HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 548258 Hitova
*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #195 : 28. Studeni, 2015., 10:52 »
Grafa je dobra ali kad si sad već uzimao novu mogoa si malo više keša pljunut i uzet malo jači jer kao što si rekao da već sad nemreš igru na ultra stavit sa svim postavakma tako da i si opet problem dao jer budeš brzo morao upgrade nove radit, barem 4gb si trebao uzet ali to je moje mišljenje :) a kaj se uzija uz instar inf to su mi 2 najomiljenija shopa sa kvalitetnim prodavačima :thumbs:

Ne fantaziraj.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #196 : 28. Studeni, 2015., 11:12 »
Evo da se pohvalim, stigla danas ASUS Strix GTX 970 DC2OC :mrgreen:
Zvijer! Doduše, nisam nikad imao grafičku te razine, ali evo sad sam malo igrao GTA 5 sa GeForce Experience optimalnim postavkama i tolko je fluidno sa svime na very high osim textures na high da se ne mogu ni priviknuti! (doduše, igram na starom 1440x900 monitoru jer sam igrom slučaja nedavno ostao bez 1080p monitora, ali to je iduća investicija pod obavezno do kraja godine). Btw coil whine 0 bodova, grafička je 100% nečujna u mom slučaju, ne znam ni dal su se palili ventilatori uopće, ja ih barem nisam čuo.
Malo ću se sam poigrati s postavkama za vikend, pa me zanima samo jel mi možete preporučiti koji lagan program za mjerenje FPS-a i temp. grafičke?

Inače, ne znam dal se smije reklamirati, ali stvarno moram pohvaliti Hrvoja iz Uzi Shopa u Zagrebu, malo mi je kratak bio PCIe kabel za provesti iza grafičke do socketa i na kraju mi je žica dirala heatpipe, poslao čovjeku mail (na njihov službeni) van radnog vremena u petak i čovjek me nazvao u roku 5 minuta i dao iz rukava 3 rješenja šta mogu napravit :thumbs:
Znam da dosta ljudi brine njihova garancija od 2 godine, ali stvarno ga moram pohvaliti, jer garancija proizvođača ionako vrijedi bez obzira na prodavača, a čovjek si stvarno da truda objasniti sve, pa čak i van radnog vremena, praktički za vikend. Da ne spominjem kolko je pristupačan, pričao mi je kak su spajali različite grafičke na laptope, sve mi je žao bilo šta me žena čekala u autu da nisam stigao zapalit s njim i ostat još malo u dućanu :thumbs:

Ak smeta reklama budem izbrisao, ali mislim da se tolko kvalitetnu uslugu mora pohvaliti i razglasiti!

Cestitke! Imam istu vec skoro 6 mjeseci i nikakvih problema snjome, sve zedere pred sobom na 1080p - sao da je igra optimizirana, jel.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #197 : 28. Studeni, 2015., 12:48 »
Ljudi šta bi mi preporučili od kartica od 4 GB Vrama do nekih 2000kn max / 500 KM, jer nešto gledam mislim da bih napokon mogao ubaciti u budžet za Božić. Znači gledam ove varijacije gtx 960 4gb, r9 380 4gb za koju znam da je samo 'glorificirana' 285ca (malo unaprijedena), mozda 280x iako nisam siguran ima li 4gb - vidim s 3gb ediciju. Sta bi mi jos preporucili, ovo sam s vrha glave nabrojao za koje znam.

XFX 550W TS series Gren napajanje, i5 4440 CPU, Z3 Zalman kuciste (mislim da je oko 36cm duljina pa nije problem s tim), full HD gaming tako da nema potrebe da sad divljam sa 1440p a nije da mogu bas priustit 970ku npr.

(opet ovaj korisnik u pitanju: http://www.olx.ba/profil/perop/aktivni?kat=154 )
The blood of youth is bubbling back..

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #198 : 28. Studeni, 2015., 12:58 »
960 sa 4 gige Vram-a nema bas smisla kupiti jer prakticki ne moze to iskoristiti, 280 serije AMD-a se klanjaj jer je bucna i grije se. Sad za R9 ti nebih znao reci. Moj savjet je ako bas hoces grafu sa 4 gige da najbolje uzmes NVIDIA-u jer je najbolje mjesati zelene sa zelenim.

*

hoffa

  • **
  • 192
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #199 : 28. Studeni, 2015., 12:59 »

Grafa je dobra ali kad si sad već uzimao novu mogoa si malo više keša pljunut i uzet malo jači jer kao što si rekao da već sad nemreš igru na ultra stavit sa svim postavakma tako da i si opet problem dao jer budeš brzo morao upgrade nove radit, barem 4gb si trebao uzet ali to je moje mišljenje :) a kaj se uzija uz instar inf to su mi 2 najomiljenija shopa sa kvalitetnim prodavačima :thumbs:

Sori, al ne kuzim sta sam mogao uzet za malo vise para? 390-ka je u tom rangu i ima 8gb, a 980 kosta skoro ko dve 970-ke. I ne znam kak ne mogu igrat na ultra, naveo sam samo da mi je na GTA 5 prema geforce experience optimizaciji bacio sve na very high (ne postoji ultra na tim postavkama, to znas?) osim tekstura. I settings menu u igri mi daje za high teksture 2650 MB opterecenost, a za very high 2800, sto je jos uvijek fosta ispod famoznih 3.5 GB.

Btw, jel bi mi netko znao objasnit ovo - posto trenutno koristim stari 1440x900 monitor, za neke igre mi u optimizaciji javlja da renderira sliku za vecu rezoluciju, 2k, pa da onda samo smanji sliku na rezoluciju mog monitora. Nisam jos to cuo i ne znam kak utjece na performanse? Mislim sad kad uzmem novi monitor (1080p ili 2k) dal mogu racunat na neznatno smanjenje fpsa ili ipak to stelanje rezolucija ne opterecuje graficku toliko?
Ako nisam jasan kasnije cu tocno vidjeti sta mi pise u postavkama, sad nisam doma.

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #200 : 28. Studeni, 2015., 13:56 »
Ljudi šta bi mi preporučili od kartica od 4 GB Vrama do nekih 2000kn max / 500 KM, jer nešto gledam mislim da bih napokon mogao ubaciti u budžet za Božić. Znači gledam ove varijacije gtx 960 4gb, r9 380 4gb za koju znam da je samo 'glorificirana' 285ca (malo unaprijedena), mozda 280x iako nisam siguran ima li 4gb - vidim s 3gb ediciju. Sta bi mi jos preporucili, ovo sam s vrha glave nabrojao za koje znam.

XFX 550W TS series Gren napajanje, i5 4440 CPU, Z3 Zalman kuciste (mislim da je oko 36cm duljina pa nije problem s tim), full HD gaming tako da nema potrebe da sad divljam sa 1440p a nije da mogu bas priustit 970ku npr.

(opet ovaj korisnik u pitanju: http://www.olx.ba/profil/perop/aktivni?kat=154 )

Ako se mozes protegnuti jos 70 KM imas ovo http://www.olx.ba/artikal/19680845/asus-strix-r9-380x-280x-4gb-gddr5-pcie/ :thumbs:
Ili da sacekas jos pa da ustedis jos nekih 150 KM i kupis sebi r9 390 ili 970 :clap:

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #201 : 28. Studeni, 2015., 14:02 »
Ma može se uvijek sačekat novi mjesec i stisnut malo guzica i +150km, ali generalno volio bih to planski uzeti tokom ove godine u ovom budzetu, a tko ce znati šta nosi nova godina nove troskove, itd.

Zašto 380x naprema x - y - z grafickoj u tom rangu? :kava:
The blood of youth is bubbling back..

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #202 : 28. Studeni, 2015., 14:14 »
Mislio sam posto si vec gledao 280x, ovo je malo naprednija verzija sa manjom potrosnjom oko 60 w meni se cini, i imas tih 4 GB memorije.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #203 : 28. Studeni, 2015., 16:25 »
Btw. kad bi se odlučio na r390 ili gtx970 pretpostavljam da ne bi bilo problema s napajanjem, otprilike maximalni TDP je oko 450w što ne bi trebalo bit problem mom xfxu, dobro je napajanje.

Necu jos da ulazim u raspravu izmedu te dvije ali mislim da su isti cjenovni rang ako se ne varam? R390 je navodno vise 'future proof' ali nista to zasad ne znaci. Sta bi jos naglasili kao prednost jedne naprema drugoj etc

:thumbs:
The blood of youth is bubbling back..

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #204 : 28. Studeni, 2015., 16:41 »
Sto se tice cijene barem u BiH (govorim o olx.ba) tu je to negdje,ovisno samo koje proizvodjac. A sto se tice poredjenja koja je bolja, to se moze danima raspravljati :mrgreen: Ono sto govore future proof odnosi se zbog vise memorije koju ima r9 390 i vecu sabirnicu, nesto vise te sirove snage, dok s druge strane gtx 970 bolji procesor, arhitekturu, bolji TDP, etc. U principu koju god da uzems neces pogrijesit \:D/

*

hoffa

  • **
  • 192
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #205 : 28. Studeni, 2015., 18:27 »
Btw. kad bi se odlučio na r390 ili gtx970 pretpostavljam da ne bi bilo problema s napajanjem, otprilike maximalni TDP je oko 450w što ne bi trebalo bit problem mom xfxu, dobro je napajanje.

Necu jos da ulazim u raspravu izmedu te dvije ali mislim da su isti cjenovni rang ako se ne varam? R390 je navodno vise 'future proof' ali nista to zasad ne znaci. Sta bi jos naglasili kao prednost jedne naprema drugoj etc

:thumbs:

TDP je thermal design power, tj. snaga koju procesor mora predati da ne dođe do pregrijavanja. Nema veze s napajanjem, nego s hlađenjem.
Najbolje ćeš maksimalnu snagu električne energije procjeniti po napajanju. Ovisno kakvu konekciju zahtijeva kartica, iz PCIe slota na matičnoj vuče 75W, iz 6-pinskih kablova vuče isto 75W, a iz 8 pinskih 150W. Znači kartica koja treba recimo 6 + 8 pinski može maksimalno (teoretski) dobiti 300W.

550 bi trebalo biti dosta za obje, meni je za 970 dosta, a 390 malko više samo troši.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #206 : 28. Studeni, 2015., 18:32 »
Btw. kad bi se odlučio na r390 ili gtx970 pretpostavljam da ne bi bilo problema s napajanjem, otprilike maximalni TDP je oko 450w što ne bi trebalo bit problem mom xfxu, dobro je napajanje.

Necu jos da ulazim u raspravu izmedu te dvije ali mislim da su isti cjenovni rang ako se ne varam? R390 je navodno vise 'future proof' ali nista to zasad ne znaci. Sta bi jos naglasili kao prednost jedne naprema drugoj etc

:thumbs:

TDP je thermal design power, tj. snaga koju procesor mora predati da ne dođe do pregrijavanja. Nema veze s napajanjem, nego s hlađenjem.
Najbolje ćeš maksimalnu snagu električne energije procjeniti po napajanju. Ovisno kakvu konekciju zahtijeva kartica, iz PCIe slota na matičnoj vuče 75W, iz 6-pinskih kablova vuče isto 75W, a iz 8 pinskih 150W. Znači kartica koja treba recimo 6 + 8 pinski može maksimalno (teoretski) dobiti 300W.

550 bi trebalo biti dosta za obje, meni je za 970 dosta, a 390 malko više samo troši.

Da na to sam mislio, vec pocnem vise interchangeably koristiti pojmove a mislim na istu ili slicnu stvar u drugom kontekstu :thumbs: Da, po ovim nekim dosadasnjim informacijama bez problema bi trebala PSU podnositi 390ku. Jos razmatram i gledam neke varijacije modela pa se vratim s dodatnim pitanjima ;) Definitivno mi ide u korist vise VRAM za ubuduce upanje rezolucije monitora.
The blood of youth is bubbling back..

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #207 : 28. Studeni, 2015., 18:59 »
R9 390 troši skoro duplo više struje od 970, to nije malo više to je cca 40% veća potrošnja struje.
R9 390 troši 275W, dok 970 troši 150W...


*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #208 : 28. Studeni, 2015., 19:29 »
R9 390 troši skoro duplo više struje od 970, to nije malo više to je cca 40% veća potrošnja struje.
R9 390 troši 275W, dok 970 troši 150W...

To nije tocno, u gamingu je potrosnja znatno manja, zato jer ovaj TDP koji proizvođac napise je uglavnom kada je kartica u stress testu gdje trosi znatno vise nego u bilo kojoj igri, u gamingu r9 390 trosi nekih 240w, dok je gtx 970 na nekih 170w (uglavnom vise od onoga sta pise pod dluzbenim TDP-om).

Šta se tice razlika r9 390/gtx970, 390 je bolji izbor, pogotovo za vece rezolucije od fullHD, također ima i bolju arhitekturu za DX 12, u startu je jaca i nema coil whine.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #209 : 28. Studeni, 2015., 19:52 »
HighEnd malo skačeš bezveze.
Samo sam mu naveo TDP kao primjer da ne troši neznatno više nego skoro duplo više i nitko nije rekao da je GTX 970 bolja od r9 390.

Imam MSI GTX 970 i zadovoljan sam. Kartica se brutalno OCa bez povisivanja voltaže i nema nikakav coil whine.
Ali da mogu sada uzimati grafičku išao bih na r9 390.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9