HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 584534 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #735 : 29. Rujan, 2016., 20:12 »
Je, dobar je izbor za te novce. Ne možeš ni kod nas imati nešto bolje.

Za ssd nisam siguran u kojem je formatu (m.2 ili sata), ali bi mogao staviti neki drugi (jer izgleda nije hibrid). Mejlaj i shop za svaki slučaj

Baterija izgleda nije odvojiva, a hlađenje je uobičajeno za takve laptope

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #736 : 29. Rujan, 2016., 20:53 »
Je, dobar je izbor za te novce. Ne možeš ni kod nas imati nešto bolje.

Za ssd nisam siguran u kojem je formatu (m.2 ili sata), ali bi mogao staviti neki drugi (jer izgleda nije hibrid). Mejlaj i shop za svaki slučaj

Baterija izgleda nije odvojiva, a hlađenje je uobičajeno za takve laptope

Gle kada prodje garancija tada bi ubacio veći ssd,  ma da me malo brine kada kažeš da je baterija neodvoiva,  i kada kažeš uobicajno hlađenje da li je to dobro hladjenje,  jer imao sam već nekoliko laptopa,  svima je crkao grafički cip. Sada će mi laptop koristiti samo za faks,  ponekad igranje gta 5,    idem elektrotehnicki fakultet smjer informatike , kažu mi drugari da ovakav laptop je dovoljan za programiranje i slične stvari

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #737 : 29. Rujan, 2016., 21:44 »
Je dovoljan je. Hlađenje kod laptopa ti uvijek ide tako da su malo topliji u gamingu što je normalna pojava za njih. To ne znaci da će krepat, ali laptop se mora i održavati. Ako se u nekoliko godina ne izvadi tepih prašine i ne promjeni termalna pasta kreću problemi (potencijalna pregrijavanja, gašenja i sl.)

*

Filzex

  • *
  • 107
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #738 : 30. Rujan, 2016., 23:06 »
Pozz,  u pc shopu sam pronasao jedan prenosnik koji mi se svidio,  cijena mi se čini uredu za ovakav laptop pa pogl i recite mi da li je uredu za neko studentsko gejmanje.  http://cpudoo.com/acer-laptopi/10980-acer-aspire-f5-573g-53ax.html
Ja sam više nego laik što se tiče svega ovog,  zanima me vaše mišljenje,  također da li laptop ima odvojivu bateriju koju mogu vaditi kada želim iz laptopa,  da li ovaj ssd disk ima svoj slot kojeg ću moći  kasnije staviti neki jači,  kakvo je hlađenje laptopu, gledao sam po netu ali ne mogu naći laptop opcenito na google da čujem komentare drugih.  Hvala unaprijed
 
Edit ; cijena je u KM,  a u Kunama bude oko 5300kuna
Ja imam laptop iz te serije svi si ti izgledom isti, što se tiče izgleda i kvalitete izrade ja sam osobno veoma zadovoljan, tipkovnica je odlična,izgleda da taj ima nešto sitno bolje specifikacije od moga al evo za informaciju vrtim Bioshock infinite na Very high u 50fps. Što se tiče baterije nemoš je izvadit :ne:, inače na igrama izdrži do 2h, a ovako po internetu i tu i tamo koji film gledaš na nekih 5-6h, a što se tiče punjenja treba 1h45min od 10% do 100%. :thumbs: Inače laptop je Guba kako bi današnja cool djeca rekla.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #739 : 03. Listopad, 2016., 13:04 »
znm da je glupo pitanje,.al zanima me jel mogu ja na laptop koji ima instaliran linux OS obrisati i instalirati windows 7-8? nisam nikad radio s laptopima pa neznam,.hvala unaprijed :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #740 : 03. Listopad, 2016., 13:21 »
Možeš instalirati što god hoćeš

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #741 : 03. Listopad, 2016., 20:03 »
Moze komentar sto je od ovog najisplativije i najkvalitetnije po djelovima

Lenovo 310-15isk http://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-lenovo-310-15isk-80sm00npsc-156-fhd-i3-6100u-23-ghz-8-gb-ddr3-1tb-hdd-920mx-2gb-no-os&code=87384ADM

f5-571g acer http://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-acer-f5-571g-33uf-156-fhd-i3-5005u-200-ghz-4gb-ddr3l-1tb-5400rpm-940m-2gb-linux&code=87433ADM

dell 5558 http://www.adm.hr/product.asp?product=dell-inspiron-5558-1561366x768-i3-5005u-3m-20-ghz-broadwell-4gb-ddr3-1600mhz-1tb-5400r&code=78880ADM

neki komentar,i jel im se moze baterija maknut jer bi vise radi s njime u stanu kad budem na faksu nego sto bih ga nosio negdje,.pa da nije baterija stalno na punjacu,.nerazumijem se bas u laptope,.a evo dobio sam dozvolu do 3500kn da mogu :D
« Zadnja izmjena: 04. Listopad, 2016., 11:24 vegaas27 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #742 : 04. Listopad, 2016., 20:23 »
Ako ti je igranje na pameti definitivno drugi, ostali mu ne mogu konkurirati zbog grafičke. Baterija mu se ne može vaditi, dellu možeš, lenovu isto ne

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #743 : 04. Listopad, 2016., 20:28 »
Ako ti je igranje na pameti definitivno drugi, ostali mu ne mogu konkurirati zbog grafičke. Baterija mu se ne može vaditi, dellu možeš, lenovu isto ne
jel mi bolje onda uzet neki kojem se moze izvadit baterija ako msm igrat vise?? msm morat ce bit vise na punjacu

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #744 : 04. Listopad, 2016., 20:38 »
Mislim da ti je važnije da se bolje možeš igrati, nego brinuti o bateriji na koju ne možeš ni utjecati s tim laptopom. Sa onim grafama možeš igrati samo dosta stare igre ili nove totalno nezatjevne (indie). Na kraju krajeva nije ni 940m neka zvijer

Sto bi jedan kolega rekao briga o baterijama je prošlo svršeno vrijeme

http://www.forum.hr/showthread.php?t=874122
« Zadnja izmjena: 04. Listopad, 2016., 20:40 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #745 : 04. Listopad, 2016., 20:41 »
Mislim da ti je važnije da se bolje možeš igrati, nego brinuti o bateriji na koju ne možeš ni utjecati s tim laptopom. Sa onim grafama možeš igrati samo dosta stare igre ili nove totalno nezatjevne (indie). Na kraju krajeva nije ni 940m neka zvijer

Sto bi jedan kolega rekao briga o baterijama je prošlo svršeno vrijeme

http://www.forum.hr/showthread.php?t=874122
Hvala na odgovorima,..narucuje se taj acerov onda pa sto mi bog da :DD

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #746 : 06. Listopad, 2016., 15:15 »
Pozz ekipa, nadam se da ne snetam puno..bit cu brz. Zanima me dali netko od vas ima iskustva sa kupnjom dijelova za pc/laptopa preko amazona, tocnije preko amazon.co.uk Naime, planiram kupit novi laptop tj moram radi svojih potreba i gaminga naravno, pa sam razmisljo da si narucim neki lijepi laptop preko amazona do nekih 800 funti. Takav laptop kod nas kosta cca 10000kn pa mi se to nikako ne isplati. Zanima me konkretno dali se placa PDV i carina na taj proizvod koji narucujem i ako da koliko bi me nakraju ispao laptop od 7000kn dok dode do nas ( bez postarine ). Znam da tlacim al iskreno nemam kog pitat pa reko ako vi nemati neka saznanja, tko ima :P. Ugoda dan, Lp Teo
« Zadnja izmjena: 06. Listopad, 2016., 17:48 hrenteo »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #747 : 06. Listopad, 2016., 19:42 »
Ako narucujes sa amazon.co.uk ne placas carinu jer smo u EU, za pdv nisam siguran, mozda jedino na cijenu umjesto njihovog VAT-a dodaju nasih 25% PDV-a

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #748 : 07. Listopad, 2016., 06:49 »
Znaci u sustini cijene laptopa nebi trebala biti znatno veca nego sto je.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #749 : 07. Listopad, 2016., 13:42 »
Pa ono, da...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9