno paste na sredinu te samo vratiš cooler nazad. Rekao bih da su šanse 80:20 da ćeš tako rješiti problem artefakata (barem na određeno vrijeme). Tako je i ovaj momak rješio problem, samo to nije javio i na ovom forumu. Sad kolko će trajati otom potom, ali bolje išta nego ništa, nemaš što izgubiti ako je gpu ionako za smeće. Samo se pridržavaj uputa

Ako ne uspiješ imaš osnovnih novih gpu od cca 300kn za osnovnu upotrebu ako te gaming ne zanima (i troše mnogo manje struje). Ili polovne za 100-150kn
« Zadnja izmjena: 15. Listopad, 2015., 12:58 Andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #85 : 30. Listopad, 2015., 00:41 »
Jer moze neki savjet za SLI konfiguracije primerijice tipa maticna ploca, napajanje koje je potrebno, hocu iskombinirati dvije GTS 450 kartice

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #86 : 30. Listopad, 2015., 05:54 »
Zanemari to, ta gts 450 je za otpad i ne ispalti se tu nikakv SLI raditi.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #87 : 30. Listopad, 2015., 13:05 »
Znam ali pokusavam naci neku solidnu grafu za malo pare i dvije takvi iskombiniram

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #88 : 30. Listopad, 2015., 19:09 »
Bolje jednu jaču nego dvije slabije. Što uopće imaš sada?

Inače, da vam javim da je i ferrari1345 uspio popraviti gpu sa pečenjem, PM od neki dan:

Citat:
Evo da ti ovdje zahvalim na pomoći u vezi 8800GT...
Pokušao sam danas i gle čuda uspjelo mi je... Slika je (za sad) čista bez ikakvih artefakata :piva:


Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #89 : 30. Listopad, 2015., 19:17 »
Bolje jednu jaču nego dvije slabije. Što uopće imaš sada?

Inače, da vam javim da je i ferrari1345 uspio popraviti gpu sa pečenjem, PM od neki dan:

Citat:
Evo da ti ovdje zahvalim na pomoći u vezi 8800GT...
Pokušao sam danas i gle čuda uspjelo mi je... Slika je (za sad) čista bez ikakvih artefakata :piva:

Prije 3 godine sam i ja isto napravio sa svojom ATI Radeon 9600XT i da proradila je. Nakon toga sam prodao citav komp s njom za 400 kn. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9